צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

Lexicon Ave.

Endless tears, forever joy.
Feeling every feeling, forever more.
לפני 4 חודשים. שלישי, 9 ביולי 2019, בשעה 13:44

יש בעיה עם ילדים שקיבלו חינוך טוב. תסמונת "האביר הצודק".

אלה ילדים שקיבלו מונחים מאוד ברורים של מה "נכון", מה "צודק". לימדו אותם להתייחס יפה לכל הילדים בכיתה. לימדו אותם להיות מנומסים ולכבד סמכות. לימדו אותם שצריך לתת מקום גם לשונה, גם לאחר. גם דפקו להם את הראש שכולם "שווים". הסבירו להם שגם על "השתתפות" אפשר וצריך לתת פרס.

האמת, כיף להיות בסביבת הילדים הטובים האלה. הם אדיבים, נבונים, נאמנים, כנים ורגישים. הם לא ידרסו אף אחד, וגם כשהם עומדים על שלהם - זה נעשה בצורה אצילית. הילדים הטובים באמת מצליחים בחיים - יש להם מעגל חברתי שמורכב מילדים טובים אחרים וביחד נוצרת רשת חברתית מאוד תומכת, יש להם עבודות טובות והם מקבלים הרבה הערכה בעבודה כי הם באמת עושים "מה שנכון" בעבודה. הם בד"כ לא מתקדמים לתפקידי ניהול כי הם אנשי מקצוע מעולים, אבל חסרי יכולת לזהות הזדמנויות "פוליטיות". הם מספרי 2 נצחיים וקלאסיים. וזה לא רע בהכרח, ממש לא. והילדים הטובים הרבה פעמים מתחתנים עם ילדות טובות - שעושות מה שנכון, ומה שצודק, ומה ששיוויוני ומה שהוגן.

 

אבל יש בעיה. הילדים הטובים מרחמים. הילדים הטובים רוצים לרצות, הם רוצים שיהיה "צודק", ו"סוף טוב". ככה מגיעות להן כל הפצועות, המסכנות, החולות, הבעייתיות אל הילדים הטובים. והילדים הטובים, במקום לברוח מהצרות... לא, הם יעשו את "המעשה הנכון". הם ינסו לתקן את מה ששבור, ינסו להכיל את כל מה שבעייתי, ויוותרו על האושר שלהם בשביל "התמודדות אמיצה". הם יספרו לעצמם כמה הם אציליים, וכמה הם נותנים מעצמם. "להכיל" קוראים לזה בעברית בפוסט מודרנית.

 

אז ילדים... תהיו טובים, אל תהיו "ילדים טובים". אל תקחו על עצמכם משהו שאתם לא רוצים. להיות טוב, לפעמים משמעו לאכזב ולפגוע במישהו.

יש?

F.L.Y

First, Love Yourself.

 

 

pd32​(אחרת) - אחד מכללי הברזל שהנחו אותי בשנים האחרונים זה להיות טובה לעצמי ולאהוב את עצמי כי הדרך תהיה טובה אליי בהמשך (רחמים כלפיי הצד השני זה קצת מתנשא אני מעדיפה חמלה- בריא יותר)
לפני 4 חודשים
בילי ג'ין​(לא בעסק) - זה מצחיק שאתה חושב שזו בחירה.
לפני 4 חודשים
MyLexicon - זה עצוב שאת חושבת שלא :)
לפני 4 חודשים
בילי ג'ין​(לא בעסק) - זה לא עניין של דעה, האישיות שלנו נחרטת כחריצים על תקליט בילדותנו, עד גיל 5 בערך הנפש קולטת כל כך הרבה שיט שמתמקם בתת מודע שלך.
מהרגע הזה ועד שמח שלך מפסיק לגדול (17) יש לך זמן לבנות את האגו.
וזהו,
התקליט מעוצב.

מה כן אפשר לעשות בשביל לשנות? לא הרבה, לפעמים מודעות עוזרת ולפעמים מודעות רק מכאיבה.

תאר לך אדם מרצה, אשר מבין לעומק שהוא כזה אולם לנוכח העובדה ש95% ממה שאנחנו עושים יוצא מהתת מודע, הוא אינו שולט על מעשיו וריגשותיו ורק בדיעבד הוא מבין פעולותיו והשלכותיהן,
תאר לך אחד כזה ואז תבין את גודלה של שנאה עצמית.


אנשים לא משתנים מקצה לקצה, זה לא אפשרי ולכן עדיף לקבל באהבה את מי שאתה ולא להילחם ולשנוא.נשיקות
לפני 4 חודשים
היד - מי אמר שזה שינוי מן הקצה אל הקצה? זה לא.
מי אמר שאי אפשר לשנות תת מודע? את איך שאתה מתנהג? זה ממש לא נכון שאי אפשר. זה קשה ויש לפעמים נסיגות אבל לא צריך להפסיק. מגיעה נקודה שזה כבר הופך להיות הבסיס ולא מה שהיה.
לפני 4 חודשים
היד - ואני בהחלט מסכים עם לקבל את מי שאתה. :)
לפני 4 חודשים
בילי ג'ין​(לא בעסק) - שיהיה לך בהצלחה עם נסיונות בלתי פוסקים(:
לפני 4 חודשים
Sif Sif{Serpentine} - ילדה טובה🙄
לפני 4 חודשים
MyLexicon - ילדה טובה וטוב לך? זה מה שחשוב :)
לפני 4 חודשים
Sif Sif{Serpentine} - מה שתיארת על מקום העבודה הוא מדוייק בצורה מדהימה לגבי... מחד זה נשמע עצוב, מאידך, מעולם לא עניין אותי מדי לנהל אנשים... אז מניחה שכן... טוב 😊
לפני 4 חודשים
MyLexicon - אני בעד טוב. מי שטוב לו - זה מה שקובע בעיני.
עצוב לי לראות "ילדים טובים" סובלים בשביל מישהו אחר
זה המסר שרציתי להעביר.
לפני 4 חודשים
F-L-Y​(נשלטת) - כפרה עליך לקס, אני בעצמי לא הייתי מוצאת מילים טובות יותר כדי לתאר את ראשי התיבות.
נשמה מיוחדת שאתה. 💜

אני אגב תערובת של ילדה טובה ובעיה.
אני בעיה טובה 😉
לפני 4 חודשים
איה74 - בול הדיון שהיה לי עם עצמי. עובדת מול חבורה של פרבילגים. לפעמים מתחשק לי לקחת את אחד המכשירים של האורולגיה ולעשות להם סאונדינג. אבל זה לא חוקי. וגם לא ממש מגיע להם שאגע להם בזין. אז תהיתי ביני לבין עצמי מה אני צריכה לשנות לשחק במגרש של הילדים הגדולים.
לפני 4 חודשים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י