ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני 3 שנים. ראשון, 28 באוגוסט 2016, בשעה 23:31

אז איזה חכם גדול החליט לכתוב לי באינבוקס "איזו פסיכית את"
וואו כן, האימה, האיבה, קולות המלחמה...
אני בטוחה שהוא חשב שאני נראת ככה כשקראתי את זה:

 

 

 

 

 

האמת שנראתי ככה:ואני אסביר בדיוק למה! פסיכית, פסיכופטית, חולת נפש וכל שאר שמות התואר האלו הם מחמאות בשבילי!
ואני לא אומרת את עכשיו כדי להרגיש עם עצמי טוב יותר או מה שזה לא יהיה, הרי אפילו בתיאור של הבלוג כתבתי שאני פסיכית הרבה לפני שהוא חשב לנסח את ההודעה הכה-מקורית שלו.  זאת מילה שאני ניכסתי לעצמי בגאווה ורוקנתי אותה מהמשמעות השלילית שלה.
רוצים לדעת למה? כי אני גאה במי שאני. אני גאה להיות לא נורמלית, אני גאה להיות מאובחנת עם הפרעה נפשית, אני גאה להיות חלק מ 3% של אוכלוסיית העולם המאובחנת עם הפרעת פאניקה שרואה בכל יום את המוות בעיניים בצורת התקפי חרדה מפלצתיים וממשיכה לחיות עם חיוך על השפתיים על אף הדמעת בעיניים.
אני גאה בזה כי אני מעריכה את החיים הרבה יותר מכל אדם אחר שדברים באים לו בקלות. אני משחקת את משחק החיים בדרגת קושי Hardcore בזמן שהשאר משחקים על Normal ועדיין מצליחה בכל מטרה שאני מציבה לעצמי! 
אני גאה בכל חלק ממני ואין לי בעיה לחשוף אותו בפני אף אחד ואין לי בעיה להודות בו בפני אף אחד.
כי אני מעריכה כל חלק שיש בי, לא משנה כמה לא קל או שנוי במחלוקת הוא. אני לא מתנצלת על מי שאני ואם מישהו אומר לי שאני "חולת נפש" לא רק שאני לא מכחישה אלא גם שולפת תעודת נכה ותוקעת לו אותה בפנים (וסביר להניח שעוקפת באמצעותה אותו בתור שהוא צריך להתייבש בו עוד 40 דקות).
אני לא כמוך שצריכה להתחבא מאחורי כינוי אנונימי כדי להגיד מה לאחרים מה אני מרגישה! אני מסתכלת בעיניים של מי שיש לי משהו להגיד לו!
כי אני לא חושבת שזה משהו רע, אז יש אנשים שיש להם מחלות פיזיות, זה אומר עליהם משהו? לא.
הדבר היחיד שאפשר להסיק על אנשים עם קשיים פיזיים או נפשיים, זה שהם יודעים קושי מה הוא, הם מעריכים את החיים יותר טוב כי הם פאקינג נלחמים עליהם ולא שהם יותר נחותים ממך.
בוא נתחלף יום אחד בחיים, סביר להניח שאתה תירה לעצמך בראש אם תצטרך לחיות מציאות כזו, ואני חיה איתה 24/7.
מי מאיתנו יותר חזק? אתה, איש שנולד עם כפית זהב בתחת? או אני שהתמודדתי עם קשיים שאתה אפילו לא יודע שקיימים?
אם במקום לפתוח את הפה שלך תפתח את הראש ותקרא על הפרעות נפשיות תגלה שכמעט כל התגליות והמהפכות שקידמו את העולם קרו בזכות פסיכים ופסיכיות כמוני כי קוללנו ובורכנו בעת ובעונה אחת עם ייחודיות ושונות והתבגרנו לפני הזמן מכורח מציאות זו.

רגע לפני שבאות תגובות של "שמי עליו זין"- ברור שאני עושה את זה, הוא מזיז לי את הקצה והוא מזמן חסום.
הסיבה היחידה שאני כותבת את זה, זה אם מישהו אחר נמצא במצב שלי (ואני יודעת משיחות של אנשים שלי מכאן שאני ממש לא היחידה) וקורא שורות אלו אז שלעולם לא יתבייש במי שהוא! הקשיים שלנו הם הגאווה שלנו! מהם אנחנו רק מתחזקים ולא להפך ואל תתנו לאף אידיוט ממורמר להגיד לכם אחרת!

עציץ​(מתחלף){משוייך} - דבר ראשון, למרות שאת לא רוצה שנגיד, שימי עליו זין!

דבר שני, נתת בראש עם כמה פאנצ'ים מעולים. משחק החיים ברגת קושי הארדקור היה מעולה כפאנץ!

ודבר שלישי, אין ספק שמי שאומר מילעם בלע להבין למה הוא מתכוון ובלי לעמוד מאחורי המילעם שלו הוא אדם ריק ורייקני. ואולי בגלל זה הוא נמשך למישהי שיש בה כל כך הרבה.

נ.ב. אני חשבתי שיש הרבה יותר מ3%..
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - צודק :) ולגביי ה 3% זאת הסטטיסטיקה של הפרעת פאניקה.
אני יודעת שכל משפחת הפרעות החרדה ביחד מגיעות בערך ל 20-25%. הפרעות אחרות בערך אותו עניין או קצת יותר.
70% שבן אדם יחווה בחייו אפיזודות פיסכוטיות/דיכאוניות/התקפי חרדה מבלי שזה יהפוך למחלה של ממש.
לפני 3 שנים
עציץ​(מתחלף){משוייך} - תודה על הביאור :)
לפני 3 שנים
מענג דומיננטית - כל מילימטר בך, זאת גאווה לאומית, על מי שאת ולאן שהובלת את עצמך. את פסיכית עם תעודה וזאת עובדה, כשם שהצלחתך בחיים היא עובדה. העובדה השלישית היא שאחד קשור בשני. כמעט ומקנא בך על התעודה, אלמלא חששי שאני לא הייתי מצליח להפיק מעצמי, מה שאת הפקת מעצמך, ממצב נתון זה.
המשיכי כך. נפנפי בתעודתך לכל עבר.
את הוכחה חייה שאדם קובע את גורלו למרות ואף על פי קשיים שהחיים מעמידים לו.
לפני 3 שנים
אביב נעורים - את מצליחה בכל מטרה שאת מציבה . זה מרשים בהתחשב שכל אדם נכשל מידי פעם בדרך , למרות זאת את ממשיכה אל המטרה . אני נוטש אחרי כמה ניסיונות .
ראיתי בחיי לא מעט אנשים שהתהפך עולמם או שחלו במחלת נפש הרוב הגדול לא יורים לעצמם בראש ( או שאר אפשרויות אובדניות ) לרוב האנשים , החיים חזקים מהכל . חלק קטן נוטש לא ניתן לקבוע אם אדם שהשמש זורחת לו מהתחת ינטוש או ישאר עמנו כמו גם אדם צנוע ונעים הליכות .

אדם צריך לשאוף להיות שמח בחלקו . זו דעתי .

מתנצל על החפירה .
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - אני לא אומרת שאני מצליחה בגלל ההפרעה אלא למרות ההפרעה. תחשוב שאתה צריך לרוץ עכשיו מרתון, אולי תצליח אולי לא. זה בהחלט תלוי בהתדמה שלך.
ועכשיו תתאר שבנוסף לזה אתה מחוייב לרוץ את מרתון הזה עם תיק שיש בתוכו משקולות של 30 קילו, אתה יכול להצליח או לא. גם זה תלוי בהתדמה שלך אבל להתמיד במקרה הזה הרבה יותר קשה. נניח שבכל זאת הגעת לקו הסיום כשאתה מתחרה באנשים שנתוני הפתיחה שלהם היו מקלים משלך. לדעתי, זה הרבה יותר מרשים מאדם שהגיע לקו הסיום עם פריוולגיה לרוץ עם פחות עד כדי כלום משקל.
לפני 3 שנים
אביב נעורים - לטעמי זה עניין של השקפה . אדם שנושא מטען עודף הן בחיים והן במרתון ציפיותיו שונות , אבל רובם מסיימים את המרתון הן בחיים והן בריצה עצמה . משקולות החיים מאטות את הקצב , הן מחזקות , אבל הן לא מונעות להגיע לקו הסיום . וכל רץ מרתון באשר הוא רוצה לפחות פעם אחת בחייו לעשות את הטוב ביותר שהוא יכול .

הכותב הוא רץ מרתון בעברו וחי חיים שקטים בהווה .
לפני 3 שנים
Barnyard runaway - אביב נעורים כמה חפירותת לא רלוונטיות סתם. כל כך לא ברור אם אתה מנסה לומר כולנו בני אדם, או אל תרגישי מיוחדת, או אל תתייחסי אליו. נשמע כמו תמהיל מוזר ולא ברור של ה-3. מה שזה הכי נשמע זה שאתה מנסה להוציא ערך מהמילים שלה ולומר בדרך עקיפה שהיא מברברת סתם, ואם זה המקרה, אז שתדע שאתה מה זה טועה, כי המילים שלה מדויקות ורלוונטיות ביותר, ויש המון אנשים שצריכים לשמוע את המילים האלה, גם אם לא כולם יתקלו במקרה בבלוג שלה. יום טוב
לפני 5 חודשים
dror30 - יש הרבה אופטימיות ואור בכתיבה שלך, הזדהתי ונהניתי לקרוא.
לפני 3 שנים
Aצועני​(אחר) - לייק לגמרי
לפני 3 שנים
אלפא-בטא​(נשלט) - את לא. הוא חצוף ומתנשא ובטוח עם גיבנת גדולה שהוא לא רואה.
לא מכיר אותך, אבל מהמילים שלך את נשמעת אדם מקסים, האמפטיה שלך ראויה לחיכוי!
לפני 3 שנים
Barnyard runaway - אין פה כזה אמוג'י, אז תחשבי ששמתי פה לב ענק ואומר לך שתשימי עליו אלף זין מהלב הענק שלך. אנחנו לא מכירים, אבל מבחינתי את מלכת עולם.
לפני 5 חודשים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י