צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אני יכולה להתנגד לפליי בוי ועדין להיות חברת קהילה?

Karma Police​(אחרת)
לפני 11 שנים • 19 בינו׳ 2013
Karma Police​(אחרת) • 19 בינו׳ 2013
Master Jove כתב/ה:
שלגי כתב/ה:
בניגוד לסושיה אני ממש לא מתעצבנת, אין מה להתעצבן מותק, לא כל האצבעות שוות..

יחד עם זאת, אני מציעה לכל מי שחושב שיש סתירה בין אשה בעלת עוצמה וכוח מוכח וממומש בחיי היומיום, המאמינה ומממשת שוויון
לבין יחסי שליטה מבחירה של אותה אשה כנשלטת/סאבית/ווטאבר בזוגיות שלה, שיחשוב שוב.

ולמתקשים לדמיין זאת, לא נורא, לא חייבים.

שב"ש מלא סתירות כרימון (-:

שלגי,
אולי כדאי שתקראי את התגובות שוב, ואל תבחרי בפינצטה מילים בודדות מתוך משפטים, עם תוספות וקונוטציות מהלקסיקון הפרטי שלך,,,,
או שאולי אינך באמת יודעת מה זה פמיניזם, ומכאן את מתריסה,
פמיניזם היא לא אישה חזקה או בעלת כוח ועוצמה,
פמיניזם זה תפיסת עולם לשוויון, בכל תחום ותחום, גם בזוגיות,
מה שאין לך כנשלטת ביחסי שליטה, אפילו אם הם מבחירה,

אישה שוביניסטית לא יכולה להיות אישה פמיניסטית
אישה שוביניסטית דוגלת בגישה שאישה היא אישה ואילו גבר הוא גבר - ולכל אחד מהם תפקידים שונים בחיים, בזוגיות, בגידול ילדים ובכלל.

לאישה פמיניסטית אין בעיה לקבל גבר מודרני ושוויוני - כי גם היא כזאת. לה לא מפריע שהגבר שלה אינו "מאצו". אותה זה לא מטריד אם הגבר שלה אינו מוביל ודומיננטי אלא דווקא שיתופי ושוויוניי כמוה.

לעומת זאת, לאישה שוביניסטית זה מפריע מאוד. היא תחפש בן זוג דומיננטי שידע להוביל, שאינו נכנע לרוחות המודרניות והעכשוויות אלא מאמין בסדר הישן והטוב של פעם, בו גבר היה גבר ואישה הייתה אישה

מאסטר ג'וב יקר,
אני מודה שאין לי רקע בלימודי מגדר ובכל זאת אני מופתעת שמצאת הגדרה כל כך חלולה ורדודה למונח פמיניזם, במיוחד כשלמונח הזה יש אינסוף פרשנויות, גישות ונקודות מוצא.
בכיוון שאני יודעת לספר רק על עצמי ומקסימום על מכרי אנישמחה לבשר לך שאני
- נשלטת הנשואה לשולט
- מאז שנולדה ביתי הקטנה אני גם עקרת בית
- פמיניסטית

קטע קטע, אבל בעולם המושגים שלי העובדה שאצלי בבית זכותי להיות מי ומה שארצה היא חלק מהתפיסה הפמיניסטית שלי, עולם בו אני בוחרת עם מי לחיות ובאיזה אופן, מקום בו יש לי את הזכות גם להחליט לתת את השליטה לאחר (וגם לא) וכך גם כל אחת אחרת. אני בעד שוויון זכויות והזדמנויות בכל תחום ותחום כפי שכתבת, גם בזוגיות, למי שחפץ בכך.

נקודה נוספת, אנוכי הפמיניסטית נשואה לשולט- פמיניסט, המתנגד לתעשית המין (וכן זה כלל הברזה ממסיבת הרווקים של אח שלו כשנודע לו שתהיינה שם חשפניות). אני לא מבינה איפה אתה רואה ניגוד אינטרסים ולמה אתה מתעקש לערבב בין אידיאולוגיה חברתית לבחירה האישית של כל אחד מאיתנו.
    התגובה האהובה בשרשור
בשקט​(נשלטת)

אני עם החסה!!!

בשקט​(נשלטת) • 19 בינו׳ 2013
אני - פמיניסטית ואפילו לוחמנית.
רוב חיי, אשת קריירה רבת הישגים, מובילה ומנהלת אנשים/כספים/תהליכים, בהצלחה ובהנאה.
ומול הגבר שבחרתי לי - כן, אני בוחרת בגבר, בתשוקה, אהבה, כבוד הדדי, והערכה להיותו קודם "בן אדם" - שם ורק שם, אני גם בוחרת להיות נשלטת, בדרכו.
אין סתירה.
אני, ואחרות כמוני, יצורות מורכבות עם צרכים מורכבים ואין בנו דבר שהוא כל כך פשוט וחד ממדי.
Master Jove​(שולט)
Master Jove​(שולט) • 19 בינו׳ 2013
חסה כתב/ה:
Master Jove כתב/ה:
שלגי כתב/ה:
בניגוד לסושיה אני ממש לא מתעצבנת, אין מה להתעצבן מותק, לא כל האצבעות שוות..

יחד עם זאת, אני מציעה לכל מי שחושב שיש סתירה בין אשה בעלת עוצמה וכוח מוכח וממומש בחיי היומיום, המאמינה ומממשת שוויון
לבין יחסי שליטה מבחירה של אותה אשה כנשלטת/סאבית/ווטאבר בזוגיות שלה, שיחשוב שוב.

ולמתקשים לדמיין זאת, לא נורא, לא חייבים.

שב"ש מלא סתירות כרימון (-:

שלגי,
אולי כדאי שתקראי את התגובות שוב, ואל תבחרי בפינצטה מילים בודדות מתוך משפטים, עם תוספות וקונוטציות מהלקסיקון הפרטי שלך,,,,
או שאולי אינך באמת יודעת מה זה פמיניזם, ומכאן את מתריסה,
פמיניזם היא לא אישה חזקה או בעלת כוח ועוצמה,
פמיניזם זה תפיסת עולם לשוויון, בכל תחום ותחום, גם בזוגיות,
מה שאין לך כנשלטת ביחסי שליטה, אפילו אם הם מבחירה,

אישה שוביניסטית לא יכולה להיות אישה פמיניסטית
אישה שוביניסטית דוגלת בגישה שאישה היא אישה ואילו גבר הוא גבר - ולכל אחד מהם תפקידים שונים בחיים, בזוגיות, בגידול ילדים ובכלל.

לאישה פמיניסטית אין בעיה לקבל גבר מודרני ושוויוני - כי גם היא כזאת. לה לא מפריע שהגבר שלה אינו "מאצו". אותה זה לא מטריד אם הגבר שלה אינו מוביל ודומיננטי אלא דווקא שיתופי ושוויוניי כמוה.

לעומת זאת, לאישה שוביניסטית זה מפריע מאוד. היא תחפש בן זוג דומיננטי שידע להוביל, שאינו נכנע לרוחות המודרניות והעכשוויות אלא מאמין בסדר הישן והטוב של פעם, בו גבר היה גבר ואישה הייתה אישה

מאסטר ג'וב יקר,
אני מודה שאין לי רקע בלימודי מגדר ובכל זאת אני מופתעת שמצאת הגדרה כל כך חלולה ורדודה למונח פמיניזם, במיוחד כשלמונח הזה יש אינסוף פרשנויות, גישות ונקודות מוצא.
בכיוון שאני יודעת לספר רק על עצמי ומקסימום על מכרי אנישמחה לבשר לך שאני
- נשלטת הנשואה לשולט
- מאז שנולדה ביתי הקטנה אני גם עקרת בית
- פמיניסטית

קטע קטע, אבל בעולם המושגים שלי העובדה שאצלי בבית זכותי להיות מי ומה שארצה היא חלק מהתפיסה הפמיניסטית שלי, עולם בו אני בוחרת עם מי לחיות ובאיזה אופן, מקום בו יש לי את הזכות גם להחליט לתת את השליטה לאחר (וגם לא) וכך גם כל אחת אחרת. אני בעד שוויון זכויות והזדמנויות בכל תחום ותחום כפי שכתבת, גם בזוגיות, למי שחפץ בכך.

נקודה נוספת, אנוכי הפמיניסטית נשואה לשולט- פמיניסט, המתנגד לתעשית המין (וכן זה כלל הברזה ממסיבת הרווקים של אח שלו כשנודע לו שתהיינה שם חשפניות). אני לא מבינה איפה אתה רואה ניגוד אינטרסים ולמה אתה מתעקש לערבב בין אידיאולוגיה חברתית לבחירה האישית של כל אחד מאיתנו.

הכל טוב ויפה,,, ותלוי לאיזה זרם פמיניזם את משתייכת,
מה שאת מתארת היינו משתייך לזרם הפמיניסטי ליברלי או לזרם הפמיניזם פוסט מודרני,
מה שסירופ תיארה משתייך לזרם הפרו סקס פמיניזם או לזרם הפמיניזם רדיקלי, זה אותו הזרם שנלחם בפורנוגרפיה, בזנות, או בשימוש בגוף האישה לפרסומות וכדומה,,,, זרם זה בין השאר אפילו הטיל ספק ברעיון האמהות,

אין לי בעיה עם שיווין בכלל ועם שיוויון הזדמנויות בפרט, נהפוך הוא, אני בעד,
יש לי בעיה שבשם הפמיניזם בני אדם יכולים להחליט לאישה אחרת מה טוב עבורה ובו בזמן לשלול ממנה את הזכות להחליט ולבחור מה לעשות או במה לעסוק,

כשהנך משתייכת לזרם הפרו סקס פמיניזם או לזרם הפמיניזם הרדיקלי,
זה לא משנה איפה הדבר נעשה ועם מי, בין אם זה בן זוגך ובין אם זה אדם זר, בין אם זה מתרחש בחדר המיטות שלך או בין אם זה מתרחש במשרדו של הבוס,
מבחינתי זה סותר ומתנגש, יש כאן סתירה בתפיסה בהתנהגות ובהתנהלות,
כי מצד אחד את נאבקת על הדימוי העצמי שלך כאישה בעיניי החברה ונאבקת בחברה הפטריארכלית, שנשלטת על ידי גברים אשר שולטים בנשים,
ומצד שני את אומרת, רגע,,, כשזה אצלי בתוך הבית עם הבן זוג שלי בחדר המיטות,,,, אז מותר לי,

עדיין יש לי את ההתנגשות בין הסאבית/שפחה לבין האישה הפמיניסטית שמשתייכת לזרם הפרו סקס או הרדיקלי,
אישה שהיא סאבית/שפחה בעצם מוותרת על חלק או על כל הכוח האישי שלה והעברתו לאחר בין אם הוא רגעי או מתמשך, במצב זה היא מאפשרת לאחר לשלוט בגופה ובהתנהגותה, לאישה כזאת ברור מי לובש את המכנסיים, מי קובע, מי מחליט ומי מנהל את העניינים, גם אם זה אך ורק בחדר המיטות,

מבחינתי זה כמו להיות צמחוני מתוך אידאולוגיה שלא אוכלים בע"ח אבל כן לבשל דגים לבני משפחתך אצלך בבית,
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 19 בינו׳ 2013
יולי Yuli כתב/ה:
ג'וב היקר, פטריארכיה זה לא כבוד והערצה, זה פשוט שלטון. נשים בחברה פטריארכית לא חייבות לאהוב את זה.

סירופ - אם היותך נשלט מהווה בשבילך אידאולוגיה, אם את מאמינה שאת נשלטת *בגלל* שאת אשה, אם את חושבת ששליטה יכולה להתקיים רק כמיילדום, אז כן - אני לא רואה איך את יכולה להיות פמיניסטית icon_smile.gif כל מצב אחר נראה לי דווקא ממש לא סותר icon_smile.gif

פמיניזם זה לא חופש בחירה?
זו לא מהות עיקרית בו?
כלומר אני יכולה להיות הכי פמ', אבל בסופו של דבר - להיות נשלטת כי כך בחרתי להיות.
בעיני אין שום סתירה כל עוד אני בוחרת.
לילית חדשה
לילית חדשה • 19 בינו׳ 2013
blossom כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
ג'וב היקר, פטריארכיה זה לא כבוד והערצה, זה פשוט שלטון. נשים בחברה פטריארכית לא חייבות לאהוב את זה.

סירופ - אם היותך נשלט מהווה בשבילך אידאולוגיה, אם את מאמינה שאת נשלטת *בגלל* שאת אשה, אם את חושבת ששליטה יכולה להתקיים רק כמיילדום, אז כן - אני לא רואה איך את יכולה להיות פמיניסטית icon_smile.gif כל מצב אחר נראה לי דווקא ממש לא סותר icon_smile.gif

פמיניזם זה לא חופש בחירה?
זו לא מהות עיקרית בו?
כלומר אני יכולה להיות הכי פמ', אבל בסופו של דבר - להיות נשלטת כי כך בחרתי להיות.
בעיני אין שום סתירה כל עוד אני בוחרת.

בלוסום,
מהותו של פמיניזם זה שיוויון, בן היתר זה כולל גם חופש בחירה.
כך שכן את יכולה להיות נשלטת ואין כל התנגשות בין זה לבין פמיניזם.

לעומת זאת- אם את נשלטת רק בגלל שאת אישה, אם את מאמינה ששליטה מתקיימת רק בצורה של מיילדום כלומר שהדבר הנכון זה גבר= שולט ו- אישה= נשלטת אך ורק בגלל המגדר שלהם זה כבר כן מתנגש עם פמיניזם.
T O M​(שולט)
לפני 11 שנים • 20 בינו׳ 2013
T O M​(שולט) • 20 בינו׳ 2013
אפשר להיות פמיניסטית וגם חובבת פורנו.
זה לא סותר.

פורנו זה לא השפלת נשים.

אמנם יש מקומות בתוך התעשייה שכן יש ניצול אך זה אפשר לומר כמעט על כל מקום עבודה.
המכלול עצמו וההשקפה של פורנו היא לא משפילת נשים. אולי ניתן יהיה לאמר שזה יותר
מדבר לפנטזיות של גברים אך יש גם סרטים אירוטיים המכוונים יותר לקהל הנשי
ולכוון לקהל מסויים עדיין לא אומר שהשפלת צד שני.
ואגב, יש גם שחקני פורנו גברים בתעשייה. אז איך רק האישה מסומנת כניצול?

יש נשים שלא רואות השפלה בלהצטלם לסקס מול מצלמה עם או בלי כסף וחיות בסדר עם זה.
לא רואות בזה ביג דיל כמו שאחרות יראו. מי שכן רואה בזה השפלה רואה זאת עבור עצמה בלבד
וזה בסדר. היא לא תחליט עבור מיליוני אחרות מה משפיל אותן ומה לא.
אפילו בסרטי חובבים יש מלא זוגות שעל דעת עצמם ללא גוף מסחרי כלשהוא מצלמים את
עצמם וגם מעלים לרשת אם בא להם.

כל אחת תבחר איך היא רוצה לנהל את אורח חייה חייה. מדובר באנשים בוגרים
וכולם מודעים להשלכות.

להביע דיעה כנגד פורנו או נשים הנהנות ו/או עוסקות בזה נראה לי לגיטימי.
עם זאת לנקוט מעשה ולהילחם נגדן זה סיפור שונה.
(למי שנלחמת)
Mr Sassy Pants​(אחר){Pixie}

לדעתי

Mr Sassy Pants​(אחר){Pixie} • 20 בינו׳ 2013
לדעתי אין קשר בין פורנו לפמניזם.
בסוף היום כל עבודה מכבדת את בעליה ואת הטענה שלך יכולת לעלות כנגד מקצועות נוספים כמו מזכירה (זה לא נראה לי הגיוני שאישה צריכה להכין קפה... סתם דוגמא.)
הבחורות בסרטים עושות הכל מרצונם החופשי וחלקם אפילו להנאתם.
מצד שני לא חסר פורנו בו הגברים משומשים כזונה. כלי. למה זה לא משפיל עבורנו הגברים?
בכל אופן לדעתי את עושה הר מעכבר.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 20 בינו׳ 2013
אני עונה לשאלה המקורית ולא למה שנכתב מאז (אין לי זמן לקרוא את כל העמודים).

אני פמיניסטית כל חיי.
המקום היחיד בו פמיניזם נפגש עם בדס"מ, הוא במקום שמאפשר לנשים חופש מיני מוחלט לממש כל פנטזיה שלהן.

שם זה מתחיל ומסתיים.

מערכת היחסים בבדס"מ היא של שולט/ת נשלט/ת, בלי קשר למגדר של שחקני התפקידים.
בתוך הקשר הבדס"מי, כל זוג מכתיב את הכללי המשחק המשחק שנכונים לו.

אם פורנוגרפיה לא יפה בעינייך - היא לא תהיה חלק מהסכם הקשר הבדס"מי שלך. זה ככה פשוט. כל משתתף מסמן/ת את הגבולות שלו/ה, ולא חוצים אותם.
טוסבר
לפני 11 שנים • 29 בינו׳ 2013

Re: האם אני יכולה להתנגד לפליי בוי ועדין להיות חברת קהילה?

טוסבר • 29 בינו׳ 2013
[quote="סירופ"]בתחילת דרכי כפעילה פמיניסטית יצאתי חוצץ נגד פורנוגרפיה, אני זוכרת אפיזודה שבה גליה אלבין ניסתה להוציא את הירחון המשוקץ לאור בעברית, נדמה לי ( אבל אולי אני ממציאה זאת ממוחי הקודח) שערכנו משמרת מחאה , היכן שהוא בתל אביב , אולי מול וילתה או מול המו"ל.
והנפנו סיסמאות בגנות הז'אנר אשר מנמיך נשים למדרגת חיה, חפץ או מוצר צריכה, אובייקט מיני
פה, ישבן, ואגינה, שפתיים. דה הומאניזציה, דיכוי, שיסוי וביזוי.
היום אני במבוכה ובבעיה. פורנוגרפיה היא חלק מהאיקונוגרפיה של החיים הבידיאסאמיים,
אני מתקשה לישב זאת עם עצמי, אני עדין פמיניסטית, בהחלט פמיניסטית.
אבל איך מישבים את המטען הזה עם פורנו? ומה נגיד עכשיו לזכיין החדש? ברוך הבא או צא דיבוק

בין התפרים.
אני חושב שהסכמה וחופש הבחירה הן מילות המפתח כאן.

אם ההשקפה שלך היא שעיתון פלבויי משדר שכל הנשים, כנשים, הן חפץ או מוצר צריכה, שמותר אפשר וצריך לבזות - ללא התייחסות לרצונותיהן. אין בזה לדעתי שום סתירה עם העובדה שאותך אישית, מרצונך, ובהסכמתך, מגרה להיות נשלטת, מוחפצת, מושפלת או כל דבר אחר.
בדיוק כמו שאת יכולה לחוות עונג עילאי מסטירות, ספנקינג, הצלפות וטפטוף שעווה במסגרת בדסמית מכילה שומרת ואכפתית, ובו זמנית להיות פעילה לוחמנית למען נשים מוכות.

אבל,
האם באמת זו משמעות הפונוגרפיה ? האם באמת עצם העובדה שאנשים מתגרים מהתמונות האלו וצורכים אותן לצרכים מיניים, משנה את השקפת העולם שלהם לגבי נשים, ומבטל בעיניהם את היחס לנשים כבני אדם שווים להם ?

אולי המבוכה הגדולה בה את שורה היום נובעת מהצורך "לעדכן" את דעותייך לגבי המשמעות האמיתית בעינייך של שני המושגים האלו, פמניזם. ופורנוגרפיה.
טוסבר
לפני 11 שנים • 29 בינו׳ 2013

דעתי

טוסבר • 29 בינו׳ 2013
אני לא חושב שההנאה האישית שלי מהחפצת נשים קשורה בשום אופן לעובדה שאני גבר והן נשים