שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

סקס סמים וחומוס

אנחנו אבודים, מילמל אז הפצוע
אתה לא עוזר עם הגישה הזו, ענה לו החובש
לפני 11 שנים. 29 במרץ 2008, 19:54
לא מזמן פרסמה "לא קשורה" באחד השרשורים רשימת מיתוסים נפוצים בנוגע לבדסמ, כאלה שרוב האנשים מאמינים בהם בתחילת דרכם ומתפכחים מהם מאוחר יותר. השרשור ההוא כבר שקע לתהום הנשייה, אבל ריכוז המיתוסים באופן מסודר דווקא מצא חן בעיניי.
לפיכך אני מכריז על פרוייקט "מיתוסים של בדסמ", שירוכז בבלוג זה ממש במספר פוסטים עוקבים. הקוראים מוזמנים להציע מיתוסים נוספים. להלן חלק א' של הרשימה:

אנשי בדסמ הם אינטליגנטים מהממוצע – הנה משפט שחדשים בעסק צריכים לרשום על פתק ולדחוף אותו לגולגולת דרך האוזניים: "אנשי בדסמ הם בדיוק הממוצע". מי שהפנים, יכול להפסיק לקרוא כאן, כי אם מבינים שאנשים שעושים בדסמ לא שונים בכלום מאנשים שלא עושים בדסמ מלבד העובדה שהם – טה טה טה דם! – עושים בדסמ, ממילא אין צורך להאמין במיתוסים מופרכים.
אבל בכל זאת, יש נטיה לחשוב לפעמים שאנשי בדסמ הם אינטליגנטים מהממוצע. למשפחה הזו ניתן לשייך גם את "אנשי בדסמ הם פתוחים יותר לשונה מהם מאשר האדם הממוצע, מפני שהם שונים בעצמם". ובכן, על המיתוס הזה אוכל רק לומר שמי שעדיין מאמין בו, כנראה לא פגש אנשי בדסמ מימיו. היופי הוא שקל יחסית להכחיד אותו: תן לבנאדם שבוע בפורומים ועוד שבוע בצ'אט, והוא יחדל להאמין שאנשי בדסמ עולים במשהו על האדם שאינו בדסמי. יתכנו תופעות לוואי לטיפול הזה, כמו למשל אמונה שאנשי בדסמ הם זן נחות במיוחד של קופי אדם. גם זה חולף עם הזמן. ברוב המקרים.

קשר בדסמי הוא הכי אמיתי ועמוק שיש - הנה מיתוס חביב במיוחד, ממשפחת ה"למי שלא עושה בדסמ אין רגשות". ההנחה של מיתוסים ממשפחה זו (הכוללים, למשל, גם את "בדסמ מוריד את ההגנות וחושף את הנשמה" ואת "בבדסמ יש התמסרות שלא קיימת מחוצה לו") היא שיחסים שאינם מערבים שליטה וכאב הם נסיבתיים בלבד – האנשים המעורבים בהם נמצאים במקרה זה ליד זה, אבל אין חלילה תקשורת או רגשות ביניהם, שהרי הללו מתחילים להתקיים רק כאשר נאמרת המילה "אדוני".
האמת היא שלא המצאנו כלום. אם זכרוני אינו מטעני, רומאו מעולם לא הצליף ביוליה, והם לא לבד. יש די הרבה זוגות שיש ביניהם אהבה אדירה, מסירות אינסופית ונפשות חשופות – למרות שהם לא קושרים זה את זה. ולא רק זוגות: הדברים הללו קיימים גם בין חברים, בין הורים וילדים, אפילו בין אדם לקבוצת הכדורגל האהובה עליו. אין לאנשי בדסמ שום רגש שהאדם הלא-בדסמי טרם הגיע לדרגה אבולוציונית המאפשרת אותו. נכון שהבדסמ הוא יצרי וסוער ויכול לאפשר לדברים לצוף בעוצמות גבוהות – אבל בשום אופן לא גבוהות יותר מכפי שניתן להגיע ללא בדסמ.

דומים הם אנשים דומיננטיים בכל תחומי החיים - "אנשי בדסמ הם בדיוק הממוצע", אמרתי כבר? אז הנה, עוד פעם. המיתוס הזה פשוט לא נכון עובדתית, וכל סאבית ותיקה תוכל לאשר זאת. והאמת? אין סיבה שיהיה נכון. דומים הם בסך הכל אנשים שנמשכים לבדסמ מהצד השולט. אין למשיכה הזו שום קשר לאישיות. באחריות. לפעמים הם באמת דומיננטיים באופיים ולפעמים הם כנועים ומבוהלים כמו עכברי מעבדה. סתם אנשים רגילים לגמרי, רק סוטים קצת. זה הכל.
המיתוס הזה נועד ליצור עקביות: נשלטים לא רוצים להשלט על ידי מישהו שבעצם אין בו שום דבר דומיננטי. זה לא מסתדר, ומה זה אומר עליהם? לדומים זה נוח, כי מה אכפת להם למכור אשליה?

נשלטים הם דווקא אנשים מאד חזקים ובעלי השפעה בחיי היומיום - עוד מיתוס ממשפחת "מעל הממוצע", ואם מחברים אותו למיתוס הקודם, מגלים שאנשי בדסמ באופן כללי הם מאד חזקים ודומיננטיים באופיים. או בכל אופן, כך הם אוהבים לחשוב על עצמם.
אם בנוגע לדומים המיתוס על הדומיננטיות נועד ליצור עקביות, המיתוס לגבי הדומיננטיות של הנשלטים משרת מטרה אחרת – לא עקביות אלא הצדקה. נדיר האדם שירצה לומר לעצמו: אני מרבד כניסה שמנגבים עליו רגליים. לא, כולנו רוצים להיות חזקים ומוצלחים. אבל אם אדם דווקא רוצה שינגבו עליו רגליים, ואפילו נהנה כשעושים זאת, יש לו בעיה: מצד אחד הוא רוצה להיות חזק, ומצד שני יש עליו סימנים של סוליות. הפתרון הוא ליצור הפרדה מוחלטת בין האדם בהקשר שבו מנגבים עליו רגליים לבין האדם בהקשרים אחרים. ההפרדה צריכה לא רק להתקיים, אלא גם להיות חזקה עד כמה שניתן. מכאן המיתוס שאומר שלא רק שנשלטים בדסמיים אינם נשלטים מחוץ לבדסמ, אלא הם דווקא מאד דומיננטיים, מנכ"לים, מפקדים בצבא, אנשים עם המון כוח שרק מחפשים להשתחרר ממנו קצת. במציאות, יש כמובן גם כאלו, ויש שאינם. הפורפורציות דומות להפתיע לפרופורציות באוכלוסיה שאינה בדסמית.

דרושה עוצמה נפשית רבה כדי לאפשר למישהו אחר לשלוט בך - האבא של המיתוס הזה הוא מיתוס העוצמה-כביכול שיש לנשלטים בחיי היומיום, אבל מצד האמא הוא שייך למשפחת "דברים שבאים עם התפקיד". מיתוסים ממשפחה זו (ראה גם "דומים יודעים לקרוא סאביות" בחלק ב') מניחים שהפרקטיקה הבדסמית היא כל כך נשגבת עד כי בני תמותה רגילים לא מסוגלים לבצע אותה, ורק יחידי סגולה שניחנו בתכונות פלאיות כלשהן עוסקים בה.
האמת העצובה היא שלא דרושה שום עוצמה. מה שדרוש היא פשוט משיכה לצד הנשלט. אם זה מרטיב אותך או מעמיד לך – זה די והותר, ואנשים רבים הצליחו לעשות בדסמ כהלכתו בהתבסס על הורמונים ונוזלי גוף בלבד, ללא שום כוחות נפשיים יוצאי דופן.
גם המיתוס הזה נוצר כדי לתת הצדקה לצד הנשלט ולהפריד בינו לבין חולשה וסמרטוטיות, אבל הוא מטופח דווקא על ידי דומים, שמוכרים אותו לסאביות כדי להעלות את קרנם. בפעם הבאה שדום אומר לך שהוא חושב שכניעה מצריכה המון כוח נפשי, תדעי שהסאבטקסט הוא "אני ממש רוצה לראות אותך ערומה".

זהו להפעם. חלק ב' כבר בקנה, ויכלול:
"המשיכה לבדסמ היא תוצאה של ילדות טראומטית"
"דומים יודעים לקרוא סאביות"
"כדי לעשות בדסמ כמו שצריך חייבים ללמוד הרבה ולצבור ניסיון"
"קיימת בבדסמ שליטה אמיתית"

כאמור - הצעות נוספות יתקבלו בברכה.
שלגי - אבל אתה אינטילגנטי מעל לממוצע ואני בטוחה ששולט בכל תחומי חייך.
מה לא?

(ולמרות שאני ואתה לא רואים עין בעין בענייני בידי - עדיין תענוג לקרוא אותך. וכן, יש לי גם חברים סמולנים)
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - אני? בקושי שולט בסוגרים :-)
ותודה.
וכמה מהסמולנים הכי טובים שלי הם חברים.
לפני 11 שנים
פסט - אין למשיכה הזו שום קשר לאישיות.

ואווו, איזה כיף, אני לא לבד! יש כאן עוד מישהו ולא סתם מישהו אלא אחד חכם (אמנם קשה להאמין אבל החכם לא נכתב בציניות) שגם חושב כמוני.
אולי נקים אגודה ביחד, אתה ואני ונקרא לה "בלקא -בקצש"
כראשי תבות (אם אני לא טועה) בדסמ לא קשור לאישיות - הוא קשור לצבע השיער!
וברגע של רצינות כתוב בחוכמה,כרגיל, פרט אולי למשפט לעיל.
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - אני מאד בעד הקמת אגודה, אבל אני חושב שצריך שם טיפה יותר קליט. נניח "נייקי". עכשיו רק צריך להתאים לזה ראשי תיבות.

לדעתי, אגב, בדסמ קשור לצורת התנוך. אבל זו השערה שטרם נבדקה מחקרית.
לפני 11 שנים
פרלין​(נשלטת) - תכלס. לגמרי. פייר, אתה צודק.

זאלו, מה עם המיתוס שמעולם לא הופרך שאתה תמיד צודק?
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - כל עוד אני אספיק להגיע בזמן לאלו שגילו משהו שיכול להפריך אותו - הוא יישאר תלוי ועומד.
לפני 11 שנים
בטי בום​(שולטת) - גברים שחיים אם נשים שעושות עוגות לימון באים אליהם אורחים גרגרנים ?
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - מיתוס מרושע!
לפני 11 שנים
huan - סחטאן זאלו על שאמרת את המובן מעליו....רק חבל שבאופן עקבי אתה מתנגד ללהשריש אמיתות אילו ובעקיפין תומך בכך שהאנשים הממוצעים ברובם, שכיודע הם אינם חכמים במיוחד ושלרוב לא יבינו דבר מימה שכתבת, ימשיכו להחזיק בפרופוגנדה המתפרסמת פה בתדירות ובעקביות.
בנקודה זו אני לא מסכים איתך ש"כדי לעשות בדסמ כמו שצריך חייבים ללמוד הרבה ולצבור ניסיון" זה מיתוס - כי כן חייבים ללמוד כדי לעשות בדסמ כמו שצריך, לכל הפחות זה שכל המיתוסים הללו הם מיתוסים.
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - אני לא מתנגד להשרשה, אלא להשרשה ממוסדת על ידי גוף שלא ברור מי הסמיך אותו ואת מי הוא מייצג. בהשרשה פרטית אני דווקא מאד תומך.

אני מסכים שצריך ללמוד. הדגש הוא על ה"הרבה"... לדעתי קצת בטיחות ועוד קצת הפרת אמונות טפלות זה מספיק בהחלט.
לפני 11 שנים
מעבר לקשת בענן - חחח..זאלו, התגעגעתי לכתיבה שלך.
אני קוראת את המיתוסים, צוחקת ומסכימה.
הטיפול של שבוע בפורומים ובצ'אט יסיים את האשליות שכולם אינטילגנטים מהממוצע, אבל יש כמה יוצאים מהכלל שנמצאים אי שם גבוה בסקאלה..
הדומים דומיננטים בחיים ולכן חייבים להיות דומיננטים תמיד הולך יחד עם הנשלטים דומיננטיים בחיים ולכן חייבים לשחרר שליטה...:)
שני המיתוסים סותרים זה את זה. תלוי באיזה פורום של הכלוב אתה נמצא..הסאבית המתוחכמת שרוצה לשמור על האשליה תשאר רק בפורום המיילדום ותקרא רק אחוז קטן מהפרסומים..:))
האהוב עלי מכולם הוא::)
"דרושה עוצמה נפשית רבה כדי לאפשר למישהו אחר לשלוט בך.." הוא הולך יחד עם ההתמסרות הטוטלית ואיבוד העצמי אבל הוא מעניין.
חשבת לכתוב את המיתוס האחרון בפורום?:)
היה מעניין לקרוא תגובות..
צחקתי..טוב לקרוא אותך..
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - תודות רבות :-)
לפני 11 שנים
נילי ונילי - טוב, אני מודה שהיה לי קשה לקרוא
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - עד עכשיו האמנת שאנשי בדסמ הם אינטליגנטים מהממוצע, הא?
לפני 11 שנים
*מנגינה*{התווים שלו} - זאלו מה דעתך על הוצאת מדריך לבדסמי המתחיל?
יהיה מעניין ומאוד אפקטיבי
אהבתי את ניפוץ המיתוסים אבל הייתי משווקת את זה הרבה יותר חיצוני מהבלוג שלך.
לא תאמינו-
אני בקשר ידידותי טוב עם דום שולט בכל רמ"ח איבריו
( לא הדום שלי אלא ידיד) ברוב הזמן הוא משדר עוצמות בהליכותיו, לאחרונה אני חשה בנפילה רצינית באישיותו ומוצאת את עצמי הסאבית הניצחית תומכת בו מעודדת אותו ומשמשת לו הפסיכולוגית הקבועה.
היה נראה לי תמוה איך אני פתאום הופכת לחזקה מולו , אבל עקב שבירת המיתוסים הכל פתאום הופך לטבעי.
תודה זאלו....
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - בכיף.

יום אחד אני ארכז את כל כתבי הבלוג הזה, אגנוב את החלקים הטובים משל אחרים ואוציא ספר :-)
לפני 11 שנים
נסיך הכתר - זאלופון- ערב טוב.
חלק א' - הניתוח שלך הצליח- ואני בדרך להחלמה סופית.
לגבי חלק ב'- מקווה שאחרי שאקרא אותו- אדע שהגעתי באמת למקום הנכון.
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - ערב מצוין לך :-)
אני בטוח שאתה במקום הנכון. אני לא בטוח שהמקום נמצא במקום הנכון.
לפני 11 שנים
*מנגינה*{התווים שלו} - ממשיכה במסע הניפוץ:
סאבית צריכה להיות בעלת אישיות מסוקסת וגוף מושלם !!!
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - באמת כולן כאלה, לא? :-o
לפני 11 שנים
walking dead - לכל תרבות המיתולוגיה שלה.
אין ספק ששלנו משעשעת במיוחד ולו בגלל שכל כך הרבה אנשים עוד נאחזים בה כדבר שהם חושבים שצריך להיות התורה הרשמית של הבדס"מ (חלקם אף גורסים שגם צריך להרביץ את אותה תורה בחדווה בכל אדם "חדש" בקהילה).

ברכה על ראשיכם, מפריכי מיתוסים צדיקים וקדושים :)

לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - "חלקם אף גורסים שגם צריך להרביץ את אותה תורה בחדווה בכל אדם "חדש" בקהילה"

אני גורס פשוט שצריך להרביץ בחדווה בכל אדם חדש בקהילה. וגם בכמה ישנים. הרי לשם כך התכנסנו, לא?
לפני 11 שנים
walking dead - כמובן שלשם זה! כלומר, לשם זה ולשם מפגשים קולינאריים טעימים אבל כל עוד מורבצת תורה כלשהי במהלך ההתכנסות אזי ניתן לומר שמדובר במפגש בדס"מי לעילא ועילא.

* כשתכתוב את המדריך השלם לבדס"מ למתחילים לא תשכח לתת קרדיט לידידים ותיקים, נכון?
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - בוודאי, כל עוד הידידים הותיקים לא ישכחו איזה עוגיות אני אוהב.
לפני 11 שנים
tebayes​(אחר) - אני מסכים עם כל מה שכתבת

יש לי משהו קטן להוסיף

בנוגע ל-"קשר בדסמי הוא הכי אמיתי ועמוק שיש"

אני חושב שמבחינת קשרים אחרים
בהתחלה קשר בדסמי אכן מתחיל חזק יותר ועובר הרבה הגנות שבמצב אחר לא.
מהבחינה שאנחנו מתירים לאדם אחר להגיע איתנו למקומות שאנחנו מחזיקים נסתרים, לחלק מהאני שלנו שאנחנו לרוב מסתירים ביום יום ולא חולקים עם כל אחד.
זה נותן תחושת קרבה ועומק חזקים בתחילת קשר שהם כמו פלוס גדול על הכימיה הרגילה.
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - יש בזה משהו. אני לא בטוח אם זה הקשר הבדסמי כשלעצמו, או התחושה שיש כאן "עולם אחר" שבו מותר להוריד הגנות ובגדים הרבה יותר מהר מבעולם ה"רגיל". כך או כך, אני מסכים שקשרים פה נוטים לרוץ יותר מהר בתחילתם, עם הסתייגות קטנה שלדעתי במקרים רבים זוהי ריצה לרוחק ולא לעומק.
לפני 11 שנים
James Bondage​(מתחלף) - אז ככה: לפני 10 שנים, הקהילה בארץ הייתה מאוד שונה מהממוצע -- לדוגמא, כולם היו דוברי (או לפחות כותבי) אנגלית שוטפת ורהוטה, כמעט כולם היו חובבי מד"ב.

בד"כ לקבוצה שמתחילה להתגבש יש מאפיינים שונים -- אבל כשדברים נהיים יותר מיינסטרימיים, גם ההתפלגות נהיית דומה לשאר האוכלוסיה. לגבי המצב היום -- אני מסכים איתך לחלוטין. גם לגבי הריצה לרוחק ולא לעומק.

מה שכן, שני ונילים בלתי תלויים שיצא לי לדבר איתם שמצאו את עצמם במועדונים בדסמים (לא אותו מועדון) סיפרו את אותו הדבר המעניין: שהם התרשמו לטובה מהישירות של האנשים -- בהשוואה לפאב סטנדרטי, שבו יש משחקים של חיזור, כוח, ויוקרה שאפשר לראות מקילומטרים, שניהם שמו לב לכך שהכל היה "על השולחן". הכל ישיר, מותר לדבר על הכל, ומגדירים ומכבדים גבולות הרבה יותר מאשר במועדונים וניליים. אולי בכל זאת יש מעט הבדל.
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - אני חושב שההבדל הוא בעיקר בתרבות השונה, לא באנשים. תן לונילים האלה להיטמע בקהילה - וגם הם יתנהגו כך, כי הם ילמדו שפה מותר ולגיטימי. יש פה כללים קצת אחרים, בעיקר בכל מה שקשור לזמינות: הכל יותר אינסטנט, סקס מונח על השולחן כל הזמן כי זה מה שמאחד את האנשים, ולדעתי זה גם מה שמוביל לישירות.

יהיה מעניין אם יום אחד מישהו באמת יחקור את הדברים האלה, ולא במסגרת עבודה לתואר ראשון בפסיכולוגיה.
לפני 11 שנים
Belisana​(שולטת) - חשבתי שיהיה איזה ויכוח חביב ומיליון תגובות נזעמות, אבל לצערי, אני חייבת להסכים עם כל מילה:)
מיתוס חדש לבדיקה: שולטים אוהבים להתווכח.

ולגבי המיתוס של "פעם היה פה יותר טוב", כאחת מהוותיקות אני חייבת להפריך גם את המיתוס הזה. גם פעם היה כאן מאד ממוצע, רק עם הרבה יותר אנגלית.
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - שולטים אוהבים להתווכח, אבל רק כשיש בסביבה סאביות שיכולות לראות שיש להם יותר גדול :-)

לגבי האנגלית - מזל שבאה לפה "זעקה אילמת" כדי לתת טעם של פעם...
לפני 11 שנים
Nutella la - צריך להוסיף את הפוסט הזה ואת הבאים ואת הקודמים שלך לסט ציוד סאדו למתחילים.
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - תודה רבה.

אני חושב שהפריט הכי חשוב בסט הזה הוא איש גדול ומפחיד שיכריח את המתחילים לקרוא את שאר הפריטים בסט.
לפני 11 שנים
Nutella la - בהחלט.
לפני 11 שנים
לא קשורה - אוח. אתה מצוין שזה פשע.
והדיקטטיות שלך...
אני אשתוק.

יש לי סעיף משנה לנושא הקשר האמיתי.

"קשר בדסמי מצריך חשיפה עמוקה יותר מקשר ונילי"

ודעתי, ואין לי מושג אם היא תואמת מישהו או לא, היא שקשר בדסמי מאפשר למי שלא מעוניין להחשף, תפאורה מושלמת.
חשיפה בהעדר תפאורות, משחקים, העברות כוח ושאר ירקות, עשויה להיות (לכל העו"דים למיניהם, אמרתי "עשויה") דווקא עמוקה/אמיתית יותר.

ואחד נוסף ששמעתי לא מזמן:
חיי היומיום הרגילים של נשלטת, משתפרים פלאים כשהיא בקשר בדסמי.

(אם אני לא בבית עד שמונה בערב, הוא יצליף בי - לאחר או לאחר? זו השאלה.)
לפני 11 שנים
זאלופון​(שולט) - הלו הלו, מצוינת את בעצמך, ו-50 אחוז ממניות הפוסט רשומות על שמך.

דעתך תואמת את דעתי בנוגע לחשיפה. זה חלק ממה שכיוונתי אליו כשכתבתי שנראה לי שבבדסמ רצים מהר יותר מאשר בוניל, אבל יותר לרוחק מאשר לעומק.

אני, אגב, מסכים שקשר בדסמי משפר את איכות החיים. אבל זה לאו דווקא ה"בדסמי" שחשוב, אלא פשוט הקשר.
לפני 11 שנים
היילני - יס, יס איי אגרי!

כתבתי משהו בסגנון (לכאן, הגעתי באיחור) אבל למיתוסים הללו קראתי סטריאוטיפים/דעות קדומות, וחלק מאותם סטריאוטיפים אף סותרים זה את זה. למשל:
1. יש בדס"מי ויש קינקי
2. בדס"מ וקינק תחת מטרייה אחת.

נדמה לי שאנשים מנסים ליצור לעצמם מערכת חוקים, לשים את הכל בפורמט, כדי ליצור לעצמם סדר. מה שנותר זה "חוקים", סטריאוטיפים שאינם תמיד בר קיימא. לוקחים מקרה אחד, שניים ועושים מהם הכללה.
אני אמרתי, במעין פניה לקורא/ת, שיגבשו את דעותיהם בעצמם. יצרו להם חוקים משלהם, למיטב הבנתם.
לפני 11 שנים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י