שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. 16 בספט׳ 2017, 1:19

הם כאן ולרוב יבחרו להסתתר מאחורי כותרת של שולטים/ות, הם באשליות לגבי כך שאם פונים אליהם בתואר "כבוד" בנאלי ומדקלמים להם טקסטים מתחנפים זה סימן להערצה כנה ואמיתית. אך הם לא באמת שולטים בדבר, בטח שלא באשר למה שיקרה איתם.
הם חיים בפנטזיה הנרקיסיסטית שלהם, די עפים איתה בעננים, ולא רואים שמתחת לאפם, הצד הנשלט שהם מזלזלים בו וסבורים שהוא נחות מולם ומובל בדרכם, הוא בעצם זה שמשתמש בהם בתחכום בשביל לספק את דחפיו דרכם.
הם יכולים להחזיק בשוט, הם יכולים להיות אלו שמדברים בטון קשוח, הם יכולים להשתמש באיזו תפאורה שהם רק רוצים! אבל בסופו של יום, איש לא רואה בהם מלכות או אדונים. מזלזלים בהם, משתמשים בהם לספק דחפים, זורקים אותם לקבינימט בשנייה שהשיגו מהם את שרוצים ומשעמם להמשיך להעמיד מולם פנים.
הם לא רואים שבעצם כל הסיטואציה הפוכה והם אלו שמובלים בצייתנות כמו עיוורים. הם אלו שנשלטים, ולאו דווקא ע"י הצד השני אלא ע"י המחשבות הגרנדיוזיות שהן כמו חרב פיפיות לנפשם.
זה כל כך קל להכניס נרקיסיסטים לכיס הקטן. פשוט מכוונים אותם לאן שרוצים בעזרת היד שאיתה מלטפים להם את האגו, והם אפילו לא יטילו בכך ספק מרוב שקשה להם להתחבר למציאות ולקבל את זה שגם הם עלולים להיות פגיעים כמו כל אדם, הרי זה בדיוק מה שהפך אותם לנרקיסיסטים והוריד אותם מן המשמר מלכתחילה.

שלגי - את רוב האנשים קל להפעיל, רק צריך לדעת היכן ללחוץ (במובן המטאפורי של המונח)
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - זה נכון.
אך העניין עם נרקיסיסטים הוא שהם משוכנעים שהם כל-יכולים, וזה כולל בתוכו את האשליה שלא ניתן לפגוע בהם.
וכך נוצר מצב קומי-טרגי שבו הם משקרים לעצמם שהם המנצלים בעוד הם אלו שמנוצלים.
לפני שנתיים
שלגי - אין ויכוח

זה לא משנה את העובדה שאני מושלמת כמובן :-)
לפני שנתיים
נח השישי - בדיוק כמוני!
לפני שנתיים
Lois Lane​(לא בעסק){(A)} - אוי ! הזכרת לי נשכחות . לא חסר מגיעילים משני צדי השוט
לפני שנתיים
magnanimous​(נשלט) -
אם הבנתי אותך נכון נקודת התורפה הנרקיסיסטית שאת מתארת היא ניתוק מן המציאות. ככל הידוע לי זהו סימפטום של הפרעות ומחלות נפש רבות.
אני מתאר לעצמי שאת כל מי שמנותק מהמציאות אפשר להכניס בקלות לכיס הקטן - לא רק נרקיסיסטים.

חוץ מזה. אין לי מושג מהי ההגדרה הקלינית של נרקיסיזם (אם יש כזו...) אבל בהנחה שמדובר באנשים שמאוהבים קשות בעצמם, אני מכיר כאלו שדווקא מחוברים היטב למציאות וקשה מאוד להכניס אותם לכיס הקטן.
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - אני לא מדברת על ניתוק מהמציאות במובן הפסיכוטי של המילה, ואני גם לא מדברת על נרקיסיסיזם כהפרעת אישיות.
פשוט על אנשים שחיים בסרט ועם הסרט הזה אפשר לנתב אותם לאן שהצד השני רוצה, אז הגיע הזמן שהם יתעורר על עצמם.
למשל, תחשוב על כל השולטות שרוצות נהג ויעלו לרכב עם כל גבר זר העיקר שיציג את עצמו נשלט.
בראש שלהן לא יקרה להן דבר כי הן שולטות והוא הציג עצמו כנשלט, כשבפועל הסכנות בלעלות לרכב עם גבר זר נשארות אותו דבר. מי שרוצה לפגוע בהן פשוט יכול לדקלם שהוא כנוע מולן ולרכוש אתת אמונן בקלות דווקא בגלל הסרט ה"עוצמתי" שהם חיות בו, שאינו פסיכוטי ולחלוטין הן יכולות להבין אותו אם רק יודו בו.
לפני שנתיים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י