סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כמה פה פוליאמורים?

MyLexicon
לפני 6 שנים • 21 במרץ 2018
MyLexicon • 21 במרץ 2018
בזוגיות פתוחה.

לא אכפת לי אם הצד השני בוגדת כל עוד החוקי שלה לא חגורה שחורה באומנות לחימה אפקטיבית כלשהי או בעל מימדים גדולים במיוחד.

(:
היד
היד • 21 במרץ 2018
גודל לא משנה לקסיקון. סתם מסקרנות, מה זו אומנות לחימה אפקטיבית? אל תסביר לי פשוט תן שמות של כאלו שאתה חושב שהן אפקטיביות (מבטיח לא לענות או להתחיל משהו)
Dervish
Dervish • 21 במרץ 2018
אני מונוגמי, קשה לי לחלק את האהבה שלי לכמה אנשים.
MyLexicon
MyLexicon • 21 במרץ 2018
היד כתב/ה:
גודל לא משנה לקסיקון. סתם מסקרנות, מה זו אומנות לחימה אפקטיבית? אל תסביר לי פשוט תן שמות של כאלו שאתה חושב שהן אפקטיביות (מבטיח לא לענות או להתחיל משהו)

גוגיטסו
גוגיטסו ברזילאי
סאמבו
קיקבוקס
אגרוף
קרב מגע
קארטה בסגנונות מסויימים
עציץ​(מתחלף){משוייך}
לפני 6 שנים • 22 במרץ 2018
מאמין גדול בפוליאמורה. מכבד פוליאמורים ושמח שתפיסה העולם הזו תופסת תאוצה מיום ליום ומקבלת יותר ויותר לגיטמציה חברתית ולצערי הדרך ארוכה.

היופי בפוליאמורה הוא שאין בה מעילה באמון. אתה מראש לא במקום של רכושנות ולכן גם אין צורך להסתיר. רק להיות אחראיים ולא להביא למיטה מחלות וכיוצא בזה. וגם לזכור לא להזניח.

ולי אישית זה ממש רחוק מלהתאים. אני מונוגמי שנותן 100 אחוז מעצמי ולא חולק את עצמי או אותה עם אף אחד/אחת אחר/ת.

מונוגמיה היא בחירה לא פשוטה, היא הצהרת כוונות. הטבע האנושי עוד מתקופת הציידם לקטים היה טבע שבטי. לא היה תא משפחתי גרעיני מונוגמי אלא קהילה בה כולם שכבו עם כולם וכולם גידלו את הילדים של כולם.(תשמעו את ההרצאה של יובל נוח הררי ותקראו את הספר הממטיר אסימונים שלו, קיצור תולדות האנושות). מונוגמיה היא אקט לא טבעי שיש בו הצהרת כוונות של נאמנות אמון וביטחון (כך ראוי לפחות) ולמרות שזה ככה כבר אלפי שנים בודדות ממניעיים כאלה ואחרים זה לא טבעי לנו. זו בחירה שמציבה שני אנשים במקום אחר לחלוטין ביחסם אחד כלפי השניה וזה עלול לא להתאים לאנשים מסויימים. מה שמחזיר אותם לפוליאמורה.

אני כבר נצבעתי בכלוב בצבע המונוגמיות שבזה למעילה באמון, גם מצד הבוגד וגם מצד המאהבת. בצבע האידיאליזם של ההתנגדות לבגידות ושקרים.
אני מסתכל על עצמי במראה, באינטרקציות החבריות שפיתחתי כאן, באופי הכתיבה שלי בבלוג, בציורים שהעלתי וחושב לעצמי:
וואלאק-הצבע הזה מחמיא לי בטירוף! צבע של יושרה וטהרה נטולת שרק ואינטרס זר.
ובאותה נשימה חוזר לחבק את אשתי המהממת והקסומה.
אני היום נמצא במקום של ביטחון, כזה שאני בונה וכזה שהיא בונה לעברי. לא משנה מי זו תיהיה ,אף אחת לא תצליח לגרום לי לחשוב על לבגוד ביקר לי ואני מאמין שגם לאשתי

-סייג יחיד: אם היא תרצה למקבל אותי ולנהל אינטרקציה מינית פיזית עם נשים אחרות אני אפרגן לה בהחלט. ושוב כי זה מה שמתאים ספציפית לי.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 22 במרץ 2018
אני לא יודעת כי אני לא אוהבת הגדרות וקופסאות אחסון אבל אני חושבת שאני קצת פוליאמורית.
לרוב יש לי כמה גורים בלהקה (כולל אלפא אחד) שאני נהנית לשחק איתם ואני אוהבת את כולם בכל ליבי.
כן. זה לגמרי אפשרי.

אצלי בפרופיל סטטוס "נשואים" מצויין בגבולות (מיד אחרי אופרה אגב).
זה גבול שלי לא מתוך מחשבה שאנשים שבוגדים הם רעים, מסריחים ויש לסקול אותם בכיכר העיר אלא כי *לי* זה לא מתאים.
כאב הלב הכרוך בזה גדול מידי בשבילי ולמדתי אחרי הנשוי הראשון והאחרון שלי, שאני לא רוצה להתמודד עם כאב כזה שוב.

מעבר לזה - אני מנסה לא לשפוט ולכבד שיקולים והחלטות של אחרים - אם זה נשואים, פוליאמוריים ו/ או חדי קרן שאוהבים ליטופים עדינים בפרסה הימנית.
Nutella​(נשלטת)
Nutella​(נשלטת) • 22 במרץ 2018
מתוך 70,363 חברים, ישנם באתר 8,942 פוליאמורים icon_wink.gif

אני לא ניסיתי פוליאמוריה, אבל אני מאמינה גדולה שאין כזה דבר בכלל, למרות שלצערי יצא לי לבגוד ואולי בגלל זה - לעניות דעתי אי אפשר לאהוב כמה אנשים במקביל, לא אהבה זוגיות.
אם אתה נותן את כל כולך למישהו אחד אתה לא יכול לתת את כל כולך לעוד מישהו. אהבה (זוגית) מכילה הרבה דברים בתוכה, ואם למשל מתמסרים לאחד אי אפשר להתמסר לשני, או שזה מתחלק באחוזים אבל אי אפשר לתת את כולך לכמה אנשים, אתה יכול לתת לאחד התמסרות ולשני נתינה, אחד לאהוב ואחר להעריץ, אבל את כל החבילה או כל דבר בפני עצמו אי אפשר לתת לחלוטין לכמה אנשים במקביל.
nicknose​(מתחלף)
nicknose​(מתחלף) • 22 במרץ 2018
בזוגיות ונילית עם יחסי "לא שואלים, לא מספרים". בינתיים הגבול הזה נבדק אצלי רק וירטואלית. יודע/ת שאוכל לשרת היטב גם כך, תלוי בהקשר ובאדם שממולי.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
גששית כתב/ה:
מתוך 70,363 חברים, ישנם באתר 8,942 פוליאמורים icon_wink.gif

אני לא ניסיתי פוליאמוריה, אבל אני מאמינה גדולה שאין כזה דבר בכלל, למרות שלצערי יצא לי לבגוד ואולי בגלל זה - לעניות דעתי אי אפשר לאהוב כמה אנשים במקביל, לא אהבה זוגיות.
אם אתה נותן את כל כולך למישהו אחד אתה לא יכול לתת את כל כולך לעוד מישהו. אהבה (זוגית) מכילה הרבה דברים בתוכה, ואם למשל מתמסרים לאחד אי אפשר להתמסר לשני, או שזה מתחלק באחוזים אבל אי אפשר לתת את כולך לכמה אנשים, אתה יכול לתת לאחד התמסרות ולשני נתינה, אחד לאהוב ואחר להעריץ, אבל את כל החבילה או כל דבר בפני עצמו אי אפשר לתת לחלוטין לכמה אנשים במקביל.

אולי לא המקום הכי מתאים לדיון הזה, אבל
לכל אחד מתאים מה שמתאים. לא מטיף ולא משכנע.
אבל היית אומרת שבנאדם לא יכול לתת את כולו לילדיו? או שכל ילד מקבל משהו אחר? ילד לא יכול לאהוב את שני הוריו? לא ייתכנו חברויות מרובות?
למה הקו עובר באהבה רומנטית? אנחנו מסוגלים למגוון וריבוי אהבות בחיינו בכל תחום. כך שבהחלט תתכן פוליאמוריה,להבנתי.
כמובן שכסגנון חיים זה מתאים לי ולאו דווקא לאף אחד אחר.
רק מאחל לכולנו את המערכות שאנחנו רוצים, בלי שיפוט מאחרים
Nutella​(נשלטת)
Nutella​(נשלטת) • 22 במרץ 2018
דרקן ראהל כתב/ה:

אולי לא המקום הכי מתאים לדיון הזה, אבל
לכל אחד מתאים מה שמתאים. לא מטיף ולא משכנע.
אבל היית אומרת שבנאדם לא יכול לתת את כולו לילדיו? או שכל ילד מקבל משהו אחר? ילד לא יכול לאהוב את שני הוריו? לא ייתכנו חברויות מרובות?
למה הקו עובר באהבה רומנטית? אנחנו מסוגלים למגוון וריבוי אהבות בחיינו בכל תחום. כך שבהחלט תתכן פוליאמוריה,להבנתי.
כמובן שכסגנון חיים זה מתאים לי ולאו דווקא לאף אחד אחר.
רק מאחל לכולנו את המערכות שאנחנו רוצים, בלי שיפוט מאחרים

אהבה רומנטית היא אהבה שונה מאהבה לילדים לחברים וכו', זה אפילו הורמון שמתפתח לנו בגוף, זו אהבה ייחודית לבני זוג אז אין פה בכלל מה להשוות לאהבות אחרות.
ולכן המסקנה שלך שבגלל שאנחנו אוהבים גם חברים וגם את הילדים אז אנחנו יכולים לאהוב גם כמה בני זוג היא שגויה כי אתה מתבסס על הקבלה שגויה.

ולא שפטתי אותך, מי שחושב שהוא חי כפוליאמורי שייערב לו ושיעשה חיים בכל מקרה icon_smile.gif