שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. 26 ביולי 2017, 8:47

כמעט ובאופן קבוע, עולה בכלוב איזה פוסט שבא להאשים אוכלוסיה מסוימת בפתטיות. המוקד יכול להיות נשלטים, נשלטות, שולטים או שולטות. הוא יכול להיות גברים או נשים. הוא יכול להיות נשואים או רווקים, צעירים או מבוגרים. ולפעמים זה נאום מרוכז על כולם (מלבד הכותב עצמו, כמובן). זה לא באמת פוסח על איש.

זה נדמה כאילו בכל שבוע מתקיימת איזו הגרלה סודית שבה מוכרזת האוכלוסיה השבועית לירידה, שחוזרת על עצמה במחזוריות כשבכל פעם הכותבים בטוחים שכתבו כעת משהו מהפכני שטרם נראה כאן בעבר.
ורוב הקהל מגיב להם בתרועות של "יאו כל כך נכון!!!", כי זאת סיבה למסיבה עבור אלו שבטוחים שכולם פה פתטיים חוץ מהם, המיוחדים שרואים את האור בעולם של חסרי בינה ומתנהלים באופן שחייב להיות האידיאל שכולם אמורים לשאוף אליו.
הבעיה היא כמובן בשאר ואף פעם לא בהם. הרי אופן שליטה האישי שלהם הוא הנכון, המניעים האישיים שלהם להיות בעולם השליטה הם הנכונים, וכל השאר שלא נוהגים כמוהם טועים... חה! כמה כולם פה פתטיים ועלובים!

אבל הגלגל מתהפך, נושא הירידה מתחלף וכל מה שהם ירדו עליו באחרים חוזר בשינוי אדרת ישר לתוך הפרצוף שלהם. ופתאום, זה לא בסדר! פתאום זאת לא ביקורת בונה עם ערך נשגב אלא שיפוט והעלבה נוראית שאסור לעשות!

אני רואה שולטות שגיחכו על כמה נשלטים חיים בסרט פורנו וחסרי ביטחון שמתחילות לבכות כשמגיע תורן ומצביעים על כך שהן עצמן חיות בסרט נרקסיסטי שנובע גם הוא מחוסר ביטחון.
אני רואה נשלטים שלא מתביישים לנסות לכפות בפרטי את הפנטזיות שלהם על זרות אבל זועקים "ניצול" כששולטת כותבת את הפנטזיה שלה ונותנת לאחרים את הבחירה לפנות אליה או לא.
אני רואה נשלטות שיורדות על שולטים רק כי הם לא הלהיבו אותן כמו כריסטיאן גריי מהסרטים ואז נעלבות שאלו שהן הכתירו מתייחסים אליהן כמו כוכבות הפורנו בסרטים שהם ראו.
אני רואה שולטים שזועקים שהם לא חראות והכל הכללות, כשיום לפני הם לייקקו בהמוניהם פוסט שיורד על כמה שכל הנשלטות נאיביות וטיפשות שמתסרות לכל אחד שעושה מהן סמרטוט.
אני רואה מבוגרים מתבכיינים על כך שהכריזו שהם פגי תוקף כשיום לפני הם הכריזו שלצעירים אין כאן מקום ועשו שיימינג ל"זב החוטם" שכל חטאו היה לפנות אליהם מבלי שידע שהם לא בעניין.
אני רואה אנשים שמתעצבנים שממהרים לשפוט אותם מבלי להכירם בעודם בעצמם ממהרים לרדת על בחירות של אחרים ופוסקים שהם "בעיתיים" שלוודאי פוגעים בעצמם או באחרים רק כי הם אישית לא נמשכים לאותם דברים כמותם.

יש משפט שאומר: "כשאתה מפנה אצבע מאשימה, שים לב כי שלוש מאצבעותייך פונות אליך", ואני חושבת שהוא מסכם היטב את כל המתרחש כאן.

תבינו, אף אחד מאיתנו לא מושלם (גם אני לא, לכל מי שחושב שאני טוענת אחרת כי אני בעמדת הכותב). כל אחד מהאתר הזה (ובעצם, מכל העולם) אפשר לקחת ולהצביע על הנקודות החולשה שבו ו"להוכיח" שהוא פתטי וחי בסרט לגבי השקפתו על החיים או עולם השליטה.
זאת טיפשות שאין כדוגמתה לשבת מול המחשב בבית (או מול הסמארטפון בכל מקום), לעשות לייק שמח לאיד על פוסט שיורד "על הפתטיים האלו" ולהצטרף ללינץ' הוירטואלי בעודך מכחיש שגם לך בעצמך לא חסר.
זה אולי מלטף את האגו, נותן אשליה של ביטחון עצמי, אבל זה לא באמת משנה את המציאות.

במציאות אף אחד לא מושלם, אף אחד לעולם לא יהיה מושלם. מהסיבה הפשוטה ששלמות היא סובייקטיבית ולא יכולה לחול על כולם כאמת אחת אוניברסלית. אין דרך נכונה או לא נכונה אבסולוטית לשלוט, להישלט או לחיות. השלמות הזו שאתם שואפים אליה בשביל להגדיר את עצמכם "נורמלים" לעומת האחרים לא קיימת. 

לדרוך על אחרים בשביל להרגיש שאתם יותר טובים לא באמת יהפוך אתכם לכאלו. לרדת על בחירות של אחרים לא הופך את שלכם לטובות יותר. גם אם באמת יש איזושהי בעיה אתם לא תבנו אף אחד מזה שתנסו להרוס אותו, ובטח שבטח לא תבנו מכך את עצמכם.
לא עם הכל אתם חייבים להסכים, אתם לא חייבים להיות חברים של כולם, אבל ראבק- תנו לאחרים לחיות. אולי אם במקום לדבר אחד על השני תדברו עם השני, לבסוף תבינו שאתם יותר דומים ממה שנראה לכם ושכולכם שואפים לאותה מטרה: פשוט להיות.

Rrocketqueen - ArchAngel יש לי פוסט שלא פורסם שמדבר בדיוק על זה. אולי אתפתה ואפרסם ? אולי. וחוץ מזה כמובן פשוט אהיה . תודה
לפני שנתיים
Blackbeard​(שולט) - רציתי להגיד שאני מסכים עם כל מילה אבל אני מפחד שהקהל המכובד ישים לב שטרם נכנסו כאן באוכלוסיית הפיראטים

יום טוב
BB
לפני שנתיים
Mary Jane - את אמנם ילדה אך נבונה (סתם, נו@! את נורא בוגרת ;).
מצחיק אותי לקרוא עד כמה אנשים כאן, בעיקר נשים, מוטרדים מהזולת. הזולת אינו כמוני. אינו דומה לי. אני מתבונן סביבי ומגיע למסקנה חד משמעית, כי אחרים, על מניעיהם ותאוותיהם, מזויפים וראויים לבוז דק במקרה הטוב, חלאות אדם שיש להוקיע במקרה הרע. איני יכול שלא לחוש תדהמה. בלית ברירה, אכתוב פוסט שמוכיח את עליבותו של האחר, שאינו כמוני, הו לא, אטיל לי בסבבה זרקור על המכוער, ותבינו מזה מה שבא לכם לגבי האיכויות שלי. וחוזר חלילה התעסקות באחרים, בתדירות משתנה, בהתאם לעוצמת התדהמה (: ביתר הזמן אני עוסק בסוגה עלית, כמו למשל עוצמת הרגש הנשגב שבללקק תחת וחומרים נוספים שמרכיבים את עולמי האיכותי.
לפני שנתיים
נימפומניה ריגשית​(שולטת) - אנשים דפוקים נאחזים בזה שיש מישהו יותר דפוק מהם... כדי להרגיש שהם שפויים.
לפני שנתיים
the rain song - זה שכל אחד מאיתנו נמצא כאן לא סותר את העובדה שאפשר להסתלבט כאן על אנשים ותופעות בלי סוף:)
לא חסר כאן הרמות להנחתה.
אם אנשים יצליחו לשלב קצת הומור בהתנהלות שלהם כאן, זה לא יזיק:)
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - אני לא מדברת על פוסטים הומוריסטים אלא על דברים שנכתבו ברצינות יתרה על מנת לפגוע או להיפגע.
לפני שנתיים
the rain song - אלו הכי טובים לרדת עליהם:)
את צודקת, פוסט בנושא הזה נמצא אצלי על הכוונת.
לפני שנתיים
N e l l a​(לא בעסק){נשואה ❤️} - בהחלט צודקת (:
לפני שנתיים
נח השישי - מסכים. אם כולם היו כמוני זה היה אחלה אתר.
לפני שנתיים
Blackbeard​(שולט) - יוווווו,
אתר שכולם בו הם היפוספיוסקסואלים צריך להיות מזה מגניב
לפני שנתיים
נח השישי - הכי מגניב.
לפני שנתיים
T O M​(שולט) - תחום הכתיבה מתאים לך.
אני מקווה שאת גם מפיקה מזה רווח בחייך האישיים.
לפני שנתיים
קמיליה​(נשלטת) - כמה שאת צודקת.
לפני שנתיים
כלבלב נסתר​(נשלט) - דברים כדרבנות. את כותבת את המילים שרבים אחרים(טוב, לפחות אני) מרגישים ושאין להם מילים...
לפני שנתיים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י