בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכו-אנאלי-זה

דעות, חוויות, סיפורים ומחשבות על נפש האדם, בעולם השליטה ומחוצה לו.
לפני 3 חודשים. 30 באוק׳ 2019, 3:40

אם יש טענה חוזרת ונשנת שעולה בכלוב זו הזאת שנוגעת בעניין השקרים. חדשות לבקרים עולה פה פוסט על עוד שולט ששיקר את דרכו למיטה, עוד שולטת ששיקרה את דרכה לארנק, עוד נשלט שנעלם אחרי שהבטיח הרים וגבעות וכו'. אבל למה זה קורה? ועוד בתדירות כל כך גבוהה במרחב כמו הכלוב? אנסה בפוסט הזה להביא נקודת מבט מסוימת שיכולה להסביר את התופעה.

לא מזמן ראיתי הרצאה של חוקרת בשם פאמלה מאייר, שעשתה קריירה שלמה מחקר המדע שעומד מאחורי השקרים. ובמהלך ההרצאה היא אמרה משפט מפתח מאוד חשוב: שקר הוא אקט הדדי. 
ומה זאת אומרת? שאם בשלב כלשהו שיקרו לכם, זה משום שהסכמתם לקבל את השקר. זה נשמע כמו האשמת קורבן, אבל תחשבו על זה כך: בלי הקבלה של הצד השני את השקר, בלי ההסכמה שלו להאמין במה שנאמר לו, השקר הוא פשוט משפט חסר משמעות ואפילו די מגוחך. 

היא הביאה כדוגמא נוכל בשם הנרי אוברלנדר, שהיה מאסטר בתחום ההונאה, שרשויות בריטיות העידו שהיה בכוחו לערער על כל המערכת הבנקאית בעולם המערבי, ותיארה מה הוא אמר במהלך ראיון שקיימו איתו: הנרי אמר למראיין שיש לו חוק אחד, והחוק היה "כולם מוכנים לתת לך משהו בעבור משהו שהם חושקים בו. אז אם אינכם רוצים שישקרו לכם, עליכם לדעת במה אתם חושקים".

גם ונילים חושקים בהרבה דברים, אבל בעולם הבדס"מ המרגש יש לחשקים נטייה להפוך למוקצנים. כי בסופו של דבר, אנשים בכלוב מגיעים לכאן בשביל למלא חשקים שהם בהרבה פעמים גרנדיוזיים, פנטזיוניים לחלוטין, שיש בהם פער גדול בין משאלות הלב לבין מה שמתיישב עם המציאות.
להרבה כאן יש חשק ליצור עבור עצמם מציאות אלטרנטיבית, לברוח ממי ומה שהם ביום-יום, ולכן הם כאן. הרבה אנשים הגיעו לכאן לא רק בשם החשק המיני להגשים סשן כזה או אחר אלא מתוך החשק הפסיכולוגי הנלווה לו, שמניע אותם להימשך לשולטים או נשלטים ספציפיים ולא רק למי שיסכימו למלא עבורם פונקציה טכנית מסוימת מבלי שהם מעוררים בהם את הרגשות שבהם הם חושקים.
בצד השולט, למשל, תהיה נטייה לחשוק בכוח רב יותר, במשמעות רבה יותר, בלהיות חכמים, מרשימים ומוצלחים יותר מכפי שהם. ולאלו בצד הנשלט תהיה נטייה לחשוק בלעבור חוויה פסיכולוגית של ויתור על שליטה, של שחרור העול להיות דומיננטיים ביום-יום. הם יחשקו בדמות שתהיה להם למורה דרך, לאב או אם שיכילו אותם כמו שאיש טרם עשה. הם חושקים בקתרזיס מכל האחריות שהם נושאים על הכתפיים בחיים האישיים. 

והשקר שמסכימים להאמין בו הוא ניסיון לגשר על הפער הזה, לחבר בין הפנטזיות שלהם לגבי מי שהם רוצים להיות או מה שהיו לחוות, עם מה שהם באמת או עם מה שיצליחו אי פעם לחוות באמת. ויש אנשים שינצלו את זה, שיאתרו את החשק הזה בזולת ויניחו הבטחה להגשמתו כפיתיון בשביל להשיג מהאדם מולם את מה שהם רוצים.
הדרך לא לבלוע את הפיתון, לא לאכול את השקר, היא להיות מודע לחשקים שלך. ככה לא תהיה רעב יותר אליהם ולא יצליחו להאכיל אותך בבולשיט בקלות. אבל זה קשה להודות בחשקים האלו, כי זה אומר להודות בדברים שנורא מביכים אותך, בחסרונות שלך ובחוסרים שבחייך. זה דורש להפנים שאין קיצורי דרך ואף אחד לא ישנה את החיים שלך מלבד עצמך, שאי אפשר לברוח למציאות אלטרנטיבית כל הזמן וצריך להתמודד עם החיים כפי שהם. זה דורש לקבל את זה שחלק מהפנטזיות האלו על ריפוי קסם או כוחות נשגבים ככל הנראה לעולם לא יתגשמו ולעבור תהליך אבל עליהם שיסתיים בהבנה שזה בסדר והחיים ממשיכים כסדרם. 

כל עוד אתם לא מודעים למה שאתם חושקים בו, כל עוד לא סיפקתם בעצמכם את הצורך למלא את החשקים שלכם בנוגע לדברים שחסרים לכם בחיים ע"י פעילויות שתלויות בכם כמו שינוי אורח חיים, פניה לטיפול ע"י אנשי מקצוע או השלמה בוגרת עם כך שלא ימולאו, אתם תהיו בידיים של כל מי שיציג לכם הצעה מפתה מספיק. אתם תרצו להאמין לו, כי זה כל כך נעים בהתחלה לקבל תחושה שעכשיו יהיה לכם את כל מה שאתם מאחלים לעצמכם, אבל זו אינה אלא אשליה שמניפולטורים אוהבים להשתמש בה נגדכם. 

אביב נעורים - מה עושים כאשר דוברים אמת והצד השני לא מאמין ?
לפני 3 חודשים
SirCumAlot - אוכלים הרבה חרא במהלך הקשר עד שהצד קטן האמונה מתפוגג ומתחיל ללכלך עליך מול כל העולם ואישתו.
קשר כזה עדיף לגדוע כבר בהתגלות הסממן הראשון של חוסר אמון.
דרך אגב...פוסל במומו פוסל...מכיר?
שקרן תמיד יחשוד שמשקרים לו, בוגד תמיד יחשוד שבוגדים בו.
לפני 3 חודשים
AlphaPower​(שולט) - קרה לי כאן עם מישהי...
אין מה לעשות, שלא מאמינים לך פשוט אין מה להמשיך.
לפני 3 חודשים
פיסטר - פוסט אחרי פוסט את יודעת בדיוק מה לכתוב. תודה לך את מדהימה❤🤗😚
לפני 3 חודשים
בטי בום​(שולטת) - פוסט נהדר וכל כך נכון, יופי של מיקוד.
לפני 3 חודשים
סועד קשוח - כך שמי שמשקר לעצמו (מי פה לא?) ומיפה את המציאות עבור עצמו הוא למעשה כר דשא פורה לכך שישקרו לו.

אגב, בפתיח משום מה דילגת על שקרים של נשלטת.
לפני 3 חודשים
קרא לי מלכתי - מ צ ו י י ן !!!
לפני 3 חודשים
SirCumAlot - פוסט מצויין!!!
כדי להוסיף על כך אמליץ לעקוב אחרי סדרה שנקראת "שקר לי", מיד אחרי כל פרק להיכנס לאתר של הביביסי ולצפות בהערות על כל פרק של דר' פול אקמן האדם שעליו מתבססת הדמות בסדרה.

פול אקמן חקר במשך 20 שנים שבט פראי בפפואה גינאה החדשה ומצא כי כשאדם מביע רגש או משקר "זולג" מגופו סימן כזה או אחר, בסדרה ניתן ללמוד המון על זליגות כאלו.

גאה לציין כי הייתי תלמידו של פול אקמן במבפר קורסים בתחילת דרכו כשפרסם את התיאוריה.

במידה ויש מי שמעוניין ללמוד מעט על שפת גוף של השקר ניתן לפנות למר גבי רעם (גוגל), האוטוריטה בנושא זה בקנה מידה ארצי.
לפני 3 חודשים
שולגין​(שולט) - אין דבר יותר קל מלשכנע מישהו בדבר שהוא רוצה להאמין בו, לא משנה כמה מגוחך וחסר קשר למציאות שיהיה. אני לא יודע אם מישהו יכול להיות חסין לזה. אבל כנראה שתמיד אפשר להשתפר.
לפני 3 חודשים
foxman084​(אחר) - כל הכבוד על הסבלנות והזמן שיש לך לקהילה הזו
לפני 3 חודשים
Dream Strapon - התגובה נמחקה על ידי הכותב/ת.
לפני 3 חודשים
Aצועני​(אחר) - באותו הקשר כדאי ורצוי ליראות
את הראיון של קובי מידן עם ריבקה
זהר
ושאפו לך על ההארה
לפני 3 חודשים
ofirblack​(נשלט) - כשהייתי צעיר נתתי שינצלו אותי במספר מקרים ובמחשבה לאחור רציתי להיות מנוצל. השקרים התאימו לפנטזיות. בהמשך ניצלתי ונוצלתי ולרוב המשחק הוא לשני הכיוונים. התאוריה של האישה הזאת יכולה להיות אכזרית וגם לא פוליטיקי קורקט אבל בועטת את המציאות ישר לפרצוף..
לפני חודש

להוספת תגובה לבלוג זה עליך להיות חבר/ה רשומ/ה ומחובר/ת לאתר


הרשמ/י התחבר/י