סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רשימה ירוקה ושחורה- דעה אישית תתקבל בשמחה

One moment​(שולטת)
לפני 7 שנים • 11 באפר׳ 2016
One moment​(שולטת) • 11 באפר׳ 2016
נגד.
כמה שזכור לי זה כבר היה כזה פורום וזהנגמר בריבים ושקרים.

אין אפשרות לדעת עד כמה אפשר לאמין לכל מה שכתוב. יש בחורות שמגזימות בציפיות ותגובות.  יש דורשות צומי שברגע שלא יקבלו אותו ינסו להרוס הכול לבן אדם השני.

כדי להבין את זה טוב יותר אספר כמה מקרים ממציאות בלי שמות כמובן.

נקשרת ידועה אחת נקשרה עם קושר ידוע מסוים בתנוחה קשה ואולי לא כל כך סטנדרטית. היה לה מאוד קשה בתליה, אך היא לא עצרה אותה. למחרת כל הגוף שלה היה כחול שחור, התרחשה גם פציעה פיזית מסוימת, היא פנתה לרופא ולקח זמן רב לטפל בבעיה. היא רבה עם אותו קושר, מגיעה לכל מפגשי קשירות ומסיבות ומספרת  שהוא לא יודע לקשור ולתלות, היא מזהירה בנות אחרות לא להיקשר איתו, כולם מרחמים אליה.
ואחרי חצי שנה אני פתאום רואה אותה בחורה עם אותו קושר. וכשאני שואלת: אבל אמרת שהוא פגע בך, שהוא מסוכן... מתברר שהיא ניסתה גם עם קושרים אחרים ועם אותו קושר היה קליק הכי חזק והיא החליטה לחזור אליו.

מקרה אישי שלי. יש גבר אחד שאחרי שקשרתי אותו (לא חזק, ממש למתחילים) ליום הבא כתב לי שאנסתי אותו עם חבלים, שנשארו לו סמנים והוא לא היה מוכן לזה (למרות שהסברתי שסמנים יכולים להיות). אחרי שיחה ממש לא יפה איתו הוא חוסם אותי בכל מקום אפשרי ומזהיר כמה נשלטים בצ'אט לא להתקרב אלי.

אם היה קיים פורום לתלונות אני מניחה שגם קושר מסיפור הראשון וגם אני היינו נמצאים כבר ברשימה שחורה.
להדביק תג "מסוכן לקהילה" מאוד קל, אבל אפשר להדביק אותו על כל אחד.
ועל מקרי אונס צריך לדווח למשטרה ולא לפורומים, כדי שבן אדם ישב בכלוב אמיתי ולא וירטואלי.
Sparkit
לפני 7 שנים • 11 באפר׳ 2016
Sparkit • 11 באפר׳ 2016
מאוד קל להגיד "לכו למשטרה".
מאוד קל להגיד "את לא שופטת" וממש בכלובינו ביתינו, מסתובבים אנשים מטרידים, כפייתים ונצלנים.
יש סיבה שלא הולכים. 

אם זה בגלל האשמת קורבן או חשיפה -
אנסים יוצאים מדלתות בתי המשפט חופשיים, עם ראיות מכאן ועד הודעה חדשה בזכות שטויות, 
אנסים סדרתיים מקבלים חודשיים מאסר.
נשים שמתלוננות מקבלות כתף קרה ו"אונס שני" בחקירה, גברים מקבלים מבט לועג, קהילת הלהט"ב לא נלקחת ברצינות.
חצי מהכותרות של פרשיות האונס או כתב ההגנה על תוקפים מינית הם ספקולציות שהמתלוננים משקרים / גרמו לזה / מעורבים רגשית. רק בגלל זה אנשים מתמוטטים.
אתם חושבים שמישהו יקשיב לנשלט/ת?
שת/יגיד - הוא תמיד קושר אותי, אבל אמרתי לו להפסיק הפעם?
שמישהו יצליח או ינסה להבין את הפגיעות, מילות ביטחון וכו'?
מתלוננים במשטרה נחשפים, אם לא בתקשורת, אז בפני אנשים שהם לא מכירים, דבר שהרבה אנשים לא רוצים ויעדיפו לשתוק במקום להסתכל בעיניי ונילים, גם אם מבינים. 

אין ולא תהיה דרך אחת נכונה להתמודד עם כל התוקפים, נצלנים אנסים וכו', יש הרבה דרכים וכל אחת לוקה בחסר. 

הרשימה היא בגדר המלצה, כמו שכותבים על מישהו משהו רע, אפשר גם לכתוב משהו טוב. 
אפשר לפנות למנהל הרשימה ולדבר איתו.
אני כן רואה איך בעזרת חוקים ונכונות מצד האנשים שינהלו את פרסום והרישום של הרשימה, יהיה פחות בלאגן ופחות התנקמויות.
שלגי
לפני 7 שנים • 12 באפר׳ 2016
שלגי • 12 באפר׳ 2016
״הדרך לגהינום רצופה בכוונות טובות.״
כל הסייגים שאותם העלת בעצמך ספארקית, הם הסיבה לכך שאני חושבת שזהו רעיון שלא יצלח.
בעולם וירטואלי של ניקים, כשאינך מכיר ברוב המקרים, את הנפשות הפועלות מעבר למימד הוירטואלי, הפתח לנקמנות, הפתח לחוסר דיוקים והשמצות הוא גדול מידי בעיני.

היכולת לבקרה היא לא ממשית, כדי להגיע לחקר האמת מערכות החוק חופרות וחוקרות - וגם אז זה לא תמיד מגיע לשם.
העובדה שאין מענה גם במקרים ״רגילים״ ע״י המערכת הוא לא סיבה נכונה בעיני לפתח כלי שלדעתי יחטא למטרה הטובה שלשמה נותר.

להאשים מישהו היום זה כל כל קל (ע״ע מה שקורה בפייסבוק ואפילו לא בעילום שם) ואז - כמו שציין מישהו לפני - לך תוכיח שאין לך אחות.
חבל, באמת חבל, שאין משאבים לקו החם שהיה קיים פעם, גם זה אינו מושלם - אבל נותן מענה טוב יותר בעיני.
פיפ{weiss}
פיפ{weiss} • 12 באפר׳ 2016
תודה על התגובות.
זה ללא ספק נושא חשוב מאוד ובעייתי מאוד.
נשמח לעוד תגובות
Chelsea Rayne​(שולטת)
Chelsea Rayne​(שולטת) • 12 באפר׳ 2016
אני בעד אבל צריך להגדיר כללים. נגיד לתאר מקרים שבאמת יכולים להיחשב כהטרדה ולא משהו שהוא פרי הדימיון.
יש פה כמה שאני יכולה להגיד בוודאות שהם שולטים מנוסים וטובים ולעולם לא תהיה להם כוונה לפגוע.
ויש כאלה שלא יכולים לקבל את המילה "לא".
יכול להיות שיהיו גם כאלה שיעידו עליי דברים שליליים. אבל צריך להגדיר באופן ברור אירועים שאנשים עשו מרצונם
החופשי והמשיכו לעשות למרות שלא הרגישו בנוח (עדיין זאת הייתה בחירה שלהם להמשיך עם זה) לבין אירועים שהם
בפירוש אמרו "לא"/ הביעו התנגדות והאדם שמולם המשיך. 
לביאונת
לביאונת • 12 באפר׳ 2016
אני בעד....
יש רק חיסרון אחד
יכול להיות זוג שלא היה כימייה בינהים והוא לא באמת פוגע או פוגעת וצריך לשים ל לא לשים אדם סתם אלא אחרי בירור מעמיק
להבה חשופה
להבה חשופה • 12 באפר׳ 2016

אני נגד! פורום (חיצוני או לאו) שכזה. רשימה ירוקה או שחורה.
ראשית, היה פורום כזה בעבר. אם איני טועה לא החזיק מעמד, בגלל כל מיני סיבות.

ולעיצומו של עניין/נושא.
מי יחליט, מי הוא שולט, טוב/ ראוי או לא?.
פורום, סגור שכזה, כר נרחב, להשמצות כנגד שולט כזה או אחר. (בפרט שהוא סגור).בפורום שכזה, תמיד ישנה אפשרות, שנשלטת זו או אחרת, תלין על שולט, מטעמי "נקמה" (אני רוצה להאמין שלא כך). אבל נניח לרגע שכן. הרי, בעיני נשלטת אחת, אותו שולט "אלוהים", בעיני אחרת הוא פגע רע, מסיבותיה שלה.
האם זו לא השמצה? או, ניסיון להוקיע שולט, על סמך דעה אישית?.  האם אין בהתנהלות שכזו טעם לפגם?
לעיתים, המרחק בין אמירה שכוונתה להשמיץ, לבין האמת., היא כמרחק מזרח ממערב.

לכן, לדעתי, יוזמה שכזו, היא ברכה לבטלה.

להבה חשופה.
גויאבה חמוצה​(אחרת)
גויאבה חמוצה​(אחרת) • 12 באפר׳ 2016
מניחה פה שאלת סקר קלילה שתבהיר בדיוק מה הבעיה עם רשימה שכזו ולא חשוב מה הגוון שלה.

להלן סיטואציות שונות ומשונות. איזו מהן מאפיינת דום מסוכן?

א. דומקשוחבמיוחד נפרד זה עתה משפחתו ומצא לעצמו שפחה אחרת והוא מאושר עמה (והיא עמו). השפחה הזנוחה, נרצעת345 כה שבורה מהפרידה לאחר שהיו יחד חצי שנה וכעת היא לא בטוחה שבכלל הסכימה לקיום יחסי מין עם דומקשוחבמיוחד. עכשיו היא גם נזכרת שהוא התעלם פעם ממילת הבטחון שלה, לא בטוח אם זה היה בסשן או כשצפו יחד בסרט גרוע אבל משהו כזה זכור לה.

ב. דומקשוחבמיוחד הוא סדיסט שאוהב הארדקור. בין יתר תחביביו הוא תופר שפתי כוס, דוחף לישבני השפחות פלאג מחשמל, מכבה עליהן סיגריות, חורט על גב שפחותיו החרופות בסכין, ממסמר להן את הפטמות ואת שפתי הכוס לקרשים וכמובן שכל שפחה חייבת לעבור סימון בברנדינג (צריבת ברזל מלובן). 

ג. דומקשוחבמיוחד הוא גבר נשוי שלא מחפש קשר מחייב ולכן מחליף נשלטת כל שני וחמישי, למורת רוחן של הנשלטות.

ד. תשובות א-ג נכונות.

ה. אף תשובה איננה נכונה.
One moment​(שולטת)
One moment​(שולטת) • 12 באפר׳ 2016
אני אישית פניתי למשטרה כשהטרידו אותי והם כן עזרו. 

נגיד שאני מקרה יחיד כזה, אבל עדיין אני חושבת שזה מה שצריך לעשות. יש כמה עורכי דין בקהילה למקרים חריגים והם שמחים לעזור.

הגישה "להוריד ידיים ולשתוק כי זה לא יעזור"  לגמרי לא נכונה.

אומנם זה לא נושא הפוסט, אבל בעקבות כתבה ידועה בעיתון "הארץ" מוזר לי שיש אנשי קהילה שבאמת חושבים שצריך להסתיר מקרי האונס באיזה פורומים סגורים. 

ואם כבר  הגענו לנושא של חוק ומשפט, עד כמה לפתוח "רשימה שחורה" זה חוקי? יש חוקים נגד לשון הרע.  אם נגיד אותו שולט  שעובד במועדון בדסמי יחליט שבעקבות פרסום בפורום סגור יש פגיעה במוניטין שלו  האם הוא לא יכול לתבוע גם מחזיקי הפורום וגם מתלוננים? זה שאנשים לא כותבים שמות אמיתיים ונכנסים דרך כינויים לא אומר שאי אפשר לגלות מי הם. זה שפורום יהיה סגור לנשים לא אומר שכל החברים של נשים לא יראו מה כתוב בו, ומפה לאוזן זה יגיע גם לאותו שולט שאליו התלוננו. 
האם כל זה גם לא יגרום להגדלת הטרדות וריבים במציאות. כי ברור שאותו שולט ברגע שיברר שיש תלונה אליו יפנה לאותה נשלטת. ובמידה שזה באמת מטרידן יתחיל לאיים אליה ויכניס אותה לסיבוך עוד יותר גדול.
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 12 באפר׳ 2016
אני חושב שבזמן שזה מובן מה היתרונות של רשימה כזו, החסרונות שלה עולים על היתרונות, וקשה לי לחשב על דרך בה אפשר להתגבר עליהם בצורה סבירה. 

כל במה כזו, באתר הזה או מחוצה לה, תהפוך מהר מאוד למקום לסגירת חשבונות. בין אם בין נשלטת לשולט לנשלטת, או סתם ריבים שלא קשורים. כל במה כזו תהיה, בהגדרתה, וכמו שציינו לפני, לשון הרע.  אני חושב שמי שמתכוון לתחזק רשימה כזו כדאי שלא יסמוך על האנונימיות שמקנה האינטרנט (ושיכין לעצמו קרן מזומנים כדי לשלם על כך).

ובכל זאת, מה הפתרון? אני לא ממש יודע. אולי נשלטת ששוקלת להפגש עם שולט חדש (או להיפך) צריכה לשאול עליו ספציפית - אצלה בבלוג או בצ'אט, ולבקש מאנשים שיש להם אינפוט שיכתבו לה. 

מעבר לזה, כדאי לקרוא את מה ש"אדומה מדם" כתבה בבלוג שלה על הנושא, ולתת על זה את הדעת. 
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=524830&blog_id=7769