סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה ששאלו אותי... זרע זה כשר?

cיגי
לפני 10 שנים • 5 ביולי 2013

להתחיל תהליך גמילה?

cיגי • 5 ביולי 2013
מקופלת כתב/ה:
ושתן, זה כשר?
רפאל
רפאל • 5 ביולי 2013
מלכתא כתב/ה:
רפאל כתב/ה:

שפיכת זרע בפה ובליעת זרע אמנם אסורים על פי ההלכה, כי הם בבחינת שפיכת זרע לבטלה. אולם אין בהלכה שום התנגדות למגע מיני אורלי בגבר, ומותר לאישה למצוץ, ללקק ולנשק את איבר המין של הגבר ללא הגבלה.

בוודאי שיש. אפילו בשולחן ערוך, שבו נעזרת קודם לכם בתור הוכחה.
ולו בשביל להימנע מחשש פן תהיה פליטת זרע בטעות.
אז כן, ללקק מותר אבל למצוץ אסור. והמחמירים לא עושים זאת כלל, על מנת להימנע מעצם העבירה.

קודם כל התקדמנו. כבר מותר ללקק. עכשיו, איפה בשולחן ערוך אוסרים מציצה, ובכלל מבחינים בין ליקוק למציצה? אשמח לקבל מראה מקום או ציטוט.

מלכתא כתב/ה:
המחמירים לא נוהגים להסתכל ולהריח שם, אלא שבפועל מה שעושים זה עושים אוראלי לאישה בעיניים עצומות. הדבר מותר ורצוי לפי הגמרא, לפי הרמב"ם, הרמב"ן ואחרים. אם זה כ"כ מעניין אותך, אני יכולה להפנות אותך לספרי קודש שמדברים על הנושא, ושלא הועלו כציטוטים לאינטרנט.

כן מלכתא, אני אשמח מאוד אם תוכלי להראות לי (בעצם לכולנו) היכן מתירים בגמרא מין אורלי באישה, והיכן אומרים בגמרא שזה רצוי ומומלץ. ציטוט פשוט עם מרכאות ומראה מקום יעשה את העבודה.

באשר לרמב"ם - כבר אמרתי שאין לנו מחלוקת, כי הוא אמנם מתיר. אלא שההלכה המקובלת בדורות האחרונים אינה כדעת הרמב"ם. התלמוד מספר על אינספור חכמים שדעתם לא נעשתה הלכה. ולכן, כשאת חוזרת ומצטטת את דעת הרמב"ם, כאילו היא היא ההלכה המקובלת, את טועה ומטעה. או בלשון החביבה עליך - מסלפת! הפני אותנו בבקשה לספר הלכה חושב שמקובל על הציבור החרדי בימינו ובו מתירים מין אורלי באישה. וזה לא ממש אכפת לי אם את משיגה את ההפניה מויקיפדיה, משרשור אחר בכלוב, מהרבי שלך, או מבת קול. העיקר שזה יהיה אמיתי.
Mephisto​(שולט)

Re: שה' יעזור לכם

Mephisto​(שולט) • 5 ביולי 2013
lirlir כתב/ה:

...
לא היה לכם שום ערך מוסף פה בדיון פרט להוספת השמן למדורה שפרצה לה אף טרם הגחתם
...

חוץ ממקופלת שהוסיפה שתן למדורה.
4X4​(אחר)
4X4​(אחר) • 5 ביולי 2013
מלכתא כתב/ה:
Red E כתב/ה:
מלכתא כתב/ה:
זה אולי כשר מבחינת סממני כשרות,
אבל מבחינת מעשה כשר לפי ההלכה- זה לא.
זה נחשב זרע לבטלה, ולכן לפי ההלכה מין אוראלי בגבר הוא אסור, כנ"ל בליעת זרע.

מבחינת מין אוראלי באישה, זה דווקא מותר ומומלץ בגמרא.

ובמדויק ?icon_smile.gif אסור

אך לדעת חכמים: "כל מה שאדם רוצה לעשות באשתו עושה [מין אוראלי ומין אנאלי] ; משל לבשר הבא מבית הטבח, רצה לאכול במלח – אוכלו, צלי - אוכלו, מבושל – אוכלו, שלוק –אוכלו" (נדרים כ ע"א – ע"ב).

על פי פסק השולחן ערוך ( אורח חיים סימן רמ סעיף ד) אסור לנשק את מקום ערוות האישה (מין אוראלי) ואף לא להסתכל, הנה כך נכתב:
"אסור להסתכל באותו מקום (פות- איבר מין האישה), שכל המסתכל שם אין לו בושת פנים, ועובר על: והצנע לכת (מיכה ו, ח)...וכל שכן הנושק שם, שעובר על כל אלה ועוד, שעובר על: בל תשקצו את נפשותיכם".

ואילו לדעת הרמב"ם דברים אלו מותרים:

"אשתו של אדם מותרת היא לו, לפיכך כל מה שאדם רוצה לעשות באשתו עושה, בועל בכל עת שירצה ומנשק בכל אבר ואבר שירצה, [ובא עליה כדרכה ושלא ד כדרכה] ובלבד שלא יוציא שכבת זרע לבטלה ( הלכות איסורי ביאה פרק כא הלכה ט).

שים לב שהאיסור חל על הגבר לבצע מין אוראלי לאישה ולא ההפך.

טוב אז אני לא מביאה ציטוטים מהאינטרנט ומפרשת אותם כראות עיניי, אלא מביאה את הדברים כפי שלמדתי אותם שנים.
הציטוטים שאת מביאה כאן הם מסולפים, ומובאים כחלק ממחולקת.
זה כמו שיהיה דיון בין שני בני אדם ותביאי רק טענה אחת.
אבל יש גם מסקנות....

שימי לב שבשורה האחרונה הרמבם אומר- "ובלבד שלא יהיה זרע לבטלה".
בנוגע לשולחן ערוך, ככלל מדובר בקיצור (ועליו יש עוד קיצור) של הלכות ומנהגים שונים. לא כל הזרמים ביהדות מסכימים לכך, ולראייה הוסיפו וכתבו את ה"מפה".
בנוגע לאותו פסוק ספציפי, הכוונה היא שאין להסתכל על איבר המין של האישה באור יום ואין לעשות זאת שלא לצורך עינוגה. ומכיוון שסוגיית יחסי מין היא סוגיה שיש בה עילה לגירושין, על גבר לספק את כל צרכי האישה. ובאם היא לא מרוצה, יכול גם לרדת לה אבל לעשות זאת בעיניים עצומות.
זה לא שהדבר מקובל, אבל באם יש צורך- הוא מותר.
עפ"י הגמרא, עפ"י בתי דין רבניים ועפ"י הרב הקרוב למקום המגורים....

חרטות? - מחשבות שניות???
לעצת ידידה טובה דתיה - תשפוך ותעשה את התיקון הכללי,
בעיני זו קצת צביעות, הרי אתה יודע שתעשה זאת שוב, כנראה...
אז למה לומר שלא?

ולכל המרגישים חוטאים - ישנו הבאבא שריקי, שגר בנתיבות או שדרות ומייעץ לעולם התחתון בין היתא,
תחרות לחצר של אבו-חצירא.
אולם טלית ב : 52,000 ש"ח (אתה יכול יותר) - כנראה מכפרת... icon_question.gif
lirlir​(נשלטת)

Re: שה' יעזור לכם

lirlir​(נשלטת) • 5 ביולי 2013
Mephisto כתב/ה:
lirlir כתב/ה:

...
לא היה לכם שום ערך מוסף פה בדיון פרט להוספת השמן למדורה שפרצה לה אף טרם הגחתם
...

חוץ ממקופלת שהוסיפה שתן למדורה.

חח זה בסדר.. השתן תורם לכיבוי
שתן מבורך שכזה icon_wink.gif
מלכתא
לפני 10 שנים • 6 ביולי 2013
מלכתא • 6 ביולי 2013
414 כתב/ה:

חרטות? - מחשבות שניות???
לעצת ידידה טובה דתיה - תשפוך ותעשה את התיקון הכללי,
בעיני זו קצת צביעות, הרי אתה יודע שתעשה זאת שוב, כנראה...
אז למה לומר שלא?

לפי הרבי נחמד מברסלב, אם אתה עושה את זה- אתה צריך לטבול במקווה ולומר התיקון הכללי. ואתה מחול. הגישה הזאת זכתה להרבה ביקורת, אבל היא קיימת והרבה אנשים הולכים אחריה.
שפיכה נעימה icon_lol.gif
Red E
לפני 10 שנים • 6 ביולי 2013

מלכתא

Red E • 6 ביולי 2013
אמרת שאני מביאה ציטוטים מהאינטרנט ומפרשת אותם כראות עיניי.
אמרת שאני מסלפת.
אמרת שהרבנית שלי היא אישה בכובע חסרת השכלה.
כתבת עלי "מי היא שתכניס את המסקנות השגויות שלה בשורה אחת עם דברי גאונים וחכמים כדוגמת הרבמ"ם?"

אני הבאתי את הציטוטים שאני מכירה מהתלמוד. מעט מוזר לי שאת מתחמקת מכך.
לטענתך למדת את הדברים האלו שנים.
ולטענתך אי-אפשר לסמוך על אנשי הרבנות בעניין הזה, הם טועים ופשוט מתעצלים לבדוק.
אז למה את לא מספרת לנו כבר איפה בתלמוד ממליצים על מין אורלי באישה?

אבלל המלצה ממש , תני לי ציטוט מדויק מהגמרא , איפה בדיוק רשום שמומלץ
ולא בלית ברירה למען שלום בית... אפשר ?
מלכתא
לפני 10 שנים • 7 ביולי 2013
מלכתא • 7 ביולי 2013
כי אני לא הולכת לצטט לך פה ספרי קודש שלא הועלו לרשת מעולם ומקלדת של שפת רש"י אין לי.
וכן, את סילפת את דבריי כמו שאת ממשיכה לעשות כאן. לא אמרתי את הדברים הללו על הרבנית שלך, אלא בכללי על בלניות. אמרת שהרבנית שלך לא בלנית ולא סתם אישה דתיה עם כובע, אשרייך icon_smile.gif

אני לא מתכוונת להיגרר לויכוח איתך, בטח לא כאן.
אם את רוצה לפתוח את הראש בענייני דת, אני יכולה להפנות אותך לכמה חברותות טובות.
מכיוון שאין לי עניין לשכנע או לעסוק בפעילות מיסיונרית, אאחל לך לימוד מהנה ובהצלחה בהישמרות מלשון הרע.
המלט
המלט • 7 ביולי 2013
מלכתא כתב/ה:
כי אני לא הולכת לצטט לך פה ספרי קודש שלא הועלו לרשת מעולם ומקלדת של שפת רש"י אין לי.
וכן, את סילפת את דבריי כמו שאת ממשיכה לעשות כאן. לא אמרתי את הדברים הללו על הרבנית שלך, אלא בכללי על בלניות. אמרת שהרבנית שלך לא בלנית ולא סתם אישה דתיה עם כובע, אשרייך icon_smile.gif

אני לא מתכוונת להיגרר לויכוח איתך, בטח לא כאן.
אם את רוצה לפתוח את הראש בענייני דת, אני יכולה להפנות אותך לכמה חברותות טובות.
מכיוון שאין לי עניין לשכנע או לעסוק בפעילות מיסיונרית, אאחל לך לימוד מהנה ובהצלחה בהישמרות מלשון הרע.

קשקוש כלשהו. אין שום מקום בגמרא בו ממליצים על מין אוראלי באישה ואת יודעת את זה. ההתפתלויות שלך פאתטיות.
Heart of Gold​(שולט)
Heart of Gold​(שולט) • 7 ביולי 2013
למי שהביא את הציטוטים מהגמרא והלכה וכתב שלא כתוב על אשה שיורדת לגבר
אז זה כן בציטוט כי זה זרע לבטלה ולכן אם גמרת בחוץ זה אסור

איזה דיון הלכתי התפתח פה icon_wink.gif
אפשר לפתוח ישיבה אלטרנטיבית "כלובא" ללימודי גמרא בראי הבדסמ