לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תודה לבחור מהצ'ט אתמול

Delta wing
לפני 8 שנים • 9 במרץ 2016

תגובה

Delta wing • 9 במרץ 2016
טוב אז תמשיכו ליבב ולבכות פה עוד ארבעים עמודים. זה באמת ישנה את פני המציאות הפוליטית, אני בטוח.
את סתם מנסה להרגיש נאורה ומתקדמת מאוד. יופי. אבל תגובה נאורה *באמת* הייתה לדפדף את האמירה הזו ולהמשיך הלאה, לא לקחת אותה ברצינות תהומית כזאת ולא לתת לה כזה משקל, ולא לקפוץ פה בצביעות להגנתה כאילו היא הייתה באיזו סיטואציה של חוסר אונים כמו אונס, ובלי כל האכלו לי שתו לי המתקרבן הזה, אלא להגיד לה שימי זין עליו אם זה בא לך לא טוב, מי הוא בכלל, ולא לכתוב פה מגילות על מה מותר ומה אסור לכתוב בפרופיל. זה מגוחך. ולא להפוך את האמירה האידיוטית הזאת של מישהו לדיון פוליטי אידיוטי על מצב האומה.
אז אמר. ביג דיל.

הייתי ממשיך בדיון הדבילי הזה אבל האמת היא  
שאין לי זמן, 
יקירתי את גזענית, אני גזען, 
היא גזענית, 
וזה שענה לה הוא גזען, 
כולנו גזענים וכולנו נבלות, 
את רק צריכה למצוא את מי שאת גזענית כלפיו זה הכל, 
את יכולה להגיד שאת לא, אבל אז את תשקרי בעיקר לעצמך, 
הרי גם לך יש מישהו שבחיים לא היית מוכנה להזדיין איתו, 
ואם לא את אז לא היית מוכנה שהבת שלך תזדיין איתו.
ההיתממות שייכת כולה לך, 
אני לא מתייחס לאם זה שענה לה דביל או לא, 
כי הוא כנראה כזה אם הוא ניסה "לעניין" אותה על ידי התקפה שלה לראות עיניה, 
כמו שאמרתי  
דפדפי הלאה. 
לגולאס​(שולט)

מה רע?

לגולאס​(שולט) • 9 במרץ 2016
כשולט יש כמה ערביות שהייתי שמח לעשות....
ואם כבר מפרקים את זה הייתי עם כמה וכמה ערביות שבמקרה הדת שלהן יהודית.
מתימניה דרך מרוקאית עיראקית וכו...
בכל אופן זכותה של אנה לרשום בפרופיל מה שבא לה ולרצות להכיר את מי שהכי קרוב להשקפות עולמה וערכיה גם אם בעיני אחר זה פחות מעניין ואת האמת בעיניי זה מוציא את הפלפל מהעניין , אבל יש אנשים שלהם זה חשוב.
ואותו מגיב חסר טעם באמת לא שווה יחס אם זה הסגנון.
ימה​(נשלטת)
ימה​(נשלטת) • 9 במרץ 2016
אמאאא הפרופיל שלך הוא אני אחד לאחד (חוץ מהקטע של החדשה בתחום והמראה החיצוני)
תודה שהצפת את כל החרא, אני אדע יותר טוב ממי להתרחק מעכשיו

חוצמזה שאם וכאשר תמצאי את האחד, עשי טובה תבררי אם יש לו אח icon_smile.gif
Mary Jane
לפני 8 שנים • 10 במרץ 2016

Re: תגובה

Mary Jane • 10 במרץ 2016
Pollux כתב/ה:
....

הייתי ממשיך בדיון הדבילי הזה אבל האמת היא  
שאין לי זמן, 
....

השתתפות היא בגדר רשות, לא חובה. אל תעמיס על עצמך. מה שנקרא, דפדף הלאה. אתה הרי יודע שאין באמת טעם לשוחח, כי כולנו גזענים וכולנו נבלות, מיתממים וצבועים ודבר לא ישנה במאום, לאן שלא נביט, אידיוטים.
Delta wing
Delta wing • 10 במרץ 2016
זה דיון דבילי בדיוק בגלל העובדה הזאת, בחיים לא נגיע לעמק השווה, בחיים לא נראה עין בעין, 
ובחיים לא נסכים, ואת יכולה להגיד שאת לא גזענית,צבועה,מתממת,
אני יכול לדבר איתך ולספר לך על מחקרים חברתיים שבוצעו והראו בדיוק מה שאני אומר, 
זה גם תחום שאני עוסק בו, 
את יכולה להמשיך להאמין שאת צודקת, וזה מעולה זה טוב להרגשה הפנימית שלך, 
זה עדיין לא אומר שאת צודקת, כלומר את יכולה להחזיק את עצמך חזק חזק, לעצום עיניים ולהגיד  
אני צודקת אני צודקת אני צודקת, 
זה עדיין לא אומר שזה נכון ...
Mary Jane
Mary Jane • 10 במרץ 2016
זו גישה פסימית למדי. אני מסכימה שלרוב הצדדים מתבצרים בעמדותיהם ולכן דיון יכול להיות מתסכל, חסר טעם ובזבוז משווע של זמן ואנרגיות, אך יש ביכולתו, בין היתר, לחדד, להפרות וללמד, ולכן הוא לא חסר ערך ולא בהכרח מיותר. 
Delta wing
Delta wing • 10 במרץ 2016
ובכן העולם פסימי, 
אין שום סיכוי בעולם שאני ואת נשב לדיון פולטי ונצליח להסכים על משהו, 
בגלל שאת טועה אבל בעיקר בגלל שאני צודק, 
העניין הוא שלשיטתך אני טועה ואת צודקת, 
וזה נכון כי זה ויכוח עקר על פרספקטיבה, 
ונכון ניתן להפרות, ללמד, וגם לחדד  
אבל לא בויכוחים שכאלו, ויכוח או דיון שכזה הוא חסר ערך לכל הדיעות, 
ובאמת שחבל על הזמן של כל הצדדים, אני מאמין שהיא טועה 
ואת לא וזה בסדר גמור אני לא חייב לגרום לך להאמין באמת ובתמים במה אני מאמין, 
וגם את תחיה בשקט עם העובדה שאני לא אסכים איתך,  
העניין כאן הוא לא להסכים או לא להסכים, 
העניין כאן הוא שאני חושב שהגברת מתחסדת, ומיתממת ומנסה להראות משהו שהיא ממש לא, 
היא לא נאורה, ולא נעלה, היא לא פלורליסטית ובטח שלא ליברלית, 
היא אולי חושבת שהיא כן, ורוב האנשים שמחזיקים בדעות האלו הם באמת כאלו שחושבים שהם כאלו, 
אבל זה הכל עניין של זמן עד שימצאו את מי שהם כן שונאים, מכלילים, מתעבים וכן הלאה, 
זכותה להחזיק בכל דיעה שיש לה, 
אבל שלא תציג את עצמה כאחת בזמן שהיא אחרת 
ועוד תגיע לבכות על זה שיש קלגסים כל כך רעים בכלוב 
ימנים ניאנדרטלים שחושבים שהם אדוני הארץ, 
שמשפילים ושונאים אותה על זה שהיא כל כך נאורה, 
על זה נאמר  
יאללה יאללה  
זה הכל עניין של מעגלים, 
את יודעת אומרים שאדם הוא פצפיסט עד שזה מגיע אליו, 
זה לא עניין של פצפיזם אלא ראיה כללית של מה שייך לי ומה שייך לך,  
אדם פצפיסט לא רואה את עצמו כחלק מהכלל  
דהיינו אם פוגעים במישהו שהוא חלק מהקבוצה שלו אבל לא קרוב אליו הוא לא ירים נשק על מנת לסייע לו, 
אבל מה קורה אם באותו פצפיסט פוגעים בעקרונות או בדברים שקרובים אליו? 
ככל הנראה שהוא ירים נשק ויגן עליהם, 
אז כל המהות הליברלית היא שקר אחד גדול מלכתחילה, 
אנחנו יכולים להתפלסף על העניין הזה עד מחר אם תרצי , 
אבל להסכים אנחנו לא נסכים, 
כי את מבוצרת בעמדה שלך ואני בשלי, ואני צודק וגם את צודקת לשיטתך, 
אז תגידי לי שזה לא דיון דבילי ומפגר ?
אנה פסקל
לפני 8 שנים • 12 במרץ 2016
אנה פסקל • 12 במרץ 2016
Pollux, מכיוון שלא טרחת לקרוא את כל הדיון ה"דבילי והמפגר" (לטענתך) שהתפתח פה בשרשור (דבר שאגב, לא מנע ממך להכביר מילים (בשלל תגובות), בין היתר, על דעותייך לגביי באופן אישי, מבלי שאתה מכיר אותי או ששוחחת עימי מעולם (!) או התיאוריות שלך לגבי המוטיבציה שלי (שאגב, הוסברה בתגובה קודמת)); ומכיוון שבתגובתך הקודמת יש השמצה אישית שלי (למרות שאני ממש לא נושא הדיון פה);  אני אשוב ואצטט מתוך תגובתי הקודמת:
----
"...אני לא שונאת ימניים, ואם מישהו מבין את זה מהפרופיל שלי, יש לו בעיה חמורה בהבנת הנקרא. 
מה שכתוב בפרופיל שלי הוא: "בגלל הפלטפורמה האנונימית וספציפית מה שאני מחפשת, אני מציינת שבעוד שחלק מחבריי הטובים ביותר הם ימניים (אפילו מאוד), בקטע זוגי, זה פחות מסתדר לי. אני לא מצפה שנסכים על כל דבר בעניין הזה, אך יחד עם זאת, ערכית: אם הצבעת ביבי או הבית היהודי (או מזדהה עם העמדות שהמפלגות האלו מייצגות), כנראה שלא ממש תהיה התאמה בינינו." 

אני עומדת מאחורי זה, ומאחורי איך שזה נוסח. זה לא נובע מעניין של חוסר סובלנות או חוסר הכלה או חוסר כיבוד דעות ... אני פשוט לא חושבת שמישהו שהוא ימני בדעותיו ירצה להיות בן זוג שלי, בדיוק באותה מידה שאני לא ארצה להיות בת זוג שלו. פער גדול מדי בהשקפת העולם – ככל שהיא נוגעת למערכת זוגית וחיים משותפים. 

לא ברור לי הסטנדרט הכפול בעניין הזה. הרי אם הייתי כותבת "אם אתה בקטע של השפלות ויריקות, או לתקוע לי כל מיני אביזרי מטבח בתחת, כנראה שלא תהיה התאמה בינינו" זה היה מתקבל בסדר. אבל ברגע שמדובר במשהו מהקשת הפוליטית שאני מאמינה בו, יש עם זה בעיה? אם היו לי גבולות בדסמים שמישהו לא מסכים איתם, גם הייתי מקוטלגת בתוך "חסרת סבלנות, חסרת יכולת הכלה, מרירה ומתוסכלת? ומי שמשמיצה את עצמה" קשה לי להאמין. "
----

צר לי אם מהכתוב ומהפוסט, ראית לנכון לגבש עליי דעה כל כך נחרצת ולהסיק שאני "מתחסדת, ומיתממת ומנסה להראות משהו שאני ממש לא" וכן "לא נאורה ולא נעלה, לא פלורליסטית ובטח שלא ליברלית".
ועוד יותר מכך צר לי שראית לנכון להעלות את הדברים האלו על הכתב בצורה כל כך מכוערת , כאילו הם מבוססים על משהו קונקרטי מעבר לרצון שלך להגיד אותם.  
Mary Jane
לפני 8 שנים • 13 במרץ 2016
Mary Jane • 13 במרץ 2016
אין מה להתרגש ממילים כאלו, אנה. מילים בעלמא, מילים סתם, יבוא לו גל ישטוף אותן...

לעניין הסטנדרט הכפול - יש חתך באוכלוסיה (ובכוונה תחילה לא אנקוב בשמו) עבורו  יש ערך גבוה במיוחד למראה חיצוני, לנטיה מינית ומיניות. זה מה שניצב אצלם בראש הסולם כבעל חשיבות עליונה ומכרעת - בלעדיה אין. עד כאן בסדר גמור. אך מתברר שלחלקם קשה מאוד לקבל מישהו בעל סולם מורכב יותר, שמכיל, בין השאר, בחירה ועמדה מצפונית. פשוט קשה. הם משתוממים ומניחים יד על המצח בתדהמה ובזעזוע עמוק על שהתווסף קריטריון נוסף, הם מנבלים את הפה, הם מנסים להקטין ולהכפיש את השונה או לגרור את כולם לאותה הקלחת בה הם משתכשכים. מה שנקרא, מביעים קול מחאה - איש איש בדרכו ובאמצעות הכלים שברשותו. נו, בסדר. שיהיה. גם זה יעבור (:
רגנר
לפני 8 שנים • 13 במרץ 2016
רגנר • 13 במרץ 2016
יאללה סגרתי את השירשור הזה.