סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקימה מחדש את הקו החם

מUחדת
לפני 13 שנים • 19 ביולי 2011
מUחדת • 19 ביולי 2011
טעימה אוהבת כתב/ה:
כשלא נוח להתמודד עם טיעונים עובדתיים שמעלים חברים.
כשקשה לשמוע אתדבריו של רפאל. (גילוי נאות אין לי חלק בזה ולא מכירה על מה מדובר)
כשקשה לקבל את טיעוני בקשר ליחס שהשליטה מפגינה כלפי חברים,
הכי קל זה להפטיר ב- היא טרול!
אם זה מה שמרגיע את העניינים, אוקי מוכנה לקחת על עצמי את הטוהר הנשגב.
הקו החם יקום, כי השליטה החליטה וגייסה לשם כך את מיטב הכוחות.
בראשו תעמוד היא עם כל מהותה.
גאות הקהילה? לא בטוח
גאות מצדדיה- לגמרי כן!

החברים כאן מספיק נאורים להחליט אם ברצונם להעזר בקו חם שיסודו מעורער או להדיר רגלם תוך שמירה על נפשם שלא תיפול בידי לשונה של המנהלת.
בהצלחה!

הכי לוחמת צדק!
בקיצור, מותק
אם תזדקקי לכתף תוכלי להעזר בכל קו חירום אחר. 1201 יקשר אותך לער"ן.
בלי גרם ציניות- או שתתנדבי בעצמך,
תועילי באמת למי שאת חוששת שלא יפנה בגלל מתנדב כזה או אחר
או שתצאי מהסרט המשונה שנכנסת אליו בשם העאלק-צדק-וזה.
Mary Jane
Mary Jane • 19 ביולי 2011
אני בעד חיזוק ידי אלו התורמים מזמנם, ממרצם ומרצונם הטוב למען אחרים. אני משערת שעברו הרבה מים בנהר בארבע השנים האחרונות (או יותר, לא עוקבת) בחייה של 'השליטה'. בחיי כולנו. לא טוב לדון לחומרא, קל וחומר כשמדובר בפעילות פילנתרופית מסוג זה.

בהצלחה.
רפאל

Re: חברים יקרים

רפאל • 19 ביולי 2011
נילי ונילי כתב/ה:
כל אישה היא קורבן לאלימות מינית

על זה מה שיש לי לומר הוא:
הנה יצא המרצע מהשק.
walking dead

walking dead • 19 ביולי 2011
נילי ונילי כתב/ה:

כשמרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית הוקמו לפני אי אלו שנים, האידאולוגיה הפמיניסטית שעמדה מאחוריהם היתה בדיוק זו: (1) אין צורך בהכשרה "מקצועית" (שוב, מרכאות כפולות) כדי לסייע לאשה אחרת. (2) כן יש צורך בהכשרה פמיניסטית. (3) כל אישה היא קורבן לאלימות מינית ולכן כל אישה יכולה להתנדב בקו ולחלוק מניסיונה. אפילו אם לא עברה אונס.

אלו העקרונות המנחים של מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית? בלי קשר בכלל לשרשור זה או לקו החם, זה פשוט מחריד.
נילי ונילי

נילי ונילי • 19 ביולי 2011
free spirit כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:

כשמרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית הוקמו לפני אי אלו שנים, האידאולוגיה הפמיניסטית שעמדה מאחוריהם היתה בדיוק זו: (1) אין צורך בהכשרה "מקצועית" (שוב, מרכאות כפולות) כדי לסייע לאשה אחרת. (2) כן יש צורך בהכשרה פמיניסטית. (3) כל אישה היא קורבן לאלימות מינית ולכן כל אישה יכולה להתנדב בקו ולחלוק מניסיונה. אפילו אם לא עברה אונס.

אלו העקרונות המנחים של מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית? בלי קשר בכלל לשרשור זה או לקו החם, זה פשוט מחריד.

למה?
רפאל

רפאל • 19 ביולי 2011
נילי ונילי כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:

למה?

נילי, לפעמים נדמה לי שאת הניק הכי מוצלח שהיה לעוזרד.
walking dead

walking dead • 19 ביולי 2011
נילי ונילי כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:

למה?

אולי כי מעולם לא נפלתי קורבן לאלימות מינית, ואולי כי אני מכירה כמה גברים שכן. נורא בעיני לחשוב שזו המדיניות של המרכז שאמור לסייע להם. שאלו הן הנחות הבסיס.
פרלין​(נשלטת){ש}

פרלין​(נשלטת){ש} • 19 ביולי 2011
נילי ונילי כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:

למה?

כי ההנחה שרק בגלל שאני אישה אני למעשה נמצאת במצב מתמשך של אלימות מינית, מרגיזה אותי.
אני לא חושבת שזו אג'נדה שמשרתת אותי כאישה, שכן גם אם אני נופלת קורבן לאלימות מינית, הרי שגם אז, לא הייתי מגדירה אתעצמי כקורבן.

אני לא קורבן לאלימות מינית, זו לא הזהות שלי כאישה.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 19 ביולי 2011
המילה קורבן היא מילה שנשים רבות מרגישות לא בנוח איתה.
לכן רבות משתמשות בביטוי "נפגעת אלימות מינית".
אלא שבנפגעת אין תוקף.
אני יכולה להיפגע כי נפלתי בדרך, זה לא אומר שהפילו אותי.
ולכן המילה קורבן הושארה - פשוט כי היא מרמזת על פעולה שנעשתה לאישה ולא על פעולה שהיא עשתה מרצונה.

ובאשר לנשים ולהטרדות מיניות.
לא כולן נאנסות בימי חייהן, אבל אני לא מכירה אישה אחת שלא עברה הטרדות מיניות או התנהגות מפלה על קרע מיני.

זה קורה באוטובוסים, ברחוב, במשרד, בשכונה, זה קורה בכל מקום ולרוב הנשים - לא מעט פעמים בחודש / בשבוע ולפעמים גם יותר מזה.

כי כן, גברים מרשים לעצמם מול נשים התנהגות שהם לא היו מרשים לעצמם מול גברים. הם יעירו לאישה על דרך לבושה, הליכתה, על סגנון דיבורה (והם לעולם לא היו מעירים כך לגבר אחר.). ב-90% מהפעמים בהם הם יתווכחו עם נשים זרות - הם יעברו במהירות הבזק לכינויי גוף או "מקצוע": מכוערת, שמנה, אנורקסית, זונה, מפגרת... הכל פרט לעניין הויכוח.
מול גברים הם היו מדברים על הנושא לשמו התכנסו באותו הרגע.

אז כן, נשים כל הזמן חוות סוגים שונים של הטרדות מיניות או מינניות מגבריום.

וכן, גברים לא מבינים את זה. סביר להניח שאקבל כאן תגובות לא מקבלות מהגברים שבחבורה. אבל אתם לא יכולים לראות את זה, כי צריך להביט כדי לראות. יש גם המון נשים שכבר לא רואות את זה, הן רגילות לעובדה שאלה חוקי המשחק - והחוקים דפוקים.
אבל החוקים לא חייבים להיות דפוקים אם רק נחליט לשנות אותם.

ומעבר לכל אלה - שוב יורדים על מי שעושות?
מרכזי הסיוע עזרו לעשרות אלפי נשים במהלך השנים להתמודד עם התקיפה שהן עברו, לשרוד אותה ואף לחזור ולחיות לאחריה.
שאני אבין, חותרים פה תחת האג'נדה של מי שעוזרות לנשים ומציעים מה במקום? אולי פשוט שנזרוק את הנאנסות לים כשאבן מחוברת אליהן?

ואלה היו 3 דקות של פמיניזם icon_smile.gif