סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

להיות שפחה..

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 14 שנים • 5 בינו׳ 2010
1. כל מקרה לגופו.

2. אני חושבת שברמת העקרון, זה שמשהו הגיע לדרגת "לא יכול בלי זה" לא משנה את היותו, בבסיס, בחירה. אני מכורה לסיגריות, קשה לי להנות מכל דבר אפשרי בלעדיהן, ועדיין עם כל סיגריה שאני מדליקה אני שוב - בוחרת בזה (ההשוואה היא לצרכי דיון בהתמכרות בלבד ואין לראות בה כרמיזה לכך שבדס"מ עושה סרטן ושאר נזקים).

3. קשה לי עם החלוקה הגסה. או שאפשר להפסיק או שאי אפשר! באמת? כי השאלה אם תפסיקי או לא, לא תלויה רק בשאלה אם מדובר במהות, בחלק מהאישיות. זו גם שאלה של האנשים שיוצא לך במקרה לפגוש והנכונות שלך להיכנס לעולם שלהם. זו שאלה על כוחה של אוטוסוגסטיה. זו שאלה על מידת הרצון שלך "לצאת".

4. ואני מאמינה גדולה באוטוסוגסטיה. אפשר לא רק לשנות הרגלים, אלא לשנות דרכי חשיבה, השקפות עולם, תפיסת מציאות, כיול מצפון. אין גבול לשינויים שיכול אדם לעשות בנפשו, אם הוא מעוניין בכך או אפילו אם זה פשוט נוח לו.

את רוצה לצאת?

* * *

אז אחת השאלות הייתה על התמכרות. אולי זה סוג של בחירה, אבל משהתחלנו, האם אפשר להפסיק? האם אפשר לשכוח, להפסיק לרצות? האם אפשר לחזור אחורה? לעשות ביצים מחביתה?

מה דעתכם? אפשר?
לולי​(נשלטת){אדון ברוך}
יולי Yuli כתב/ה:
1. כל מקרה לגופו.2. אני חושבת שברמת העקרון, זה שמשהו הגיע לדרגת "לא יכול בלי זה" לא משנה את היותו, בבסיס, בחירה. אני מכורה לסיגריות, קשה לי להנות מכל דבר אפשרי בלעדיהן, ועדיין עם כל סיגריה שאני מדליקה אני שוב - בוחרת בזה (ההשוואה היא לצרכי דיון בהתמכרות בלבד ואין לראות בה כרמיזה לכך שבדס"מ עושה סרטן ושאר נזקים).3. קשה לי עם החלוקה הגסה. או שאפשר להפסיק או שאי אפשר! באמת? כי השאלה אם תפסיקי או לא, לא תלויה רק בשאלה אם מדובר במהות, בחלק מהאישיות. זו גם שאלה של האנשים שיוצא לך במקרה לפגוש והנכונות שלך להיכנס לעולם שלהם. זו שאלה על כוחה של אוטוסוגסטיה. זו שאלה על מידת הרצון שלך "לצאת"4. ואני מאמינה גדולה באוטוסוגסטיה. אפשר לא רק לשנות הרגלים, אלא לשנות דרכי חשיבה, השקפות עולם, תפיסת מציאות, כיול מצפון. אין גבול לשינויים שיכול אדם לעשות בנפשו, אם הוא מעוניין בכך או אפילו אם זה פשוט נוח לו.את רוצה לצאת?* * *אז אחת השאלות הייתה על התמכרות. אולי זה סוג של בחירה, אבל משהתחלנו, האם אפשר להפסיק? האם אפשר לשכוח, להפסיק לרצות? האם אפשר לחזור אחורה? לעשות ביצים מחביתה?
מה דעתכם? אפשר?

התמכרות?? לצאת??

זה יותר קשה, אבל עדיין אפשרי.
Uranus
Uranus • 5 בינו׳ 2010
בחירה להכיר במצב נתון.
פייה{O}
פייה{O} • 5 בינו׳ 2010
אני חושבת שהנטיה היא מצב נתון.
היישום שלה זה כבר בחירה.

fishy.gif
עינבר
לפני 14 שנים • 18 בינו׳ 2010

זה באמת מעניין

עינבר • 18 בינו׳ 2010
אני מסכימה עם כל מי שכצב שהיצרם הם מצב נתון.

בשבילי לשאול האם אפשר לבחור לחיות בלי זה,
זה כמו לשאול האם אפשר להחור לחיות בלי אהבה או בלי סקס או בלי לרקוד.
אולי אפשר, אבל בשביל מה זה טוב?

אז שאלתי את השאלה , מה זה בכלל לבחור?
אם שהייתי רווקה ופגשתי במסיבה בחור ונילי מהמם
ובחרתי להזמין אותו אליי הבייתה לסקס ונילי, אז בחרתי לוותר על משהו?
אולי לבחור לוותר היה יכול להיות לא להיכנס לכלוב במטרה להכיר גברים,
אלא להכיר אותם באתרים שחברים שלי מסתובבים בהם.

ואז הבנתי שהשאלה הראשונה היא אחרת:
האם אני שלמה עם הנטייה שלי לשלוט או להישלט?
כי אם אני יודעת שזה חלק היצרים והרצונות והאהבות שלי,
אז הבחירה האם ומתי לבטא אותם הופכת יותר קלה.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 14 שנים • 18 בינו׳ 2010
פרלין​(נשלטת){ש} • 18 בינו׳ 2010
נטייה מינית.

נטייה מינית יכולה להיות בחירה, אבל הרבה יותר קשה לרדת לפשרה, לחקור את השורשים שלה ולשנות אותה. מיניות זה דבר מסובך.
venus in our blood​(שולטת)
לפני 14 שנים • 19 בינו׳ 2010

Re: להיות שפחה..

venus in our blood​(שולטת) • 19 בינו׳ 2010
נוריתE כתב/ה:
סאבית /נישלטת
מצב נתון? או,בחירה?

הדברים הטבועים בנו, מולדים , נרכשים,צורך ו\או רצון- הם מצב נתון.
הבחירה אם לממש אותם ולהביא אותם לידי ביטוי בפועל- היא תמיד בחירה שלנו.