בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תופעה של גניבת פרופילים בפייס ומדריך איך למנוע זאת.

היפוקרטס​(נשלט)
לפני 10 שנים • 27 בפבר׳ 2014

תופעה של גניבת פרופילים בפייס ומדריך איך למנוע זאת.

היפוקרטס​(נשלט) • 27 בפבר׳ 2014
טוב, לאחרונה נתקלתי בתופעה של גניבת זהויות בפייסבוק הכוללת גניבת תמונות פרופיל, גניבת פרטים ופרסומם וכו'.

אני מפרסם את הדיון הזה כאן מכיוון שעד כה נתקלתי בכמה תופעות של גניבת פרופילים בפייסבוק בעיקר מציבור השולטות ולכן בגלל שהתופעה הזאת דיי מטרידה ואני חושב שכדאי למנוע אותה, החלטתי להעלות את המודעות לתופעה וגם החלטתי להשקיע במדריך קטן ונחמד על איך ניתן למנוע גניבה של זהות, פרופיל, תמונות וכו'. כמובן שלא ניתן למנוע זאת ב100% אבל כדאי תמיד לשפר את ההגנה על הפרטיות שלכם.

אז אני אתחיל מהסיסמא:
אני ממליץ לשנות סיסמאות בתדירות של אחת לחצי שנה, לשלב את הסיסמא במספרים ואותיות, גדולות וקטנות ואפילו להשתמש במעט סימנים מיוחדים (#,@, וכו').

כדי להיכנס להגדרות האבטחה של הפייסבוק ניתן להיכנס דרך הsettings ואז יש לשונית של אבטחה/security.
ישנה אופציה שאני מאוד אוהב שנקראת login notifications, ניתן להגדיר שם לקבל התראה אם מישהו מנסה להתחבר לפרופיל הפייסבוק שלך ולקבל התראה על כך, כמו כן יש אופציה נוספת שנקראת login approval שמאפשרת לפלאפון שלכם להיות עוד שכבה של הגנה על הפייסבוק ע"י סיסמא נוספת.

כמו כן ניתן להגדיר בלשונית הגדרות הפרטיות(privacy) מי יכול לראות את הפוסטים שלכם,תיוגים שלכם, תמונות שלכם, מי יכול ליצור איתכם קשר, ואיזה סוג של הודעות אתם רוצים לסנן.

ישנו חלק מאוד חשוב נוסף בלשונית הזאת שהרבה אנשים לא מודעים לגביו והוא - מי יכול לחפש אתכם.
בעצם החלק הזה בברירת המחדל נותן לאנשים לחפש אותכם, כלומר את הפייסבוק שלכם, בעזרת כתובת האימייל שלכם שאתם סיפקתם להם ובמקרה הוא גם כתובת האימייל שאיתה פתחתם את הפרופיל בפייסבוק, או אפילו מספר הטלפון שלכם במידה וכתבתם אותו כשנרשמתם.
ניתן להגדיר ולשנות את ההגדרות האלה.

חלק נוסף וחשוב לא פחות לדעתי הוא הגדרת האפשרויות שחברכם יכולים לעשות גם אם הם חברים שלכם בפייסבוק לעשות, לדוגמא צפייה ברשימת החברים שלכם בתור דוגמא.
ניתן להיכנס לרשימת החברים בפרופיל הפייסבוק שלכם ולהגביל את אותו חבר בפייסבוק ע"י לחיצה ברשימה על החבר בלשונית friends ולאחר מכן על מופיעה רשימה של אופציות, יש לבחור באופציה של add to another list וניתן להעביר לרשימה של restricted בשביל להגביל אותו, כמו כן ניתן להגדיר הגדרות שונות לאותה רשימה ולהגדיר רשימות משלכם.

המדריך הקטן הזה הוא בגדר המלצה בלבד כמובן, יש אנשים שזה יחדש להם ויש שלא, אני רק ניסיתי לעזור.

כמובן עוד הצעות אם שכחתי משהו יתקבלו בברכה icon_smile.gif.
    התגובה האהובה בשרשור
Blackbeard​(שולט)
לפני 10 שנים • 27 בפבר׳ 2014

פייסבוק הוא לא הבעיה

Blackbeard​(שולט) • 27 בפבר׳ 2014
בדרך כלל אנשים משתמשים באותה הסיסמא לאתרים שונים, כולל אתרים עם רמת אבטחה נמוכה וכך זולגות להן הסיסמאות
מיתוסית​(שולטת)
לפני 10 שנים • 2 במרץ 2014
מיתוסית​(שולטת) • 2 במרץ 2014
כשיש לך מעל 2000 חברים בפייסבוק, זו בעיה רצינית להתחיל להכניס כל אחד מהם לרשימה ולמדר את המידע שאת מפרסמת...

היו כמה טיפים שנתת שאני בהחלט אשתמש בהם.
תודה
כלבלב נסתר​(נשלט)
לפני 10 שנים • 3 במרץ 2014

השאלה המרכזית היא

כלבלב נסתר​(נשלט) • 3 במרץ 2014
למה יש לך 2000 "חברים"???? יש לך 2000 אנשים שאת מגדירה כחברים???

אני לא בטוח שאני מכיר בכלל 2000 איש....
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 3 במרץ 2014
לא מכירה את רובם, הרבה בגלל קשרים עסקיים ואנשים שמציעים לי חברות ויש לנו חברים משותפים, אז אני מאשרת icon_smile.gif
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 3 במרץ 2014
היי היפו,
לא כלכך הבנתי. הנושא זר לי מאוד, ולכן מטריד אותי. האם תוכל להסביר יותר:

1) לשם מה גונבים זהויות בפייסבוק? מה יוצא לשולטות מכך? אני בכלל לא מבין את התופעה.

2) מה הסכנה בגניבת זהויות כזאת? אנא הסבר את התופעה.

2.5) אני לא יודע האם זה קשור, אבל אני משתדל שלא יהיו לי כמעט חברים מכאן בפייס שלי שנושא את שמי המלא, כיוון שהבנתי זו דרך מעולה וקלילה למפות את הקהילה הבדסמ"ית, למשל לצרכי סחיטה. מספיק שגורם זר ועוין מכיר פייס של אדם אחד שמקושר להרבה אנשים כאן, הוא יכול לנצל את ריבוי הקשרים בפייס בין אנשים כאן, ולעשות עץ של כל הקהילה. ממש בקלות.

תודה
היפוקרטס​(נשלט)
לפני 10 שנים • 4 במרץ 2014

הסבר לפוג

היפוקרטס​(נשלט) • 4 במרץ 2014
fog כתב/ה:
היי היפו,
לא כלכך הבנתי. הנושא זר לי מאוד, ולכן מטריד אותי. האם תוכל להסביר יותר:

1) לשם מה גונבים זהויות בפייסבוק? מה יוצא לשולטות מכך? אני בכלל לא מבין את התופעה.

2) מה הסכנה בגניבת זהויות כזאת? אנא הסבר את התופעה.

2.5) אני לא יודע האם זה קשור, אבל אני משתדל שלא יהיו לי כמעט חברים מכאן בפייס שלי שנושא את שמי המלא, כיוון שהבנתי זו דרך מעולה וקלילה למפות את הקהילה הבדסמ"ית, למשל לצרכי סחיטה. מספיק שגורם זר ועוין מכיר פייס של אדם אחד שמקושר להרבה אנשים כאן, הוא יכול לנצל את ריבוי הקשרים בפייס בין אנשים כאן, ולעשות עץ של כל הקהילה. ממש בקלות.

תודה

חסר סוטים ברשת? יש אנשים לצערי חלקם בעיות נפשיות, פדופילים וכו' שגונבים זהויות של נשים ומתחזים אליהם, כן גם אני נתקלתי בפרופילים של "שולטות" ובסופו של דבר התברר שהם בכלל גבר.
קח לדוגמא את הסיטואציה של מישהו שמתחזה לאישה לדוגמא שולטת, שמשתמשת בתמונות אמיתיות לחלוטין של שולטת אחרת או בכלל מישהי אחרת ואין לך מושג אם זאת אכן היא.
יש שולטות שרוצות שנשלטים יוכיחו להם שהם "ראויים" באם זה דרך המצלמה לדוגמא, והיא שזה בעצם הוא אומר לך לעשות ככה וככה למען "המלכה" תתפלא יש כאלה, כי כביכול נוצרה תופעה של חובת הנשלט להוכיח את עצמו בקיצור זה ממש אבל ממש לא נעים ואני בטוח שיש עוד הרבה דוגמאות.

לגבי גניבת זהויות אני לא יודע מה יותר מידיי יוצא מה להן/להם כל כך, גם אני לא מבין לגמרי את התופעה, אבל עובדה שדברים כאלה קורים וצריך להיות מודעים להם.
מה הסכנה? יש הרבה סכנות, אני בטוח שזה לא היה נעים אילו מישהו התחזה אליך והיה מפרסם דברים שלא היית רוצה שהם יפורסמו, ואני בטוח שקיימים עוד דוגמאות.

וכן את הצודק לגמרי באמירה האחרונה, ולכן צריך להפעיל שיקול דעת נכון טרם מוסיפים אנשים סתם כך לפייס הפרטי.