שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני 3 שנים. 1 בספט׳ 2016, 0:33

אני לא מאמינה שאני צריכה לציין את המובן מאליו, אבל- כולנו בני אדם.

אף אחד פה לא עליון על אף אחד, ובטח שבטח לא בגלל כותרת שהוא הכתיר את עצמו בה.
זה שאת ואתה שולטים זה לא הופך אתכם לעל-אדם! ומנגד- זה שאת ואתה נשלטים לא הופך אתכם לשק-אגרוף! 
כל מה שקורה ביחסי שליטה, זאת פנטזיה מינית, לעיתים גם צורך רגשי המלווה בכך, אבל לא מעבר.
זה לא מה שמגדיר אתכם ביום-יום, זה לא מוחק את האדם שאתם עם כל החסרונות וההיתרונות שבו, זה לא אומר שיש לכם חוסר או יתר בזכויות עקב כך.
אני לא מאמינה שיש אנשים שצריך להסביר להם כמו לילדים חסרי אחריות שבדס"מ לא נוגע להוצאת אגרסיות או לקבלת לגיטימציה להתעללות. שלהפוך מישהו לשק אגרוף שלך זאת אלימות לשם אלימות נטו ואין פה שום שליטה, ששליטה היא קודם כל לשלוט בעצמך ולא לראות בצד השני אובייקט ואותך כעל-אדם, שלתפוס שולטים כעליונים ונשלטים נחותים ולא כבני אדם זו השקפה דיכוטומית ואלימה הזו שמזכירה ווריאציה לתורת-הגזע.
אני לא מאמינה שיש אנשים שלא מבינים שכוחו של שולט לא נמדד בכמה הוא חושב שהוא מיוחד ושהעולם סובב סביבו וחייב לשרתו כמו ילד מגודל ומפונק אלא בכמה הוא מודע לכוח בו הוא מחזיק ובכמה הוא מעצים איתו את הנשלט ולעולם משתמש בו לרעה על אף שתיאורית יכול.

הרי ידוע שאם אדם חושב שהינו חכם בחסד עליון בעוד השאר לא, גם ללא קשר ליחסי שליטה, סביר להניח והוא ההפך המוחלט וכי מדובר בפיצוי על ביטחון עצמי ברצפה או הטיה קוגנטיבית בשם אפקט דאנינג-קרוגר, שבה אדם מרגיש עליונות מדומה כי אינו מודע להיקפו של התחום ומעריך ביתר את ידיעותיו המועטות.
עצוב לי לראות נשלטים שמאמינים שהם נחותים כתוצאה מהאנשים האלו וסופגים מהם אלימות וניצול במסווה שליטה במקום להבין שיש להם עסק עם פרינססות מפונקות ומשליכי תסכולים למיניהם שנכנסו לעולם השליטה כדי להמשיך להזין את הפנטזיה שהתנהגותם לגיטימית במקום לקחת את עצמם בידיים ולא בשולטים או שולטות ראויים עם כוחות, שלא צריכים להתחבא מאחורי כותרות ולא מפחדים להראות אמפתיה ולדבר עם אנשים בגובה העיניים מבלי לפחד "שיעוף להם הכתר מהראש" כי הם לא צריכים שמות תואר והתנהגויות סטריאוטיופית של שולט כדי להוכיח את הערך שלהם.
רק אנשים חלשים מתבצרים מאחורי עמדת שליטה ודיסטנס באופן תמידי, אדם חזק מסוגל להביט לכולם בעיניים ללא צורך להקטין אותם באלימות ו/או התנשאות מחשש שאחרת לא יכבדו אותו.

כן, אני יודעת שאין כזה דבר חוקים אבסולטיים כשזה נוגע לשליטה או התנהגות, רגש או מחשבה אנושית, אך מנגד, כאשר אני רואה במו עיניי כיצד התנהגויות והלכי המחשבה אלו פוגעים באנשים אחרים, קשה לי שלא להרגיש בעצב כשעיניי רואות נשלטים שלא מכירים בערכם ומדברים כמו האישה המוכה הסטריאוטיפית שזועקת לעזרה ישירות או בעקיפין אך מתקיפה את כל מי שמנסה לגשת ולהראות לה את האמת על בעלה, עד שלא מאוחר מידיי.
עצוב לי לראות שולטים שבסופו של יום משקרים לעצמם ושאין להם את האומץ להסתכל במראה ולהודות בטעויות שלהם ולקחת את החיים שלהם בידיים ובמקום זה רומסים אחרים ובטווח הארוך גם את החיים שלהם עצמם.

למה שפשוט לא נכבד אחד את השני? תגשו לבדס"מ מתוך כבוד הדדי ולא מתוך מחשבות הרסניות או נרקסיסטיות, תאמינו לי שהחיבור שתרגישו לאדם שמולכם (ולאדם שבתוכם) והעונג שתפיקו מכך יהיה הרבה יותר טוב מכל מה שהכרתם עד כה.

עציץ​(מתחלף){משוייך} - אז ככה זה מרגיש כשמזקקים אותך....
כל מילה!
מרגיש כאילו כתבת בתמצות ודיוק רב את מה שתמשתולל לי בראש כבר תקופה!
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - Great minds think alike :)
לפני 3 שנים
עציץ​(מתחלף){משוייך} - A-men!
לפני 3 שנים
גבר גולף​(שולט) - מסכים לגמרי!! כל מילה בסלע..
לפני 3 שנים
Sensual Boy​(נשלט) - אמת....
לפני 3 שנים
אביב נעורים - האם את מסכימה שבקצוות קיימים אנשים עם הפרעת אישיות שהם סדיסטים אמתיים ומזוכיסטיים אמתיים שאין להם קשר לבדסמ ?
( אני מכיר כמה סיפורים שנגמרו בנזקים לכל החיים וסיפור שהסתיים במוות )
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - סביר להניח שכן, אך אני לא האדם לאבחן זאת.
בכל מקרה, זה לא מוריד מהם את האחריות על מעשיהם ואת האחריות לקחת את עצמם בידיים ובמקרה הזה לקחת את עצמם לטיפול.
לפני 3 שנים
מענג דומיננטית - מילים כדורבנות ואין מה להוסיף עליהם אילמלא היינו עוסקים בבני אדם.
מאחר וכל, ה"מובן מאליו" זה מושג נוזלי ולפעמים לא נשארים ממנו אדים.
למרות "היאוש" הזה צריך לעשות את מה שעשית ולומר בקול רם את המובן מאליו.
במקרים מסוימים צריך לצעוק אותו ואף להילחם עליו לחיים ולמוות.
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - אני בספק שאצליח "לשנות את העולם". אולי אזיז לרגע איזה בורג בראשם של אנשים אבל זה לא מספיק בכדי לשנות התנהגות שגובשה במהלך חייו של האדם.
הרי אף אדם עם כוונות הרסניות כלפיו או כלפיי הזולת לא קם כך יום בהיר אחד בבוקר, זאת השקפה שגובשה במהלך השנים. נדרש כאן תהליך לא פשוט שמתחיל קודם כל בלהודות בבעיה והדחקה היא הצד החזק של אנשים במצבים האלו.
אני בספק שאדם כזה יקשיב לפוסט הזה, סביר להניח שכל מי שמסכים איתי הוא דווקא מי שהפוסט לא רלוונטי לחייו האישיים.
אני לא יכולה ולא מצפה להילחם ברעות בעולם, שכן הן תמיד יהיו חלק בלתי נפרד מהחברה האנושית בכל הרכב שלא תהיה. אני יכולה רק לסייע למי שרוצה בכך, הבעיה שאנשים כאלו בטוחים בצדקתם והם מסרבים בכל תוקף.
ניתן רק להביע דעה ולקוות לטוב, או בעצם לא לקוות כלל וסתם לכתוב על מנת לפרוק רגשית.
לפני 3 שנים
מענג דומיננטית - פוסט כזה נהדר לפריקה ריגשית וגם ליצירת אווירה ציבורית שונה.
אווירה ציבורית, יוצרת תרבות שונה וממנה מגיעות תוצאות.
אהבתי את הפוסט :)
לפני 3 שנים
dror30 - הלוואי שליותר היה את הגישה שלך, מחפש ומוצא מערכות יחסים יותר בעולם הוינילי כי מרגיש שקשר עם הדדיות אכפתיות וכבוד לשני הצדדים הרבה יותר קשה למצוא כאן, והגישה הרווחת של אתה באמת נחות זה טוב או לקשר של ניצול/התעללות או לפנטזיה מינית של רגע.
וכמה שיותר לדבר על זה חופשי מתוך אכפתיות מבלי לתת לטיעונים של "איך אתה מעז להגיד לי איך לשלוט/להשלט" להפריע זה לטובה כמו שאת עושה כאן.
לפני 3 שנים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י