אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנתיים. 25 באפר׳ 2018, 1:30

כמה קל לבנות פרופיל מזוייף אמין בכלוב, זה פשוט נוח ועובד מהטבע שבו בנוי האתר.
הרי לעומת כל רשת חברתית אחרת לא צריך להציג את עצמך בשם אמין, אתה לא חייב לספק תמונה, ובעיקר אתה מוקף באוסף חרמנים שירצו להאמין במה שנעים להם לשמוע.
ועם הזמן, הזייפנים הפכו עצמם למתוכמים יותר ויותר, למדו שיטות למקסם תחושת אותנטיות ככה שגם האדם הרציונלי יפול בפח.
אז למה שאנחנו לא נלמד קצת עליהם ונשים לזה סוף? בדיוק בשביל זה, קבלו במחיאות כפיים סוערות את:

המדריך לזיהוי פרופיל פיקטיבי בכלוב- ארבעת הסימנים העיקריים, המניעים מאחוריהם וטיפים לגביהם.

הסימן: הפרופיל הפיקטיבי כמעט תמיד יציג עצמו כאישה.

המניע: כי נשים זוכות כאן ובכל עולם הדייטינג ליותר יחס מגברים באופן אוטומטי.

אדם שיוצר פרופיל מזויף מטרתו היא בראש ובראשונה להשיג יחס שהוא לא היה מקבל לו היה מציג את עצמו בזהותו האמיתית. הדרך המהירה ביותר לעשות זאת, היא פשוט להציג את עצמך כאישה. אוטומטית האינבוקס שלך יתפוצץ מאנשים שינדבו את עצמם עבורך, ומי שלא פנה אליך ואתה תפנה אליו לא יסנן אותך במהירות, אפילו מבלי שהתאמצת לכתוב איזה טקסט משכנע במיוחד. במניע הזה משתמש מי שקהל היעד שלו הוא גברים.

מניע נוסף: כי נשים נחשבות אמינות יותר.

כשאנחנו חושבים בצורה אינטואטיבית, קל לנו לייחס לגבר זר באתר סקס כוונת זדון, יותר מאשר לאישה. וכך, למשל, גברים עם יחסי אנוש פח שיודעים שאם יפנו בעצמם יקבלו סירוב, פותחים פרופיל של אישה וממליצים על עצמם דרכו לנשים אחרות, או לחלופין מתחברים לנשים בטענה של יצירת "אחוות נשלטות/שולטות" במטרה להשיג מהן פרטים אינטימיים. במניע הזה משתמש מי שקהל היעד שלו הוא בעיקר נשים.

טיפ לחיים: תקראו את מה שנכתב לכם מבלי להתייחס למגדר של הפרופיל, האם זה מריח לכם מסריח? כי אם כן, זה שהוא הוא הציג עצמו כאישה לא אומר שצריך לסמוך עליו פתאום.

הסימן: הפרופיל הפיקטיבי מכיל תוכן מושלם מדי.

המניע: כשהמטרה שלך היא לרכוש אמון, אתה תשמיע לצד השני בדיוק את מה שהוא רוצה לשמוע.

נשים וגברים, שונים ברצונותיהם וציפיותם מהאתר. מספיק סיבוב קצר באתר על מנת לגלות שפרופיל ממוצע של אישה שונה בתכלית מפרופיל ממוצע של גבר. על מנת להמחיש זאת בצורה יותר ניכרת, כנסו שנייה ללוח "מלכות בעבדים" ולאחר מכן ל"עבדים במלכות" בשביל לראות כמה גדול הפער. גם בלוחות של השליטה הגברית, מדובר בצורות ניסוח שייחודיות לכל אחד מן המינים.
פרופיל או בלוג מושלמים מדי, כלומר כאלו שגורמים לגבר הממוצע להגיד "וואו, היא מושלמת! היא הגרסא הנשית שלי!", בדר"כ פשוט נכתבו ע"י גבר אחר וזה בדיוק למה הוא קולע כל כך טוב לטעמך.
פרופיל או בלוג שכזה יהיו מנוסחים באופן שמציג את בעלתו עם אישיות רדודה שמסתכמת אך ורק בלהיות מושא פנטזיות שנועד לספק את הגבר שקורא. בדר"כ בשפה פרונוגרפית-ולגרית מוגזמת מדי, או לחלופין- בצורה תמימה באופן מוגזם שלא מאפיינת חשיבה של אישה בוגרת על מנת להתכתב עם פנטזיית "דאדי דום" או של "שולטת צעירה קלילה וכיפית".
כמובן שנשים גם אוהבות סקס, וכמובן שיש כאלו שנהנות ממשחקי תפקידים שונים, אבל שום אישה לא תרדד את האישיות שלה לכדי פנטזיה פורנוגרפית בלבד, ושום אישה לא תזרום בקלות עם כל גבר שרק יציע את עצמו לה רק בגלל שהוא מתחרמן מאותם דברים. אם זה יותר מדי טוב בכדי להיות אמיתי, כנראה שזה בדיוק המצב.

מלבד הפיתוי המיני, יש פעמים שההזדהות שהמתחזה ינסה ליצור תהיה דווקא במישור הנפשי. למשל, מאחורי שולטת שהדבר היחיד שהיא עושה באתר הוא יציאה למסע צלב מוגזם נגד שולטות אחרות בטענה שכולן לא מבינות בשליטה/מחפשות כסף חוץ ממנה, בדר"כ מסתתר גבר שהבין שזה נושא כואב לנשלטים ומנסה להציע עצמו כאלטרנטיבה. שולטת שבאה לפה בשביל להכיר, תתעסק ברלוונטי לעצמה ולא בצורה אובססיבית בכולם מלבד עצמה, כי בתור אישה אמיתית יש לה מה להציע, ולמתחזה אין דבר להציע מלבד היכולת לעורר מניפולציות מאחורי המסך.

מכיוון ואנשים הם מורכבים יותר מאשר להיות רק פנטזיית פורנו או נקמה, ככל שתדברו יותר עם המתחזה, ככה תראו שיש יותר סתירות בין הדברים שהוא מנסה להציג לבין מי שהוא באמת, במיוחד אם הוא נקלע לסיטואציה לא נוחה שלא התכונן אליה ולא יכל לכתוב תסריט מראש לדמותו המזוייפת.

טיפ לחיים: כשאתם רואים פרופיל חשוד כזה, תזכרו את סגנון הכתיבה שלו, את הביטויים, שגיאות ההקלדה והפיסוק האופיינים לו, ותשוו אותו לפרופילים אחרים. לא פעם תגלו שמדובר במתחזה סדרתי שלא הסתפק בפרופיל אחד.

הסימן: יש תמונה בפרופיל, בדר"כ של בחורה צעירה ויפה מדי, עם יופי אירופאי/אמריקאי שלא מרגיש ששייך לישראלית.

המניע: להדליק את החרמנים ולמשוך מהם תשומת לב, ובנוסף לכך ליצור אשליה שכדאי לסמוך עליה כי "ראית כבר תמונה שלה". 

כמובן שלא חסרות בחורות צעירות ו/או יפות באתר הזה. אבל לא משנה מה המראה החיצוני של אותה הבחורה, אף אחת לא תמהר לחשוף אותו בצורה מופגנת מול זרים מטעמים של פרטיות. גם בחורות שהחליטו לעלות תמונת של עצמן עושות זאת בצורה לא מופגנת, דואגות לצנזר מן התמונות פרטים מזהים כמו קעקועים ודברים ברקע, ו"משמידות" אותן לאחר מכן. כמו כן, לרוב מדובר בתמונות שמצולמות באיכות מצלמת טלפון ולא של סטודיו צילום מקצועי שצריך למכור בשבילו כליה.
המתחזים הבינו שזה שקוף מדי פשוט לקחת תמונה של איזו דוגמנית מחו"ל שהצטלמה בסטודיו, אז הם הולכים לפרופילי פייסבוק של נערות אמריקאיות (ולעיתים גם ישראליות) ולוקחים משם תמונה יומיומית וחותכים ממנה את הראש או שמים עליה בכוונה צינזור. גם בשביל לספק חווית "אותנטיות", וגם כדי להקשות על חיפוש מקור התמונה בעזרת "גוגל תמונות".

טיפ לחיים: כמעט ותמיד אף אישה אמיתית לא תשים בפרופיל שלה בכלוב תמונה שלה עם מבט אל כיוון המצלמה גם אם היא חתכה משם את העיניים. תמונה כזו לא תהיה שונה מהאלו שאצלה בפייסבוק, ויהיה קל למטרידים לאתר אותה, ואף אחת לא תקח כזה סיכון. בשביל לאמת תמונה תבקשו תמונה נוספת עם פרטים ספציפיים שתקבעו באותו הרגע לצד פתק עם הכינוי בכלוב שאי אפשר פשוט לשלוף מגוגל.

הסימן: סירוב להיחשף גם לאחר היכרות ארוכה / הצגת "אתגרים" בפרופיל או בשיחות הפרטיות כתנאי למפגש או חשיפה.

המניע: לא כולם טובים בלזייף פרטים בצורה אותנטיות וזה עוזר להם להימנע מכך, ולפעמים זאת בדיוק הסחיטה בפני עצמה.

הרבה יותר קל להציג את את ההיכרות ביניכם כ"אתגר" שעל הגבר לעמוד בו בכדי שבעלת הפרופיל תסכים להיחשף או להיפגש איתו.
ראשית, זה מתאגר ויש אנשים שימצאו את זה מחרמן. שנית, מעבר לכך שזה דוחה את הצורך של המתחזה ליצור סיפור כיסוי ומשמש כתירוץ לשאלה "אבל למה עוד לא ראיתי אותך?", זאת גם בדיוק הדרך לסחוט מהקורבן שלהם את מה שהם רוצים: לאונן מאחורי המסך על גבר שעושה את כל מה שהם מצווים/לחסוט אותו כספית או מינית לאחר שאגרו מספיק חומר עליו.
זה עובד אחלה במיוחד אם המתחזה מציג עצמו כשולטת ומתכתב עם נשלט חדש בתחום חושב שמהיותו נשלט עליו להגיד על כל גחמה של השולטת "אמן".
בשיטה הזו המתחזה גורם לקורבן לשלוח לעצמו תמונות באופן חד צדדי. כמובן מכיוון ואף אחד לא ישלח על ההתחלה תמונה שלו עם דילדו עמוק בתחת, זה מתחיל מתמונות תמימות למדי שאפשר לעלות לכל חשבון פייסבוק, בטענה שזה הסינון הראשוני ועל מנת שתראה אם אתה לטעמה או לא.
בהמשך, לאחר שתתן לך כמה חיזוקים חיוביים ותגרום לך להרגיש נחשק ושעוד רגע היא מוכנה לקלר אותך, היא תדרוש דברים יותר מביכים במסגרת ה"אתגר" שנועד להראות "הוכחת נאמנות לשולטת". הקורבן ימצא עצמו שולח כל מיני תמונות וסרטונים של אקטים שונים שלא היה שולח לעולם לו היה יודע מי באמת נמצא בצד השני ומה הוא הולך לעשות עם זה. לפעמים בנוסף או במקום טובות הנאה המיניות, המתחזה יסחוט כמה טובות כלכליות שיקרא להם "דמי רצינות" או "מתנה/פינוק למלכה".
המפגש או שיחת הטלפון שהובטחו לאחר "העמידה באתגר" או לאחר "תקופת המבחן" לעולם לא יגיעו, פשוט כי מדובר בגבר ואין לו את הקול או המראה החיצוני הדרושים לכך. בשלב הזה יגיעו התירוצים. פתאום, היא ממש רצתה להיפגש אבל צצו 1001 דברים, בדר"כ טרגיים כמו שמתה לה הסבתא ומיד אחרי זה מתה לה הדודה, ואם תעז לערער על כך אתה אגואסיט מניאק והיא תשתמש בזה בשביל לסחוט ממך עוד איזה "פיצוי".

אפילו הנשואים הבוגדים שיש להם משפחה לאבד על הפרק, לא מפחדים להתקשר מחסוי או לפתוח אפליקציה אנונימית ולהתחיל שיחת קול שתאמת את זה שהם אמיתיים. אין לזה באמת תירוץ של פרטיות. אם "השולטת העוצמתית" הופכת לביישנית או תוקפנית כשמתבקשת בסה"כ להגיד "היי" למיקרופון, או להחזיר תמונה ונילית אחרי ששלחת לה את עצמך חשוף לגמרי, כנראה שיש לה מה להסתיר וש"העוצמה שלה" היא בדיוק מה שהוסבר בסעיף השני על "פרופיל מושלם מדי".

אגב, לאחרונה, נתקלתי גם במתחזים שמציעים להוריד "אפליקציות" מטעמם או להיכנס ללינקים לא ברורים. לפעמים הסחיטה מתחילה כבר בשלב הזה, והיא תהיה הרבה יותר מהותית ואכזרית כי מעבר לתמונות הם יגיעו לקבצים רגשים בטלפון/מחשב שלכם, חשבונות בנק, יגלו מה המיקום GPS שלכם וכו'.

טיפ לחיים: קשרים וירטואלים שנמשכים זמן רב מדי ולא עוברים למציאות או לפלטפורה גלויה יותר בשום שלב, יהיה בריא להטיל בהם ספק ולא לשלוח לאדם השני פרטים שהוא עצמו לא חשף ומסרב לחשוף, במיוחד אם זה בא בצורה של דרישה. בהנחה ופרטים מסוימים כן נחשפו לכם, תעשו עליהם בירור קצר דרך הרשתות החברתיות, גוגל ואפליקציות לזיהוי שיחות. ככה תוכלו לאמת אם מדובר באדם אמיתי או במישהו ששיקר לכם מהיסוד.
ובחיים, פשוט בחיים אל תורידו אפליקציות זרות או תלחצו על לינקים חשודים! יש מלא אפליקציות מוכרות שמאפשרות שיחות אנונימיות, אין שום תירוץ להוריד אחת "מיוחדת". תחסמו במקום את מי שמתנה את המשך הקשר בדבר שכזה.

אביב נעורים - כאשר בקישור של הפרופיל מופיעה כתבה בסגנון רהוט אבל בהתכתבות זה לא הסגנון .
לפני שנתיים
Mary Jane - ו״היא״ תמיד תהיה לכל היותר בת 28. אף פעם לא למעלה מ30. גיל פופולרי: 24 (;
תמיד שליטה עד כלות, ללא סייגים המאפיינים אדם מן השורה.
תמיד נורא מוצלחת. יפהפיה כמובן. כולם משתטחים לרגליה, עוד מגיל צעיר.
כשמדובר ב״נשלטת״ לכאורה, היא לסבית או מעדיפה נשים, ונורא ביישנית.
(:
לפני שנתיים
sam2010 - וואו, מושקע. מידי.
לפני שנתיים
בלוסום​(אחרת){לא מעונינת} - קודם כל רספקט על ההשקעה
פתאום קלטתי שהסעיף האחרון גורם לי להראות קצת עקום...
לפני שנתיים
שליטה ללא תנאים​(נשלט) - חוץ מעיניין הסחיטה עברתי את זה, והמלאכית כאן עזרה לי בזמנו לחשוף את השקרים שלו ולהתרחק ממנו..
חייבת לך הרבה תודות על שעזרת לי עם זה באותו הזמן!
לפני שנתיים
TheStrider​(שולט) - כל הכבוד על הרמת הכפפה, חשבתי לכתוב פוסט כזה כבר די הרבה זמן, אולי רק כדאי לכתוב פתרונות אפשריים, אני אוהב לבקש תמונות של חלקי גוף "תמימים" במצבים יחודיים, למשל תמונה של יד שמאל שבאגודל נוגע האמה, או משהו בסגנון, מהיד לרוב ניתן להסיק על גיל בערך ומגדר.
לפני שנתיים
דממה ניצחת - מושקע ומעורר מחשבה
לפני שנתיים
sm69​(שולט) - פשש...
חתיכת מסמך מושקע..
שאפו.
:)
לפני שנתיים
inequality​(נשלט) - אם רק קראתי את זה לפני שנה... :)
לפני שנתיים
כלבלב נסתר​(נשלט) - צריך סבלנות כדי לקרא את כל הפוסטים שלך... אבל הסבלנות משתלמת..... פער כל כך גדול בין הגיל הצעיר לחוכמה לכישרון הניסוח וחוכמת החיים....

תודה על הדברים ועל ההשקעה.... וכל הכבוד על הכישרון
לפני שנתיים
גבר מעניין​(שולט) - הדרך הבטוחה ביותר לודא שמדובר בבחורה הוא לבקש תמונה של היד מחזיקה דף שכתוב עליו משהו שאתם הכתבתם. 90% מהבנות שהכרתי כאן באתר נפלו במבחן הזה.
לפני שנתיים
Eshel - מאמר בנוי היטב, מעבר לשכל החזק באלף מישורים כפי שרואים במאמר (וכמעט מכל משפט בכל הקשר) ניכר שיש כאן לב, מאמר כזה לא בא ברגל, וזה הרבה יותר מוערך, אשרי הכלוב (והעולם) שהתברך בישות כזו בחוכו.
לפני שנתיים
עלמא-​(אחר) - כתבת יפה. למזלי אני יודעת להבחין כשמשהו אינו כשורה בפרופיל.
לפני שנתיים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י