סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני 3 שנים. 4 במרץ 2017, 22:35

"מעשייה אישית היא תופעה פסיכולוגית בה אדם סבור כי לאיש מלבדו לא היו מחשבות ורגשות מיוחדים כשלו, וכך רוכש אמונה מוטעית בייחודיות שלו. מתוך אמונה זו, צומחות שתי תפיסות שגויות: שהוא חווה רגשות אשר האחרים לא חווים באותה הדרך והעוצמה, והוא לא נתון לאותם קשיים להם נתונים האחרים. המונח הונחל על ידי דייוויד אלקינד  ב־1967 כדי לתאר תופעה האופיינית למתבגרים צעירים. המשמעות המילולית של המושג מתארת את האגדה השקרית שהמתבגר בונה מאירועי חייו, בהן רואה את עצמו מבחוץ כגיבור הנאבק למען מטרות נעלות בעולם מוזר ומנוכר"
- מתוך ויקיפדיה.


אני זוכרת שלמדתי על המושג הזה בקורס "פסיכולוגיה התפתחותית"  בקיץ שחלף. זה מעניין איך כל קורס שאני לוקחת בתואר שלי, פותח את עיניי לנפשי ולנפשם של אחרים, יותר מאשר כל טיפול פסיכולוגי שעברתי בעצמי.
כששמעתי על המושג "מעשייה אישית" נפלו לי כל כך הרבה אסימונים בנוגע לדברים שאני רואה באנשים אחרים, שחלקם לא ממש יצאו מאותה השקפה של גיל ההתבגרות, בין אם כי הם פשוט קרובים לגיל הזה ובין אם לא התבגרו רגשית מסיבות כאלו ואחרות. כי למה להם בעצם? זה לא מפריע להם להסתגל למציאות באופן שמקשה על התפקוד, הם לא באמת נדרשים להתעמת עם העובדה הזו במיוחד אם הם שומרים אותה בליבם או אם הם מבטאים אותה באופן כרזימטי מספיק.
נורא קל להמשיך לחיות עם השקפת עולם שמבוססת בחלקה על מעשייה אישית מסויימת, בנושאים מסויימים. במיוחד כי היא משמרת את עצמה מתוך רצון לא מודע להמשיך להיות מיוחד, במיוחד כשהחיים שלך בפועל הם ההפך המוחלט.

וכמובן, מכיוון שאנחנו באתר "הכלוב", אני אדבר על התופעות שאני רואה כאן. אני רואה כאן אנשים שבטוחים שהאופן שבו הם תופסים בדס"מ הוא ייחודי, מיוחד, שונה. הם בטוחים שהם המציאו את הגלגל, שהם מבינים את העולם הזה לעומקו ושיש להם השקפה ייחודית עליו שנדיר שיש שני לה. זה מגיע בשלוש צורות: או שהם חושבים שהם מיוחדים מונילים שטרם "ראו את האור", או שהם חושבים שהם מיוחדים מבדס"מים אחרים שלדעתם עושים בדס"מ בצורה הלא נכונה, או שילוב של שתי הצורות האלו ביחד.

הסוג הראשון בטוחים שהם מייסדי הסאדו, מלכי הסטיות, שעבורם ה- DSM צריך לעשות מהדורה חדשה בה התמונה שלהם תופיע מתחת להגדרה לסדיזם או מזוכיזם או כל פאראפיליה אחרת במקום מלל.
והסיבה היחידה שלדעתם זה עוד לא קרה, זה כי הם כאלו חשאיים ומיוחדים עם חיים כפולים ואפלים שכולם סקרנים לגלות אבל אף אחד בעולם לא יגלה חוץ מיחידי סגולה שאליהם הם יבחרו להתחבר.
הם שומרים בקנאות על הזהות שלהם גם בשלב שהגיוני להיפתח, כאילו מדובר בסוד מדינה שמעניין מישהו, והם עושים את זה בדרכים הכי פתטיות ומוגזמות שיש. כאילו הם חיים בסרט מתח.
הם חושבים שהם חורגים מהנורמה בצורה סוטה ביותר, בעוד הם אוהבים את הדברים הכי בנאליים שיש בבדס"מ, דברים כל-כך בנאליים עד כדי שכל ונילי שהם לועגים לו יודע על קיומם ואולי אף משלב אותם מידי פעם בחייו המיניים, במיוחד מאז ש- 50 גוונים של דרעק הפך לפופולרי.
אין לי בעיה עם האופן שבו הם מעדיפים את הבדס"מ שלהם, זה לא הופך אותם "לבדס"מיים לא אמיתיים" בהכרח, זה פשוט לא משהו שיגרום לפסיכיאטרים לאשפז אותם בכפייה, או לקרמינולוגים לקבל אורגזמה מרוב שסגנון חיים שלהם "אפלולי" כמו שנראה להם, אלא יותר לצרצרים להשמיע קולות של שעמום כמו בסרטי קומדיה סוג ז'.
אבל מבחינתם הם עסוקים בפרקטיקה נעלה ומיוחדת שחוגרת מן הנורמה האנושית, הם כאלו קשוחים ומסתוריים ואסור שאיש יגלה! 
אני לא יודעת איך לבשר לכם את זה, אבל... החיים שלכם לא מעניינים!!! אף אחד לא יגלה, לא כי אתם כאלו מסתוריים, אלא כי אף אחד לא מעוניין לגלות! כי זה לא יזעזע אף אחד לשמוע שאתם אוהבים קצת ספאנקינג, קשירות וכפות רגליים. אלו לא חדשות מרעישות בשנת 2017.
ומה שמעניין, שלרוב לא מדובר באנשים שמחזיקים במשרה בכירה שדורשת לשמור על רושם מסויים, אלא באנשים שעובדים במשרה זוטרה בעבודה משעממת תחת ולא רצינית בכלל. משהו מהסוג שיותר מתאים לבני נוער וחיילים משוחררים לעבוד בו. כל עבודה מכבדת את בעליה, זאת לא הבעיה, הבעיה זה שהם חיים בסרט שהחיים שלהם מעניינים מישהו ושהם במוקד תשומת הלב, זה נראה כמו מנגנון פיצוי על חיים מונוטוניים ואפורים.

הסוג השני בטוחים שהבדס"מ שלהם הוא הנכון. יש רק דרך אחת לעשות בדס"מ והיא בדרך שלהם.
כל השאר חיים בסרט, ורק הם יודעים את הדרך הנשגבת, והדרך הנשגבת היא תמיד משהו שפשוט מעמיד להם את הזין או מרטיב להן את הכוס. שולטים ושולטות שבטוחים שהמין הנגדי נועד להיות כנוע, וכל שולט/ת מהמין הנגדי או סתם ונילים "עוד לא יודעים מה טוב להם", גם אם הם יודעים מה טוב להם. הם בטוחים ש"הקסם האישי" יכול להפוך נטיות של אחרים.
נשלטים ונשלטות שבטוחים שכ-ל הגברים או הנשים (בהתאם למין שהם נשמכים אליו כמובן!) הם עליונים על סמך... מה בדיוק? אה כן, משיכה מינית אישית. אבל ברגע שגבר/אישה לא יסכימו איתם במשהו או לא יהיו מושכים לטעמם, כל מניפסט "אני נועדתי לשרתתת אתתתתת המין העליוןןןן" נזרק לפח זבל, יותר מהר ממהירות האור.
הם עסוקים בלתת פרשנויות פילוסופיות עמוקות לאקטים שגם אם כולנו נתאמץ לא נמצא בהם משמעות עמוקה מלבד אקט טכני של סיפוק יצרים. שכבודו במקומו מונח, אבל למה בכוח להלביש עליו מניפסט ארוך ופלצני? זה לא הופך אתכם ליותר אינטלגנטים, זה מגוחך, מכיוון האקטים האלו הם תמיד בנאליים ולא יצירתיים כמו שנראה לכם!
הדבר הזה הופך ממצחיק לפגיעה חמורה בתאי המוח אם אתם מגיעים מתחום מדעי החברה ורואים איך האנשים האלו אונסים תיאוריות פסיכולוגיות וסוציולוגיות, בצורה הכי עילגת שיש בשביל שהם יתאימו להשקפת עולמם. ובדר"כ הולך להם מבלי שזה מעורר חשד כי הם יודעים להתבטא בביטחון שמתעתע בהגיון. 
הם עסוקים בלשפוט כל מרחב בדס"מי קיים, ולמרות שהם טוענים שהם שונאים אותו הם לא יתנתקו ממנו. עם פרצוף ממורמר, הם נמצאים כאן וכותבים כמה מבחינתם הכל נחות, כולם נחותים וכולם לא מסכימים איתם כי הם נחותים ובחו"ל הכל אחרת! תעשו לי טובה, כדוברת של 3 שפות ברמת שפת אם שמכירה בדס"מים מחו"ל, אני יכולה להגיד לכם שבחו"ל יש את אותו חרא רק בשפה אחרת, הדבר היחיד שמשתנה זה גודל האוכלוסיה והנראות שלה ואי לכך נוספות כמה פריוולגיות מסויימות. בכל מקרה, ישראלים מתנשאים עם מבטא צורם שגורם אפילו לבצל לבכות, זה הדבר האחרון שחסר להם.
אבל עובדות שכאלו לא יבלבלו את כבוד הפטרונים של עולם הבדס"מ והם ימשיכו לקבוע לכולם שחיי מין שלהם, הזוגיות שלהם והחיים שלהם אינם אלא אשליה! בעוד האשליה היחידה שקיימת היא האינטלגנציה של המחזיקים בדעות אלו.
גם פה נראה שמדובר במנגנון פיצוי של אשליה של אינטלגנציה, כוח או משמעות על חיים שבהם יש חוסר ניכר באלו.

עכשיו תתארו שילוב בין השניים, וזה בכלל תסריט של סרט אימה שעדיף לא לעלות על הכתב.

לשני אלו נראה כי הם לוחמי ומגני הבדס"מ, בין אם מחוץ לקהילה או בין אם בתוכה. הם בטוחים שהחוויות שלהם יחודיות, ושאיש לא יכול להבין את עומקם ועל אף זאת הם לא מפסיקים לכתוב או לדבר על כך בפומבי, בדיוק כמו מתבגרים שמנהלים יומנים/בלוגים ברשת עם "תובנות על העולם". 
על אף שהם בטוחים שהם מתעלים מעל כולם, הם בסופו של יום מתחת לכולם. כי מטבע הדברים, התנהגותם מרחיקה מהם אנשים, דבר שעוד יותר מחזק את המעשייה האישית שלהם. הרי כשהמציאות היא חרא, עדיף לשקוע עוד יותר בפנטזיות כפיצוי, וזה רק יותר מחזק את ההתנהגות העוינת שלהם, כמו במעגל קסמים שכזה. 

הכל מתחיל ונגמר בהבנה הפשוטה שהם מסרבים בכל תוקף לקבל: אתם לא מיוחדים, אתם בדיוק כמו כולם! וזה בכלל לא נורא, זה דווקא נהדר. זה אומר שאתם שייכים למשהו, שכן ניתן להבין אתכם ולהתחבר אליכם רק אם תתנו הזדמנות.
מוזמנים לא להאמין לי, אתם יותר ממוזמנים להתנסות בכך לבד- תסירו מעצמכם את כל מנגנוני ההגנה, תאפשרו לאחרים להתקרב ותגלו זאת בעצמכם.

Dark Artist​(שולט) - כתב אישום מעניין נכתב פה, אני כבר מעלה בראשי כמה שמות שיכולים להתאים לתסמין "המעשייה העצמית" משני הסוגים :)
בסופו של יום כולנו באתר בני אדם עם סטייה/נטייה מינית זו או אחרת המתחברת לאחד או כמה אופנים של BDSM. כולם ייחודיים בדרך שלהם
אך אף אחד לא מיוחד יותר מהשני.
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - "כתב אישום" זה מושג מעניין...
למען האמת, יותר צר לי עליהם מאשר שאני כועסת עליהם.
מאחורי כל רצון לעשות רעש בתקווה להיות מיוחד, מסתתר אדם שלא מסתדר עם עצמו, ואי לכך הוא מקשה על אחרים להסתדר איתו.
לפני 3 שנים
Dark Hunter​(שולט) - פוסט מבריק וחד, אני שמח שגיליתי את הבלוג שלך.
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - תודה רבה :)
לפני 3 שנים
Joe Carlton​(מתחלף) - You're special! - just like everyone else...
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - Exactly :)
לפני 3 שנים
איה74{באשיר} - יש לך ציפיות לאנטילגנציה ריגשית ממש גבוהה, רמת אדירה של מודעות עצמית ומספיק ביטחון עצמי להפגין פגיעות.
כבר נראה לי יותר קל למצוא אחד 1.90 גןף של אפולו ומרצדס בחניה :)
כולנו לא מושלמים, מבולבלים ולא סגורים על עצמנו. זה בגלל שאנחנו אנושיים.
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - זה נכון.
ובדיוק בגלל זה, בגלל שאני אנושית, יש התנהגויות שמפריעות לי ברמה הרגשית גם אם רציונלית אני מבינה מאיפה הן נובעות ושהן טבעיות.
לפני 3 שנים
מענטז​(אחר){אישתי} - https://www.youtube.com/watch?v=y2ZsQk9w1mE
לפני 3 שנים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י