שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה אפשר לעשות כנגד שקרנים?

פייה{O}
לפני 10 שנים • 26 באוק׳ 2013
פייה{O} • 26 באוק׳ 2013
כחולית, אני מאוד מבינה לליבך בעיקר לאור העובדה שנפגעת משקרנים בעבר.

תכלס, אם זה כל כך חשוב לך (וזכותך שגיל ומצב משפחתי יהיו חשובים לך),
אני תוהה אם זה באמת כל כך קיצוני ובעייתי לבקש לראות תעודת זהות בדייט ראשון.
לחילופין את יכולה לבקש פייסבוק - לרוב האנושות יש, ושם כבר הרבה יותר קשה להיות שקרן.
Uranus
Uranus • 26 באוק׳ 2013
כחולית כתב/ה:

הרף העליון שלי הוא עשור מעליי ורציתי רווק (הייתי יותר צעירה ורווקה).
ממש במקרה, הוא הוציא ת"ז בבית קפה, אני הצצתי וראיתי שהוא גם גרוש עם ילדים וגם מבוגר ממני ב- 14 שנה.

לפני כמה ימים שוחחתי עם מישהו שעות על גבי שעות והוא הציג את עצמו כבן 34, גרוש בלי ילדים, וסיפר לי את סיפור חייו ודברים אישיים ולקראת סוף השיחה, הוא התוודה (מזל, אחרת לא הייתי עולה על זה לבד) שהוא בכלל רווק בן 24, זה אומר ששלושת רבעי מסיפור חייו ממוצא ומצוץ מהאצבע וכמובן ששקר גורר שקר...

היו עוד כמה מקרים (כאלה שאני יודעת עליהם לפחות).

במציאות היה אחד שלא גילה לי שהוא גרוש עם ילדים כשהייתי רווקה, בטענה ש"לא שאלתי". זה לא משהו שאת פשוט שואלת, את מצפה שבנאדם שמספר על עצמו, יספר דבר כזה.

אני (ומתוך רצון כן לעזור לך בסוגיה שלך) רק רוצה להבין משהו:
איך לדעתך הגברים הללו ידעו לשקר לך דווקא בנושאים הללו?

ובכוונה ציטטתי את התגובה הזו כי התשובה לדעתי נמצאת בה ובנוסף למרות שזה הוצע ע"י
אחד המצויים בשטח האפור של השקר כביכול - גם הפתרון (שוב לדעתי, לגיטימי שתחשבי אחרת)
נמצא בתגובה הזו.
המלט
המלט • 26 באוק׳ 2013
כחולית כתב/ה:
הגעתי לדייט אחרי שבועיים של שיחות שהכרתי פה (נבצר מאיתנו להפגש לפני כן, אבל זו לא הנקודה).
הרף העליון שלי הוא עשור מעליי ורציתי רווק (הייתי יותר צעירה ורווקה).
ממש במקרה, הוא הוציא ת"ז בבית קפה, אני הצצתי וראיתי שהוא גם גרוש עם ילדים וגם מבוגר ממני ב- 14 שנה.

ממש במקרה לקחת את תעודת הזהות שלו, הוצאת את הספח החוצה ובדקת את המצב המשפחתי שלו.
זאת אומרת, חיטטת ללא רשות.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 26 באוק׳ 2013
ממש לא, איך הסקת את זה?
כתבתי מפורשות שהוא הוציא את התעודה, שם אותה על השולחן וביקשתי לראות תמונה והוא הסכים.
ואז כבר קראתי את הפרטים בעיון.
אז או שהוא היה דביל והוא שכח מה הוא סיפר לי או שהוא חשב שהגיע הזמן שאני אדע.
Uranus
Uranus • 26 באוק׳ 2013
קודם כל אני רואה שהפרופיל שלך מעודכן נכון להיום אז כרגע זה סבבה.
את טוענת שאת מציבה "רף" עליון ותחתון בכל מיני תחומים כמו גיל, פער גילאים, סטטוס,
אני מניח שאת הרף הזה את שמה על השולחן מראש בין אם בפרופיל או בשיחה ובאמת אין לי ספק שזה בא מכוונה לסנן את המוץ מן התבן, אלא שברגע שאת עושה את זה את מעבירה את האחריות לצד השני.

אם בא בחור שמטרתו להכניס אותך למיטה, אני בספק אם יהיה לו אכפת שתגלי שהוא שקרן. כשבחור כזה קורא את ה"רף" הזה שלך - את מגישה לו על מגש של כסף את כל מה שהוא צריך כדי לשקר לך ועוד באופן הכי ספציפי שהכי נוגע לך.

תסכימי איתי שלא צריך להרחיק לכת בניתוח המקרה כי באמת מספיק לבחון את התוצאות.

לגבי הבחור שטען ש"לא שאלת" וההנחה שלך שזו אחריותו לומר לך לגבי הסטטוס שלו - אז לגבי ההנחה שלך - את יכולה להניח הנחות שלעניות דעתי ועל פי התוצאות הפיזיות - לא ממש משרתות אותך.

ואם השתכנעת לגבי אי היעילות של הנחת הנחות אז כן - תשאלי שאלות!!!!
תבררי ותתענייני. לא עם שאלון סגור או תחום ברף עליון או תחתון אלא פשוט שאלה פתוחה שמגיעה ללא הפילטר שלך שמסגיר את מה שאת מעוניינת לשמוע, לדוגמא:
"בן כמה אתה?" ולא
"אני מחפשת מישהו מגיל XX עד גיל XX ורווק בלבד"

למי שזוכר, פעם כשבצבא לא אסרו על חיילים לקחת טרמפים, היו נותנים טיפים על נסיעה בטוחה שאחד מהם ואולי החשוב מכולם היה: תמיד לשאול לאן הנהג מגיע ואז להחליט אם מתאים לי או לא, ולעולם לעולם לעולם לא לומר לנהג לאן אנחנו רוצים להגיע.

תזכרי תמיד שאת לא יכולה לעשות כלום כדי לגרום לשקרנים להפסיק לשקר, את רק יכולה לעשות משהו בפעולות שלך בעצמך כדי לא לתת להם את האפשרות לשקר לך בכזו קלות.

מקווה שעזרתי.
אנימה
אנימה • 26 באוק׳ 2013
בדרך כלל אנו מושכים אלינו סוג של אנשים שמשקף לנו משהו ביחס לעצמנו, אם אנחנו
לא ערים לכך אנו יכולים לתהות מדוע אנו מושכים דווקא סוג כזה של אנשים ולא אחר.

אם כחולית שנמצאת כמה שנים טובות בכלוב ומתחילה לאבד אמון רק אחרי אותם גברים
ששיקרו אותה- המצב בהחלט לא טוב.
הרבה מאוד אנשים מגיעים לכלוב ודווקא כאן לומדים להגן על עצמם כי קודם
הם היו רחוקים מאוד מלדעת איך עושים את זה.
הכלוב הוא מקום שמעמיד למבחן מקסימלי את היכולות של הגברים
והנשים שכאן לדעת לשמור על עצמם ולדעת להגיד לא כשצריך (גם).
תמימות זה לחשוב שכולם הם כמוך.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 26 באוק׳ 2013
Uranus כתב/ה:
קודם כל אני רואה שהפרופיל שלך מעודכן נכון להיום אז כרגע זה סבבה.
את טוענת שאת מציבה "רף" עליון ותחתון בכל מיני תחומים כמו גיל, פער גילאים, סטטוס,
אני מניח שאת הרף הזה את שמה על השולחן מראש בין אם בפרופיל או בשיחה ובאמת אין לי ספק שזה בא מכוונה לסנן את המוץ מן התבן, אלא שברגע שאת עושה את זה את מעבירה את האחריות לצד השני.

אם בא בחור שמטרתו להכניס אותך למיטה, אני בספק אם יהיה לו אכפת שתגלי שהוא שקרן. כשבחור כזה קורא את ה"רף" הזה שלך - את מגישה לו על מגש של כסף את כל מה שהוא צריך כדי לשקר לך ועוד באופן הכי ספציפי שהכי נוגע לך.

תסכימי איתי שלא צריך להרחיק לכת בניתוח המקרה כי באמת מספיק לבחון את התוצאות.

לגבי הבחור שטען ש"לא שאלת" וההנחה שלך שזו אחריותו לומר לך לגבי הסטטוס שלו - אז לגבי ההנחה שלך - את יכולה להניח הנחות שלעניות דעתי ועל פי התוצאות הפיזיות - לא ממש משרתות אותך.

ואם השתכנעת לגבי אי היעילות של הנחת הנחות אז כן - תשאלי שאלות!!!!
תבררי ותתענייני. לא עם שאלון סגור או תחום ברף עליון או תחתון אלא פשוט שאלה פתוחה שמגיעה ללא הפילטר שלך שמסגיר את מה שאת מעוניינת לשמוע, לדוגמא:
"בן כמה אתה?" ולא
"אני מחפשת מישהו מגיל XX עד גיל XX ורווק בלבד"

למי שזוכר, פעם כשבצבא לא אסרו על חיילים לקחת טרמפים, היו נותנים טיפים על נסיעה בטוחה שאחד מהם ואולי החשוב מכולם היה: תמיד לשאול לאן הנהג מגיע ואז להחליט אם מתאים לי או לא, ולעולם לעולם לעולם לא לומר לנהג לאן אנחנו רוצים להגיע.

תזכרי תמיד שאת לא יכולה לעשות כלום כדי לגרום לשקרנים להפסיק לשקר, את רק יכולה לעשות משהו בפעולות שלך בעצמך כדי לא לתת להם את האפשרות לשקר לך בכזו קלות.

מקווה שעזרתי.

באופן עקרוני, העיצה חכמה.
בפועל- היא לא פרקטית מבחינתי.
להתחיל לענות לכל גבר ששולח לי הודעה שהוא לא מה שאני מחפשת, זה חבל.
המצב כיום הוא שאני פשוט לא עונה למי ששולח לי הודעה למרות שהוא לא עונה על הקריטריונים שלי, כי מבחינתי זו בעיה שלו. אם מישהו שולח לי הודעה ומסיבה זו או אחרת הוא לא נראה לי אבל כן עונה על הקריטריונים, אני בד"כ עונה בנימוס.
לא רוצה לבזבז לאנשים את הזמן ושהם יבזבזו את שלי.
לא רק זה, אלא שיש הרבה מאוד אנשים עם פרופילים ריקים, אנמיים, בלי סטטוס, בלי איזור מגורים, בלי גיל ואפילו בלי נטייה בדסמית.
מייאש ביותר.
אז בד"כ אני לא עונה בכלל למי ששולח הודעות בלי הפרטים האלה, כי אני גם יוצאת מנקודת הנחה שיש להם מה להסתיר.
הרבה פעמים אני גם צודקת כשאני שואלת ישירות.

אני כן למדתי לשאול שאלות ישירות ולא לקחת דברים כמובנים מאליהם.
כאמור- זה לא עוזר בהכרח.
כששאלתי אותם למה שיקרו, כמובן שאמרו שידעו שאחרת לא הייתי נותנת להם סיכוי והם קיוו שלאחר היכרות אני אתרצה ואבין שהקריטריונים שלי לא נוגעים לגביהם...
אני, אגב, קוראת מידי פעם פרופילים של נשים אחרות ואני רואה שגם הן כותבות ומבקשות לכבד את הקריטריונים שלהן ולא לנשואים, לא למבוגרים מדי או צעירים מדי וכו'...

אנימה- בבסיסי אני אדם שנוטה לתת אמון באנשים מאחר ואני אדם אמין מאוד, כן, ישיר וישר.
לשמחתי הרבה (או לצערי?) גם כשדורכים לי על הפרצוף, אני ממשיכה להאמין בטוב לבם הכללי של האנשים, ולייחס את הטעות המרה למשהו חד פעמי שהוא תלוי אדם ולא תלוי מין.
Ultra​(שולט)

שיטה פשוטה

Ultra​(שולט) • 26 באוק׳ 2013
כפי שכתוב בספר האדרכה לסוכני המוסד:

- קובעים עם החשוד בבית קפה מרוחק ממרכז העיר
- נערת הפיתוי מחייכת בנימוס ומלטפת את היד ואז שולפת במהירות את הזריקה עם "סם האמת"
ותוקעת לו ביד
- באותו רגע נערת הפיתוי יכולה לדובב את החשוד ולקבל תשובות

ובנימה יותר רצינית:
גם לגברים לא נעים לגלות נשים שרק מבזבזות זמן ויש לה הם 5 פרופילים
וברור שאמירה כמו "יש לי 7 שנות ניסיון" לא מתיישרת עם התשובות האחרות.
אנימה
אנימה • 26 באוק׳ 2013
אנימה- בבסיסי אני אדם שנוטה לתת אמון באנשים מאחר ואני אדם אמין מאוד, כן, ישיר וישר.
לשמחתי הרבה (או לצערי?) גם כשדורכים לי על הפרצוף, אני ממשיכה להאמין בטוב לבם הכללי של האנשים, ולייחס את הטעות המרה למשהו חד פעמי שהוא תלוי אדם ולא תלוי מין.

אבל זה בדיוק העניין- זו תמימות לחשוב שכולם כמוך וזו מעידה חד פעמית, אז
מדוע את מתפלאת שוב ושוב שיש כאלו אנשים? החיים לא אוהבים סוג כזה
של תמימות, זה מזמין הרבה סטירות לחי, הראשונה והשנייה והשלישית עלולות להיות
כאלו שתוכלי לקום ולנער את האבק, בחמישית ובשישית זה עלול לכאוב מאוד.