ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

התרמודינמיקה של הגיהנום

עינב​(אחרת)
לפני 18 שנים • 23 באוק׳ 2005

התרמודינמיקה של הגיהנום

עינב​(אחרת) • 23 באוק׳ 2005
במבחן אמצע בכימיה באוניברסיטת וושינגטון הופיעה השאלה:

"האם הגיהנום הוא אקסותרמי(פולט חום) או אנדותרמי(סופג חום) ?

מרבית הסטודנטים חיברו הוכחות שתאמו את אמונותיהם הדתיות, תוך שימוש בחוק בוייל, אשר אומר שגז בהתחממותו מתפשט ובהתקררותו מתכווץ.

אבל.... סטודנט אחד השיב בתשובתו:

ראשית עלינו לדעת את השינוי באמסת הגיהנום עם הזמן.
ולשם כך עלינו לדעת את קצב כניסת הנשמות לגיהנום, ואת קצב עזיבתם.
נראה לי שאפשר להניח בבטחה שמרגע שנשמה נכנסת לגיהנום, היא לא תצא ממנו עוד. לפיכך, נשמות אינן עוזבות את הגיהנום.

אשר לשאלה כמה נשמות נכנסות לגיהנום,
נבחן את קביעות הדתות השונות הקיימות בעולם כיום.
כמה מדתות אלו טוענות שאם אינך נמנה על המאמינים באותה דת, דינך להגיע לגהינום. כייון שיותר מדת אחת טוענת כך, ומאחר ואיין אדם שמאמין ביותר מדת אחת, מותר להניח, שכול הנשמות בעולם מגיעות לגיהנום.

בהינתן שעורי הילודה והתמותה כיום, אפשר לצפות לגידול אקספוננציאלי במספר הנשמות בגיהנום.

עתה יש לבחון את קצב התפשטות הגיהנום, כיוון שחוק בוויל קובע שכדי שהטמפרטורה והלחץ בגהנום ישארו קבועים, נפח הגיהנום חייב לגדול עם גדילת מספר הנשמות.

מכאן שישנן שתי אפשרויות:

1. אם נפח הגיהנום גדל לאט יותר מאשר קצב כניסת הנשמות לתוכו, אז הטמפרטורה והלחץ בגיהנום יעלו עד שהגיהנום יתפוצץ.

2. האפשרות השניה היא כמובן שהגיהנום מתפשט מהר יותר מאשר קצב כניסת הנשמות לגיהנום. במקרה כזה הטמפרטורה והלחץ ילכו וירדו עד שהגיהנום יקפא.

מה היא האפשרות הנכונה אם כן ?

אם אקבל כנכונה את טענתה של העלמה טרזה באנייאן (שהיא תסלח לי שאיני זוכר את שמה המדויק), שאמרה לי בשנה הראשונה להיותי סטודנט: "...הגיהנום יהיה קר לפני שאני אשכב איתך", ובהנתן שעדיין לא הצלחתי לעשות איתה סקס, הרי שאפשרות מספר 2 נופלת,
ולכן אני משוכנע שהגהינום אקסוטרמי, ולא יקפא. icon_smile.gif

אגב, סטודנט זה היה היחיד בכול בכיתה שקיבל ציון מעולה. icon_smile.gif

icon_lol.gif
Liquefier​(אחר)
לפני 18 שנים • 25 באוק׳ 2005

פשוט מעולה..

Liquefier​(אחר) • 25 באוק׳ 2005
icon_biggrin.gif

אני מכיר את זה, אבל זה משעשע אותי כל פעם מחדש..