צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. ראשון, 21 בינואר 2018, בשעה 13:09

בטח יצא לכם לראות את זה בעבר. לראות פוסט מושקע ומפורט, שכותבו מבקש להתעמק בסוגיה, מבוטל באחת ע"י המתחכם הפסאודו-ליברל התורן, שמיהר להקליד סיסמא טרחנית שמסרסת דיון מלהפתח ולהתעמק כי חלילה וחס שמישהו ירגיש מוכלל ויעלב. 

לא, רבותיי. לדקלם סיסמאות במקום להתייחס לגופה של שאלה לא הופך אתכם לנאורים יותר! זה לא מוכיח שאתם פתוחי מחשבה או לוחמי חופש אלא שאתם לא חושבים כלל על המתרחש וממהרים לדקלם שיט שנחשב טרנדי. 

כשנשאלת שאלה בנוגע לתופעה מסוימת למהר להכריז "לא להכליל" לא ימחק את התרחשותה. אז אתם מכירים אחוז אחד שנוהג שונה מה- 99% שעליהם נכתב. וואו, ואיך זה בדיוק משנה את מה שבדר"כ קורה? ידוע לכולנו, למשל, שלא כל השולטות מחפשות כסף ולא כל השולטים מחפשים לזיין, אבל יש מספיק כאלו בשביל שזאת תהיה תופעה שאפשר לדון עליה ולהזהיר מפניה. לעצום עיניים, אוזניים ופיות לא רק שלא ישנה את זה אלא גם יחמיר את זה. 

לכתוב "אל תשפטו, אולי זה מה שמתאים להם" כשמתואר ניצול ברור זה לא פרוגרסיבי ולא מראה על סובלנות לאיזה אורח חיים שונה ומיוחד שפשוטי הכלוב לא מבינים. אם זה נשמע כמו ניצול, נראה כמו ניצול ומריח כמו ניצול אז זה ניצול וחלאס עם הקטנת הראש. מעבר לזה שזה מטופש בכ"כ הרבה רמות, זה גם נותן לגיטמציה לתופעות האלו להתרחש מלכתחילה. 

לא צריך לפחד לגעת בנושאים ולהתעמק בהם, לא צריך לפחד "ללכלך את הידיים" קצת בדברים לא הכי פוליטיקלי קורקט ואפילו לא מלהיכנס לויכוח בריא- כי רק ככה לומדים ומעוררים מודעות לנושאים שונים. להסתתר מאחורי נטרליות פסאודו-עליונה מוסרית זה בדיוק מה שמונע הבנה של נושאים שונים שחשוב שעולים לסדר היום גם אם לא נחמד לשמוע עליהם, גם אם יעוררו מחלוקת קלה וגם אם ה- 1% שכן בסדר יעלבו מכך. ובתור מתהדרים ב"ליברליות" שלכם, דעו לכם שהדבר הכי פחות ליברלי שניתן לעשות הוא להטיל צנזורה על נושא, גם אם עושים זאת בשפה סוחפת שמביאה לכם את מיטב הלייקים.

תחשבו עם עצמכם: למה לחשוב לעומק, להביע את מה שאתם חושבים באמת ולא להסכים עם הכל, כל כך מלחיץ אתכם? 

bent_wordsmith - נו אני חייב (בהומור אני מקווה):

זה הרק המבט הפמינסטי שמטה את הכול לקוצו של דיון

------------

וברצינות, יש שאלות שמהוא צריך לשים להם את הידסקליימר בתחילת הדיון.

צריך באופן ברור להגיד שלא כול נשלט חייב להיות נחדר, או שלא כול מלכה זונה, או מה שלא יהיה כשפותחים שרשור שמציג משהו מסולף, זה החזרתיות של הנשוא שמייבשת את הראש.
לפני שנתיים
ArchAngel​(שולטת) - העניין הוא שזה לא נעשה כדיסקליימר, זה פשוט סירוס הדיון כי הוא לא נאה בעיני המגיב.
נגיד מישהו כתב ששולטת ביקשה ממנו כסף ולדעתו זאת תופעה מכוערת.
גם מבלי שהוא אמר שכל השולטות זונות, הטרחן התורן יעוות את דבריו כך שישמעו כך ויסיט את הדיון ל"אתה מכליל! נו, נו, נו לך!".
יש לכתוב "לא כל השולטות ככה, אבל אלו שכן זה לדעתי קורה בגלל ש X" ויש להיטפל לאיזה מילה ולבנות סביבה נאום שלם שמנסה להציג איזו עליונות מוסרית מדומיינת של המגיב על הכותב.
לפני שנתיים
היד - אני חושב שזה אופי הדיון בארץ ואסביר. אנו נוטים לענות מיד, כמו שליפה מהירה מהמותן, והרבה פעמים ללא מחשבה מאחורי (אני כמובן מדבר על המקרים של ה 1% שאת מתייחסת ששולפים כקונטרה). איך שהוא אני מקשר את זה גם לעניין שלא לצאת פראייר (דוגמא: כמה עלה לך? פחחח....אני קניתי ב 100 ש"ח פחות), אנחנו חייבים לענות מהר.
תשאלי למה זה ככה? לא יודע...זה פשוט ככה.
לפחות ככה אני חושב
לפני שנתיים
mipster{המלכה קהלת} - זה דיי מהנה לקרוא את זה. מהנה אותי לקרוא עקב הצורה שזה כתוב.
לפני שנה

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י