סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקימה מחדש את הקו החם

Inside your head
לפני 13 שנים • 19 ביולי 2011
Inside your head • 19 ביולי 2011
פרלין כתב/ה:

שים לב, אם היא משקיעה ממרצה ומכוחה בכדי להקים קו חם, כנראה שהשליטה מאמינה בכנות שהיא האדם המתאים לעשות כך.

אני קצת המומה מעצמך על המשפט הזה.
ובלי שום קשר למי שהחליט/ה להקים את הקו (לא קראתי את הכל, רק את התגובה הזאת)...
כל אדם בעל שגעון גדלות יכול להאמין בכנות משכנעת שהוא יכול לעשות/להוביל דבר מה, זה בהכרח אומר שהוא/היא מתאימים?
זה, מסוכן זה...
לגיטימציה לא מחלקים בכזו מהירות, גם לא דורשים בכזו מהירות.
הדרך לתהום עמוקה ממקום כזה מאוד קצרה וכואבת.
פרחונית​(לא בעסק)
פרחונית​(לא בעסק) • 19 ביולי 2011
separated self כתב/ה:
פרלין כתב/ה:

שים לב, אם היא משקיעה ממרצה ומכוחה בכדי להקים קו חם, כנראה שהשליטה מאמינה בכנות שהיא האדם המתאים לעשות כך.

כל אדם בעל שגעון גדלות יכול להאמין בכנות משכנעת שהוא יכול לעשות/להוביל דבר מה, זה בהכרח אומר שהוא/היא מתאימים?
זה, מסוכן זה...

בצורה הזו המשפט של פרלין יוצא מהקשרו.
היא הוסיפה שאלה חשובה מייד לאחר המשפט שצוטטת:

"שים לב, אם היא משקיעה ממרצה ומכוחה בכדי להקים קו חם, כנראה שהשליטה מאמינה בכנות שהיא האדם המתאים לעשות כך. אולי שווה לשמוע למה היא חושבת כך?"
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 19 ביולי 2011
separated self כתב/ה:
פרלין כתב/ה:

זה, מסוכן זה...

אני לא חושבת שהבנת אותי, בעיקר כי המשפט שציטטת הוא חלקי.

טענתי היתה ששווה לשמוע מפי השליטה *למה* היא חושבת שהיא מתאימה לניהול הקו החם. אני מנסה להחזיר אותנו לשלב הדיון. אולי לא בהצלחה רבה, אבל זה מה שאני מנסה.

(ממש קצרה בזמן. אפרט אחר כך.)
שלגי
שלגי • 19 ביולי 2011
נדמה לי שיש כאן בעיה מובנית.
הקו החם הינו פעילות מבורכת, התנדבותית, הדורשת השקעה מרובה וכאב ראש לא קטן- ללא כל תגמול פיזי (יעני, לא מרוויחים מזה כסף).
לא ראיתי אף אחד מלבד השליטה שהתנדב לעשות את המעשה, וזו יוזמה מבורכת וחשובה מאוד.
מצד שני, אני מודה כי תגובותיה של השליטה, כאן ובמקומות אחרים, היו גורמים לי להסס לפנות לקו החם לו חלילה נזקקתי לסיוע מסוג זה.
אינני מכירה את השליטה, כן פגשתי את פרודנס בזמנו וקיבלתי רושם של אישה פגועה ובמצוקה - אבל אינני חוקר משטרתי ולא שמעתי כלל את הצד השני. אבל זו אכן היתה פרשה שהתפוצצה פה על דפי הכלוב לאורך זמן רב ואי אפשר להתעלם ממנה.

נכון שזה אינו מינוי ממלכתי - אולם מי שרואה עצמו מתאים לתפקיד הזה, שיקח בחשבון כי הוא חשוף לביקורת - וגם מדרך התגובה לביקורת למדים לא מעט על האדם עצמו.
מקום כה רגיש כמו הקו החם צריך להיות נקי מרעשים ככל שניתן.
הוא יוקם כך או כך, אבל הדרך שבה זה יקרה ישפיע על פעילותו ועל הרצון של אנשים לפנות אליו בעת. מצוקה.

בכל מקרה בהצלחה, באמת, הקו החם הינו פעילות חשובה מאין כמותה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

אם זה ארוך אפשר לדלג לפסקה האחרונה

טוב, נשברתי.

גילוי נאות: אני לא מכירה אישית אף אחד ממי שהגיב כאן. הכי קרוב לזה הוא שמול שנים מהמגיבים יצא לי להתכתב קצרות בנושאים לא פרטיים מידי. לא זכורה לי "הפרשה" עליה מדברים פה, אבל ממה שנכתב אני עושה סוג של אחד פלוס אחד.
ובעניין זה: זה נראה לי מאד בעייתי לפתוח את זה בפורום. קוראים/כותבים פה אנשים שלא מכירים את הנפשות הפועלות, שמכירים את חלקן, שמכירים את כולן, שמכירים מקרוב, שמכירים שטחית, שמכירים מאז ומכירים מאתמול. היות ואני לא מכירה אף אחד, אני לא הולכת לשפוט אף אחד לפי מה שנכתב בפורום, הרי ברור לי שזה מידע חלקי וסובייקטיבי. אז אני פשוט לא אתייחס. הרי כל אחד פה יכול גם לפתוח ניק חדש ולהקים יוזמות כאוות נפשו עם רקורד חלק. אז מה זה משנה?
אגב, אני רשומה פה מסוף 2006. לקרוא בפורומים התחלתי עוד קודם לכן. כשרק גיליתי את האתר, קראתי עשרות עמודים אחורה בכל פורום. כך שאם אני לא זוכרת שום דבר שאיכשהו קשור ל"פרשה" הזו, אני מניחה שזה היה מזמן (או מספיק מזמן שאפספס או מספיק מזמן שאשכח מזה לגמרי). חברים, אני טועה? מתי היה כל הסיפור הזה?

אז לגבי השרשור *הזה*.

שליטה: ח"ח על היוזמה. וח"ח על הנשימה העמוקה שלקחת. לא מכירה אותך, אבל החלק הזה היה יפה כך או כך. הרבה הצלחה במשימה.
נראה שהיותך המארגנת מעורר אנטגוניזם בכמה אנשים. האם תהיי פתוחה לשיחה פרטית מול מי שכל מה שנכתב פה מקשה עליו לבטוח בך? האם בשלב מאוחר יותר בתהליך ההקמה תפורסם רשימה, ולו חלקית, של שותפיך למצווה אליהם ניתן לפנות?

רפאל: אתה מדבר על סיפור שהיה אי אז. האם אתה מכיר את המשתתפים מקרוב? האם מה שאתה מספר על השליטה ידוע לך ממקור ראשון או משני? האם אתה יודע איך הקונפליקט הסתיים? האם אתה בטוח שהאירוע הזה רלוונטי כיום?
אם יש לך סיבה טובה לחשוב שכוונותיה של השליטה בפרוייקט הזה לא טהורות, טוב שאתה מתריע. אם אתה חושב שמדובר באדם שינצל את האמון שזרים נותנים בו למטרות זדוניות, טוב שאתה מתריע. עם זאת, אשמח לדעת על מה אתה מתבסס - זה הכרחי בשביל שאוכל לשפוט ביני לבין עצמי איזה משקל לייחס להאשמות האלה.
אני מבינה את הרצון לומר "עזבי, היא יודעת על מה אני מדבר", אבל הדיון הוא הרי עכשיו ועוסק בתוכנית שנרקמת עכשיו. אם כבר העלית שדים מן העבר, בוא נהיה מסודרים. סתם לזרוק רמזים לא עוזר לנו.

טעימה: אני תוהה אם יש טעם להתייחס בכלל, בהתחשב באופי הרעיל של דברייך, אבל שיהיה. כתבת (ציטוט חלקי):
טעימה אוהבת כתב/ה:

כדאי לשים לב לקולות הנאטרליים שעולים מעל גבי הפורום.
קולות של חברים שלא באמת מכירים את אותה " שליטה נעלה" ושופטים אך ורק על סמך התנהלותה הקלוקלת מעל גבי הפורומים.

אני דווקא מעדיפה את דעתם של מכרים וחברים, על דעתם של מי שמעולם לא פגשו אותה.
כמובן שחברים דעתם משוחדת, אבל מי ששופט רק על סמך הודעות בפורומים בטח שלא יכול לדעת באיזה אדם מדובר. כשתהיה ביקורת שלילית ממי שמכיר אותה אישית, אז נדבר (לא שאני מעודדת פה אאוטינגים והשמצות. גם "אני מכיר אותה והיא אחלה בחורה" לא ראוי לדעתי. הכוונה שלי היא ששיטת המיון שהצעת לקולות נראית לי מאד לא הגיונית). ואם כל הודעה בפורום הייתה מקסימה וסבלנית? אז מה, זה אומר שהיא בן אדם טוב? איך אפשר להיות נחרץ לגבי משהו על סמך מידע כה חלקי?
השליטה התעצבנה כשהתגרו בה. אני לא מתה על זה, אבל זה לא גורם לי להסיק מסקנות מרחיקות לכת. גם התגובות שלך, טעימה, לא בדיוק מקסימות. מה זה אומר עלייך?

אגב, זה משנה בכלל, מכלול האישיות שלה? זה ענייננו בכלל?
כל מה שמעניין אותי הוא האם הקו יצליח לקום (ואת זה הזמן יראה מעצמו) והאם מתנדביו ישמרו על דיסקרטיות והגינות, שזה נראה לי האישיו פה. יש פה באמת בסיס להניח שלא כך הדבר?

חברים: מה קורה פה בעצם? על מה אנחנו מדברים? הייתי מאד רוצה לשמוע את דעתם של אלה שקשורים להקמת הקו החם הזה ומתובנותיהם של אלה שהיו מעורבים בקודם.

ושאלה כללית: לא מדובר באדם אחד שמרכז הכל. מדובר באדם אחד שלקח על עצמו את הארגון. אני מניחה שהאדם הזה לא התנדב לכך מתוך שאיפה לקדם קונספירציה לאיסוף אנשים הזקוקים לעזרה ולשם פגיעה נוספת, אם כי כמובן שאין לי הוכחות להנחה הזו. אבל מעורבים הרי עוד אנשים. אני בטוחה שחלקם מעוררים אמון בחוששים למיניהם וחלקם לא. האם אתם חושבים שכל המעורבים צריכים להיות מקובלים על כל מי שגולש כאן? לדעתי זו משימה בלתי אפשרית, ואני גם חושבת שזה לא נחוץ. לטעמי מספיק בהחלט שכל אחד יוכל למצוא בקבוצה הזאת מישהו שהוא כן מרגיש שהוא יכול לפנות אליו. ו-וואלה, גם אם לא:

מוטב שיקום קו חם שלא *כולם* ירגישו נוח לפנות אליו, מאשר שלא יקום כלל ואז *לאף אחד* לא יהיה קו חם לפנות אליו. לא?
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 19 ביולי 2011
יש לי הצעה. אני מזמינה אותך יולי או כל אדם אחר שמעוניין בזה לקחת על עצמו את ניהול הקו החם + ניהול חצי שנה של מפגשים שבועיים להכשרה.

בשמחה אני מוותרת על הגעה פעם בשבוע לתל אביב מרעננה, אחרי 10 שעות עבודה במשרד שלי. אני מעדיפה ללא ספק לבלות עם אשתי בבית או בחוץ מאשר לעבור את כל הסיוט הזה.

אז... מי לוקח/ת על עצמו/ה את הניהול?
כי אני ממש בעד.

או שתקחו את הניהול או שתניחו לי לנהל. אבל אני לא אמשיך לספוג את זה יותר.

יאללה, מי מתנדבים במקומי?
לעבודה.

נ"ב ורק אוסיף משפט אחד. כל מה שהיה מול פרודנס קרה לפני כמעט ארבע שנים. על החלקים בהם חשבתי שיכולתי להתנהל אחרת התנצלתי בפניה אישית ואף פומבית. על החלקים בהם היא רדפה אותי ואת חיי בשם הטירוף שלה - מעולם לא קיבלתי התנצלות. מעולם לא טענתי שאני לא טועה. גם אני יכולה לטעות. ההבדל ביני ובין אחרים בסגנון רפאל הוא, שכשאני טועה אני לוקחת אחריות ופועלת כדי לתקן - וקח עשיתי לפני ארבע שנים. אין כוונה להמשיך להיות רדופה על ידי מי שנהנים להתבוסס ברכילות זולה שאין ובין הקו החם כל קשר.

כולנו בני אדם וכולנו טעינו בחיינו. אני לא חושבת שאיך שהגבתי כאדם פרטי בסיטואציה בה רדפו אותי, ארבו לי מתחת לביתי ועוד ועוד... קשורה באיזו שהיא צורה לתפקודי בקו החם.

אז יאללה, לי נשבר. מי לוקח?
טעימה אוהבת
טעימה אוהבת • 19 ביולי 2011
להבה חשופה כתב/ה:
טעימה ואוהבת כתבה :"בנוסף, תמהה איך חברה מכובדת כמוך, להבה חשופה, מתעלמת לחלוטין מתגובתיה הלא ראויות מהקללות שהיא חוזרת וממטירה לכל עבר ומהכתיבה הלא ראויה שלה מעל גבי הפורום.
אישה כזו לעניות דעתי, לא יכולה לקבל על עצמה ניהול מערך תמיכה רגיש שכזה.
במקום להתייחס עניינית להתנהגותה הלא ראויה כפי שעשה החבר " צ'טה". את בוחרת לראות בה אישה טהורה ובמקביל להשמיץ אותי שהנני טרול או לחלופין ניק כפול.
זו דרכך, אבל העובדות מדברות בעד עצמן."

ראשית, איני "חברה מכובדת. "ואיני שייכת לשום "קהילה". אם לזאת כוונתך "בחברה מכובדת".

לעיצומו, של דבר. בחרתי להתעלם? מאיפה לך הידע? כי ,לא כתבתי זאת כאן בפורום?.

להזכירך, ישנן עוד דרכים לשוחח ולהביע דעה ולא רק בפורום. וכפי הנראה אינך מודעת לכך!, .

האם, אינך חושבת שתגובה אחת, על ולאור השליטה, מספקת? כנראה שלא.

בחרת ,לומר דעתך, על אור השליטה, כאן בפורום בתגובות החוזרות על עצמן כמו מנטרה נבובה
יתרה מזו, עצם זה ש"טרחת" להעתיק, תגובות של אור השליטה, משרשורים אחרים.
בתגובה אחרת שלך, מראה שאין הדבר נעשה "בתום לב". אלא להפך.

תגובותייה, כלפייך וכלפיי רפאל היו במקומן.יש גבול גם ליכולת הבלגה.

מה שאת ורפאל ניסיתם לעשות, בתגובותיכם - אינו "תום לב" כלל. - הכפשה ורוע. תיאור נכון יותר.

להזכירך, כל מה שאור השליטה רוצה הוא "מקימה מחדש את הקו החם".

ואת לא רק הבעת דעתך { ולא איני מתכוונת לכך שאינך תומכת בה} בתום לב, לבין הנסיון להשחיר ולהכפיש באופן כה בוטה . הוא כמרחק מזרח ממערב..

להבה חשופה.

אם את רוצה התייחסות רצינית לדבריך כדאי שתדייקי בפרטים שאת מעלה:
א. ניקי הוא טעימה אוהבת ולא כפי שרשמת טעימה ואוהבת
אין לך מושג כמה ו' החיבור יכולה לשנות מהות לעיתים.
תארי לך שניקך היה להבה וחשופה
ב.בשטף כתיבתך ציינת שטרחתי לצטט תגובות של השליטה משרשורים אחרים.
אין לי מושג מהיכן הגעת למסקנה הזו, זה כמובן לא מוסיף רצינות גם לשאר הטיעונים שהעלאת כאן.
אבל כל מה שציטטתי היה משרשור זה בלבד!
(ישנן עוד תגובות לא ראויות שלה, בשרשורים אחרים אבל התגובות כאן מעידות מספיק על אישיותה).
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 19 ביולי 2011
אני אנסה להיות הכי כנה בלי לעשות אווטינג. גם אני עד לפני כשנה לא חשבתי שאור מתאימה לנהל את הקו החם בעיקבות הרכילות בסיפור פרודנס ועוד עימות אחד שלה כשהיא הגנה על מתלוננת שתקפה חבר טוב שלי. עברו השנים ויצא לי להכיר את השליטה באופן אישי לאחרונה וכשהיא העלתה שוב את הקו החם היתה לנו שיחה מאד נוקבת בה העלתי את הטענות שלי וספקות שלי בנוגע אליה באופן אישי. השליטה היתה אחד האנשים הכי קשובים לביקורת שפגשתי ואף הסכימה איתי בחלק מהמקרים. היא ביקשה ממני לבוא ולהעלות את הבעיות שיש לי עם הקו החם במהלך הקורס עצמו. אין לי ספק שהיא האדם הנכון לנהל את הקו . אל השליטה יצטרפו עוד אנשים וכמו בפעם הקודמת השמות יהיו רשומים וכל מי שרוצה יבחר למי מהם הוא פונה. בשנים שהקו החם פעל הוא לא היה חף משגיעות ועדיין עדיף מקום ואנשים שטועים לפעמים מאנשים שיושבים מאחורי מקלדת ושופכים רעל. באופו הכי אישי. היום אני רואה את עצמי כחברה של השליטה ואני לא אובייקטיבית ולא מתיימרת אבל עדיין מזהה נסיון לרצח אופי. יש פה אנשים שלא דבק בהם רבב אבל זה בגלל שה
הם לא יצאו ועזבו את המקלדת. בקהילה שלנו אתה לא יכול להיות מוכר והשאר נקי. ככה זה פה לצערי.
*נכתב מהאנדרואיד ולכן תדמיינו כתום. רווחים ופיסוק נורמאלי
טעימה אוהבת

חברים יקרים

התוודאתי למקום הזה לפני בערך שנה. מאוד נעים לי להיות כאן, אם כי לא מתערה בין הנפשות הפועלות.
כשאני מרגישה שנוצרת בעיה , יש לי את הזכות המלאה להביע את דעתי ולהתריע במידת הצורך.
ברור לי שלא כולם יאהבו זאת.
יתר על כן
למרות שפרופילי מעיד במקצת על מי אני ומה אני עושה כאן, עדיין נוח לכנות אותי טרול או ניק כפול,
אם זה עושה טוב לאנשים, מי אני שאקח מהם הנאות ילדותיות כאלו.
ברור לי שנוצרו כאן מחנות ואולי בראשן מחנה חבר מרעיה של השליטה שלא בוחלים בשום אמצעים לעטוף אותה ולהגן על אישותה גם במקום שהיא שוגה וחוזרת על זה שוב ושוב.
אני מצפה מחברי הטובים שמחד יעמדו לצידי ויגנו עלי אבל מאידך כשאני שוגה שלא יתביישו להעיר לי על שגיאותי ולהעמיד אותי על מקומי.
היה נכון ומכובד אם אחרי ההתנהלות הנבזית של השליטה, היתה קמה לפחות חברה אחת ומעירה לה על דרכה זו.
כמובן שאם זה נעשה בפרטי זה מבורך אבל במקרה זה אין מקום לבוא ולגבות את דרכה מעל גבי הפורום.
נקיטת צד אחד בפומבי עלולה להשתמע כאילו כל חברותיה מקבלות את דרך הקללות וההשמצות שלה.
שמחתי מאוד כשהגיע החבר צ'יטה ורשם תגובה מכובדת וענינית, שהביאה את השליטה להבין את שגיאותיה ולרשום התנצלות פומבית על דרכה.
בתגובתה האחרונה של השליטה קראתי שהיא גם התנצלה על סיפור התרמית שעשתה בעבר.

אני מפרגנת לה על היזמה הברוכה להקמת קו חם. אינני מכירה אותה אישית אבל כפי שהבנתי מהתגובות אף חבר לא היה מעלה יוזמה חשובה כזו.
יחד עם זאת
לעניות דעתי מערך שכזה צריך להיות מנוהל ע"י איש מקצוע בעל הכשרה לתמיכה נפשית מהסוג הזה. בטח לא ע"י אישה שנאלצת שוב ושוב להתנצל על מעשים לא ראויים שהיא עושה.

השליטה יצאה בקריאה מעל גבי הפורום, שכל הרוצה יבוא ויטול את ניהול הקו החם.
מה מטרת קריאה כזו?
האם באמת ניתן לחשוב שכל חבר שירצה בכך יוכל לנהל מערך רגיש שכזה?
אולי מטרתה של השליטה להוכיח לכולנו שאם אין אני לי, מי לי? זו הרי מחשבה לא רצינית!
מדוע שלא ימסר הניהול לאדם רציני ומקצועי שיתן לקו החם בסיס איכותי ואיתן כפי שכולנו רוצים בכך?
תמיד נוקיר תודה לשליטה על שיזמה את הרעיון,
אבל בואו נשים בצד את כל המחלוקות והחברויות האישיות ונבין את חשיבות חיפוש מנהל שיהיה מקצועי וראוי לתפקיד.
זו דעתי האישית והלא מחייבת כמובן.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי יול' 19, 2011 2:03 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
טעימה אוהבת
נשלח פעמיים בטעות סליחה