שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

האים מאזוכיטס יכול להיות גם סאדיסט

גון קונור מקלאוד​(נשלט)
לפני 6 שנים • 19 בפבר׳ 2018

האים מאזוכיטס יכול להיות גם סאדיסט

אני לא מדבר כאן
על מתחלפים/פות

שהינם שולטים/טות
ונישלטים/טות

אני מדבר לפחות מהניסיון שלי

על ההנאה שבלהיות מאזוכיסט
שאוהב :

כאב
השפלה
חוסר שליטה

ובאותו הזמן לראות את עצמי סובל
ולהפיר מיכך הנאה
Martinedenjordansofi
לפני 4 שנים • 18 בינו׳ 2020
Martinedenjordansofi • 18 בינו׳ 2020
לא.. לפחות אני ככה
מטפורה
מטפורה • 18 בינו׳ 2020
אם להתייחס לדוגמה שהבאת מעצמך- למה בעצם אתה מגדיר את הרגשות שלך כסאדיזם? כשאתה נהנה לראות את *עצמך* סובל (בראי, למשל) אינטואיטיבית זה נשמע לי פשוט ביטוי של המזוכיזם שלך, דרך חושית נוספת לחוות כאב או השפלה.
Eve
Eve
Eve • 18 בינו׳ 2020
אם אני מתייחסת רק לכותרת של השאלה -
מבלי להכנס לכמה, למה, ואיך ורק מתוך נסיון האישי אז התשובה היא כן וכן ושוב כן.
לא פעם תהיתי איך זה אפשרי בכלל וכמה זה מעוות.

אם אני מתעמקת בתוכן של שאלתך, אז אני לגמרי עם מטפורה - זה לא סאדיזם...זה לגמרי בטוי למזוכיזם שלך.
    התגובה האהובה בשרשור
Bagel
Bagel • 18 בינו׳ 2020
מזוכיסט הוא בעצם סאדיסט רק פאסיב. הוא נהנה לראות אחרים סובלים, בין עם זה עצמו או סצינה שבה סאדיסט מענה מזוכיסט אחר. סאדיזם הוא לרוב יותר ישיר והולך בדרך הטבע (החזק שולט או החזק שורד) ואילו המזוכיסט משחק עם האלמנטים של הטבע מתוך תחושה אומניפוטנטית חזקה (יענו - אני אלוהים) ואז הוא שם את עצמו בעמדת הקורבן. אבל מי בוחר לענות את הקורבן? מי מרשה לאדם אחר להשפיל את הקורבן? המזוכיסט.

זה יותר פילוסופיה מאשר פסיכולוגיה אבל יש התאמה.
נשלטת שולטת בנפשה
נשלטת שולטת בנפשה • 18 בינו׳ 2020
בהחלט כן.
ולא מתכוונת רק לביטוי "מתחלף" .
כי יש מקרים בהם שתי התכונות הללו גרות "באושר" תחת גג אחד, ברצון ובצורך לכאוב ולהכאיב בקטע המנטלי בלבד.
מוזר אולי. למרות שלא קל להודות בכך, אבל קיים בפועל.. 🌹
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 4 שנים • 19 בינו׳ 2020
Bagel כתב/ה:
מזוכיסט הוא בעצם סאדיסט רק פאסיב. הוא נהנה לראות אחרים סובלים, בין עם זה עצמו או סצינה שבה סאדיסט מענה מזוכיסט אחר. סאדיזם הוא לרוב יותר ישיר והולך בדרך הטבע (החזק שולט או החזק שורד) ואילו המזוכיסט משחק עם האלמנטים של הטבע מתוך תחושה אומניפוטנטית חזקה (יענו - אני אלוהים) ואז הוא שם את עצמו בעמדת הקורבן. אבל מי בוחר לענות את הקורבן? מי מרשה לאדם אחר להשפיל את הקורבן? המזוכיסט.

זה יותר פילוסופיה מאשר פסיכולוגיה אבל יש התאמה.

רגע, לא הבנתי. סדיסט זה כאילו הגיוני, זה כזה אבולוציוני, אולי מוגזם. מזוכיסט זה פסיכי עד הסוף? כאילו, זה המסר שאני קיבלתי.

לגבי השאלה המקורית - כן. אני לא יודע אם זה אפילו על אותו ציר, ייתכן ואלו שתי תכונות נפרדות לחלוטין. אני מניח שצריך לשאול אנשים איך זה עובד אצלם. אבל בהחלט קיים
Bagel
לפני 4 שנים • 19 בינו׳ 2020
Bagel • 19 בינו׳ 2020
סדיזם קיים בטבע, הוא לדעתי נטיה טבעית לכן. מזוכיזם זאת המצאה אנושית, תחכום פסיכולוגי שעוזר להתמודד עם כל מיני קשיים. פאסיב-אגרסיב, הפוך על הפוך. המסר שאתה קיבלת קשור יותר לעצמך מאשר לפוסט שלי. אולי לא הבנת את מה שכתבתי כי אתה מחפש להרגיש טוב עם עצמך ולכן מחפש את השיפוטיות הערכית בפוסט שלי, אבל אני לא כל כך מתעניין בפוליטיקה. מבחינתי הסדיסט אינו רע והמזוכיסט אינו פסיכי בהכרח. זהו טנגו שיש בו שני אנשים ושניהם מתעניינים בסדיזם.

אני קצת לא מבין איך אתה לא רואה שמזוכיזם וסדיזם הם לא רק על אותו ציר אלא שהם משלימים אחד את השני ונובעים מאותו מעיין.

אפשר גם לא להבין אחד את השני