אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני 3 שנים. 27 באוק׳ 2016, 21:49

נזכרתי בציטוט שאני מאוד אוהבת מהסרט Network, שיצא לאקרנים בשנת 1976:

"...כל מה שאני יודע זה שדבר ראשון אתם חייבים להתעצבן! אתם חייבים להגיד 'אני בן אדם, לעזאזל! לחיים שלי יש ערך!'. אז אני רוצה שכולכם תקומו עכשיו. אני רוצה שכולכם תקומו מן הכיסאות שלכם. אני רוצה שאתם תקומו עכשיו ותיגשו לחלון. תפתחו אותו, תוציאו את הראש החוצה ותצרחו 'אני עצבני בטירוף ואני לא אמשיך לספוג זאת יותר!'. אני רוצה שתקומו מיד, תגישו לחלונות שלכם, תפתחו אותם ותוציאו את הראש החוצה ותצרחו 'אני עצבני בטירוף ואני לא אמשיך לספוג זאת יותר!' דברים חייבים להשתנות, אבל קודם כל אתם חייבים להתעצבן..."

באופן אירוני נזכרתי בו ברגע של כעס ובמקום לכעוס על עצמי על חוסר הרציונליות, נזכרתי בכך שרגש הוא מה שמניע אותנו בעולם! רגש הוא מה שהופך אותנו למי שאנחנו. המניעים של כולנו בעולם הם רגשיים גם אם הדרכים לממש אותם נעשות באופן רציונלי. בסופו של דבר, אם נחשוב על כך לעומק, כל פעולה שאנחנו עושים נועדה לספק רגש שדחף אותנו אליה.
גם ניתן לראות לאורך כל ההיסטוריה שמאחורי מהפכות שהתרחשו, מאחורי עלייתן ונפילתן של אימפריות ואפילו מאחורי מספר פריצות דרך מדעיות עמדו רגשות שדחפו אנשים וקידמו את האנושות להיכן שהיא היום.

על אף זאת, כל כך הרבה אנשים מקבלים השתקה לרגשות שלהם. אומרים להם "לא לעשות ביג דיל"' כי זה "ילדותי" והם מצייתים מתוך קונפורמיות ומדחיקים פנימה את הרצונות שלהם במקום פשוט להתעצבן ולהבין שגם להם יש ערך! רגשות הן לא עניין של "ביג דיל", לכל רגש יש מטרה והמטרה של הכעס היא להראות לכם שאתם נמצאים במקום שאתם לא באמת רוצים בו ולתת לכם את המוטיבציה להילחם על מה שחשוב לכם באמת.

תאפשרו לעצמכם להרגיש! גם את הרגשות "השליליים"! אל תקשיבו למה שאחרים אומרים- למה שאתם מרגישים כן יש תוקף! לאפשר לעצמך להביע רגש זה לא ילדותי אלא אנושי! תרגישו הכל, במלוא העוצמה, תנו לרגש להראות לכם שהמצב לא בסדר ולהיות המניע שלכם לתקן אותו!

תרגישו הכל רק אל תשכחו את הראש בדרך על מנת שתדעו איך לתעל את הרגש למקום פרודוקטיבי. הרי שזה לא עניין רגש או שכל אלא תמיד שילוב בריא בין השניים.

 


להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י