צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בדס"מ ופסיכולוגיה

ArchAngel​(שולטת)
לפני 7 שנים • 13 בספט׳ 2016
ArchAngel​(שולטת) • 13 בספט׳ 2016
כסטודנטית לפסיכולוגיה אני מאוד מחזקת את דבריו של "פסיכולוג בספה".
הוצאת לי את המילים מהפה! אין באפשרותי לנסח את מחשבותיי בנושא באופן טוב יותר.
פסיכו לוג​(שולט)
פסיכו לוג​(שולט) • 13 בספט׳ 2016
תודה ארכאנג׳ל.
ואוריאן- לא כתבת פירוט של מה שאת עושה ואין לי מושג מה הכלים והיכולת שלך אז אני לא יכול לשפוט. רק זורק שאלה אחת לחלל האוויר: האם תקחי אחריות אם מישהו חלילה יפגע והטראומה שלו תחמיר בעקבות כך?
האחריות- זה ההבדל בין אדם עם ידע ויכולת לסתם אדיוט או בן זונה.
kaly
kaly • 13 בספט׳ 2016
פסיכולוג בספה כתב/ה:
אורית, חשוב להוסיף בהמשך למה שכתבת שגם בישראל היתה לפחות כת בדסמית אחת כזו שלא אזכיר את כאן שמה (היא הופיעה מספיק בתקשורת) שטענה שהם מטפלים בבדסמ ופיתו כך צעירות.
עד היום אני רואה את הנזקים שהניצול שלהם גרם לרבות מהן.
סתם מציין את זה לפני שיקום הגאון הבא שיתיימר להיות "מטפל בבדסמ".

בכל תחום טיפולי פורמלי ולא פורמלי יקומו הנוכלים, המתחזים ושאר אוכלי נבלות. 
הבעייתיות שאני מוצאת בבדס"מ ככלי טיפולי הוא שככזה עליו להיות מאוגד תחת חוקים יותר אתים מקצועיים, בעייתיות בפני עצמה לדעתי. 
אני כן מאמינה שאפשר להשתמש בנושא השליטה, כמו בטיפול מיני מקובל כיום עם סרוגייט, לעזור להתמודד עם נושאים מסויימים. 
באופן אישי הייתי מעדיפה ספת פסיכולוג icon_wink.gif
הפיה טינקרבל​(שולטת)
דיון מעניין ללא ספק.
בדסמ ייחשב כסטייה כאשר הוא ללא דרגות חופש של הנאה מינית אחרת. אם ההנאה מכאב היא הדרך היחידה לחוות עונג מיני... אזיי זו נחשבת סטייה. מה גם שכאב כמו סמים נתון להסלמה. 
השחזור הטראומתי אורית מטרתו לתקן. 
בדסמ כדרך טיפול לגיטימית כניראה זה לא יקרה.. לא על פי חוקי האתיקה הנוקשים.. אך לעניות דעתי יש בכוחה לרפא כאשר יש שחזור ותיקון. 
כאב פעמים רבות גם קשור לוויסות חושי... מגע עמוק. אבל זו נישה אחרת. וםסיכולוג לסוגיית השימוש לרעה... זה קורה גם בדרכים המקובלות לצערי.... ישנלי מקרה בקליניקה של מלכה שטיפלה בזוג שרצו להכניס לחייהם בדסמ ומדובר בניצול פושע
להתייחסותכם....ו
Anubis
Anubis • 13 בספט׳ 2016
מעניין שבדיוק קראתי משהו על הנושא הזה על משמעות ארכיטיפ "הצל" בפסיכולוגיה היונגיאנית (מצטער מראש בפני כל המקצוענים אם אני טועה אבל לי זה התחבר)
הצל כביכול מבטא את הצד השלילי של התת מודע הקיבוצי שלנו כחברה, כל אותן תכונות רעות שאתה לא סובל אצל אחרים אבל לא מוכן להודות בפני עצמך שגם אתה שותף לחלקן.
יונג המשיך ותיאר שאדם יכול "להרים את הצל" מהתת מודע למודע אך הזהיר שיש בכך סכנה מכיוון שיש מצב שהצל יתגבר על אישיות חלשה אך מצד שני הוא הודה שאדם שהוא בעל אישיות בריאה ושילמד לאמץ את הצל שלו בעצם יהיה אדם יותר שלם פסיכולוגית.
יש בזה הרבה שמתחבר לי עם סאדו ובעיקר הפאן של שליטה והשפלה. הנורמטיבים לא מוכנים להודות בזה שיש להם צד סוטה לפחות אנחנו כאן כנים עם עצמנו ומנסים למצוא דרך להשלים ולחיות עם זה...
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 7 שנים • 14 בספט׳ 2016
פסיכו לוג​(שולט) • 14 בספט׳ 2016
טינקרבל,
כמטפל לשעבר וכאחד שהקדיש 10 שנים מחייו לתחום בריאות הנפש- אחת הסיבות שעזבתי לתחום אחר היתה האכזבה העמוקה שלי מהמערכת. טענתי שזה עוול למטופלים שבמערכת ישנם המון אנשים שלא מטפלים בעצמם והמטופלים צריכים לסבול מהם.
גם בנציגים של משרד הבריאות נזפתי ואת יכולה לנחש את תגובתם. "זה מה יש". 
אי אפשר להציל את העולם, אז נתרכז לפחות בלעזור לקרובים אלינו.
amy​(נשלטת)
לפני 7 שנים • 14 בספט׳ 2016
amy​(נשלטת) • 14 בספט׳ 2016
למען האמת, אני בספק רב אם ניתן לטפל כאשר המטפל מגורה מינית או מגיע לסיפוק מיני מהאינטראקציה. 
בפסיכולוגיה הקלאסית יחסים כאלו נחשבים ללא אתיים בעליל. וזה עוד מבלי להכניס את כל המחשבות לגבי טיפול אפשרי באמצעות בדס"מ.