סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הפרעת אישיות נרקיסיסטית

טרבולי והקצפת
לפני 13 שנים • 8 ביוני 2011
טרבולי והקצפת • 8 ביוני 2011
Lordpain.

כתבתי תגובה מנומקת ואז חשבתי למקד את עצמי בדבר אחד.
תאר לך מצב שהייתי נכנס לכאן וקובע חד משמעית שאלוהים קיים ושכל באי הכלוב חייבים לחזור בתשובה, אחרת הם טפשים ואינם יודעים מה טוב עבורם.
הכלוב כולו, פוסידון, קופידון, אפולון ומגהטרון היו משסים בי את שפחותיהם חמושות במנויי זהב ופונטים בצבעים משתנים; נשלטים היו מציפים את תיבת הדואר שלי משום שהיו מניחים שאני שולטת דתיה; שולטות היו חודלות לרגע מלהאביס עצמן בבשר כבש, ומסננות "קמצן".
כן אני יודע, זה מה שהשולטות עושות בכל מקרה.

לא מעניין אף אחד מה דעתך על הדת. רוב האנשים בעולם חושבים שאתה טועה. מי אתה בכלל שתנסה לשכנע אותם אחרת? אתה חושב שאתה יותר חכם מכל האנשים הדתיים? שאתה קרוב יותר ל"אמת"? וכי מדוע? אולי גם אתה מונע מאמונה דתית, מי יודע.

זה אף פעם לא חודל מלהדהים אותי איך עבור החילונים, אבירי זכויות האדם, המושג "חופש דת" כולל אך ורק חופש מדת. החלק המשלים והעיקרי נעלם כלא היה.
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 8 ביוני 2011
רוב האנשים בעולם חושבים שאתה טועה. מי אתה בכלל שתנסה לשכנע אותם אחרת?

רוב האנשים בעולם חושבים מה שאומרים להם לחשוב !
לגבי מי אני שאנסה לשכנע אותם אחרת...
יש אנשים שהתרגלו לנוחות של הבועה, והם לא רוצים לצאת משם
לא עבורם כתבתי...
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 8 ביוני 2011
Lordpain כתב/ה:

לגבי מי אני שאנסה לשכנע אותם אחרת...
יש אנשים שהתרגלו לנוחות של הבועה, והם לא רוצים לצאת משם
לא עבורם כתבתי...

Lordpain, אתה לא רואה בתיאוריה האומרת: "כל מי שחושב או מאמין בשונה ממני, עושה זאת כי הוא חי בבועה ומדקלם אחרים, לעומתם כל מי שחושב כמוני, הוא היודע את האמת", פסול?

לדעתי טיעון כזה חסר ממש, ולו רק כי באותה מידה אני יכול לטעון שאלו החושבים כמוך חיים בבועה המונחית ע"י אחרים. מה עוד שהמושג הנזיל "רוב האנשים" בהכרח כולל את שני הצדדים.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 13 שנים • 9 ביוני 2011
פרלין​(נשלטת){ש} • 9 ביוני 2011
איזה קטע.

בדיוק בשבועות הייתה כתבה מרתקת ב"הארץ" על 7 קשיים פסיכולוגים כמעט בלתי עבירים שאנשים חווים מאז שאלוהים פוטר.

הכותב, יאיר כספי, סיפר שמנסיונו במחלקות הפסיכיאטריות, כמעט כל מטופל אובחן כסובל לכל הפחות מקווים נרציסטים, גם אם לא מהפרעת האישיות עצמה. דומה שהפרעת אישיות נרקיסיסטית היא ה-הפרעה של המאה שלנו והמאה הקודמת. הוא קשר את זה לעובדה שאין לנו אלוהים יותר וברגע שאין אלוהים, האדם מתחיל להיות במרכז עולמו שלו בצורה מוגזמת. הוא טוען שפסיכולוגים ופסיכיאטרים מוצאים את עצמם חסרי אונים בהתמודדות הזו. איך משכנעים אדם שהוא לא במרכז עולמו כשכל דבר בסביבה שלו משכנע אותו שכן? איך מישהו יכול להרפות משליטה אינסופית ואמונה אין סופית ביכולתיו להשפיע על העולם, ללא אלוהים?

מעניין, לא?

לא מצאתי ב"הארץ און ליין, אבל ברגע שיהיה (ואני אזכור), אני אשים פה לינק.
טרבולי והקצפת
טרבולי והקצפת • 9 ביוני 2011
Lordpain כתב/ה:
מה אתה אומר...
אתה מתנשא. מאיפה אתה יודע שהאנשים האלה, שכאמור מהווים רוב מוחץ, לא חשבו בעצמם והגיעו למסקנה שיש להאמין באלוהים? למה אתה חושב שרק אתה ניחנת ביכולת מחשבה עצמאית? למה אתה חושב שאתה יותר חכם מכולם? למה אתה יותר קרוב לאמת המוחלטת מהם?
צ'שייר
צ'שייר • 9 ביוני 2011
טרבולי הנכבד הרהוט והקופצני
איכפת לך להרגע קצת,גם אם כתוצאה מכך כולנו ניוותר בחסך של עוד מסה מלומדת ורוויות זעם אינטלקטואלי קדוש מבית מדרשך?
אתה לא היחיד באיזור שחלף דרך האקדמיה והפנים לוגיקה ויכולות לטיעון רהוט.קצת צניעות לא נחשבת לחטא מזעזע,אפילו במסגרת דיון תיאולוגי.
האם רוב המין האנושי נוטה לאמץ את שהנחילו לו? בוודאי ובוודאי שכן,כעניין שבעובדה סוציולוגית וסטטיסטית.ולא,בבקשה לא לקפוץ מתוך דחף אינסנקטיבי של להיות צודק ולנסות אפילו לטעון כי כל אחד ממשיכי מורשת בית אבא (אמונית או חילונית) בחן את שהוקנה לו בבחינה עצמית ביקורתית ונוקבת ובחר בדרך זו שוב באותה פרדיגמה.
"מתנשא ויהיר.."ושאר ירקות שהטחת כאן אינן בדיוק תשובה מהסוג המנומק שאותה אתה מצפה מאחרים אפילו עם נלוות לסופרלטיבים סדרת שאלות רטוריות.
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 9 ביוני 2011
רצה על אקסל כתב/ה:
יופי צ'יטוס.......תראה מה עשית....! icon_rolleyes.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif

אני לא אשם בכלל בכלל, זה לא אני, זה הם.
icon_wink.gif

את רואה? יש אלוהים.
בעצם אולי לא היה כדאי לכתוב את זה כאן עכשיו...
icon_wink.gif
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 9 ביוני 2011
Brave Dwarf

ההתייחסות לנושא הבועה הגיע רק אחרי הצגת הטיעונים, שאגב די הגיוניים
גם אם מסכימים איתם או לא
בעוד הטיעון הנגדי של הקצפת הוא אותו הדבר "הרוב מאמין אז הרוב צודק"
אנחנו כבר יודעים שלא תמיד הרוב צודק ואם בכלל, דוגמה: אותם זמנים שרוב העם הגרמני
חשב שצריך לחסל את היהודים, אז גם כאן הם היו צודקים ?!

בגדול אתה צודק, אפשר להגיד שכל אדם חי בבועה משלו, ושלך יותר טובה וכן הלאה
אבל לא כך התחלתי את הדיון, ולאור העמדה המאד פשוטה של הקצפת כך החלטתי לסיים אותו...