לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חשד: זרים הכו ישראלי בקרשים בדרום ת"א

Madame T​(שולטת)
לפני 11 שנים • 4 ביוני 2012
Madame T​(שולטת) • 4 ביוני 2012
עמוק כתב/ה:
Madame T כתב/ה:

ומאיפה בדיוק יילקחו התקציבים ליישום כל הפתרונות היפים האלה? 'עניי עירך קודמים'... אפילו המדינות מהם באו לא מוכנות לקבל אותם בחזרה, ואז שוב מישהו כאן יאלץ לטפל - דיור, תעסוקה, בריאות ועוד ועוד - ושוב אני חוזרת לראשית השאלה - מאיפה בדיוק הכסף לכל זה???

אולי מהכסף שמופנה עכשיו ויופנה בעתיד (ובסכומים גדולים בהרבה) למשטרת תל אביב - סיורים מוגברים, רכבים, כוח אדם.
ומהכסף שמופנה עכשיו ויופנה בעתיד למערכת השיפוטית, שכידוע ציפתה מזה זמן לקצת עבודה, ולרשות בתי הסוהר, שצריכה ותצטרך בעתיד לאכסן אותם, כשכל יום כזה עולה למדינה כסף רב.
ואולי גם מהכסף שיופנה בעתיד לחקירות על מקרי פשע שעוד נכונו לנו ומהכסף שיופנה למערכת הרפואית ולמערכת הרווחה שיצטרכו לטפל בקורבנות מעשי הפשע.
אני חושש שההתמודדות עם תוצאות המחדל, כמו תמיד, תעלה לא פחות אם לא הרבה יותר מההשקעה שנדרשת עכשיו כדי למנוע את המחדל.

קטונתי מלהציע פתרונות מעשיים לבעיה שנוצרה, שלכתחילה היה צריך למנוע אותה, קרי את כניסת המסתננים הלא חוקיים לארץ והגעתם לת"א. מדינת ישראל היא מדינת חוק (אמורה להיות לפחות) ואת הפתרונות ימצאו במסגרת החוק. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהמצב שנוצר ולהשליך אותו ל'טיפולם' של תושבי השכונה, שאין להם דרך לפעול חוץ מאשר להתקומם מעת לעת, ואכן יידרשו זרועות החוק למיניהם כדי לטפל בבעיה קודם כל מקומית ואת הגורמים המדיניים לטפל בעצם תופעת המסתננים הלא חוקיים.
barnit

אני לא לוקחת פה צד

barnit • 4 ביוני 2012
אבל אני חושבת שראוי להזכיר שיש 2 צדדים למטבע:

http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1722874

שמעתי את זה בחדשות היום בבוקר והזדעזעתי.
שוסי
שוסי • 4 ביוני 2012
Madame T כתב/ה:
נו באמת....

באמת באמת.
וגם מהמתנחלים שמוצצים את דם החיילים האומללים ואת כספי משלמי המיסים.
נילינקה,יש לך נתונים עדכניים לגבי כמה המתנחלים עולים לנו?
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 4 ביוני 2012
אולי נעשה "מס שמאלנים"
כל שמאלני ישלם עוד מיסים כגודל מקרי ההומאניות והרחמים שהוא מפגין כלפי כל אחד.

על כל מקרה שהם רוצים לעזור שיפרישו מכיסם ומרכושם.
תשלמו מס פליטים ומס פלשתינאים
תממנו אתם את הכל.

עד עכשיו לא ראיתי כל כך הרבה שמאלנים שנתנו את הבית שלהם מתנה לאריתראי
בגלל מצוקותו. במקום זה הם שולחים אותו לגור בשכונות המצוקה ולשלוח עצות מרחוק
לתושבים שצריך להגיע לפשרה ומשא ומתן בדיבורים.
(אי אפשר לפתור הכל בדיבורים)

עבורם כשהאריתראים גרים בשכונות מצוקה זה "שגרה"
כשהם רוצים לגור בשכונות קצת יותר מתפתחות אז אפילו לשחות בבריכה העירונית
שלהם הם יקראו לזה "פרובוקציה"

ודבר נוסף.
צר לי לדעת שיש כמה שמעדיפים שפליט אריתראי/סודני שציפצף על חוקי המדינה שלהם
הכי בסיסיים כמו כניסה למדינה וממשיך בפעילות אלימה בגלל שהתרבות שלהם שונה ורמת
האלימות שהם נחשפו אליה במדינתם הרבה יותר גבוהה ממה שאנחנו מכירים (ומה שאלים
עבורינו לא בהכרח יחשב אלים עבורם אלא סגנון חיים) . אז הם כבר רוצים לחלק
לו מתנות של דירה, עבודה ורכוש (כמובן שלא לידם...).

בעוד שלאדם חרדי הגר פה והוא גם אזרח במדינה, מהם הוא זוכה ליחס של מפלצת.
האם לפליט אתם דואגים יותר מאשר לבן עמכם שגם נולד וחי פה את כל חייו !?!?
גם אם יש חילוקי דיעות בין חרדים לחילוניים, וגם לי יש ביקורת לא מעטה על ההנהגה הדתית,
ברור לי שתמיד אעדיף מישהו מבני עמי על אחר.

לשמאל הקיצוני יש את הקריטריון כניסה הכי דבילי ששמעתי בחיים שלי.
יש לך סיפור חיים עצוב? בוא כנס למדינתנו ניתן לך כל מה שאתה רוצה"

אולי אנחנו צריכים לפרסם בכל העולם מודעות עם הכיתוב הזה של קריטריון הכניסה,
שאנחנו מזמינים כל פליט אצלנו אם רע לו במדינתו.

"אתה גם אלים? טוב לא נורא נסתדר איכשהוא. ניתן לך חיבוק ומייד כל החינוך שקיבלת
בכל שנותיך במדינה שבה חיית ייעלם וכל השליליות תרד ממך ונהיה אחים בנפש"

הם מזכירים לי תוכניות לכל המשפחה בשנות ה-80 כאשר יש יש קונפליקט בכל פרק
ותוך חצי שעה של פרק מסדרים הכל. נאום לקראת הסוף ברוח של "למה אתם עושים זאת?
זה לא יפה". הצד הפוגע מייד מתמלא בושה על מעשיו ומביע חרטה ואז הכל בא על מקומו בשלום
וכולם מחייכים ומרוצים.

אבל בינתיים השמאל הקיצוני מחלק לכולם תקציב דמיוני ואדמות אין סוף ודירות לכל דורש
כאילו זה משחק מונופול עם שטרות מונופול. והדירות? זה רק לשים את ה"בית"
על הרחוב. חלילה יתנו לחרדי דירה. יעדיפו לתת לאיזה פליט במקום (ושוב, לא לידם).

זה לא שטרות מונופול והם ממש רחוקים מלהיות "חברים למשחק"

השמאל הקיצוני ירד מהפסים והוא כבר לא מחובר למציאות, ולמדינה אין לו זיקה כלל.
הם מעוניינים שכמה שיותר אנשים ינצלו את המדינה וירוקנו אותה, מהכל.
up u rs​(אחרת)
up u rs​(אחרת) • 4 ביוני 2012
[quote="באהלפההרבה"][quote="שפחון"][quote="באהלפההרבה"][quote="שפחון"][quote="באהלפההרבה"][quote="שפחון"]
באהלפההרבה כתב/ה:

צר לי, but this country sucks.

לא לכלוא אותם אלא אם כן הם עשו משהו (חוץ מלהגיע לישראל).

לתת סיוע כספי למסולקים.

אין ממש ברירה מלבד לבנות מחנה מעבר (לא מעצר!) עד לבירור הזכות של כל מבקש מקלט.
מה שכן, ניתן בזמן הזה להפעילתוכניות של לימודים והכשרות,כך שזמן המעצר לא יהיה זמן תיסכול-אלא גם אילו שבסופו של דבר יוחזרו למדנותיהם- יחזרו לשם עם צידה לדרך וכלים לבנות לעצמם ולחבריהם עתיד.
לגבי סיוע כספי- אישית,עם כל השמאלנות שלי- אני מעדיפה שמעט הכספים שמיועדים בארץ לסיוע ורווחה- יופנו לאזרחים ישראלים במצוקה.
daniel222
לפני 11 שנים • 5 ביוני 2012
daniel222 • 5 ביוני 2012
Tom. כתב/ה:
אולי נעשה "מס שמאלנים"
כל שמאלני ישלם עוד מיסים כגודל מקרי ההומאניות והרחמים שהוא מפגין כלפי כל אחד.

על כל מקרה שהם רוצים לעזור שיפרישו מכיסם ומרכושם.
תשלמו מס פליטים ומס פלשתינאים
תממנו אתם את הכל.

במקביל נעשה "מס ימניים"
כל ימני ישלם עוד מיסים שיכסו את כל ההוצאות על ההתנחלויות בשטחים הכבושים.

על כל הוצאה של הצבא בשמירה על הישובים והכבישים שם שיפרישו מכיסם ורכושם.
תשלמו מס בניית כבישים.
תממנו אתם את הכל.
ניקי666 niki
ניקי666 niki • 5 ביוני 2012
אני מציע להעביר את הפליטים לשכונות הצפוניות ואז נוכל להווכח אם אבירי הדמוקרטייה השמלניים
הם אכן אבירים אמיתיים .

שם הפליטים לא יצטרכו לתקוף ולגנוב מכל הבא ליד ,מספיק שיזרקו נעל על האדם הלא נכון מבחינתם .

נוח להיות אביר זכויות אדם על התחת של אנשים קשיי יום בשכונות הדרומיות ,המנטרה השולטת במדינה כבר שנים של חינוך ,בריאות ושאר שרותים לעשירים בלבד ולעניים אין מספיק כסף להלחם באי הצדק ...icon_smile.gif
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 5 ביוני 2012
daniel222 כתב/ה:

במקביל נעשה "מס ימניים"
כל ימני ישלם עוד מיסים שיכסו את כל ההוצאות על ההתנחלויות בשטחים הכבושים.

על כל הוצאה של הצבא בשמירה על הישובים והכבישים שם שיפרישו מכיסם ורכושם.
תשלמו מס בניית כבישים.
תממנו אתם את הכל.

לא בר השוואה. המתיישבים בשטחים מהווים חלק בלתי נפרד מאכלוסיה הישראלית. הם משרתים בצבא, הם משלמים מסים, הם משתתפים בבחירות. הם אזרחים. פרט למקום מגוריהם שהלגיטימיות שלו מוטלת בספק ע"י מחצית (בגסות) מאזרחי ישראל, אינם נבדלים מכל אזרח אחר. מה עוד שאינם עוברים על החוק. הם בונים את יישוביהם על אדמות שאושרו על ידי הממשלה וכאשר נוהגים אחרת, הם מפונים. לפעמים הם מפונים גם מאזורים שאמש היו מאושרים והיום כבר לא. לא כן המסתננים שנכון להיום עולים למערכת הבריאות כחמישים מיליון שקלים בשנה. להבדיל מהאופן בו הוצג מצבם בארץ בתקשורת, הם זוכים לטיפולים רפואיים, לעיתים מורכבים מאוד, נהנים משירותי רווחה, הגנה וכדומה וכל זה מבלי לתת את חלקם ולמרות שעצם שהותם בתחומי מדינת ישראל מהווה עבירה על החוק.

ולא, אין זה אומר שאני בעד גירוש או בעד מיסים ולא משנה מאיזה פה ההצעה הגאונית הזאת נפלטה - מפה שמאלני או מפה ימני, רק הרחבתי את ה"נו באמת".
באהלפההרבה​(אחרת)
באהלפההרבה​(אחרת) • 5 ביוני 2012
אחוזי הפשיעה, כמו שכתבתי, עלו בהדרגה. מה זה אומר? שגם אם התרבות שלהם אלימה (אני לא יודעת אם היא כזאת), את סוג האלימות שרואים היום הם לא הביאו "מהבית". אבל הי, אין דרך טובה יותר להרגיש טוב עם עצמנו מאשר לומר שיש "אנחנו" ויש "הם", שהאלימות שלהם היא שלהם בלבד, שחורה ופרמטיבית ומוסלמית ולא קשורה אלינו בשום דרך כי אנחנו טובים ולבנים ונאורים.

אני לא אומרת, אגב, שישראל צריכה לרושש את עצמה כדי לממן את חייהם של האנשים האלה. אבל זה יהיה מצויין לשני הצדדים אם פשוט נאפשר להם לחיות.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 5 ביוני 2012
באהלפההרבה כתב/ה:

אני לא אומרת, אגב, שישראל צריכה לרושש את עצמה כדי לממן את חייהם של האנשים האלה. אבל זה יהיה מצויין לשני הצדדים אם פשוט נאפשר להם לחיות.

כרגע יש כ-70,000 מהגרים אפריקאים לא חוקיים בישראל, בערך אחד על כל 100 ישראלים - יהודים וערבים כאחד. במדינה כה קטנה, זהו נטל גדול מידי מכדי לשאתו. אם האמריקאים מוטרדים ממהגרים לא רשומים במדינתם, לא קשה להבין את הסערה בישראל. המסורת היהודית של דאגה לחסרי בית ול"אחר" יצרה הרבה אמפתיה כלפי המהגרים האפריקאים בישראל. אבל בעוד המדינה יכלה לקלוט מספרים קטנים שהגיעו אליה, כולל את אלה שחיפשו מקלט מדיני, עכשיו כשהמספרים גדלים ל-1,000 מהגרים לא חוקיים בחודש, המצב יצא מכלל שליטה. לישראל אין את היכולת לדאוג או להעסיק כל כך הרבה אנשים שאין להם זיקה למקום.

אי אפשר לצפות מאף מדינה לקבל מצב כזה, במיוחד כאשר הוא מביא עימו עליה בפשע ובעיות חברתיות אחרות. למרות שדבר לא מצדיק חלק מההתבטאויות האומללות שנשמעו בשרשור מקביל, בתקשורת ובהפגנות, לישראל יש זכות לבקש מאלה המגיעים אליה ללא אישור לעזוב, ולהבטיח שהמהגרים הלא-חוקיים שממשיכים להגיע, יישארו בחוץ.