לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני 3 שנים. 19 במרץ 2017, 4:07

"הכלוב לא המציא את הגלגל, אנשים שמשתמשים בתירוצים בשביל להצדיק את האישיות הרקובה שלהם היו קיימים עוד לפני שהיה אינטרנט, האינטרנט הוא רק כלי שמקצין דברים קיימים בחברה בזכות האנונימיות שהוא מאפשר.
ככל שפלטפורמה יותר אנונימות ככה אנשים מרשים לעצמם להוציא את החרא שלהם החוצה, זה למשל למה במציאות אנשים מתנהגים ביותר איפוק מבפייסבוק, ובפייסבוק אנשים מתנהגים ביותר איפוק מאשר בכלוב, וב- Dark net (שלשם ניתן לגשת כמעט באנונימיות מוחלטת עם איי.פי. מזוייף) לאנשים יש הכי פחות איפוק או רסן כלשהו.
אבל הרוע האנושי? הוא תמיד שם, רק שלא חושפים אותו בכזו גאווה במרחבים מסויימים ולכן מרחבים מסויימים נראים אידיאלים יותר.
לאנשים הרבה יותר קל להאשים פלטפורמה ספציפית מאשר להודות שהטבע האנושי הוא מלא בחרא, כי זאת מסקנה מאוד מדכאת וגם מסקנה שדורשת לקחת אחריות אישית מרובה בשביל לצמצם את האפשרות שנפגע."

-ציטוט עצמי.

DreamyDoggy​(נשלטת) - האינטרנט הוא הקצנה רק למי שמפחד להיות עצמו. אם אתה שלם עם מי שאתה, או לפחות מרגיש שזה מפגר לזייף את עצמך אז אין סיבה שתגיע למקום הזה שבו אתה מראה מישהו שאתה לא. בסוף כל שקר יוצא וכולנו נדע מי אתה באמת, גם אם אתה לא רוצה בזה.
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - לכולנו יש את הדחפים "האפלים שלנו", פרויד קרא להם "איד".
הסיבה שאנחנו לא מפגינים אותם ביום יום, זה כי המציאות והאנשים שבתוכה שמים לנו גבול ("סופר אגו", עקרון המציאות...)
ככל שיש יותר אנונימיות ככה יש לנו פחות גבולות, ויותר אופציות להוציא החוצה את מה שאנחנו באמת מרגישים. הזיוף האמיתי הוא דווקא במציאות, כי שם האיפוק נדרש.
כל אחד מוציא כאן את מה שהוא באמת מאמין בו ויש אנשים שבאמת מאמינים שלהם מותר לפגוע באחרים.
כשהם סוגרים את המחשב, הם עדיין חושבים אותו דבר, רק שהם מתנהגים באדיבות מזוייפת עד הרגע שמישהו נופל אצלם בפח. בכלוב, לשם שינוי יש עליהם כתובת אזהרה.
לפני 3 שנים
DreamyDoggy​(נשלטת) - אלו מסוג האנשים שפשוט מנצלים את המקומות האלה לטובתם, מאין "תכנית אפלה" כלשהי כדי למשוך אנשים לרשת שלהם (סורי על משחק המילים).
לחלקו זה פשוט מקום בטוח שבו אנחנו מספרים על עצמנו האמיתיים, גם בגלל שלא תמיד נוח לנו לדבר על הכל עם חברים/משפחה וגם כי יותר קל לנו שישפטו פרופיל אנונימי מאשר אותנו בפנים (אישית, מבחינתי זה אותו דבר).
אנשים כמו הסוג שהצגת פה מזויפים גם במציאות ומקצינים את עצמם. אנשים כאלה הם פשוט סכנה.
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - אני אספר לך סיפור קטן: כשהייתי בבית ספר, היה איזה ילד שם שהיה נורא שקט ביום-יום, אבל שקט באופן מוזר ומנוכר. מהסוג הזה שמלחיץ בנות מרוב שהוא מסתכל עליהן במבט קריפי דפוק.
במציאות, כלפי חוץ הוא לא יכול להביע כלפיהן תסכול, כי במציאות אין לו שום השפעה. ובגלל מעמדו ישימו לו גבול עוד לפני שהוא יעשה משהו.
אז מה הוא עשה? דרך הפייסבוק שלח להן הודעות שנשמעות כמו משהו שאיזה ערס פלייר היה כותב, בעוד במציאות הוא היה משתין במכנסיים להגיד להן "היי" שלא נדבר על החוצפה הזו שלו. הוא ידע זה לא מה שיגרום לו לכבוש אף אחת, הוא עשה את זה נטו כי ברשת הוא יכול להביע את עצמו ללא דין וחשבון.
וזה בדיוק מה שהולך בכלוב. באופן אישי, כל בן אדם שניסה לחרבן עלי בפרטי, אם התחלתי להתעמת איתו בסוף גליתי שבמציאות הוא איזה איש כאפות שצובר תסכולים על נשים ואז מגיע לכאן ובגלל שהמרחב הוא אנונימי הוא מגיב ללא הרסן שיש לו במציאות.
לפני 3 שנים
DreamyDoggy​(נשלטת) - אני לא אוהב התנהגות כזו בשום צורה ואין משהו שמצדיק אותה. לבוא ולהתחיל לחרבן על אנשים ולדבר אליהם לא יפה בגלל תסכול או ביישנות לא יביא אותך לשום מקום חיובי. יותר טוב זה להביא את הצד החיובי בך שאנשים לא רואים מאשר לנסות להתנהג כמו ערס או אידיוט שחושב שהוא מבין הכל ושם זין על כל אחד אחר.
לפני 3 שנים
kinkyman​(שולט) - אוח - תענוג לקרוא אותך.
לפני 3 שנים
טוסיק סורר​(נשלט) - ״ציטוט עצמי״ , כמעט בכל פעם שאני בטוח שעמדתי על עומקך את מוכיחה אותי כטועה.
לפני 3 שנים
ArchAngel​(שולטת) - לא הבנתי?
"ציטוט עצמי" זה פשוט ציון עובדה.
לפני 3 שנים
טוסיק סורר​(נשלט) - לא... פשוט אהבתי את הרעיון של לכתוב בסוף ׳ציטוט עצמי״...
לפני 3 שנים
טוסיק סורר​(נשלט) - ברור לי שזה ציון עובדה ועדיין...
לפני 3 שנים
אשת לפידות n​(שולטת) - עצוב כמה שזה נכון
לפני 3 שנים
ייעוץ בדסמי​(שולטת) - המציאות פחות חד מימדית. ראשית ברור שאין אנחנו מול הם. שנית בהחלט יתכן שפורקן האפילה מאפשר נינוחות, סוג של התפרקות לצורך יציבות וגו, שלישית אם אני יוצרת את המציאות שלי במקום מגיבה אפשרי בהחלט שלא אתקל בתופעות מהסוג המתואר או אקרא אותן באופן שונה. למשל: https://thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=59784&postid=460018
לפני 3 שנים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י