צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

likeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:שרשור שיתעדכן ממעת לעת.

the rain song
לפני 9 שנים • 20 באוק׳ 2014
the rain song • 20 באוק׳ 2014
נו באמת, כמה אפשר להשתמש בתירוץ הלעוס הזה של "ביקורת חברתית"? איזה ביקורת? מי רואה ומי יודע ומי מעביר ביקורת על הכוס החלק או השעיר שלי? או על כל דבר בי? אפשר לחשוב שכל היום אנשים מצביעים עלי ומתעסקים בי ורק בי.
איזה השלכות בדיוק?
לא הגיע הזמן שנשים יפסיקו להתייחס אל עצמן כאל רכיכות חסרות אופי, חסרות יכולת וכצאן מובל לטבח עם התירוץ הזה - מה יגידו? נורא ואיום - מה יגידו...

דיברו קודם שתמצית הפמינים זה זכות הבחירה. אז לא, תמצית הפמיניזם (טוב, לא תמצית אבל חלק גדול מזה) זה לקחת אחריות.
בכלל, אנשים מבוגרים נבדלים מילדים ביכולת לקחת אחריות על המעשים שלהם, על הדברים שהם אומרים ועל כל בחירה שהם עושים. זה ממש לא לעניין להאשים כל הזמן אחרים, לברוח מכל התמודדות שאולי קצת לא נוחה להן ושוב - להאשים את העולם.
הגיע הזמן להשתמש קצת יותר במילות הקסם - "אל תתערבו לי בחיים!"

את המשפט הזה שמע רופא הנשים שלי, הוריי, קרובי משפחתי המצוצמצמת והמורחבת, חברים קרובים ורחוקים, אנשים בעבודה, אנשים זרים בכל מקום אפשרי וגם בני הזוג שלי.
אפילו בבלוג שלי נכנסתי באנשים שהטיפו לי מוסר או שסיפרו לי מה אני צריכה או לא צריכה והתערבו לי בחיים בכל דרך. חלקם עפו משם בבעיטה חיננית ונשית מאוד.
עוד לפני שמישהו מסיים את המשפט הוא חוטף ממני.
אל תתערבו לי באוכל, אל תתערבו לי במשקל, אל תתערבו לי בבגדים, על תתערבו לי בצבע השיער ואל תתערבו לי בחיים.

אחר הדברים שאני כל כך לא אוהבת בפמיניזם הקיצוני זה שעם כל הלוחמנות שלו, בשורה תחתונה הוא התקרבנות אחת גדולה.

קחי דוגמה בחורה שמפרסמת כאן תמונה של החזה המפואר שלה. אם זה בכרטיס ואם זה באלבום. זה ממש סבבה בעיני, זה מה שבא לך? - לכי על זה. אבל לא ייתכן שאחר כך כל הבלוג שלה מלא בטענות ובתלונות על זה שרק גברים רדודים פונים אליה והיא מקבלת רק הודעות שרוצים לזיין אותה.
פרסמת תמונת עירום באתר סקס? קחי בחשבון שאלו יהיו חלק מהתגובות. הן לא מוצאות חן בעינייך? נפנפי את הנודניקים! (ולא, אל תמחקי את התמונה אם היא מוצאת חן בעיניך) רק למען השם - תפסיקי להתלונן ולבוא בטענות לכל העולם.

גם ילדים, בנים ובנות, אפשר לחנך ללקיחת אחריות. ללחץ חברתי יש כוח גדול והוא עדיין מתגמד מול הכוח של ההורים. אז במקום לתת לילדה בת 8 להתאפר איפור מלא ולשרבב שפתיים מול המצלמה בכל פורמט אפשרי ולקחת אותן לפסטיגל, אפשר לחשוף אותן גם לדברים אחרים ושהורים יתחילו לקחת אחריות גם על זה.

אולי במקום להחרים את המילקי כדאי להחרים את עיתוני האופנה וכל מה שגורם ללחץ הזה לפי דעת המומחים.

אני יודעת שכל מה שאני אומרת כאן לא באמת ישנה משהו. אני לא אשנה את העולם ואני בספק אם מישהו קורא אותי יחשוב לרגע לבחון את עצמו ולשנות את הגישה שלו אבל הרי זה הפורום, לא? תיאוריה בלבד(:

ושאלה בבקשה, משהו שלא הבנתי קודם במדברייך, איפה ואיך בדיוק יושבות נערות מול מבחר של אברי מין ומחליטות שהכוס שלהן לא יפה והן צריכות ניתוח?? (אני שואלת ברצינות)
לילית חדשה
לילית חדשה • 20 באוק׳ 2014
ריין, אפשר לקרוא ללחץ חברתי וביקורת חברתית תירוצים לעוסים, אבל זה לא באמת משנה את העובדה שיש לדברים האלה השפעה עצומה ומוכחת.

אם את מתחילה באופן אוטומטי להסיר שיער מבלי להקדיש לכך מחשבה- לא באמת בחרת בזה.

אפשר לנתח את הסיבות שגורמות לנשים להסיר שיער מהגוף שלהן (לא רק מהכוס) מבלי להשתמט מאחריות.
איזו בחירה זו אם זה משהו מובן מאליו שלא מקדישות לו רגע של מחשבה?

אני מסכימה איתך שאפשר לחנך לקחת אחריות. אבל אני לא מסכימה שלעשות משהו באופן אוטומטי נקרא באמת לבחור לעשות אותו.

ולשאלתך על ניתוחים פלסטיים באיבר המין הנשי,
בצורה הכי כללית שיש- איבר המין שלך לא דומה לזה של אחרות, לא סימטרי, קצת בולט או כל דבר דומה אחר, את חושבת שהוא לא יפה ומחליטה לשנות את זה.
ומכתבה שאת הלינק שלה אני לא מצליחה משום מה להדביק-
מטופלת יכולה להגיע עם תמונה של כוכבת פורנו ולבקש שפתיים (של איבר המין) כמו שלה.
מטופלת עם שפתיים לא סימטריות או בולטות שקיבלה הערה או שתיים על הנושא.
opiate​(שולט)
opiate​(שולט) • 20 באוק׳ 2014
לילית חדשה כתב/ה:
מתהפך, למרות קביעת בית הילל שקיון המצווה אומר להביא בן ובת
נשים לא חייבות במצוות פרו ורבו. אך ורק גברים חייבים במצווה.
בגלל זה לאחר 10 שנים ללא ילדים הגבר חייב להתגרש מאישתו, בהנחה והבעיה נמצאת אצלה,
אבל אם הבעיה נמצאת אצלו- לא ניתן לחייב אותו בגט שכן האישה אינה חייבת במצווה.

.

I love how beautifully this works out. The bible was written by good lawyers.
the rain song
לפני 9 שנים • 21 באוק׳ 2014
the rain song • 21 באוק׳ 2014
לילית חדשה כתב/ה:
ריין, אפשר לקרוא ללחץ חברתי וביקורת חברתית תירוצים לעוסים, אבל זה לא באמת משנה את העובדה שיש לדברים האלה השפעה עצומה ומוכחת.

אם את מתחילה באופן אוטומטי להסיר שיער מבלי להקדיש לכך מחשבה- לא באמת בחרת בזה.

אפשר לנתח את הסיבות שגורמות לנשים להסיר שיער מהגוף שלהן (לא רק מהכוס) מבלי להשתמט מאחריות.
איזו בחירה זו אם זה משהו מובן מאליו שלא מקדישות לו רגע של מחשבה?

אני מסכימה איתך שאפשר לחנך לקחת אחריות. אבל אני לא מסכימה שלעשות משהו באופן אוטומטי נקרא באמת לבחור לעשות אותו.

ולשאלתך על ניתוחים פלסטיים באיבר המין הנשי,
בצורה הכי כללית שיש- איבר המין שלך לא דומה לזה של אחרות, לא סימטרי, קצת בולט או כל דבר דומה אחר, את חושבת שהוא לא יפה ומחליטה לשנות את זה.
ומכתבה שאת הלינק שלה אני לא מצליחה משום מה להדביק-
מטופלת יכולה להגיע עם תמונה של כוכבת פורנו ולבקש שפתיים (של איבר המין) כמו שלה.
מטופלת עם שפתיים לא סימטריות או בולטות שקיבלה הערה או שתיים על הנושא.

לילית, או קיי, אז מה את מציעה? הגישה שלי לא מקובלת עלייך, אני מבינה. אז מה את מציעה?
האם נשים יפסיקו להתעסק עם הגוף שלהן רק כשקוסמטיקאיות יסרבו להוריד שיער? כשרופאים יסרבו לנתח? כשהאופנה תשתנה? (על ידי מי?) או שאולי רק כשמישהי בת מזל תפגוש גבר שיחליט שמוצא חן בעיניו כך או אחרת?
האם להוציא כספים ולסבול ולקטר ולהתלונן בלי סוף על חברה שוביניסטית זה הפתרון?
הפולניות עשו קריירה מלהתלונן, אולי זה באמת עוזר במשהו..

אני יודעת שעבורי הגישה הזאת לא מקובלת ואני לא מוכנה להעביר את החיים שלי כך.
כיוון שאני מסרבת לתת לאנשים להתערב לי בחיים, אני בתמורה, לא מתערבת להם.
להמשיך בגישה הפאסיבית הזאת זה גם סוג של בחירה, בסך הכל.
והיי, כולנו פמיניסטיות גאות, נשים מודרניות ומשוחררות - זו הבחירה! סבבה(:
כל שנותר לי לאחל לכולם זה - רק בריאות ואושר. ותודה לך על הדיון הזה.
לילית חדשה
לילית חדשה • 21 באוק׳ 2014
ריין, אני בעד חינוך.

חינוך לזה שיופי זה לא כל מה שחשוב אצל אישה ולא הדבר הכי חשוב אצלה.
בין אם זה הסרת שיער גוף או האורך של שיער הראש או הסוג שלו (כי הבנתי שגם תלתלים זה נורא ואסון וצריכה שיער חלק עכשיו)
בין אם זה מבנה גוף וגובה ומשקל וחזה.

חינוך בכלל לזה שאישה/נערה/ילדה הן לא קישוט
והן גם לא אחראיות לתגובה של הבנים בסביבתן אם הן הולכות עם מכנס קצר (אני אדגיש- לא קצרצר)
לבית הספר (כי גם אם את הולכת עם מכנס קצר כי חם וקיץ את עדיין לא אחראית להתנהגות של בנים בכיתך ולמורים שמלמדים אותך)

אני יכולה להמשיך ולהמשיך
אבל אפשר לסכם את זה בשתי המילים- חינוך פמיניסטי
the rain song
the rain song • 21 באוק׳ 2014
לילית חדשה כתב/ה:
ריין, אני בעד חינוך.

בין אם זה הסרת שיער גוף או האורך של שיער הראש או הסוג שלו (כי הבנתי שגם תלתלים זה נורא ואסון וצריכה שיער חלק עכשיו)

והן גם לא אחראיות לתגובה של הבנים בסביבתן אם הן הולכות עם מכנס קצר (אני אדגיש- לא קצרצר)
לבית הספר (כי גם אם את הולכת עם מכנס קצר כי חם וקיץ את עדיין לא אחראית להתנהגות של בנים בכיתך ולמורים שמלמדים אותך)

אני יכולה להמשיך ולהמשיך

אין לנו ויכוח בעניין הזה.
אבל מה בינתיים? מה עושים עד שכולם כולם יהיו מחונכים?
ממשיכים להתלונן על חברה שוביניסטית?
עד אז הנשים פטורות מאחריות על החיים שלהן?
לילית חדשה
לילית חדשה • 21 באוק׳ 2014
the rain song כתב/ה:
לילית חדשה כתב/ה:
ריין, אני בעד חינוך.

אני יכולה להמשיך ולהמשיך

אין לנו ויכוח בעניין הזה.
אבל מה בינתיים? מה עושים עד שכולם כולם יהיו מחונכים?
ממשיכים להתלונן על חברה שוביניסטית?
עד אז הנשים פטורות מאחריות על החיים שלהן?

להעלות, להציף,
לנסות לעורר דיון על הנושאים האלה.
וכן, גם להתלונן לקטר
במיוחד על התגובות החברתיות שמקבלות אלה שלא מיישרות קו עם הנורמות.
להביא את הנושא לדיון פה ושם וכאן

גם לזה יכולה להיות השפעה.