צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. רביעי, 6 בספטמבר 2017, בשעה 15:14

"...אני מתארת לעצמי שהתעלמות, כשהיא מתרחשת בתוך קשר רציני, מערערת את היציבות הקיימת בקשר וגוררת עמה תגובות רגשיות שונות. אבל מה שקורה בפועל, כפי שאת עצמך מתארת, זה שהשולט בעצם מעניש גם את עצמו בעקיפין וגוזר על עצמו את אותה אי וודאות של הנשלט. אני לא חושבת שזה אפקטיבי. ולדעתי כבכל קשר, החוכמה היא להסתכל לצד השני בעיניים, להקשיב גם למה שפחות נעים לשמוע ולדבר את דרכך עד הפתרון. זה דורש יכולות קוגנטיביות הרבה יותר מרוכבת מאשר לסתום את הפה ולהתרחק ובטח שהרבה יותר מאשר להרים את היד ולהכות.
גם אם יש קושי/כאב רגשי לשני הצדדים בעת ההתעלמות, שאני לא מערערת על כך שהוא קיים, זה עדיין לא דורש את אותם תהליכים קוגנטיביים שבלנתח את הסיטואציה ולהגיע לפתרון שיטיב עם כולם.
ולכן, אישית, אני פחות מאמינה בעונשים ויותר בפתרונות. אבל אם כבר להעניש אז בצורה שקשורה לעבירה. נגיד, לא אכלת ארוחת ערב, לא תקבל קינוח. סליחה על הדוגמא הילדותית, אך כשזו דוגמא פשוטה עקרונה מובן בקלות. כמובן שאפשר להלביש אותה בצורה רצינית יותר על סוגיות מורכבות יותר ועם השלכות רציניות יותר..."

-ציטוט עצמי מתוך דיון באחד הבלוגים בנוגע לסוגיה זו.

מטא פיזי​(שולט){Arafell} - די משוכנע שהרבה "שולטים שמתעלמים כעונש" עושים את זה כי הם עסוקים עם נשלטים אחרים. קשה לתת צומי לכולם כשאתה גם משקר לכולם שהם היחידים (;
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - זה היה החלק השני של התגובה שלי.
אבל זה ה- obvious.
ולדעתי, ולדעתו של כל בר-דעת, במקרה הזה זאת אלימות רגשית ולא שליטה.
לפני שנתיים
מטא פיזי​(שולט){Arafell} - כשאתה אטום רגשית אתה גם לא מסוגל להבין שההתנהגות שלך אלימה. "אבל מה. כולה לא עניתי להודעות".
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - לפי מה שאני יודעת, מה מכוון יותר מ"אופס לא עניתי להודעות". אלא זה מגיע בליווי הכרזה גרנדיוזית שזה עונש למשמעת מיוחדת שאין כמותה בשביל להוציא את השולט באור חיובי ואפילו כאיזה מושיע שמועיל בטובו לתקן את הנשלט/ת שלו.
כשבפועל הוא עושה את זה כי נוח לו כך להתחמק מאחריות.
לפני שנתיים
deepThinker - התעלמות זה חרא, זה חוסר תקשורת וזה ילדותי מאוד
לפני שנתיים
deepThinker - למה את מתעלמת אה??
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - חחח כאילו שלא עניתי לך בווסטצפ איזה 100 פעם ביממה האחרונה! 😂
לפני שנתיים
deepThinker - ♥
לפני שנתיים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י