ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

משבר הקורונה

לפני חודשיים. 26 באוק׳ 2021, 16:47

התרבות מהווה שדה שבו מתרחשת מלחמת דעות. יצירות רבות נוצרו מתוך שנאה. כך קורה בכל העולם, ובעיקר בארצנו הקטנטונת. במקום שנהיה שותפים, אנחנו אויבים ובמקום שהתרבות תחבר בינינו, היא מרחיקה. יותר ויותר אירועי תרבות מעוררים שנאה, זלזול וגזענות, במקום אחווה, שלום וקרבה - שזה תכל'ס מה שכולנו מחפשים ורוצים. אז מה נשאיר לדור הבא?


מתוך הבנה שסביבה זו הבחירה החופשית היחידה שיש לאדם, כי היא באמת זו שמשפיעה עליו יותר מכל, תתארו את עולמנו כשנדאג לטפח וליצור הווי תרבותי כזה שבו נחשיב יחסים טובים בין בני אדם כדבר החשוב ביותר ונבנה אותם ללא ביקורת, אלא מתוך השלמה.


ובהמשך לזה, מה נרגיש כשנצפה, נחווה או ניצור בעצמנו תכנים, מוזיקה, ספרים, סרטים ברוח הזו? כי במה התרבות המודרנית של היום באמת מזינה אותנו? יש לה תפקיד חזק ואינטגרלי, והשפעה עמוקה על חיינו, תוצר של החינוך שקיבלנו. אך האם היא מצליחה להטביע בנו חותם שיהפוך אותנו לאנשים טובים, מאושרים ושלמים יותר, כאלו שיודעים ליצור ולהעניק?


הרי התרבות הישראלית המקורית היא ״ואהבת לרעך כמוך״, מזה התחיל עם ישראל. ולכן כל כך חשוב להכניס אהבה גם לתרבות. לכן דרוש תהליך חינוכי שיעזור לנו לפעול מעל הטבע שלנו, לטובת אחרים ובתמיכה הדדית, כי אדם שכל הזמן מכוון לעשיית טוב, תוך שימוש מושכל באומנות ויצירה, הוא אמן אמיתי. והאמת היא, שהמדידה היחידה היא על פי לבו של אדם, יחסו לזולת ומידת האהבה שמתגלה בתוכו, לכולם.


כאשר נתחיל להכיר את הטבע שלנו, בהכרח נרצה לשנות אותו ולהתייחס זה לזה באהבה ונועם, מתוך הבנת החיים והרצון לעשות טוב. האהבה הזו היא כמו רוח רעננה שתמלא ותכסה את כולנו בהשפעה טובה, היא מתפשטת בכל מקום, אין לה גבולות, וכל מה שנכניס אליו את הכוונה הנכונה והלב שלנו יתרחב, גם יצליח. נשקיע בדוגמאות טובות, בחינוך נכון, באיזון ביחסים, ונראה שהמציאות משתנה לטובה.


אז בואו ניצור ונקדם תיאטרון, סרטים וסדרות ונכתוב ספרים ומחזות שימחישו לנו את מצבנו הנוכחי, לאן הוא עלול לדרדר אותנו ומהו הפתרון לזה, כך שנתחיל לממש, לראות ולהתקדם לעבר העתיד הטוב שמצפה לנו. החיבור בינינו יתפשט בגלים לכל מעגלי חיינו והאהבה מעל הכול, וזו תהיה יצירת המופת המשותפת שלנו.


להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י