בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"הבדסמ החדש" - טרנד מטריד

פסיכו לוג​(שולט)
לפני 8 שנים • 17 באוק׳ 2015

"הבדסמ החדש" - טרנד מטריד

פסיכו לוג​(שולט) • 17 באוק׳ 2015
זה לא סוד שהבסדמ מתקרב למיינסטרים (לצערי) באמצעות המדיה והמודרניזציה.
אחת מתופעות הלוואי שאני מבחין בה בשנים האחרונות היא שגברים מכים מכריזים על עצמם "מאסטרים".
הוא ישתמש באלימות כדי לסיים ויכוח, לפתור עימותים בין האגו שלו לשלה, יפוצץ אותה במכות במועדון, יפרוק תסכולים בסטירות ואז יגיד לכולם מסביב שזה בסדר, הוא מאסטר והיא אוהבת את זה. היא בקטע.

אין שום קשר בין האלימות שהם מפעילים לחשיבה על הצרכים של בת הזוג. אין שום קשר בין האלימות לריגוש מיני של בת הזוג או ריגוש כלשהו.
לשמחתי יש כאלו שקמות והולכות. לשמחתי הפחותה יבואו אחרות אחריהן ויחטפו. ולצערי הרב לפעמים הם נופלים על נשלטת עם תסמונת אישה מוכה.

מכמות המקרים שאני נחשף אליהם ברור לי שזו כבר תופעה. נבעט במישהי כי אני כועס ואז נעשה אינטלקטואליזציה ונסביר שזה לא היה אימפולסיבי חלילה- בעטנו בה הרי מתוך אמפתיה, חמלה ואהבה.

אם היה אפשר להקיא את האנשים האלו מתוכנו הייתי דוחף אצבע לגרון כל בוקר. ילדים מגודלים עם בעיות אגו, יכולת התמודדות רגשית של אינפנטיל, ולחבילה הזו קוראים היום "שולט".
    התגובה האהובה בשרשור
Drake{שפנפנה בחז}

תופעה...

Drake{שפנפנה בחז} • 17 באוק׳ 2015
מודה שלא שמעתי על זה עד עכשיו.
אבל הנה דוגמה למשהו שרוב הסיכויים שרק יפגע בקהילה בהמשך, כשאנשים מבחוץ יתחילו לשאול: "אז אולי כל מי שמצהיר שהוא מאסטר הוא רק גבר מכה?.." כי כמו שאנחנו יודעים, אנשים אוהבים לתקוף קודם ולשאול שאלות ולהסיק מסקנות בדיעבד.
ה"מאסטרים" שתיארת הם אנשים קטנים ומגעילים ששואבים את הכוח שלהם מהתעללות ואלימות... והם משתמשים כתירוץ בקהילה שהמטרה שלה היא בדיוק ההפך מהמטרה שלהם.
timna

יש גם תופעות דומות בצד הנשי

timna • 17 באוק׳ 2015
"שולטות" שבאות לשליטה עם אפס ידע, וגם - מחפשות בעיקר לפרוק תסכולים או סתם לנצל. 
מא/נשים כאלה כדאי להתרחק, לא משנה מה מינם - אבל מאותן סיבות. 
Kalkal​(לא בעסק)

רגע.

Kalkal​(לא בעסק) • 17 באוק׳ 2015
אז אתה מדבר בעצם על תופעת ״הבעלים המכים״ או ״בני זוג מכים״?

כי תמיד היו ותמיד יהיו נבלות שירביצו לנשים שלהם ללא קשר לאקט מיני, נטו להרביץ.

אני לא שמעתי אף אחד שמגדיר את זה כבדסמ. 

יותר מזה, זה פשוט פלילי. 
neter​(נשלטת)

יש א/נשים מסוכנים ב"קטע שלנו"

neter​(נשלטת) • 17 באוק׳ 2015
 אבל לאו דווקא מהבחינה הפיזית, הפן הנפשי נראה לי מסָכן יותר.

המצב הרגשי הקבוע של נשלטים (נשים וגברים) שמזמן את העונג הוא

תערובת  של היקשרות, תלות, צייתנות, הערצה, התאהבות, טוטליות, עיוורון, שאיפה לרָצות, סגידה,

הוא מונע ואפילו מחייב מנגנון של  היעדר ביקורתיות, היעדר עירנות, זהירות, שיפוט ובוחן מציאות.

ולכן

הוא מזמן הנאות גדולות לצד היותו קרקע לניצול , בסיס למשבר,  המראה לפסגות ונחיתה עד תהומות הדיכאון  לא עלינו.

אז מה עושים?

א. נזהרים!   נזהרים מאוד.  לא האאוטינג הוא הסכנה, ולא הצלקות הפיזיות , דווקא האיזור הנפשי הוא המסוכן.

ב. מצליבים מידע ומאשרים שהאיש או האישה הזאת שלה החלטתן להשתעבד הוא שפוי/ה ואחראי/ת, המילה אחריות כאן מודגשת.

ג. מוודאים שהיא או הוא, מלכה או אדון, בסוף היום , בתחילתו ובסופו של דבר , אכפתיים ודואגים לשלומכם, 

ואולי גם, ...לא להסחף עד הסוף, השארנה איזה שהוא קול ביקורתי בתוככן, זוית קטנה של ראיה היקפית שתשפוט את המצב לאשורו,

כן, גם בתוך סשן,.
קנקן​(אחר)
קנקן​(אחר) • 17 באוק׳ 2015
על איזה מקרים כאלה שמעתם בדיוק? לא זכור לי שנתקלתי במשהו כזה.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 17 באוק׳ 2015
אני שומע.
יש כאן ניקים שאני יודע עליהם בפירוש שהכו נשלטת אחת או יותר.
לא הייתי כותב את הפוסט הזה לו זה היה אחד או שניים. ב3 השנים האחרונים הצטברו כבר כמה מקרים שהגיעו לאוזניי, ויש עוד המון דברים אחרים גרועים לא פחות שלא מתפרסמים בפומבי, האמן לי.
קנקן​(אחר)
קנקן​(אחר) • 17 באוק׳ 2015
כשקראתי את כותרת השירשור חשבתי לרגע שאתה מתכוון לשולטים שחושבים שהתנהגות אלימה היא סוג לגיטימי של שליטה, דבר גרוע כשלעצמו, אבל מה שאתה מתאר הוא עוד יותר נורא. אם יש נשלטים\נשלטות שקוראים את השירשור הזה, אני מקווה שהוא גורם להם לעצור ולבדוק אם הם במערכת יחסים כזו ואם כן לצאת ממנה במהירות.