שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. 29 במרץ 2018, 10:13

"...ככל שאני מסתכלת על יותר אנשים שהמיניות שלהם בדס"מית, אני מבינה שאין באמת מישהו שנכנס לבדס"מ מ"מהסיבות הנכונות" (לא שבאמת יש סיבות נכונות, אבל לצורך העניין).
כולם מתיימרים להגיד (או רוצים להאמין) שהם חפים מכל עכבה רגשית בעבר או בהווה, ומתוך כך גם הבדס"מ שלהם הוא פשוט העדפה כיפית שנוצרה בוואקום, שאין לה קשר למהלך חייהם והם פשוט בחרו בה רנדומלית או נולדו איתה כאילו שיש גן אחראי לזה, כשבפועל זה לא ככה.
זה לא יכול להיות ככה, כי אנחנו בני אדם, אף אחד מאיתנו לא גדל באיזו מציאות מדומה, הרחק מהשפעות הסביבה ועם קשתות בענן בלבד. כולנו נתקלנו (ועוד נמשיך להיתקל) בקשיים ואתגרים שונים שהשפיעו עלינו, בחירותינו והעדפותינו בתחומי חיים שונים בדרכים שונות. המסקנות שהופקו מניסיון חיינו לעיתים מתורגמות גם לחיי המין שלנו, כאילו המוח שלנו מנסה ליצור איזו פסיכודרמה מינית שתעזור לנו לעבד את זה, וגם רחמנא ליצלן- להנות מזה.
אנשים ממהרים להירתע מזה, כי מי לא רוצה להרגיש שהוא אדון לגורלו? (מיותר לציין שלהיות עסוקים בלהירתע במקום להבין מאיפה זה נובע זה בדיוק מה שמונע מאדם לתפוס פיקוד על גורלו?) הם חושבים שזה רע, שאם הבדס"מ שלהם מושפע מאיזה רגש משמע הוא פסול ומסוכן. הם ממהרים לכתוב את כל המניפסטים המסנגרים האלו על כמה שזה חלק בלתי נפרד מהאופי שאיש לא השפיע עליו, או לחלופין- ממהרים לתקוף כל מי שלא מחזיק בהעדפה דומה לשלהם, בשביל שיהיה להם שעיר לעזאזל להאשים ב"בדס"מ הרע" בכדי לקבל תחושה ששלהם הוא "הטוב והנכון".
ובהרבה פעמים, זה בכלל לא נובע מהכחשה גדולה, אלא מתוך מחשבה כנה אך שגויה שאם לא עברת מצב קיצון כמו אונס או התעללות בילדות משמע אתה חף מכל אישיו, אז נראה להם ביזארי לעלות על הדעת שבחירתם מושפעת מחווית חיים מסוימת שעברו.
אלו יכולות להיות גם החוויות "הקטנות" האלו שעיצבו אותנו כאנשים שאנחנו, שמרוב שהן קטנות לא ייחסנו להם חשיבות עד כדי שהתרחשותם נשכחה, אך השפעתם ממש לא וכך על פני השטח זה נראה שזה היה שם תמיד.
ומהצד השני של המתרס, לעבור אונס או התעללות זכורים היטב לא בהכרח אומר שהאדם לא שפוי בדעתו ולא מסוגל לקבל את הבחירות הנכונות עבורו ושהבדס"מ שלו אוטומטית "פסול".
אנשים ממהרים להגיב בהיסטריה אם שמעו שמישהי היא גם נשלטת וגם נאנסה בעברה. ממהרים להציל אותה מעצמה רק על סמך מילת הקסם "נאנסתי" מבלי לקחת את שאר המאפיינים ודרכי התמודדות שלה בחשבון. בפועל, בדיוק בגלל שהיא לא מכחישה קשר בין חווית עבר לבחירתה בהווה, היא מודעת למעשיה והשלכותיהם בצורה מטיבה הרבה יותר מאשר הבדס"מי הממוצע שמשוכנע שאצלו הכל בסדר וזה העולם שעקום, שהרי אי אפשר לטפל במשהו שמכחישים שקיים בכלל."

-ציטוט עצמי מתוך דיון בפורום בעניין.

Ivy poison​(נשלטת) - התחושות שלי כשקראתי:
״מה פתאום״
״יש מצב״
״כן, תכלס״
״ממש לא״
״המממ״
בקיצור(: אני חושבת שהרתיעה היא בגלל שיותר מדי נשים שעברו אונס/התעללות ״מאשימות״ בכך את הנטיה הבדסמית שלהן.. הן לא מתייחסות לנטיה הזאת באופן חיובי (למה? זה כבר נושא אחר כנראה) ומפה האנטיגוניזם של אלו שאולי כן עברו התעללות/אונס אבל לא רואות בכך את הסיבה לנטיה הבדסמית שלהן. אני כזאת.
כמובן שאין ניתוק מוחלט מהסביבה בה חיינו/גדלנו, אבל חשנם הרבה דברים מולדים, זו נטיה מינית, בדיוק כמו להוולד הומו.
ואם פחות בקיצוניות, אז הדברים הקטנים בעיני משפיעים הרבה יותר מאותם אירועים גדולים/משמעותיים/מעצבים, סו קולד.
לפני שנתיים
TMOS​(נשלט) - אני נוטה שלא להסכים איתך.
1. אני לא מסכים שאדם נולד הומו. אני חושב שכשאנחנו נולדים אנחנו נמשכים לאנשים. אם אדם יימשך יותר לגבר או אישה זה כבר מולד. מכאן החברה מלמדת אותנו שגבר צריך להיות רק עם אישה. אם תלכי ותשאלי גבר הומו על אשה כלשהי, הוא יידע להגיד לך שהיא נראית טוב בעיניו. אבל המשיכה שלו היא יותר לגברים. ויש את הדו-מיניים שנמשכים באותה מידה לשני המינים.
אני לא חושב שבדס"מ זה דבר מולד כי האדם, כמו כל בעלי החיים לא נולד עם אופי מזוכיסטי. גם בטבע שאר האריות ייכנעו לאריה הדומיננטי, אבל זה לא מבחירה כי הם רוצים שהוא יתעלל בהם.
אני חושב שצורך אמיתי לשלוט או להשלט מגיע מחוויות או אירועים בחיים. וממש לא בהכרח שזה יהיה אירוע טראומטי.
לפני שנתיים
כלבלב נסתר​(נשלט) - יש 50 סיבות של בדסמ..... הכול נכון
לפני שנתיים
sm69​(שולט) - מה שכתבת הוא נכון אהל המסקנה לא מדוייקת לדעתי, ואני אנסת להבסביר בתמצות.
אכן אנחנו כבני אדם, אנחנו סך מבנה האישיות שלנו, סך החוויות שלנו סך ההתנסויות שלנו, לטוב ולרע.
ועד כאן זה בסדר גמור ועל זה אנו מסכימים לגמרי.
דבר נוסף, אנשים יכולים להגיע לאותם מקומות ולאותם מעשים מסיבות שונות, לפעמים מסיבות ראויות או רק סבירות, ולעיתים מסיבות רעות וקשות.
יכול להיות שולט שבא לזה כתוצאה של מבנה אישיות חזק ויש שטלטנים עם אגו נמוך שכדי להרגיש טוב עם עצמם הם מתכסים באיצטלה של שולט וככה הם מרגישים שיש להם לגיטימציה לדרוך ולהקטין אחרים ואחרות.
יש סדיסטים שבמעטה של סאשן מקצועי הם מתעללים באחרים.
וכן, יש גם נשלטות שממחזרות את הגהינום שבנפשן דרך היותן נשלטות ומזוכיסטיות.
בעיני הטיפוסים שדרכם הדגמתי את טענתי, כולם באים ממקומות רעים.
לתפיסתי, להיות עם מישהי שדרך המעשה הבידיסמי רק ממחזרת את הכאב, זה למעשה לנצל את המצוקה שלה, את הכאב שלה, את החולשה שלה ובעיני זה ניצול רע.
כל ניצול של חולשת האחר זה פשוט ניצול, וניצול זה פשוט רע.

כמובן שהבאתי דוגמאות ברורות ושעל המנעד יש המון טיפוסים של בני אדם, ולא הכל תמיד זה שחור ולבן.
אבל לא כל המרחב שבמינעד הוא לגיטימי בעיני.
לפני שנתיים
שליטה ללא תנאים​(נשלט) - אני תמיד קוראת בשקיקה את מילותייך, מסכימה איתך, כל דבר שעשינו או נעשה לנו בעבר משפיע..
אני רק צריכה להבין איפה זה היה אצלי...
לפני שנתיים
dror30 - מסכים ואני תמיד חובב את ההסבר התרבותי מאשר המולד. אחת מהסיבות העיקריות למה המולד יותר נפוץ :
שזה לקוח מהנטייה ההומו-לסבית, שכדי להגן על הנטייה במקום ההסבר הנכון שתנו לעשות מה שבא לנו לא ענינכם, היו צריכים להגיד שנולדו וככה זה וגם הנטייה לא יכולה להשתנות כדי שירדו מהם למרות שזה לאוו דווקא נכון. אז כך גם בבדסמ קל להגיד שפשוט נולדנו וככה זה תרדו מאיתנו, גם קל ככה להגיד את זה לעצמך כדי לא להתחבט בהאם זה ניתן לשינוי.

בנוסף לגבי טראומות יש את ההשערה האוטמטית שאם טראומה משפיעה על התנהגות כלשהי ההתנהגות עכשיו היא בעייתית מבלי לבחון האם היא עושה טוב או רע רק בגלל שזה ממקור שלילי , וזה רק תופס כשההתנהגות חורגת מהנורמה, למשל אם לגבר היה טרואמה מגברים וזה גם השפיע על היותו סטרייט לא יראו בסטרייטות משהו שלילי.
לפני שנתיים
אביב נעורים - בכל בחירה יש מרכיב גנטי וסביבתי .
לפני שנתיים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י