שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני שנה. 9 בפבר׳ 2019, 19:17

"להישלט (אבל באמת להישלט, לא לגלם דמות של נשלט בפנטזיה שאתה מנסה לשלוט עליה, או להירמס ע"י אדם שלא שולט בעצמו) דורש הרבה כוחות נפשיים. נדרשים כוחות בכדי לוותר על האגו שהחברה מחייבת אותנו שיהיה שם תמיד כדי להגן עלינו מהסביבה. זה דורש לסמוך על אדם אחר ולתת לו להוביל, לדעת לקרוא אותו בשביל להבין לאן זה יוביל. זה דורש להיות מאוד בטוח קודם כל בעצמך, בערך שלך וביכולת שלך לעמוד איתן גם במקרה אם תולך שולל. צריך הרבה בשביל לאפשר לעצמך לשחרר את המושכות מבלי להיבהל ולהתנגד לכך.
לשלוט (אבל באמת לשלוט ולא סתם להשליך תסכולים ולדרוש מילוי גחמות) דורש לא פחות. זה דורש לשלוט קודם כל בעצמך, זה דורש להיות מודע לכוח שלך על מישהו ובאותה העת לא להשתמש בו לרעה למרות שזה אפשרי ויש רגעים שזה נוח, מקצר תהליכים מפרכים, מפתה ואפילו לא יתנקם בך בחזרה. זה דורש לדעת לקרוא את האדם שמולך הרבה פעמים אפילו לפני שהוא הספיק לקרוא את עצמו, זה דורש להבין אותו ולראות את הדברים מנקודת מבטו בשביל לקבל את ההחלטה הנכונה, להוביל אותו באמת ולזכור בערכה כנה מצידו (ולא כתולדה של מניפולציה או תלות שיצרת), וכמובן לא לחצות את הגבול בין שליטה לפגיעה. זה דורש להיות מודע לעצמך ולהאם אתה פועל מהמניעים הנכונים ולא מהרסניים שמנסים לפצות על משהו שחסר בנפשך.
שתי העמדות הללו דורשות כוחות נפשיים עצומים באותה מידה, ומעטים אלו שיכולים לעמוד בהן במלואם. מחקרים רבים בפסיכולוגיה החברתית וכל מיני אירועים לאורך ההיסטוריה כבר הראו שאנשים נוטים להשתמש בכוח בלתי מוגבל שניתן להם לרעה, וגם סיבוב קצר בכלוב יראה שיש לא מעט אנשים שבוחרים בעמדת השולט מזו הסיבה. כך שזה לא פלא שגם מהצד הנשלט לא ממהרים להישלט במלוא מובן המילה ולתת למישהו אחר להוביל אפילו מילימטר מעבר למה שאישית מדליק אותם"

-דעתי על כך בדיון בפורום בנושא.

Subrom​(נשלט) - מהמם :)
לפני שנה
mipster{המלכה קהלת} - תודה
לפני שנה
פסיכולו - כל פעם שאת כותבת זו חגיגה. את תופסת את הדברים כל-כך לעומק ובצורה כל-כך בהירה.
אני קורא לא מעט מאמרים מדעיים על השליטה, נראה שיש פריחה במחקר גם על
הצורך וגם על המקום האבולוציוני של השליטה.
תודה
לפני שנה
המלכהx​(שולטת) - נהנית לקרוא אותך.
לפני שנה
גבר סנדוויץ​(מתחלף) - כל פוסט שלך זהב
לפני שנה
deepThinker​(נשלט) - תשובה מתבקשת - יותר קל להישלט זה חרא להיות נשלט אני מרגיש חרא עם מי שאני תודה למי שפותח תפוסטים האלה המשך כך.
לפני שנה
deepThinker​(נשלט) - כל שבועיים מישהו\י מרגישים צורך להעלות את הפוסטים האלה כאילו כבר אי אפשר להיות על 4 בשקט
לפני שנה
סוער בשקט - מה שטיבעי יותר קל...

מה שקל מהנה

מה שמהנה.

זה להיות במקום שקל להיות בו. גם עם קושי..
לפני שנה
Lady cbt​(שולטת) - את כותבת מדהים. תודה ♡
לפני שנה

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י