סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מחאה או בדסם?

4X4​(אחר)
לפני 8 שנים • 18 ביולי 2015

תיקון לפור גוד

4X4​(אחר) • 18 ביולי 2015
הובר הקים את ה FBI , לא את ה CIA icon_smile.gif
פור גוד
לפני 8 שנים • 18 ביולי 2015
פור גוד • 18 ביולי 2015
[quote="שלגי"]
אז זוגות הומואים מתחרמנים בציבור, סבבה, מי אמר שזה בהכרח טוב?
ולגמרי סבבה שלך ולהמלט מתאים לגדל ככה ילדים...[/quote]

צודק ארבע-על-ארבע, ככה זה כשכותבים תגובות במהירות-הבזק (:

אבל אם כבר חזרנו לעניין ההומו שלא חי בשלום עם מיניותו, ושונא את עצמו, ולכן רודף עד-חורמה את כול אחיו, בואו נקרא ביחד משפט קטן ששלגי כתבה, ושנתתי לו לעבור ככה-בשקט, כמו שאומרים.
גם מפני שידעתי הרי שלא תהיה לה יותר מדי סבלנות "לפלפולים" (:
אבל בואו נקרא אותו ביחד רק כדי להיזכר מדוע - בניגוד למה ששלגי אומרת - ההקבלה להומואים עדיין ועוד-איך רלוונטית וחשובה. גם אם קיימים אי-אילו הבדלים  בין שני המקרים.
א מי אמר, כותבת הגברת הנכבדה שלגי, שהומואים מתמזמזים ברחוב זה בהכרח טוב או סבבה....
ובכן, האם הגברת הנכבדה ( ווהשמרנית ?) שלגי לא התמזמזה בעצמה מעולם על איזה סםפסל בשדרה עם בן-זוגה ? או אולי עם איזה שולט חינני וגבר-גבר משהו-משהו ( אחד כזה שלא מתפלפל אף פעם  ) שהיה לה ? אף פעם ? אפילו לא פעם אחת ? תוך כדי הליכה ברחוב אולי ? גם לא בתור טינג'יירית ?
מסופקני...
ולמה מה שמותר לגברת הנכבדה שלגי ולבנזוגה הגבר-גבר, אינו מותר לכול זוג גייז שחפץ בכך?
מה בדיוק לא בסדר או לא "סבבה" בזה ? מה כל-כך לא סבבה בזה שילדים יראו את זה ? ולא רק לדעתי האישית, או לדעתו של המלט, אלא גם בכלל ? 
מה, אני רוצה להבין - אבל כמובן שלא שלגי היא העניין פה, אלא רק "הרוח הרעה" ששורה על תגובות כאלו - לא סבבה בזה ? 
מאיזה מין מקום משהו כזה נכתב? האם יש לנו גם בכלוב עסק עם  תגובות של הומופוביה חשוכה ?
באיזו מאה אנחנו חיים, תזכירו לי בבקשה.
שכחתי לרגע... (:
פייה{O}
לפני 8 שנים • 19 ביולי 2015
פייה{O} • 19 ביולי 2015
כאמא לילדים קטנים לו ילדיי היו רואים משהו כזה ברחוב סביר להניח שהם היו פשוט מתפוצצים מצחוק וממשיכים הלאה,
בלי להעלות על דעתם משהו מיני,
ואם הם היו שואלים אותי מה זה הייתי עונה פשוט שאלו אנשים שמשחקים בסוסים ועגלה. 

כבר יצא לילדיי להחשף לא מעט לעירום ומיניות (בלי לדעת שזו מיניות או מה זה בכלל מיניות), במצעד הגאווה, בפסטיבל ריינבואו, ברחוב, במוזיאון....
הם מתייחסים לזה בשוויון נפש ולא הביעו עניין או סקרנות (בנתיים לפחות) בשום דבר ״מיני״. 
אני אישית לא רואה בעיה בחשיפת ילדים לאנשים שבטוחים בעצמם ובגופם ומפגינים חיבה בפומבי.

משחקי הכס, לעומת זאת, 
הייתי מעדיפה שלא יראו עד גיל 30 (:
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 19 ביולי 2015
טיעון ה- "Think of the children" שעולה כאן בהקשר הזה לא מובן לי. זהו תרגיל רטורי, איש קש, במובן הכי פשוט של המילה, ואני לא רואה סיבה להקדיש משאבים כדי להתמודד עם אנשי קש.

במידה ומדובר פה באמת בהתבטאות בדס"מית (וזה לא ברור בכלל), השאלה הנשאלת היא האם החברה כחברה רוצה לתת ביטוי פומבי לדברים כאלו.  התשובה לכך היא לא כל כך פשוטה - מדובר באנשים שעברו תהליך פנימי עם עצמם לפני שהגיעו לסיטואציה כזו - בין אם הרוכבת או הסוסים. חשיפה לא מבוקרת של קהל לרעיונות כאלה (בניגוד, לחשיפה מבוקרת, למשל בתערוכה) עלול לגרום לנזק. נורמות חברתיות משתנות עם הזמן, עם חשיפה איטית ומבוקרת של הקהל הרחב לרעיונות חדשים, כמו זכויות גאים (אני יודע, חדשנות!), ועדיין גם אחרי הליך שנמשך עשרות שנים, לא חסרים אנשים שישתמשו באותם טיעונים הומופוביים שחוקים כמו "למה אני צריך להחשף לזה ברחוב?", או "שיעשו מה שהם רוצים מאחורי דלתות סגורות". לעוד טיעונים מאותו בית יוצר, ניתן להסתכל בתחתית כל אייטם שמתפרסם העוסק בזכויות גייז או מצעד הגאווה.

ההגדרה החוקית, כפי שניתנה פה ע"י המלט עונה על חלק גדול מהשאלה. אם מדובר במימוש פנטזיה מינית במרחב ציבורי, הרי שזה ביצוע מעשה מגונה בפומבי. החלום בו חברה יכולה להיות פתוחה במידה כזו שרעיון כמו "מעשה מגונה" יתבטל מעצמו כשהחברה תהיה מספיק פתוחה ומקבלת - הרי שזהו בדיוק זה - חלום, ואפילו לא חלום טוב במיוחד. אם נשתמש נשתמש בטענת המדרון החלקלק - איפה שמים את הגבול? הצלפות באמצע הרחוב זה בסדר? מה עם מישהו שמאונן סתם ככה בתחנת האוטובוס? או זוג שמחליט להזדיין באמצע קניון?

אז במידה ומדובר פה בביטוי בדס"מי, שכאמור זה לא ברור מאילו, אני לא משוכנע שצריך לאפשר את זה במרחב הציבורי הכללי. אם מדובר בביטוי כזה במסגרת מסויימת - למשל מצעד אהבה/גאווה, זה סיפור אחר.
פור גוד
פור גוד • 19 ביולי 2015
כן אלטאר, יפה כתבת. ואני בגדול מסכים איתך.
כבר התייחסתי בקצרה לעניין הגבול ( היכן שמים אותו וכולי ), והפואנטה במה שכתבתי עליו הייתה שהוא תמיד יהיה שרירותי במידת-מה. ובעיקר  - שלא חייבים להחליט עליו מראש.
המציאות משנה את פניה כיום, ובמהירות-רבה יחסית ( אפילו לא ממש בהדרגתיות כמו-בעבר. גם בזכות מהפכת-האינטרנט. ורק תחשוב לצורך-העניין על ההצלחה הפנומנלית שנחל הספר "חמישים גוונים" בקרב קהל "עקרות הבית המיואשות" ), והגבול ייקבע במשך הזמן. 
ערים כמו סן פרנסיסקו וברלין מן-הסתם יאפשרו יותר חופש לאנשים שחיים בהם.
אבל רק למקרה שלא הייתי ברור. לזוגות של גייז יש זכות מלאה להתמזמז על הספסל בשדרה או ברחוב, לא רק ב"גטו" של תל-אביב.
אלא גם בקריית-אונו. 
וגם בשדרות, ירוחם ודימונה. 
וזה טוב. טוב מאוד. וגם סבבה. סבבה לגמרי.
 בין אם זה מוצא-חן בעיני הגברות הנכבדות שלגי ואנדרומדה. ובין אם לוא.

ופייה - קבלי ח"ח, הלוואי והיית אימא שלי (:

שבוע חדש-וטוב שיהיה לכולנו
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 19 ביולי 2015
כן, כאמור, גבולות הקבלה של החברה הן דבר גמיש. הזמן בו אנחנו חיים, עם תקשורת פתוחה, אינטרנט, ורשתות חברתיות, גורם לכך שרעיונות כאלה מחלחלים הרבה יותר מהר היום, מאשר, נניח לפני 10-20-30 שנה. לא צריכים לקבוע את הגבולות מראש, אבל צריך לתת את הדעת על כך שהם קיימים כשמציגים חלום כמו "יום אחד החברה תתייחס בשוויון נפש לכל ביטוי של מיניות".

ובקשר לזכויות גאים - אני מסכים ויותר מזה. זה לא רק שגייז רשאים וזכאים להתמזמז בציבור בכל מקום (כמעט*), וזה טוב מאוד וסבבה, הרי שמדובר פה בחלק מכבוד האדם וחירותו, ועצם העובדה שהם מיעוט נרדף, ולכן צריכים להיות זכאים להגנה מיוחדת ע"י החוק (אני לא יודע אם זה המצב או לא). פשעים שמבוצעים כלפיהם בגלל הנטיה המינית שלהם ו/או ביטויה צריכים להכלל כמדרגת חומרה במשפט הפלילי והאזרחי, כמו למשל עברות של אלימות במשפחה. אני לא מכיר אותן, ולא אייחס לבחורות שדיברו לפני מניעים הומופובים, רק אגיד שזכויות גאים הוא עניין, לדעתי, של זכויות אדם, ולא נתקלתי באדם אחד שמתנגד להם, שידע להסביר את עצמו מבלי ליפול לכשלים לוגיים חמורים.

ואני לא בטוח שהייתי רוצה אמא כמו פיה. לא לתת לילדים שלך להחשף למשחקי הכס עד גיל 30 נראה לי מרושע. או שהתכוונת שאת רוצה שהם יקראו את הספרים בעצמם, שאם ככה זה סבבה, כי הספרים באמת יותר טובים. icon_smile.gif
the rain song

בדסמ פומבי

the rain song • 19 ביולי 2015
נראה לי שהבעיה עם בדסמ פומבי ברמה הזאת היא שאלת ההסכמה שלא ברורה לאף אחד בקהל.
נגיד וזוג מבלה בבית מלון וכשהם יורדים במעלית הגבר סוטר בכוח לבת זוגו.
היא, סביר להניח תרוץ ותכתוב על זה פוסט ותקבל 50 לייקים לפחות אבל האם באמת אפשר יהיה להאשים את הצוות במלון שיחליט לקרוא למשטרה?
אז נגיד והמשטרה תגיע והזוג ייחקר והחוקרים ישתכנעו שמדובר בבדסמ (כי אנחנו חיים בחברה פתוחה וליברלית נורא כמובן) והזוג ישוחרר וימשיך להנות מחופשתם.
לכמה אנשים מתחשק לעבור את הסרט הזה כל פעם שהם משתעשעים?
ונגיד ונתרגל גם לזה. איך נדע מתי מדובר באמת בגבר שמכה ומתעלל באשתו?
בדסמ פומבי הוא בעייתי בעניין הזה לפי דעתי.
גם אני לא הייתי נשארת אדישה למראות של הצלפות ברחוב או גבר שהולך עם אשה עם רצועה. גם לא ההיפך, אגב.
גם התמונה הספציפית הזאת, אילו היתה בהיפוך תפקידים (גבר רוכב ושתי נשים מושכות את העגלה) היתה מושכת תגובות מסוג אחר, נראה לי.

בסך הכל, כל פעם כשאנחנו יוצאים מהבית אנחנו נתקלים במראות ומצבים של "למה אני צריך לראות את זה?" - זה לא שיקול לשום דבר.
אני לא מבינה למה אני צריכה לשמוע שיחות אינטימיות בטלפון באוטובוס, למשל. וזה דבר מקובל מאוד ועד כמה שאני יודעת גם חוקי לגמרי.
אני לא רואה את "משחקי הכס" אבל ממה שהבנתי אם משהו מהסרט הזה יתרחש באמצע הרחוב, אנשים לא יישארו אדישים רק כי הם ראו את זה בטלוויזיה או באינטרנט.
יש עדיין הבחנה, גם אצל ילדים, בין מה שרואים באמת לבין מה שרואים באחד המסכים (כן, יש הרבה)

גייז רשאים להתמזמז (ואני משערת שגם כאן יש איזה גבול מה מזמוז שהם "רשאים" לו ומה זה טו מאצ', בדיוק כמו לסטרייטים) וזה מצויין בעיני ועדיין לעשות את זה במקומות מרוחקים מתל אביב ימשוך הרבה יותר הערות (ולא מחמיאות) ואפילו אלימות מצד האוכלוסיה. לא לכולם מתחשק להיות רוזה פארקס.
אבל אני מאוד מקווה שגם לזה יתרגלו כולם.

ולבסוף, גם אם נהיה חברה הכי ליברלית בעולם, תמיד יהיו אנשים שמרניים יותר ושמרנים פחות. 
בני האדם בחיים לא יסכימו להיות אותו דבר בשום נושא.
תמיד יהיו דעות לכאן ולכאן וגם עניין "זה החוק" לא תמיד תופס.
כמו שהמשטרה לא מגיעה בכל פעם שגבר חייב להשתין באיזה חדר מדרגות או סתם באיזו פינה ברחוב, כך היא לא תגיע כשמישהו יסתובב ברחוב עם כלבתו האנושית.
גם אם זו תהיה אלימות ולא בדסמ.

השאלה אם זה סבבה להפוך אותנו לאדישים לאלימות פומבית?

אין לי ילדים אבל הייתי ילדה בעצמי פעם ולא זכור לי שאנשים מתנשקים או נשים וגברים בבגדים חשופים השאירו בי טראומה כלשהי.
אבל פעם ראיתי אשה מכה את הבת שלה ברחוב. הייתי בת 8 ואני זוכרת את זה עד היום וממש לא לטובה. 
זה היה מקובל פעם, לא? הורים שמכים את הילדים שלהם..
    התגובה האהובה בשרשור