סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליטיקה בכלוב- IN/OUT ?

כלובי
לפני 11 שנים • 31 בדצמ׳ 2012
כלובי • 31 בדצמ׳ 2012
כן כן התכוונתי לפגוש, כמובן, אתה (עוד) פה פוג icon_smile.gif
פיקציה
לפני 11 שנים • 31 בדצמ׳ 2012
פיקציה • 31 בדצמ׳ 2012
fog כתב/ה:
כלובי כתב/ה:
הרצון להשאיר פוליטיקה (ובעיקר גזענות מכוערת שבאה איתה לעיתים קרובות ולצערי גם כאן) היה ממחלות הילדות של האתר. אי אפשר לקבוע תחומים אסורים לדיון כאן. אין בזה גם שום תועלת. אלו עדיין נוטים להיות המדכאים והמכוערים שבריבים והויכוחים אבל לפחות באמצעות הדיון הפוליטי אפשר יותר בקלות לזהות מול מי יש לנו כאן עסק. בקיצור, העמדה ה"רשמית" שהשתנתה אך לא נכתבה עד כה בפורום מפורשות היא, שאתם מוזמנים להתפלש באיזה בוץ שאתם רוצים כל עוד אתם לא זורקים בוץ על אנשים שלא מתאים להם להתלכלך מכם.

חוץ מזה, אם לא שמתם לב מחר הכלוב בן 10! !
מה אתם מתכננים לכבוד הארוע פרט למשמרת המחאה להחזרת פוג שמתכנסת אחת לשבוע מתחת לביתי?

להחזרת פגוש התכוונת, לא?

הוא התכוון לפגוש בכלל ולקטה בפרט.

לענייננו,
אתרים כמו הכלוב הם אתרים שבעיקרם הוא להכיר אנשים, באם זה אנשים "סוטים" או "וונילים" או סתם מפגרים.
האתרים האלה טובים לדבר אחד בדיוק וזה אמצעי סינון יעיל לפני שמחליטים אם רוצים להמשיך הלאה, היינו למציאות עצמה.
עד כאן הכל טוב ויפה.

אני אישית יכול (כן, יכול, אני צל חיוור של קטסטרופה האדיר) להעיד שאין דרך יותר טובה להכיר אנשים שמתאימים לך מדרך הויכוח הפוליטי.
ניצלתי רבות בעזרת הסינון הזה שכן לא יעלה על הדעת שאפגש/אשגול בעל/ת דעות ימניות, משיחיות, גזעניות ומטופשות.
אני עושה הנחה עם אותם אנשים כשאני אומר שיש להם דעות שכן ידוע שהדבר האחרון שיש להם זו דעה עצמית וכל מה שיש להם להציע זה מלמול של פסוקים מהתורה או/ו מיחזור משנתה של הגדולה מכולן, הגברת חוטובלי או/ו "מוות לערבים".

כל בר דעת שיש לו ראש על הכתפיים ולא עציץ מבין שאם בן אדם הוא מוגבל פוליטית הרי שהוא מוגבל אנושית ומכאן יוצא שהוא מוגבל מנטלית.
מי בכלל רוצה להכיר אנשים כאלה?

מסקנה 1:
יש להתיר ואף לעודד ויכוחים פוליטיים כאן.

מסקנה 2 והכי חשובה:
3 מדינות ל-3 עמים.

שנה אזרחית טובה.
רצסיבי​(נשלט)
לפני 11 שנים • 1 בינו׳ 2013
רצסיבי​(נשלט) • 1 בינו׳ 2013
אני לא מצליח להבין את הרציונל שעומד מאחורי איסור על דיון פוליטי.
לטעמי, האיסורים היחידים שיכולים להיות הם איסורים שנועדו למנוע פגיעה של ממש באחרים (למשל, השמצה) או הסתה לביצוע עבירה (למשל, עידוד אונס).
בפוליטיקה, כשלעצמה, אין לא את זה ולא את זה, ואם יש ביטוי פוליטי בעייתי (למשל, טרנספר / מוות לערבים), הבעיה בו היא לא שהוא פוליטי, אלא הבעיה בתוכן שלו.
מקבי​(מתחלף)
לפני 11 שנים • 2 בינו׳ 2013
מקבי​(מתחלף) • 2 בינו׳ 2013
ציטוט: למשל, טרנספר / מוות לערבים

סתם תהיה - האם קריאות לטרנספר ליהודים (פינוי התנחלויות\חזרה לקווי 67) לגיטימית?
רצסיבי​(נשלט)
לפני 11 שנים • 2 בינו׳ 2013
רצסיבי​(נשלט) • 2 בינו׳ 2013
מקבי כתב/ה:
ציטוט: למשל, טרנספר / מוות לערבים

סתם תהיה - האם קריאות לטרנספר ליהודים (פינוי התנחלויות\חזרה לקווי 67) לגיטימית?

זו לא סתם תהיה, זו פרובוקציה.
המשפט היה דוגמא שקשורה לנושא אחר.
ניתן לתת גם דוגמאות הפוכות, כמובן.

ובכל זאת, במענה לשאלתך התמימה, הכל תלוי נסיבות.
העברת תושבים ממקום למקום נעשית באופן תדיר. למשל, צורך סלילת אוטוסטרדה.
היא יכולה להיות מוצדקת גם בצרכים בטחוניים, בנסיבות מתאימות.
לכן, אין תשובה לשאלה שלך. מה שקובע זה הנסיבות.
אגב, שיקול חשוב הוא האם אתה "משנע" את התושב ברחבי המדינה, או אל מחוץ למדינה שהוא אזרח שלה. זה עניין מהותי ביותר, שנוגע לזכויות אזרח בסיסיות וכו'.

אגב, אני עקרונית בהחלט בעד חילופי אוכלוסיה כפויים, העברת תושבי המשולש לשטחים והעברת יהודים מהשטחים לישראל, זה היה פותר לי הרבה בעיות, אבל רק בתנאי שתהיה לזה איצטלה חוקית, דבר שלצערי אני מתקשה למצוא.