לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שמנות רזות ופוליטקלי קורקט

טוסבר
לפני 11 שנים • 3 במרץ 2013

שמנות רזות ופוליטקלי קורקט

טוסבר • 3 במרץ 2013
"שמישהו יביא לה משהו לאכול דחוף "

לא מזמן נתקלתי פעם נוספת במשפט הזה, כתגובה לתמונה של מישהי מאד רזה, ושוב זה עורר בי תהיות, איך זה שלהעיר הערות על נשים שמנות זה לחלוטין לא פוליטקלי קורקט, ועל רזות כן.

נניח שמישהו שם תמונה של אישה שמנה, הרי שתגובות שליליות על עודף המשקל שלה יזכו לתגובות נזעמות.
אתה לא צריך לאהוב את המראה שלה, או להמשך אליה, או לחשוב בינך לבין עצמך מה שאתה רוצה. אבל אתה לא יכול לכתוב תגובה על התמונה שפוסלת אותה, פוגעת בה, או שמתייחסת ישירות למראה השמן שלה, לפחות לא מבלי לעורר עליך זעם מוצדק. זה פשוט לא פוליטקלי קורקט.

אבל אם מישהו שם תמונה של אישה רזה מידי לטעמו של מישהו אחר, פתאום נראה שכל חוקי הפוליטקלי קורקט מתאדים באוויר. ואנשים מרשים לעצמם בחופשיות להביע דעות על המראה שלה, ואף להרחיק לכת בקטילות, ופגיעות כיד הדמיון הטובה.

מוזרה עוד יותר העובדה שחלק מהמגיבים בתגובות הפוגעניות והמעליבות מעידים על עצמם כ- "מגיני המראה השמן", הם הראשונים להקים צעקות על הערות מעליבות לשמנים, ולעיתים נדמה כאילו חלק מההערות על נשים רזות הוא חלק מאותו מאבק.

איכשהו כנראה בגלל שבעיני רבים החברה בהכללה מעדיפה נשים רזות על שמנות, ההערות על נשים שמנות אינן לגיטימיות ואילו על רזות הן כן לגיטימיות.
נכון שתת משקל הוא דבר מאד לא בריא, ואנורקסיה היא מחלה קשה שפוגעת פיזית בלוקים בה, אבל עודף משקל איננו יותר בריא, ומהווה אחד מגורמי הסיכון הגבוהים ביותר בחלק גדול מהמחלות הקשות (סוכרת, יתר לחץ דם, התקפי לב ... ) אז נכון שתת משקל ומראה אנורקסי איננו מודל לחיקוי טוב, אבל גם עודף משקל גדול איננו כזה.

רק שעל רזות נראה שמותר לומר דברים שאסור להגיד על שמנות :

שמישהו דחוף יביא לה משהו לאכול – כן
שמישהו דחוף ייקח ממנה את האוכל – לא

כל העצמות שלה בולטות – כן
כל השומנים נשפכים לה – לא

שתפסיק להרעיב את עצמה – כן
שתפסיק להאביס את עצמה – לא

זה דוחה כמה שהיא רזה – כן
זה דוחה כמה שהיא שמנה – לא

ואני אומר,
אל תגיד על מישהי רזה מה שלא היית מרשה לעצמך לומר על אישה שמנה.
Brave girl
Brave girl • 3 במרץ 2013
זאת אחת הסיבות לכך שאין תמונות שלי יותר במקום הזה...

אני מקבלת המון תגובות נזעמות (והרוב מנשים דרך אגב..) שאני מעודדת אנוקסיה.. (ואני ממש אבל ממש לא אנורקסית.. פשוט גנים טובים כנראה והרבה ספורט..)

ולכן, מכיוון שהרוב כאן לא מבקר את התמונה עצמה (מבחינת התאורה,הזווית,והצילום עצמו...)

החלטתי להפסיק לשתף ולחפש מקום אחר שידע להעריך את התמונה עצמה ולא את המצולמת
(ואין לי בעיה עם ביקורות שהן אמיתיות,ושקולות,ונכונות)

נמאס.
the rain song

Re: שמנות רזות ופוליטקלי קורקט

the rain song • 3 במרץ 2013
טוסבר כתב/ה:
ואני אומר,
אל תגיד על מישהי רזה מה שלא היית מרשה לעצמך לומר על אישה שמנה.

ואני מוסיפה ואומרת שאנשים צריכים להפסיק להתערב לאחרים בחיים ובטח במשקל.
    התגובה האהובה בשרשור
opiate​(שולט)
opiate​(שולט) • 3 במרץ 2013
Thin women are like white trash,
Even the most pc wouldnt shy away from abusing them
בלוסום​(לא בעסק)

לדעתי,

בלוסום​(לא בעסק) • 3 במרץ 2013
רזון תמיד יהיה מקובל בחברה.
שומן לעולם לא.
לכן מקובל לדעתי לגונן על הנפגעות העיקריות -
השמנות שמקבלות עקיצות
זאת הסיבה לדעתי...
נוריתE
נוריתE • 3 במרץ 2013
כי לכנות אדם "שמן" "דבה" "פרה" "שמ''ד" ושאר סופרלטיבים
זה נחשב ונעשה כעלבון מכוון זה גם מצחיק ברמות,מיסתבר
ראה כמה וכמה פוסטים שצצו בכלוב בשנים האחרונות ובכלל רווח בחברה שבחוצ
ע''ע שגיב פרידמן והדבות שלו שזוכה למחיאות כפיים וצחוקים בפרייםטיים בטלוויזיה.

שמנה,זה עלבון
שמנות
צריכות דיאטה דחוף ועדיף בהדרכתו של השולט שלהן
שמנות,בכלל עדיף להן להתחבא ולא לפגוע במראן בכלל הציבור
שמנות תלכנה לחנויות המיוחדות
נשים צעירות ובריאות רואות את הקולבי בגדים השדופות על מסלולים ורצות להקיא מיד אחרי האוכל בכדי להתאים לפנטסיות ההזויות של מעצבי הבגדים שמתאימות לשניים וחצי אחוז מהאוכלוסיה עולות הון ומקבלות פירסומת אדירה
שמנה לא תפסם מוצרים בטלווזיה כי אף אלד לא יקנה אלא אם זה מוצר דיאטה והיא מעידה על עצמה כשמנה,שלעבר
האנטי החברתי הזה מבוסס ונטמע היטב בחברה המערבית.
וכהנה וכהנה

אז אמרו על מישהי שהיא צריכה לאכול משהו
עיניין גדול -לא.
טוסבר
לפני 11 שנים • 4 במרץ 2013

נורית

טוסבר • 4 במרץ 2013
נוריתE כתב/ה:

זה נחשב ונעשה כעלבון מכוון

זה שזה "נחשב" או "מקובל" כמו שאת אומרת לא עושה את זה פחות בזוי.
וזה ששמנות נפגעות הרבה יותר מרזות, עדיין לא מצדיק את הפגיעה ברזות.
Alas
Alas • 4 במרץ 2013
סקרנות...

נתקלתם בבחורה רזה (בריאה) שהעירו לה על הרזון שלה, ומיד ביום שלמחרת (או החל מ"יום ראשון") היא פצחה בדיאטת השמנה?

"ואו באמת.. אני חייבת לקחת את עצמי בידיים ולהעלות כמה קילוגרמים נוספים."
פייה{O}
פייה{O} • 4 במרץ 2013
אני חייבת להודות שאם נהיה כנים (או כנות) בחברה המעוותת בה אנחנו חיים להגיד ׳שמישהו יאכיל אותה׳ לאו דווקא יתקבל כעלבון, אלא אולי אף כמחמאה.

כמאמר הפתגם המטופש ״אישה לא יכולה להיות רזה מידי או עשירה מידי״.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 4 במרץ 2013
Sivan' כתב/ה:
שאלה שאולי קשורה לנושא ואולי לא קשורה באופן ישיר.

נתקלתם בבחורה רזה (בריאה) שהעירו לה על הרזון שלה, ומיד ביום שלמחרת (או החל מ"יום ראשון") היא פצחה בדיאטת השמנה?

כן. אשתי השניה. כל החיים מתמודדת עם משקל אבל הפוך. ודעי שלרדת במשקל הרבה יותר קל מאשר לעלות כי המשקל בסופו של דבר יורד. הוא לא תמיד מחזיק, הסובל מעודף משקל לא תמיד מקפיד וגו' אבל עם דיאטה נכונה והקפדה, אלא אם מדובר בבעיה בריאותית - הוא יורד. אנשים שסובלים ממשקל נמוך באופן גנטי, לא משנה מה הם אוכלים, או על איזו דיאטה הם מקפידים, יתקשו לעלות במשקל. בקרב הבודי בילדרים בעיה הזאת נפוצה אצל בעלי מבנה גוף שנקרא "אקטומורף". הם יתקשו לעלות מסת שומן ולכן גם את מסת השריר וכיוון שהשריר מעבד את מקורות האנרגיה מהר יותר משומן, יתקשו לשמור על המשקל (דהיינו על המסה).

טוסבר כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:

זה נחשב ונעשה כעלבון מכוון

זה שזה "נחשב" או "מקובל" כמו שאת אומרת לא עושה את זה פחות בזוי.
וזה ששמנות נפגעות הרבה יותר מרזות, עדיין לא מצדיק את הפגיעה ברזות.

טוסבר, אני אהמר בזהירות, ואגיד שנדמה לי שההבדל טמון בעובדה שכאשר מעירים לשמן, לרוב מעירים עם לעג: תראו את השמן הזה, והוא עוד אוכל פיתה! איכס! מעטים מתייחסים לשומן כמפגע בריאותי ולכן עם אמפתיה ולרוב מלגלגים לאדם שמן או גוערים בו. לעומת זאת הערות כגון: "שמישהו יביא לה כבר משהו לאכול", לרוב נאמרות עם חיבה. "מותק, אולי תאכלי משהו, תראי כמה את רזה", לעומת: "שלא תעז לגעת בזה! תראה איך אתה נראה!" או "אוי איך שמנת! אתה חייב להתחיל דיאטה, זה נראה זוועה!" לעומת: "מותק, רזית קצת יותר מדי, לא יזיק לך עוד קילו או שניים" (במשפחות פולניות זה הפוך, אבל לא נכנס לשם). בנוסף, הרזון מתקבל כהישגיות יתרה. אדם השתדל והצליח, אך הצליח טיפה יותר מדי. השומן, לעומת זאת, נתפס כהזנחה.