בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. שבת, 4 בפברואר 2017, בשעה 21:20

אם יש משהו שמעצבן אותי, זה לראות אנשים נותנים פרשנות בדס"מית לאירועים מובהקים של התעללות.
בדס"מ זה קשר שנבנה בין שני אנשים בהסכמתם ורצונם החופשי. בקשר מסוג זה יש תקשורת פתוחה, שמירה על גבולות וביטחות, אחריות וכבוד הדדי וכך בסופו של יום כל הצדדים נהנים מהנעשה.

כל הרשימה הזו היא ההפך ממה שמתרחש בקשר מתעלל או בכל סוג אלימות או אפילו סתם בתוך יחס מגעיל ובריוני.
אני לא מבינה את ההתעקשות להסתכל על העולם ולהגדיר בשחור ולבן. להגדיר כל אחד שאתם רואים כשולט או נשלט, וכל אינטרקציה כיחסי שליטה.
אפילו ד"ר זיגמונד פרויד, שנתן פרשנויות מיניות לפעולות יום-יומית שלנו, אמר "לפעמים סיגר הוא רק סיגר". על אותו משקל, לפעמים אין פרשנות בדס"מית לכל דבר ולייחס את זה בכוח זה פשוט דבילי. 

אני אתן לכם שתי דוגמאות מתוך מקרים אמיתיים ששמעתי לאחרונה בהם אנשים טענו "שמדובר בדס"מ" כשזה לא, ותראו כמה זה מטופש: 

1. עלה פה פוסט כשנרצחה תהילה נגר ע"י בן זוגה, שהכה אותה והגביל אותה תקופה ארוכה. כותב הפוסט החליט שהגבר המכה הזה הוא השולט שלה. 
2. מישהו שיתף לקבוצה בדס"מית בפייסבוק סרטון שבו שתי שוטרות מצ"ח משפילות כמו פרחות חייל חסר אונים, והכריז בגאווה שזאת שליטה נשית.

כמובן שיש עוד דוגמאות וזה רק על קצה המזלג, אבל העיקרון ברור ולכן לא אמלא לכם רשימה כאורך הגלות.
בכל מקרה, אני לא מאמינה שאני נמצאת בקהילה של אנשים בגירים שצריך להסביר להם למה מדובר במקרי אלימות שאסור שיתרחשו במקום לחשוב שזה איזכור לבדס"מ שיש להתגאות בו. סיכוי סביר שלמתעללים אפילו אין מושג מה זה בדס"מ ושהם פשוט פועלים מאיפולסים אלימים, אבל "הפרשנים" כבר ליהקו אותם לסרט הפנטזיוני בראשם.

אחרי שפעם אחת שזכורה לי היטב, בה נאלצתי להסביר למה פרשה של גילוי עריות היא לא daddy dom וזה שהבת לא התלוננה על אביה נוצר כתוצאה מטראומה לא כי היא בעצם נשלטת שנהנתה מכל רגע, אני כבר איבדתי תקווה בתבונתם של אנשים שכאלו.

אז כן, אלו יכולים להיות אחלה משחקי תפקידים. אני מבינה שיש כוחניות והשפלות גם בבדס"מ אבל יחי ההבדלים הקטנים- אין כאן הסכמה ואין כאן גבולות! יש כאן רק השלכת תסכולים חסרת רסן, שמטבע הדברים לא מתחשבת בביטחונו של הצד השני שמת שזה יגמר, רק שהוא חש חסר אונים ולא מסוגל לעצור את המתרחש.

האמת היא שלא צריך להגיע לכדי אלימות מבוהקת, מספיק גם לראות את אלו שמפרשים מקרים נטרליים כמו של אנשים ביישנים ששומרים על פסיביות מול בוס תובעני, כאילו הם נשלטים שבטוח מתרחמנים מזה בסתר ליבם ומתים שהוא או שכמותו ישלטו בהם במיטה.
באיזו זכות אתם מכניסים מישהו לתבנית דיכוטומית ומחליטים מי הוא ומה הוא? אתם חיים בסרט פורנו אם נראה לכם שהמזכירה הביישנית רק מתה להיות השפחה של הבוס, ולא שהיא פשוט ביישנית. הסיגר כאן הוא רק סיגר. 

כל עוד אדם לא מעיד על עצמו שזה מה שהוא נהנה ממנו- אין טעם לנתח את המיניות שלו.
כל עוד שני אנשים לא מתקיימים את זה מתוך מקום הסכמה וכבוד- זה לא בדס"מ.

הנסיונות שלכם לתת פרשנויות פאסדו-פסיכולוגיות חסרות טעם לאירועים לא רלוונטים, היו משעשעים, אם לא היה מדובר גם באירועים מסוכנים שבהם צריך לגנות התנהגויות של אלימות, במקום לצחקק "חה חה חה זה סאדו" כמו אידיוטים ולתת תחושה שזה לגיטימי.
אם יש מקרה של ניצול או התעללות, צריך להשתדל למנוע את המשכו או לפחות לא לעודד את הבאים אחריו, וממש לא להתחיל להשוות אותו לאיזה סשן שנעשה בהסכמה!

לא פלא שעם הגישה הזו, נדבקים לקהילה הזאת אנשים אלימים שסבורים שפה אפשר להשליך תסכולים ולנצל כל עובר ושב, כי זה הרושם שהם קיבלו על בדס"מ.

slave for ever​(נשלט) - מדויק.

לא מבין אנשים כאלה
לפני שנתיים
רופא מיוחד​(אחר) - חיב לשאול:) , לאגף אותך לרגע מהימין, רק בשם חופש המחשבה.....

אני הבנתי כבר שהרבה ממה שמתואר באתר, גם על ידך, הוא סדיסטי לא מובן לי. אני מודה שכאשר ראיתי את הפוסט שלך על ההברשה האגרסיבית שאחריה הגיעו סרפדים....לא הצלחתי להבין מה כל כך קושר בין אנשים בארוע הזה.....למה זו לא התעללות לשמה? למה זה לא מימוש קטע סדיסטי עם מישהו שזה משרת לו ענין מזוכיסטי, וזהו? ללא כל נשמה יתרה? לא הצלחתי להבין את הפילוסופיה העמוקה מאחורי זה..... אבל נשמתי עמוק, והבנתי שאני לא מבין. שהקטע פה זה החופש בו שני אנשים מתחברים עם רצון משותף שאינו קונבנציונאלי. מי אני שאעיר לך מה נכון או לא נכון?

אז למה את מחליטה בשביל אחרים מה בתוך הגבול ומה מחוץ לגבול?:) מי שמך?:)

רק לשם דיון פורה, לא כדי לעקוץ :)
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - אתה מבין שאני מדברת על אקטים שאין בהם הסכמה ולא יכולה להיות בהם הסכמה?
כשגבר מכה את בת זוגו ובסוף רוצח אותה זה לא בהסכמתה, כששוטרות מצ"ח תופסות חייל חסר אונים משפילות אותו מול אידיוט אחר שמצלם ומפיץ את בפייסבוק זה לא בהסכמתו. כשבוס מוציא תסכולים על המזכירה שלו והיא מפחדת לענות לו, זה לא בהסכמה.
הקורבן הוא לא קורבן "בכאילו" בתוך משחק בדס"מי עם כללי ביטחות, אלא הביטחון שלו באמת בסכנה, בין אם נפשית או פיזית. הוא לא מעוניין בזה בכלל והוא לא יכול להפסיק את זה.
אין פה שום צד מזוכיסטי, אין פה שום אנשים שמתחברים בשום אופן. יש פה רק רוע של אדם שמרגיש גיבור על חלש.
צריך להיות אדם ממש חי בסרט בשביל לחשוב שמשהו מהמקרים שתיארתי אלו יחסי שולט-נשלט באיזשהו אופן ולהתגאות בהם.

אני לא יודעת למה מתחרפנים פה מהפוסט סרפדים שלי, כאילו פרסמתי פה איזה משהו בלתי הפיך ונוראי.
הסרטון הזה, והספנקינג בשילוב הסרפדים בו נעשה בהדרגה, לאט, לאט, עם הפסקות קצרות. אני לא רואה בו שום אגרסיביות חסרת מעצורים.
אני רואה התחשבות של הצד השולט, שמאט את הקצב לא פעם כשלנשלט קשה. ואני מתארת לעצמי שאם הנשלט בו היה מבקש להפסיק, האקט היה נגמר בזה הרגע.

אתה רופא, נכון? אתה מסכים איתי שבהנחה ומדובר באדם רגיל בלי אלרגיה מיוחדת, ספרדים לא יהרגו אותו?
מה שסרפד עושה זה פשוט תחושת צריבה זמנית בעור. פעם באיזה טיול בטעות בטעות היד שלי נכנסה בכמה ספרדים, ואני יכולה להעיד שזה לא כואב ברמה של כאבי תופת או משהו שמתקרב לזה.
מי שספנקינג מחרמן אותו, זה יכול להיות כמו תיבול לספאנקינג.
אז כששני אנשים יבצעו אקט מסוג זה במסגרת פעילות בדס"מית, זה יהיה בראש ובראשונה מרצון הדדי! לוודאי הם ישמרו על כללי ביטחות כמו למשל לברר אם יש אלרגיות, לדאוג למשחות ל aftercare וכ'ו... שזה משהו שאדם שסתם אלים כלפי מישהו ומתפרץ עליו בכעס לא יעשה.

ועכשיו נשתמש בקטע של הספרדים בשילוב סיטואציה היפותטית בשביל הדגמה למתי זאת התעללות ומתי זה בדס"מ-
נגיד עכשיו אני מפקדת באיזה בסיס, קמתי עם רגשי נחיתות על הבוקר ותפסתי את החייל הכי חלש, גררתי אותו לחדר שלי, הפשטתי אותו והתחלתי להצליף בו עם ספרדים בעודי מתעלמת מתחנוניו.
זאת התעללות ומהסוג הבזוי ביותר של ניצול יחסי מרות.
אני לא שולטת אלא אדם חרא, והוא לא נשלט אלא קורבן.
VS
פרסמתי את הפוסט על הסרפדים, ונגיד שפתאום איזה בחור שולח לי הודעה מתוך רצונו החופשי ואומר שהרעיון מעניין אותו.
אנחנו ממשיכים לדבר, מחליטים להיפגש, קובעים יום ושעה.
נגיד שהחלטנו לעשות את זה במשחק תפקידים של חייל ומפקדת, ככה שזה יהיה דומה לדוגמא הראשונה.
אז מה ההבדל? שפה זה משחק, הכפיה היא בכאילו.
כי בתכלס אנחנו עושים את מה שנעים לנו, והוא יודע שהוא יכול לסרב בכל רגע ואקבל את זה.
בזמן מעשה אני מקפידה לא לפגוע בו, שמה לב לתגובות הפיזיות שלו ולוקחת אותן בחשבון. ואחרי האקט אני דואגת לטפל בו ואנחנו יושבים מוכרבלים ומדברים על מה שהיה.
אלו יחסי שליטה, אני שולטת והוא נשלט כי קבענו ביחד שזה מה שמתאים לנו וטוב לנו. יש פה הסכמה, אחריות, דאגה. אף אחד לא נפגע בשום אופן.
לפני שנתיים
רופא מיוחד​(אחר) - צודקת לגבי התאורים הספציפיים שתארת. זה באמת פשוט - לא חושב שבאמת מישהו מתיחס לזה כאל השליטה שעליה מדברים כאן....
אך עדיין....מה שכתבתי מתיחס לספקטרום שכאן. הסכמה היא לא בהכרח שוללת מנצל ומנוצל. כמו שימשכו לעולם הזה שולטים שיש בהם גם סדיזם שלא קשור לקשר אינטימי וקירבה בונה, כך גם ימשכו לכאן מזוכיסטים שמבקשים כאב ממקומות שאינם דווקא בעיקר לשרת קשר אינטימי קרוב עם השולט שלהם.
רצוני לומר שיש שחור ולבן, מה שתארת הוא נורא ולא קשור לכלום. פה באתר מסתובבים רצונות ומעשים שהם בתחום אפור, והגבול עובר באמצעו, מותיר חלק לא קטן קרוב מדיי לשחור. הסכמה הדדית היא אינה חזות הכל. דווקא מהכרות עם עברך דרך הפוסטים שלך אני יודע שנחשפת לאנשים שהסכמה שלהם למשהו לא מייצגת בוחן מציאות תקין......
חומר למחשבה . מצריך מבט אוביקטיבי מהצד :)
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - אני לא יודעת אם קראת את הפוסט שלי, אבל המקרים שתיארתי פורסמו לאחרונה במרחבים בדס"מים ע"י אותם "פרשנים". ככה שעל אף שזה נראה לנו הזוי, יש אנשים שמחזיקים בדעות האלו והם ממש לא בודדים.

אל תוציא את דברי מהקשרם, ואשמח אם לא תתנשא כאילו שאיני מודעת למורכבות שבקשרים מסוג זה ובמצבים נפשיים שלא פעם נלווים להם.
כי מעולם לא טענתי שהסכמה היא אור ירוק להכל. אם שמת לב, בנוסף אני משתמשת במונח "רצון חופשי". כי להסכים מישהו יכול אחרי שהופעלה עליו מניפולציה, כי הוא פיתח תלות רגשית, כי הוא בהשפעה של חומרים משכרים וכ'ו...
וגם במקרים של רצון צריך להיות גם שיקול דעת לנעשה, כי לפעמים הרצון הוא פגיעה עצמית או חוסר מודעות להשלכות או שזה פשוט רעיון גרוע שצפוי שיגמר רע.

אני לא חושבת שממקומנו לשפוט מה נכון ומה לא נכון כאשר שני אנשים, צלולים בדעתם מפיקים הנאה ממשהו באופן בטוח.
אז מה שקיימים אנשים מבצעים אקטים אלו באופן טכני על מנת לספק יצרים סדיסטים/מאזוכיסטיים? זה טוב להם? זה לא פוגע באופן בלי הפיך והמשחק שלהם מתנהל בגבולות ההגיון הבריא? שיהנו.
לא הכל חייב להיות אינטימי עם משמעות עמוקה. העיקר שזה לא פוגע באף אחד ושכולם שלמים עם עצמי ונהנים מכך.
לפני שנתיים
רופא מיוחד​(אחר) - לא התכונתי להתנשא. אין בי את זה. שנינו אמרנו גם דברים ברורים מאליהם. נוטה לקבל את עמדתך.
לפני שנתיים
North Inspiration - חשוב ומדויק. תודה.
לפני שנתיים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י