בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. 24 ביולי 2017, 2:56

"תאוריית הדיסוננס הקוגניטיבי, טוענת כי שמירת העקביות היא מניע מרכזי לאדם. אדם המאמין בעמדה מסוימת אך פועל בצורה המנוגדת לעמדה זו, יחוש תחושה בלתי נעימה של דיסוננס, מעין היעדר הרמוניה. תחושה זו תדרבן אותו לשנות את פועלו, או להתחיל להאמין בעמדה חדשה, כדי להקטין את הדיסוננס בין העמדה להתנהגות. לחלופין, ידורבן האדם להתאים את התנהגותו לעמדה בה הוא מחזיק. לדוגמה, חייל הנשלח למשימה שאינו מאמין בה יגבש מחדש את עמדתו, כך שהמשימה תיראה לו הכרחית וצודקת"
-מתוך ויקיפדיה.

ואיך הדבר קשור לבדס"מ?
יצא לי לא פעם להיתקל כאן באתר ובקבוצות פייסבוק שסובבות סביב יחסי שליטה בדיונים על "האם שולט יכול לרדת לנשלטת שלו?", "האם שולטת יכולה להיחדר ע"י הנשלט שלה?", "האם ראוי שנשלט ינשק את השולטת שלו?" וכדומה.
ויש בדיונים אלו סוג מסוים של תגובות שחוזרות על עצמן בכל פעם מחדש:
"כן, אבל בתנאי שהנשלטת קשורה ולא יכולה לזוז", "כן, אבל בתנאי שהיא מסתכלת על הנשלט כויברטור", "כן, אבל בתנאי שהוא מקבל את זה כפרס על התנהגות טובה" וכדומה.
אני קוראת לתגובות אלו "דיסוננס בדס"מי", כי הן נוצרות כתוצאה מהתנגשות בין אידיאלים בדס"מים סטריאוטיפיים לבין רצון אנושי וכנה למגע ורחמנא ליצלן- אף לעונג, ולכן מגיעים כל התירוצים האלו שנכתבים בהן.
לאנשים קשה לשבור את הסיטגמה הזו שחדירה היא לא בהכרח אקט הכנעה, שירידה היא לא בהכרח אקט של השפלה ושנשיקה וגילוי חיבה לא יעיפו לאף אחד את הכתר מהראש, אז הם ממציאים לעצמם "סיפור כיסוי" בשביל להרגיש טוב עם זה.
אם הם רוצים בזה וזה לא "סיפור כיסוי", זה עניין אחר, זאת העדפה אישית. אני מדברת על מקרים שבהם אנשים רוצים משהו אחד אבל מעמידים פנים אחרת בשביל לשמור על "הכותרת שלהם" בכל מחיר, ואף יותר גרוע מזה- מטיפים לשאר חברי הקהילה לגבי איך שולט/ת או נשלט/ת אמורים/ות "להתנהג", בצורה שלא פעם משפיעה לרעה על תפיסתם של חברי קהילה אחרים את המיניות שלהם.
הם חושבים שזה מה שהופך אותם ליותר בטוחים בעצמם, אבל אין משהו שמעיד יותר טוב על חוסר ביטחון עצמי מאשר מישהו שמתחבא מאחורי הכותרת שלו ומעמיד פנים שהוא מסכים עם כל הכתיבים שלה ועם "מה שאחרים יחשבו" במקום לפעול איך שהוא מאמין ורוצה באמת.
ועל אף שניתן להבין למה זה קורה, זה בכל זאת נורא עצוב לדעת שבקהילה שאמור להיות בה חופש מיני ופתיחות יש קבעונות מחשבתיים שמובילים להגבלות מדכאות מינית.
הרי, למשל, אין שום הבדל בין שולטת שמגבילה את עצמה ללהיות רק למעלה בסקס למרות שבא לה לגוון, מונילית שמפחדת "לצאת זונה" אם תעשה משהו שהוא לא התנוחה המסיונרית. זה אותו קבעון מחשבתי שמבוסס על סטריאוטיפ.
אז למה אנחנו ממשיכים לשמר ולהפנים את התפיסות הסטיראוטיפיות האלו של "איך נשלט/ת או שולט/ת אמורים/ות להתנהג" במקום לפתח חשיבה קצת יותר בוגרת ולהבין שאנשים הם מכלול מורכב ולא רשימת מכולת דיכוטומית של תכונות ואי לכך יש יותר מדרך אחרת להיות שולט/ת או נשלט/ת, ובדיוק בגלל שאין חוקים אחידים הכל מותר ובסדר (כל עוד הוא לא פוגע, כמובן)?
חבל שאנשים מפספסים את ההזדמנות להיות עצמם, להרגיש קרבה ועונג אותנטיים בגלל שהם חיים לפי תכתיבים חסרי פשר במקום להיות כנים עם עצמם. חבל שהם מתעקשים להמשיך להחזיק בתפיסות השגויות הללו במקום לשחרר את עצמם מהן.
אתם לא צריכים את התרוצים האלו- אם אתם רוצים לעשות סקס, תעשו אותו. אם אתם רוצים לרדת, תרדו. אם אתם רוצים להתנשק, תתנשקו. תעשו את כל אלו מבלי לתרץ את הפעולות האלו לעצמכם או לאחרים, תעשו את זה באופן נינוח מבלי לעשות הצגות סביב אופן הפעולה שלכם, תעשו את זה פשוט כי בא לכם מבלי להתחשבן. אתם לא פוגעים באף אחד אז אין צורך לחשוב פעמיים. ולא, זה לא אומר עליכם דבר ולא הופך אתכם לפחות או יותר שולטים או נשלטים, זה הופך אתכם לבעלי צרכים אנושיים שאתם לא מפחדים לממש. 
ואם למישהו יש בעיה עם זה, זה עניין שלו שהוא לא מסוגל לפתוח את הראש ולחשוב מעבר לתבניות, וזה הפסד ענק עבורו וממש לא עבורכם.

DreamyDoggy​(נשלטת) - אהבתי מאוד.
מקווה שבאמת אנשים יבינו שאין ספר הוראות לאיך לשלוט ומה מותר ואסור לעשות( כל עוד באמת אף אחד לא נפגע).

ראיתי גם לא מעט את המונח "עשיתי היום סקס ונילי והרגשתי מוזר", משפט שלא באמת הצלחתי להבין כי מה זה בעצם לעשות סקס ונילי? סקס בלי מכות/קשירות/השפלה? פשוט תעשו את הסקס שאתם רוצים, גם אם יש בו מגע וחיבה. זה לא מוריד משום יחסים בדסמים כאלה ואחרים.
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - אבל התקנון הבדס"מי לא מרשה! תעודת הנשלט/ת או השולט/ת תשלל לאלתר!
NOT
לפני שנתיים
DreamyDoggy​(נשלטת) - רגע רגע, אם יש לי דוקטורט מותר לי להכתיב לעצמי חוקים?
לפני שנתיים
Afifit - הכל מתחיל ונגמר ב'חופש'!
בחירות מחשבתית!
בדיוק כמו בחירה לאן לקחת 'מישהו אמר ש...' - הטפה או הבעת דעה.

ודרך אגב... קבעונות ו/ תבניות נוגדות את חופש היצירה וכפועל יוצא גם את תקנון הבדסמ!!
😳
לפני שנתיים
אפסון מאותגר עקבים​(נשלט) - מעניין מאוד ונכון
לפני שנתיים
kasandra​(מתחלפת){jegularis} - את לא מתארת לעצמך עד כמה את צודקת!!
אני פוגשת את זה כל כך הרבה בחיים בכלל שהם גם כא מחוץ לכהילת הכלוב.
אני בסופו של יום למדתי שהכלוב הכי חזק שכובל אותנו נימצא בראש שלנו ולא בשום מקום אחר, כי אם את אלה בחוץ ניתן לפרוץ או לשבור, את אלו שבפנים צריך ללמוד לקבל ולהכיל. מרבית בניי האדם נופלים במילכוד 22 בנסיון להשתחרר ממנו או שמעדיפים אפילו לא לחשוב עליו.
אני מאוד אוהבת את הכתיבה והראש שלך, שאפו.
לפני שנתיים
Noboru Wataya - צודקת לחלוטין, זה פשוט עצוב שזה קורה. תודה על הפוסט היפה.
לפני שנתיים
Dark Hunter​(שולט) - כה נכון.
לפני שנתיים
James Bondage​(מתחלף) - את צודקת ... אבל את משכנעת את המשוכנעים. אני חושד שאף אחד משוללי התעודות למיניהם לא קורא את הבלוג שלך
לפני שנתיים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י