צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנה. 3 באוק׳ 2019, 22:42

אחד הדברים הכיפיים בלהיות מחוץ לארון הבדס"מי/אקטיבי ולדבר על העניין בפתיחות בתגובות בקבוצות דיון בפייסבוק היא שפונים אליך מלא גברים בארון שרוצים להתנסות, להתייעץ או סתם להרגיש לא לבד בעולם, ביניהם כאלו שנחשבים אושיות ברשת או במציאות עם דעות דומיננטיות והשפעה חברתית ניכרת.
הפעם האחרונה שזה קרה לי הייתה לפני כמה ימים. אני כמובן שלא אפר את הדיסקרטיות אבל אם נניח הייתם יודעים במי מדובר הייתם הלם טוטאלי- בהתחייבות.

אני לא מספרת את זה בשביל לנפנף באיזה הישג. זה כמובן מאוד מחמיא לי שהם מרגישים בנוח לסמוך עלי בשביל לשתף אותי במשהו כזה בגלוי, במיוחד כשיש להם תדמית לשמור עליה מכל משמר, אבל אני לא רואה בזה משהו להתגאות בו במובן של "בוסט לאגו". אני לא רואה בזה איזה "כיבוש" שמוסיף לי נקודות זכות, ומבחינתי זה מאוד ילדותי להתייחס לאמון שאנשים נתנו בי כך. אני רואה בזה זכות גדולה לדעת שהותרתי עליהם רושם כזה שאיפשר להם לבטוח בי. אין כבוד גדול יותר מכשמישהו מפקיד את אמונו בידיי.

אז למה אני עושה מזה פוסט? כי פעם אני חשבתי שאני איזה מקרה חריג, האמנתי בכל ליבי שמדובר באיזה פטיש משונה שמחזיקים בו כמה יחידי סגולה שאצטרך לברור בפינצטה. הייתי משכונעת שלעד אצטרך להגביל את עצמי למרחבים מאוד מצומצמים בשביל למצוא גברים שנהנים מהדלת האחורית שלהם, אבל ככל שעובר הזמן אני נוכחת לגלות את ההפך המוחלט.
מאז שהחלטתי לדבר על זה בגלוי הכרתי גברים בכל גיל שתעלו על הדעת, מכל רקע סוציו-אקונומי, מכל מקצוע, מכל עדה, דת ורמת זיקה דתית, שאהבו את זה, שחשקו בזה בכל ליבם.
ההנחה הסטריאוטיפית שמדובר בגבר שחייב להיות נשי, עדין, ביישן ושקט כל כך שונה מהמציאות. ברור שהיו גם כאלו, ואלוהים יודע כמה שאני חושבת שהם מתוקים, אבל הם ממש לא היחידים.
איזה הפתעות ודיסוננסים קוגנטיביים לא ראיתי? מפקדים דומיננטים שהיו אימת הבסיס, בוסים קשוחים שהיו אימת המשרד, בריונים עם מראה ערסי שהיו אימת השכונה. לפעמים זה שהרגיש שיש ממש יחס ישיר בין כמה עמוק קברו את התשוקות שלהם לבין כמה התאמצו להיות מאיימים כלפי סביבתם.
ככל שהפנטזיה הייתה מעורבת ביותר אלמנטים "לא גבריים" ככה הם באופן לא מודע התאמצו להיתפס כיותר קשוחים כלפי סביבתם, שחלילה אף אחד לא יצליח לייחס את התשוקות האלו להם אפילו לא בחלום הכי פרוע.
אבל גברים כמותם היו בכל מקום, וחלקם הגדול אפילו לא ניסה לעשות שום רושם לכאן או לכאן, הם לא באמת מתהלכים עם איזו אות קין שמסמנת אותם כפי שנראה לאלו עם תסביך הקשיחות. הגברים האלו פשוט התקיימו במרחב, ואם היו מביטים אחד בשני היו בטוחים שזה שמולם הוא בטח ונילי שהסקס שלו מוגבל לחדירה לכוס.
והם היו כולם- מהמוכר שלכם במכולת עד הרופא שלכם, מהמרצה שריתק אתכם באוניברסיטה ועד הסטנדפיסט שתלכו להופעה שלו היום בערב.
הם הבחור הזה שעשיתם לו לייק על פוסט ויראלי, השליח שהביא לכם את הפיצה, הרוקח שמכר לכם את האקמול, החייל הזה שנרדם לידכם באוטובוס והדתי החסוד הזה שראיתם בבית הכנסת.
ובאף אחד לא חשדתם, כי פשוט, זה לא כזה מעניין כמו שזה נראה להם. אנשים זרים לא באמת עוצרים את העולם ומתעסקים בלנחש ולשפוט את המיניות שלהם.
אז בין אם הם היו שקטים או סוערים לגבי התשוקות שלהם, הדבר המרכזי שהיה משותף לכולם זה שהם היו בטוחים שהם לבד בעולם. שהם כנראה הגבר הסטרייט היחיד בעולם שאוהב בתחת. שכל שאר הגברים ששותפים לתשוקה הזו הם רק גייז או ביסקסואלים, והם איזה פאק בפס יצור. ואיזה אישה תאהב פאק כזה? 

אבל זאת אשליה, והמרה שבהן. זה רק נראה על פני השטח שכל העסק הזה לא מעניין גברים סטרייטים. והאשליה הזו, שגורמת לכל הגברים האלו להרגיש בדידות במקרה "הטוב" ומצוקה של ממש במקרה הרע, ממשיכה להתקיים רק בגלל קשר השתיקה שיש לגברים סביב המיניות שלהם. כל אקט מיני שלא מרמז על "כוח" או "כיבוש" או לכל היותר נקי מאלמנטים של התמסרות מצידם, יורד מהתפריט, נקבר עמוק בתוך הלב ואסור להביעו בקול רם כי "מה יחשבו עלי", למרות שקהל "החושבים" עצמו מלא בגברים שמייחלים ליום שבו יחוו חוויה דומה, רק שעצמם לעולם לא יודו בזה בקול רם.
וכך העולם מלא בגברים שכלפי חוץ משדרים לכל העולם איזה "גבר-גבר" הם, שמסוכסכים עם עצמם ומתביישים בעצמם במקום לאפשר לעצמם להשתחרר מכל הבולשיט הזה ולהנות בלי שום רגשות אשם.

אז לא, לא מדובר באיזה פוסט של קריאה ליציאה קולקטיבית מהארון. כי בואו, אנחנו לא בסרט ולא יקרה כאן איזה סוף הוליוודי.
הפוסט הזה נכתב בשביל שאתה, מי שקורא את זה, תבין שאתה לא לבד. אתה לא הומו, אתה לא סוטה, לא שונה. אתה בסה"כ נמשך לאקט, שפיזיולוגית מטופש להירתע ממנו כשיש לו פונטציאל לענג אותך פי עשר מכל מגע בזין שהרגילו אותך להגביל את עצמו אליו. אתה נמשך לאקט שאתה רוצה לממש עם אישה, ולכן זה ממש לא אומר שאתה נמשך לגברים. משיכה לאקטים היא לא משיכה למגדרים. אז תוציא את זה מהמערכת.
חשוב שתבין שכמוך יש מלא גברים, ושיש מצב גדול שרבים מהם מתהלכים סביבך באופן תמידי מבלי שאתה מודע לכך, אז אתה לא לבד כמו שנדמה לך, אתה פשוט בחברה שבה אסור להודות בזה. תמצא בת זוג שאכפת לה ממך, ותשים זין על מה שהעולם חושב. תשקיע בלבנות את העולם האישי שלכם, והשאר יקפצו לכם.
אתה בסדר, אל תתבייש במי שאתה. אל תלקה את עצמך (אלא אם כן מדובר בהלקאה מסוג ספנקינג, ואת זה כבר תשמור לפרטנרית 😉) על זה שאתה נהנה ממשהו שלא פוגע באף אחד. אם כבר מישהו יפגע פה, זה רק אתה, כשאתה מתעסק בלהגביל עצמך ממשהו שתמיד נוכח ברקע במיניות שלך. זה כמו להתאפק מלא להשתין כי אתה מתבייש ממה יחשבו האורחים- ובסוף במקום לבצע את זה בדרך בריאה זה ידלוף החוצה מתוכך בצורה לא נעימה בכלל.
ואתה יודע מה תגלה בסוף? אחרי שזה יהפוך להיות אקט שגרתי בארסנל המיני שלך? שזה לא כזה מיוחד, כולה דילדו בתחת, מה כל העולם זועק (אבל כיף לזעוק מזה במיטה, לא כך? 😉)

שרף אורנים​(אחר) - תודה על הפוסט הזה.. מתחבר מצויין לאחד הפוסטים הראשונים שלי כאן ששאל על נושא הגבריות... האם גבר יכול להיות גם לא מה שמצפים ממנו או מה שבנורמה.. התשובה היא כן
לפני שנה
Axhv​(נשלט) - יכול להיות שהעולם זועק כי הומופוביה, בקשר לאקט שמתייחס להומואים בעיקר נשים ש"מקבלות".
אני מאוד מחכה לסיקוול של 50 גוונים שבו הגבר הוא הנשלט, הרגיל, המחוזר. יתרום לשיח ויעודד עוד גברים לצאת מהארון, לפחות בפני בת הזוג שלהם.
אז בזמנו ממש פתחת לי את העיניים, גם מבחינת ידע וגם מהבחינה היותר חשובה - המוסרית.
תודה, ממש תודה.
אחד הפוסטים הטובים שלך.
לפני שנה
סווריןן - יפה. אבל יש בהתנסות שלך משהו רחב יותר מהסתרה/קבלה עצמית. מדוע 'גברים'? כי הם אלה שפונים אליך? לא היה הגיוני שגם נשים בארון היו פונות אליך גם כן? ואם פונים אליך רק גברים, האם יכול להיות שמיניות נשית היא מעט יותר אלסטית מזו הגברית, ולכן פחות נוטה להיות תת-העדפה שמשישהי מסתירה מהעולם?
לפני שנה
ArchAngel​(שולטת) - האמת שגם נשים פנו אלי, אבל כשהן פנו זה היה יותר בשביל לדעת פרטים טכניים לגבי האקט.
אני חושבת שלצד החודר והשולט תמיד קל יותר לקבל את התשוקות של עצמם, כי יש בהן לגטימציה חברתית מסויימת.
החברה מחזקת חיובית התנהגויות שמתפרשות כדומיננטיות, מובילות, אסרטיביות וכו', ורואה בעין פחות טוב התנהגויות שמעידות על פסיביות וכניעה.
בנוסף, החברה רואה בעין חיובית התנהגויות "גבריות" לנשים לעומת התנהגויות "נשיות" לגברים.
אנחנו רואים את זה ביום-יום מסביבנו: אישה שמתלבשת בבגדים ממחלקת גברים היא מגניבה או לא מעוררת פליאה מיוחדת, וגבר שילבש שמלה זה שומו שמיים.
כנ"ל לגבי תכונות כמו אסרטיביות ומנהיגות שסבבה על נשים, אבל עדינות ופסיביות שנחשבות מושא ללעג בגברים.
מתוך כך, אישה שתרצה לחדור או לשלוט לא מעוררת כזה ביג-דיל כמו גבר שירצה להיחדר או להישלט.
נשים שולטות/אקטיביות מרגישות פחות צורך "להתבייש בעצמן" על הפנטזיות שלהן כמו גברים נשלטים/פסיביים.
כמובן שלא כל שולטת יוצאת בהצהרות ציבוריות לגבי העדפותיה, אבל זה בעיקר בשביל למנוע הטרדות.
לפני שנה
סווריןן - אולי - אבל לפי ההגיון הזה, היית אמורה לקבל גם המון פניות מנשים נשלטות שמתביישות, בדיוק כמו גברים, בכניעותן, לא?
לפני שנה
ArchAngel​(שולטת) - טוב, אני מציגה את עצמי בצד הדומיננטי והסטרייטי של המפה, אז נשלטות פחות מוצאות בי עניין.
אבל כשמדובר בחסרות ניסיון לגמרי שזו הפעם הראשונה שהן נתקלות במישהו בדס"מי עם שם ופנים, אז פחות אכפת להן באיזה צד אני והן פונות אלי בכל מקרה. אבל גם כאן השיחה היא סביב עניינים טכניים כמו איך למצוא שולט לקשר בריא ולא הרסני, ופחות סביב קבלה עצמית.
אם אני צריכה לנחש למה, אז זה כנראה בגלל שלהיות נשלטת זה לא סותר את המצופה מאישה בקשר (להיות מובלת, פסיבית וכו') פשוט הקצנה של ההנחה הזו. בנוסף, 50 גוונים הפך את זה לפופולרי, לסקסי והרפתקני מאשר אפל וסוטה.
אז אף נשלטת לא מרגישה חריגה בגלל זה.
ועם זאת, הסיבה שנשלטות מעדיפות לשמור את זה לעצמן ולא מדברות על זה בגלוי זה כי זה יכול לסכן אותן עם כל מיני גברים אלימים שיטרידו אותן וינסו לנצל אותם כי מבחינתם נשלטת= זיון קל שתזרום עם כל גחמה של גבר.
כשמכניסים אותן לקבוצות של נשים בלבד שעוסקות במיניות להרבה מהן אין להן בעיה לחשוף את הפנטזיות שלהן והן לא מקבלות פרצופים המומים.
לפני שנה
שרף אורנים​(אחר) - מבעס שגבר צריך להתבייש בתשוקות שלו. מה כלכך נורא בלקבל בתחת? נקודת הג'י הגברית נמצאת בתחת, אז רק הגיוני שגבר ירצה להנות כמו שכל אישה תרצה להנות מאורגזמה..
מה כלכך נורא בגבר שאוהב ללבוש לבני נשים?! ולמה? כי זה נעים, כי גורם לך להרגיש סקסי? למה רק לאישה מותר?!

בואו לא נהייה תמימים.. גם נשים מחביאות את המיניות שלהן ואת התשוקות שלהן ויש גם כאלה שכל העולם יודע ורואה מה הן אוהבות במיטה.. הייתי שמח שנמצא את נקודת האיזון בין חופש מיני ופומביות, אבל זה כבר דיון אחר
לפני שנה
צמית​(נשלט) - מצטרף לתגובות, מאוד התחברתי למה שכתבת וכיף לראות כמה חשוב לך כל מי שאת יוצרת איתו קשר
לפני שנה
Aצועני​(אחר) - אני רק שאלה לא בשבילי
למען חבר
לפני שנה
MadScientist - פוסט חשוב.
במשך הרבה שנים התביישתי לספר את זה ולהודות בזה בעצמי, אבל היום זה קורה בקלות עם הפרטנרית הנכונה.
אני באמת חושב שברגע שאתה מקבל את עצמך השיפוטיות מבחוץ נהפכת לחסרת חשיבות, ואני מקווה שלפחות דרך פוסט כזה מישהו ירגיש קצת יותר שלם עם עצמו.
לפני שנה
פעור​(נשלט) - אני חושב שאת אכן צודקת בזה שהרבה מאוד גברים מפנטזים להחדר, וחלקם הגדול היו שמחים לממש את הפנטזיה הזאת.
מצד שני, לפחות מהנסיון שלי, נשים פחות מעונינות בכאלה גברים כבני זוג. זה פוגם להן בגבריות של בן הזוג שלהן, אפילו רק לשמוע על זה כפנטזיה, אבל בטח ובטח לא לזיין את בן הזוג שלהן. הרבה נשים מוכנות להחדיר אצבע לבן זוגן, בדרך כלל תוך כדי מציצה, אבל ממש לזיין אותו עם סטראפאון הן לא יירצו. וההכרה הזאת אצל גברים גורמת להם לא לספר על כך לבנות זוגם.
אני חושב שזאת הסיבה לכך שגברים לא יוצאים מהארון הבדסמי. פחות בגלל איך הם יראו בעיני חבריהם הגברים ויותר איך הם יראו בעיניים נשיות.
לפני שנה
ArchAngel​(שולטת) - כשגברים מתנהגים כאילו זה לא גברי, לא מפתיע שגם נשים מאמצות את החשיבה הזו. יש פה סוג של שאלת "הביצה והתרנגולת" בנוגע מה נבע ממה, אבל בשורה התחתונה, הגברים מרגישים שזה "לא גברי" ומתביישים בעצמם למרות שהם בכלל לא חריגים בעניין.
אני חושבת שאם נשים היו מודעות כמה גברים סטרייטים יש שנהנים או מפנטזים על חדירה כלפיהם מאישה, הן לא היו ממהרות לייחס לחוסר גבריות. כשהתפיסה היא שזה "משהו של הומואים" כי רק הומואים מדברים על זה בגלוי, ברור שהאישה הממוצעת תתפוס את זה כמוריד מהגבריות. אם השיח היה שונה, זה היה נראה אחרת. יצא לי להיות במרחבים ליברליים יותר שבהם גברים מאפשרים לעצמם לדבר על פנטזיות שהן לא "כמצופה מהם", לרבות חדירה כלפיהם, והנשים שהיו שם קיבלו את זה בצורה הרבה יותר סבבה ולא הסיקו מכך על הגבריות של הדובר.
זה גם תלוי מאוד איך מציגים את זה. אם אתה מתבייש בעצמך, את תשדר לסביבה שזה משהו להתבייש בו ואז אין פלא שהאישה מולך תחשוב בהתאם. כשאתה בטוח בעצמך, כשאתה מציג את זה בנינוחות בלי להתנצל, אתה משדר אסרטיביות ומזמין את השני לחשוב כמוך.
דבר נוסף זאת צורת הדיבור סביב העניין. לגברים רבים יש איזו נטייה דפוקה כזו לחפש את הפטיש לפני הכימיה עם האישה (לא משנה מה הפטיש, גם אם הם בצד השולט). ברור שאם תבוא לחברה הונילית שלך ותגיד לה "אני רוצה שתזייני אותי בתחת" זה יגרום לה להסתכל עליך כאילו נפלת מהירח. אבל אם אתה יוצר מספיק כימיה, ואניטימיות, גם אם זאת לא הפנטזיה האישית שלה, היא לפחות לא תירתע ממך ולא תמהר לתייג אותך.
לפני שנה
ArchAngel​(שולטת) - אתה יודע, אחרי כתבתי את זה, ממש נפל אצלי האסימון שדווקא צריך להיות מאוד "גבר" בשביל להצליח להיחדר.
זה דורש הרבה אומץ, הרבה ביטחון עצמי, הרבה אסרטיביות, הרבה כוח ושאר התכונות שמייחסים לגבריות בשביל להודות בזה ולא להתנצל על זה.
להתבייש בעצמך ולשתוק כל אחד יכול, אבל להיות שלם עם עצמך ולפעול איך שבא לך באמת מבלי לשים זין על העולם- צריך להיות ממש "גבר" בשביל הרגע הזה.
לפני שנה
פעור​(נשלט) - עם זה אני ממש מסכים.
לקח לי זמן לצבור אומץ ולהיפתח. תרתי משמע :-)
לפני שנה
סבלני44 - המונח לזיין עושה את כל השיבוש הלשוני ומתוקף זה ההתנהגותי.
אני אזיין אותך...תזיין אותו ...זיינה אותך אלמנט כוחני שמשדר מי הצד השולט והנשלט-החודר והנחדר.
ברמה הבסיסית הגבר חודר והאשה נחדרת.עכשיו יש מגוון רחב של שעשועים...
כמי שחובב גם גברים ושיחק משחקי חדירות גם עם נשים וגם עם גברים...העונג הצרוף האמיתי זאת חוויה שמכילה את כל הגוף...ולא מדירה אזור מסויים כי לא משחקים בו-לדוגמא כפות רגלים אוזניים וחור של טוסיק.
שיש כימיה ופתיחות זה לא לזיין או להשפיל..ההפך זה למצוא עוד נקודה של גירוי מגניבה שמצתרפת לעוד מלא נקודות גירוי אחרות.
לשמחתי השיח של משחקים אנאלים לא נמצא בין גייז בלבד. וזה הולך ומתפתח.

ולסיכום...גבר שלא קיבל לפחות פעם אחת בחייו זין בתחת-הוא לא גבר...אלה סתם פחדן:)
לפני שנה
ArchAngel​(שולטת) - וואו החברה הונילית-ההטרונורמטיבית זה פשוט עצוב. הם מאמינים שחדירה, לא משנה כלפי איזה מגדר, זה בהכרח אקט של שליטה בו.
זה למה מבחינתם אישה ששכבה עם מלא גברים היא שרמוטה/זולה, למרות שתכלס מה הביג-דיל? כולה בולבול בכוס ושני הצדדים נהנו, מה הקשר בין זה לכבוד שלה? איך זה קובע את הערך שלה כאדם? אף אחד לא מסוגל לענות על השאלה הזו בצורה לוגית שתסביר קשר מדוייק בין א' ל-ב'.
רק בחברה שחושבת שחדירה זה ניצחון לצד החודר והפסד לצד הנחדר מגיעים למסקנות שזו השפלה ופגיעה בכבוד.
זה זולג גם לעולם הבדס"מי שבו מאמינים שאקט שמערב סטרפאון זה בהכרח השפלה לגבר שנחדר. שאין מצב לעשות את זה בצורה מכבדת, נטרלית משליטה, או אפילו- כשלצד הנחדר יש שליטה מלאה על הנעשה והוא אפילו זה שמחלק הוראות ומפעיל את החודר.
בכל פעם מחדש אני צריכה לעמת כאן אנשים עם העובדה שכמו שנראה להם הגיוני שלא כל סקס שבו הם חדרו לאישה שאיתם זה אומר שהם שלטו בה או השפילו אותה, אז ככה לא כל אקט של חדירה לגבר זה אוטומטית שליטה בו או השפלה שלו.
לפני שנה
סבלני44 - היטבת להתנסח...ואכן ישנו מצב אבסורדי....כפי שציינת שזה זולג לעולם הבדסמ.
מי שלא מבין שהכל נמצא אצל הנחדר(בהנחה שזה לא אונס)...ולא משנה כמה חדרו...היא החליטה על רצונה בחדירות אלה(או שהוא החליט על רצונו).על כן הם בצד ששולט על הסיטואציה ברמה טכנית...ומפעיל את הצד החודר(כפי שציינת).

אבל אני חייב לציין שקשה מאוד למצוא בחורה שתודה בפומבי שלחדור לגבר...אצבעות וכו'...מגרה אותה ברמה של פטיש...ולא בגלל שהיא רק רוצה. לעשות לו טוב.-לצערי גם השיח של נשים בתחום משחקים האנאליים לגבר הוא מתחסד...
הפוסט שלך אני מקווה יצביע על מהפכה בשיח.
לפני שנה
ArchAngel​(שולטת) - הסיבה שנשים מצניעות את המיניות שלך, לגבי כל אקט שלא יהיה, זה כי כשזה גלוי יש כל מיני גברים מטרידים שרואים בזה הזמנה להפיל עליהן את החשקים שלהם.
גם נשים שזו התשוקה שלהן לא ימהרו להכריז על זה בפומבי, מהסיבה הזו בדיוק.
לפני שנה
סבלני44 - הגיוני
לפני שנה
נפש כלואה​(נשלט) - וואו עוד אחד מיני הפוסטים המחכימים שניתן ללמוד וללמד את האחר ואולי גם ללמוד על עצמי למרות שאצלי זה מורכב.

ונשים ואנשים כמוך הן כבוד לקהילה פה וגם בפייס בפרט סוג של עבודת קודש..
ואם ניתן באמת אשמח לדבר איתך לעומק ולא דרך נכלוב כי הפלטפורמה מתישה אותי לפעמים. ואין לי בעיה לתת את הפייס האמיתי ולא הפייק רק שתיראי שאני כנה ואמין
לפני שנה
דניאלסוב - תודה. פשוט תודה.
לפני שנה
Swain​(נשלט) - זה מזכיר לי את הסדרה house m.d . שאחד הקונספטים שהיא מדברת עליו מלאה זה שכולם משקרים! (aka לובשים מסכות)
הסיבות הם רבות , אבל העיקר זה לראות שאנשים משקרים לרופאים על מחלות או דברים שלקחו בידיע שזה יכול להרוג אותם!
לצערי העולם עדיין לא מוכן , ואולי גם אף פעם לא היה למצב שאנחנו מוכנים להוריד את המסכה שעל הפנים שלו מהפחד שהעולם לא יקבל אותנו.
והכי חשוב היום בעולם הפייסבוק, אינסטגרם ועוד... פעם הטיפש/הבן אדם המוזר בעיירה , רק אנשי העיירה ידוע עליו. היום מישהו עבר ליד וצילם
ופתאום כולם יודעים עליו. לא לדבר על הקינקים של כל אחד שאנחנו מעדיפים לשמור לחדר המיטות רק...
לפני שנה

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י