סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני 6 חודשים. 21 באוג׳ 2019, 1:19

deepThinker העלה פוסט שתוהה למה המונח "התמכרות לשליטה נשית" נמצא בשימוש בקרב נשלטים, בעוד "התמכרות לשליטה גברית" כמעט ולא נמצא בשימוש כלל, בליווי לינקים ל- Reddit שמראים עמודים על גבי עמודים של תוצאות חיפוש לגבי המשפט הראשון, ועמוד בקושי לגבי השני.

והנה תשובתי האפשרית לעניין, שאני רוצה לשתף גם אצלי בבלוג:

להגיד שאתה מכור למשהו זה בעצם כמו להגיד שהמשהו הזה חיצוני לך, לא אמור להיות חלק ממך ואתה צריך או יכול להיפטר ממנו כמו מהרגל רע שלא מאפיין את מי שאתה.
אם אתה מישהו שמסוכסך עם הבדס"מ שלו, לא להגיד שאתה "מכור אליו" זה בעצם להודות שהוא תופס חלק עמוק יותר בך, מאפיין משהו במהותך ולא סתם "הרגל רע".

לגברים נשלטים יותר קל להיות בעמדה הזו שמגדירה את הפטישים שלהם במונחים של "התמכרות", כי בעוד שליטה גברית היא הקצנה של המציאות החברתית (שבה מצופה מגבר להוביל, להיות אסרטיבי וכו') שליטה נשית היא כמו ניגוד למציאות הזו, ויש גברים שמתנגש להם בערך העצמי שלהם בפני עצמם להודות בזה.
נוצר אצלם כמו דיסוננס קוגנטיבי בין איך שחונכו שגבר צריך להתנהג לבין מה שמדליק אותם, והדרך "ליישב" סכסוך פנימי כזה היא ע"י הגדרתו כ"התמכרות", כמשהו שהם צריכים להתגבר עליו בכדי לחזור להיות "מי שהם באמת". ככה הם יכולים להמשיך להתכחש לזהותם כנשלטים, אבל גם להמשיך לחוות סשנים בתירוץ שזו "התמכרות" שהם בדיוק במאבק "להתגבר עליה" והפעם (כמו בכל פעם) זו רק "מעידה".

אצל נשלטת להיות נשלטת לא באמת מתנגש בנשיות, להיות פסיבית ומובלת בעולם שבו זאת התנהגות מקובלת לנשים לא מתנגש לאף אחת בדימוי העצמי, ולכן הן לא ממהרות להתייחס לשליטה גברית כ"התמכרות" שלהן.
ברור שיש מקרים שבהם הן נכנסות לקשרים הרסניים שגוזלים מהן זמן ומצב רוח, אבל הן נוטות לייחס את זה לשולט שהיו איתו, לכמה מניאק הוא היה ואיך ניצל אותן ולא לזה שהן עצמן מפנטזות על שליטה. אם הן כבר מייחסות את זה לעצמן, זה יהיה סביב המשברים שחוו או תחושת הרס עצמי שאפפה אותן בתקופה שהיו עם "השולט ההוא", אבל הן לא ימהרו לקטלג את המשיכה שלהן לבדס"מ עצמו כהתמכרות. לפחות לא באותו קצב שגברים עושים זאת. 

בטי בום​(שולטת) - מאד מסכימה לניתוח שלך
לפני 6 חודשים
REAL MAN​(שולט) - אני נוטה בגדול להסכים עם דברייך,
אך יחד עם זאת אני חושב,
שחיי השליטה כל כך מגוונים עם המון
צבעים,הגדרות, מגדרים, שונות, מורכבות,
שקשה מאד להלביש את נקודת המבט שלך
בצורה גורפת וקולקטיבית על חיי הקהילה.
לפני 6 חודשים
ArchAngel​(שולטת) - אני לא מלבישה אותה באופן קולקטיבי על הקהילה אלא על המקרים הספציפיים האלו שבהם נשלטים ממהרים להכריז על "התמכרות לבדס"מ".
ולרוב לא מדובר באנשים שכלואים באיזה מרתף 24/7, לא עושים כלום בחיים שלהם מלבד לחטוף הצלפות ושרפו את כל המשכורת על מלכות בתשלום.
הבדס"מ שלהם די סטנדרטי, התפקוד שלהם לא עונה לשום הגדרה אמיתית להתמכרות, הם רק ממהרים להכריז על זה ככה בשביל להחזיר בעיני עצמם "את כבודם האבוד כגברים" כי קשה להם להודות בזה שזה חלק מהמיניות שלהם ולא "הרגל רע" כמו חיטוט באף. ראשית, כי זה התירוץ היחיד שמאפשר להם להיות ולא להיות בעולם הבדס"מ בו-זמנית. לחוות סיפוק דחפים מבלי להודות בזה שהם חלק מהם.
שנית, כי הם באמת לא מרגישים בנוח לחשוב על עצמם כנשלטים. הם באמת ינסו למצוא דרכים "להיגמל" שתמיד מסתכמות פשוט בניסיון להתאפק ולמנוע מעצמם לממש את מה שהם נמשכים אליו, בתקווה שזה פשוט יחלוף. זה רק מגביר יותר את הדחף וגורם להם להישבר במקום לממש ממקום נינוח ומבוקר.
בשלב מסוים נופל להם האסימון שלהכחיש לא יעזור ושלהיות נשלט לא באמת מגדיר את ערכם, אבל עד אז הם ממררים את החיים של עצמם ושל שולטות שבאות במגע איתם.
זה משהו שאני לא ראיתי בנשלטות, לפחות לא באותו סדר גודל כמו אצל נשלטים.
לפני 6 חודשים
Green eyed girl​(אחרת) - אני לא מסכימה איתך שבעידן שלנו להיות ״נשלטת״ זה טבעי ומקובל. הגברים בימינו כבר מזמן אימצו את הגישה שבה האישה אמורה להתחיל איתם ולבוא לאסוף אותם לדייט עם הרכב שלה. הם בוכים בסרטים, מורידים שיערות, מורחים קרמים ומצפים שיחזרו אחריהם.... אני מרגישה במיעוט בגלל שאני רוצה ״ג׳נטלמן״ של פעם כי כיום זה נדיר מאוד
לפני 6 חודשים
Holden​(אחר) - באמת יש גברים שמצפים שיאספו אותם לדייט?
לפני 6 חודשים
ArchAngel​(שולטת) - כן אבל, זה כמו שהיום נשים כבר לא לובשות רק שמלות וחצאיות ויכולות ללבוש מכנסיים. אבל הן לא מחונכות שללבוש שמלה או חצאית זה משפיל עבורן. גברים לעומת זאת, כן מחונכים להרגיש השפלה מלבישת בגדים "נשיים"- בין אם ישירות מההורים או בין אם כתוצאה ממסרים שהם קולטים מהחברה.
ברור שיהיו נשים שיעדיפו ליזום, להוביל, לחזר. ברור שיהיו גברים שיצפו מהן שיאספו אותם (ואגב, גבר שמצפה שיאספו אותו זה לא כי הוא מרגיש לא דומיננטי מול האישה אלא כי הוא עצלן/מרגיש שהוא זכאי לשירות ממנה).
אבל לצד זה, יש להן את האופציה להיות פסיביות ומובלות ע"י הגבר וזאת לא תחשב השפלה לנשיות שלהן.
בדיוק כמו שאישה שלא מתחברת לחצאיות בשיט וחושבת שהן מכוערות לא תרגיש מושפלת אם תאלץ ללבוש אותן לאירוע, לעומת גבר באותו מצב.
לפני 6 חודשים
Matryoshka - לדעתי זו סמנטיקה מגדרית.
נשים בוחרות להגדיר באופן שונה את ה"התמכרויות שלהן", בעוד אצל גברים זה משול להתמכרות אלכוהול/סמים, ונשמע כמו משהו שאפשר להיפטר ממנו באמצעות סדנא. יותר "פרקטי"
לפני 6 חודשים
ArchAngel​(שולטת) - תרצי לתת דוגמא איך נשים מגדירות את "התמכרויות" שלהן?
לפני 6 חודשים
bondman​(נשלט){FLR} - את צודקת. עכשיו מעניין אם יש נשים שולטות שמגדירות את זה התמכרות.
ולגבי הנשלטים.
עוד לא שמעתי על נשלט שמצא/נלקח ועדיין יגדיר את זה התמכרות.
:-)
#רקאומר.
לפני 6 חודשים
ArchAngel​(שולטת) - תכלס. לא ראיתי את זה אצל נשלטים שהקשר שלהם עם השולטת יציב ומבוסס.
אבל בשביל שקשר שהוא יוצר עם שולטת יתקיים מעבר למפגש בודד והוא יזכה לראות שבדס"מ הוא הרבה מעבר לסיפוק מזדמן של דחף שהוא מנסה להילחם בו, הוא חייב כבר אז להיות בשל ולהפסיק להילחם בעצמו כדי שלא יעלם "ביום שאחרי" כהרגלו.
ביצה והתרנגולת much 🤔
לפני 6 חודשים
deepThinker - הכרתי שולטת שעזבה את העולם הזה מהסיבה הזו
לפני 6 חודשים
שרף אורנים​(אחר) - הכתיבה שלך מדהימה, מרגשת ובעיקר מעוררת מחשבות עמוקות. אני מסכים איתך בנוגע לנורמות שציינת, עם כל השינויים החברתיים-מגדריים, עדיין מקובל לחשוב על גבר=חזק, אישה=חלשה. אני כמובן לא מסכים שזאת המציאות, אבל זאת הנורמה. מאז שאני זוכר את עצמי הרגשתי פחות חזק, פחות גבר כפי שמצופה ממני להיות וזה העסיק ומעסיק אותי... זה אחד הפוסטים הראשונים שכתבתי כאן (זה לא היה כלכך ממזמן)
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=882028&blog_id=116640
טרם הגעתי למסקנה סופית, אולי בעצם לא צריכה להיות מסקנה סופית כי זה משתנה, אבל הפוסט שלך עורר את המחשבה הזאת אצלי ועל זה אני אומר לך תודה ! נראה שאת אדם עם ניסיון עשיר ומלאה בתובנות מרתקות, הייתי שמח להכנס לך לראש לכמה ימים וללמוד מכל הבא ליד, אולי צריך לפחות אקדמיית הכלוב.. הייתי נרשם לכל הההרצאות שלך

לפני 6 חודשים
mipster{המלכה קהלת} - ניתוח מעניין,
השאלה שלי, האם יש משהו דומה בצד של השולט\ת?
לפני 6 חודשים
KGB{CCCP} - אני חושב שזה לא קשור למגדר.
כל אחת\אחד יכול להיות מכור.
גם לבדס"מ אפשר להתמכר ולהפוך אותו לשלילי.
לפני 6 חודשים
ArchAngel​(שולטת) - יש אנשים שעושים סקס מתוך הרס עצמי, ואף אחד מהם לא קורא לזה "התמכרות לוניל".
אני גם לא מדברת על המקרים שבהם מישהו באמת עושה בבדס"מ בצורה כפייתית, יותר על נשלטים שקל להם להגדיר את המשיכה שלהם עצמה כ"התמכרות" כי יותר קל להתמודד איתה ככה.
למשל, היו כאלו שאמרו לי "אני מכור לסטרפאון" בצורה שלילית כאילו זה הרגל רע שהם צריכים להיפטר ממנו, ומה שזה כלל זה שפשוט הם נהנו מסקס עם סטרפאון באותה תדירות שהם עושים סקס בצד החודר. אף אחד מהם לא הגדיר את המשיכה שלו לחדירה לכוס "התמכרות לכוס" למרות שהיא הייתה זהה בתדירות.
כשנשלט אומר שהוא "מכור לבדס"מ", תהיה בטוח שברוב המקרים לא מדובר במישהו שאין לו חיים מלבד הבדס"מ, פשוט מישהו עם תשוקה שמפחידה אותו, והוא מנסה להיפטר ממנה (וכמובן שזה לא יצליח, כי זה לא עובד ככה) או להרחיק אותה מעצמו בתודעה בזה שיקרא לה "התמכרות" ויתייחס אליה כרגל רע במקום חלק מהמיניות שלו.
לפני 6 חודשים
Slick - ההסתייגות שלי היא שלפעמים כן יש לזה מאפיינים של התמכרות, כמו התמכרות למין. כשאתה מוצא את עצמך רודף אחרי תחושה שלא תוכל להשיג ורף הריגוש שלך כל פעם הולך וגדל זה די נופל למשבצת של התמכרות.
לפני 6 חודשים
'neuromancer'​(נשלט) - התמכרות זה לא "כמה מישהו עושה משהו" , זה האופי שבו הוא עושה אותו.
שני אנשים יכולים לעבוד אותה כמות שעות, אחד יהיה מכור לעבודה, והאחר לא.
שני אנשים יכולים לעשות המון סקס, אחד יהיה מכור לסקס ואחד לא.
ושני אנשים יכולים לשחק המון פוקר, אחד שחקן פוקר מקצוען שזה הפאשן שלו, ואחד מכור להימורים.

הבעיה של המכור להימורים זה לא שהוא לא מקבל את זה שהוא אוהב פוקר,
אלא שהאהבה שלו לפוקר מחווטת לפצות על עניינים שלא אמורים ולא יכולים להיפטר דרך פוקר.

אני מניח שהסיבה היא שלגברים יש יותר נטייה להתמכרות באופן כללי,
מחיפוש קצר בגוגל, נראה שבמה שקשור לסמים ולהימורים, הנטייה של גברים להתכמר היא יותר מפי 2 מאשר נשים.

להגיד שמישהו מתלונן שהוא מכור בגלל שהוא לא מקבל את זה שהוא נשלט ולכן הגישה שלו לתחום דפוקה זה אמנם אדג'י אבל לדעתי לא נכון.
סיכוי טוב שמישהו מתלונן שהוא מכור כי יש לו דפוס התמכרותי, והדפוס ההתמכרותי הזה מפריע לו להשקיע את המשאבים הנפשיים כדי להיכנס לזה בצורה בריאה.
הדפוס ההתמכרותי הזה חוסם את החקירה האמיתית של המיניות ואת האפשרות לבטא נשלטות בצורה אותנטית.
פשוט בגלל שהאדם ההתמכרותי לא מחפש יחסי שליטה כדי להיפתח לרגשות ולחוות מצבים אחרים, אלא כדי לברוח מצרות ועניינים אחרים או לפצות עליהם.
בין אם צרות שבאות ממערכות יחסים גלויות ווניליות יותר, ובין אם צרות אחרות מחיי היום יום.
אז מהכיוון הזה, אני חושב שלדפוק בפטיש את המסר שהפתרון הוא "לקבל את היותך נשלט" רק מזיק ומגביר את הדפוס ההתמכרותי.
אפשר לשחק בלי סוף עם "קבלת הנשלטות" לעשות לזה פטישיזציה, ולקבל מזה את הקיק הדרוש.
נשלט או לא נשלט זה לא משנה, צריך למצוא את הדרך להתמודד עם הבעיות בחיים ישירות במקום לברוח לדפוס התמכרותי.
ואולי גם לא צריך לקבל את היותך נשלט כדי להיות אחלה נשלט, אולי להיות נשלט זו הזדמנות להיות מישהו אחר לרגע, כמו בפורים או בברנינג מן וגם זה בסדר.

בנימה אישית, אני מבקר וכותב כאן ברגעים אלה לא מתוך איזה עניין עמוק, אלא כי אני משועמם וכנראה קצת חרד לגבי העתיד, ודיבורים על סקס קינקי נותנים לי instant gratification ומעודדים חרמנות ושיכחה. כנ"ל חפירות באינטרנט כי אני טיפוס חפרני מטבעי.
יכלתי לעשות משהו קשה יותר וחיובי יותר עבורי כמו מדיטציה, במקום זה אני בוחר בדרך הקלה והיחסית מזיקה שאני לא ממש מאמין בה ולא הייתי ממליץ עליה.
אני לא מתנצל על זה, אני בוחר לוותר לעצמי כרגע כי אני בנקודת חולשה, ובכל מקרה BDSM בעיני זו כן אופציה לגיטימית.
אבל בעיני הגישה שלי לזה כרגע היא חלק מדפוס התמכרותי. וכשאהיה בנקודה חזקה יותר מבחינה נפשית, אנסה לנטרל את זה.

וואלה, לכתוב את זה גרם לי להסתכל על זה מחדש ולחשוב שוב האם לחפש חומר לאוננות או להיות ילד גדול, ללכת לישון ולקחת את עצמי בידיים.
מה תהיה התשובה?
אשאיר את זה פתוח.
לפני 6 חודשים
ArchAngel​(שולטת) - תודה על השיתוף, אבל כמו שכבר נסיתי להסביר בתגובות שמעליך, הכוונה שלי היא לא למקרים של התמכרות ברורה.
הכוונה שלי היא למקרים שבהם הבדס"מ תופס מקום סביר ביותר בחיים של אותו נשלט, שהוא עושה את כל האקטים באותה תדירות שבה הוא עושה סקס "רגיל", אך הוא עדיין ממהר להגדיר את זה "התמכרות" למרות שהוא לא מפגין סימני התמכרות בצורה הכי אובייקטיבית שיש.
יותר מדי נשלטים גברים משתמשים במונח "מכור ל..." מבלי שהם באמת מכורים, פשוט כי זה הרבה יותר נוח מאשר להגיד שהמשיכה לפטיש הספציפי הזה היא חלק מהזהות המינית הקבועה שלהם, שיש בה הרבה מעבר לאיזה "הרגל".
אתה יודע כמה פעמים שמעתי מנשלטים שבסה"כ אהבו להיחדר קבוע ולא רק לחדור "אני מכור"? כמה פעמים שמעתי "אני מכור לכפות רגליים" כשבתכלס אותו אחד רק אהב להתעסק איתם במהלך סקס?
"אני מכור" הפך להיות איזה מונח ששולפים מהשרוול בשביל להרחיק את הבדס"מ מעצמם ומהמיניות שלהם, בשביל לצמצם אותו לאיזה "הרגל מגונה" למרות שהוא הרבה מעבר לזה. אני מדברת על מצבים כשהבדס"מ בפירוש לא מגיע על חשבון שום דבר בחיים שלהם, הם פשוט נהנים ממנו קבוע וקשה להם לקבל את זה.
אצל נשים, לעומת זאת, אין נטייה להכריז על "התמכרות" ולא כי הן לא מתמכרות. אפשר לראות מספיק בלוגים של נשלטות שפיתחו איזה אובססיה לאדון שלהן וגחמותיו, שבדיעבד מבינות שזה פגע בהן ובא על חשבון תפקודן התקין, אבל הן מבינות שהמשיכה הבדס"מית שלהן כשל עצמה היא לא הבעיה אלא ההתנהלות שלהן (או של האדון ההוא) בתוך עולם הבדס"מ.
במקרה כזה הפתרון הוא בהחלט לא "לקבל את עצמך כנשלט/ת", אבל גם לא להלקות את עצמך על הזהות הזו. פשוט לאמץ דפוסים בריאים יותר למימושה.
לפני 6 חודשים
Dark Hunter​(שולט) - ניורמנסר מעלה נקודה מעניינת שראויה ליותר תשומת לב, אני מסכים שיש לפעמים דינמיקות חברתיות שתורמות למה שאת מדברת עליו אר'ץ, אבל לדעתי האופן בו אנשים משתמשים במיניות שלהם כדי להתמודד עם הבעיות שלהם בחיים ולייצר לעצמם הרגלים בריאים או ליפול לדפוסים שמזיקים להם זה הבסיס הרחב יותר לעניין.
לפני 6 חודשים
פרי - זה פשוט נפלא!
לפני 5 חודשים

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י