סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הפער שבין הפנטזיה בראש לסיבולת של הגוף

בכוח המוח{Aion}
לפני 5 שנים • 12 בספט׳ 2018
בכוח המוח{Aion} • 12 בספט׳ 2018
שאלת תם: מה משנה רמת הסיבולת של הגוף? באמת מה שמשנה זה החוזק של הנפת השוט? אם אותם התהליכים קורים למישהו ברמת כאב X כמו למישהו אחר ברמת כאב Y, זה כזה בעל משמעות? אם יש לזה משמעות, אז לדעתי יש יתרון למי שרגיש יותר, ולא צריך להשחית את גופו (ואולי גם לסכן אותו פיזית), כדי לקבל ממנו תוצאות מסויימות שהשולט חפץ בהן.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
^
תודה, בכח, אחלה תשובה. למדתי. אציין שיש שולטים/ות שרוצים סימנים או דם וזה כן דורש סיבולת. כשאני רואה את האדון נדלק מהגב הקרוע של מישהו, אני רוצה לתת לו את זה
Lanya Colson
Lanya Colson • 12 בספט׳ 2018
וחזרה לנושא השרשור, אני רוצה להצטרף לבכוח המוח:

אישית אני לא מבינה את הצורך "להעלות את סף הכאב" או להגדיל סיבולת, או כל דבר אחר. יש סף כאב (שונה מאדם לאדם) ואיתו אפשר לעבוד. למה צריך להעלות אותו? אם הסף נמוך, אז ממש קצת מכאיב המון, וזהו. פחות עבודה לצד המעניק. עדיין מישהו כאב, מישהו הכאיב, ובשאיפה היתה זיקפה, וכוס רטוב, וכל הדברים הטובים שבאים עם זה.

בנוגע לסימנים - יש אנשים שמסתמנים בקלות, ויש כאלו שפחות, וזה לא בהכרח קשור לכמה כואב להם. ואם סימנים זה מה שחשוב, אז צריך לחפש מה מסמן, ולא מה כואב.
Lanya Colson
דרקן ראהל כתב/ה:
הוא שרוף על אאוטלנדר, חותם עמד לו בסצנה הזו

אני ממש מקווה שאתה לא מתכוון לנסות "לתת לו את זה"
אופק קסומה
אופק קסומה • 12 בספט׳ 2018
גם אני נתקלתי בפער הזה.
אם זה היה תלוי בי, הייתי מזוינת בתחת באופן הכי אלים, לא מתחשב וקשה שיש.
מזל שיש מבוגר אחראי ששומר עלי מעצמי...
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 12 בספט׳ 2018
בכוח המוח כתב/ה:
שאלת תם: מה משנה רמת הסיבולת של הגוף? באמת מה שמשנה זה החוזק של הנפת השוט? אם אותם התהליכים קורים למישהו ברמת כאב X כמו למישהו אחר ברמת כאב Y, זה כזה בעל משמעות? אם יש לזה משמעות, אז לדעתי יש יתרון למי שרגיש יותר, ולא צריך להשחית את גופו (ואולי גם לסכן אותו פיזית), כדי לקבל ממנו תוצאות מסויימות שהשולט חפץ בהן.

Lanya Colson כתב/ה:
וחזרה לנושא השרשור, אני רוצה להצטרף לבכוח המוח:

אישית אני לא מבינה את הצורך "להעלות את סף הכאב" או להגדיל סיבולת, או כל דבר אחר. יש סף כאב (שונה מאדם לאדם) ואיתו אפשר לעבוד. למה צריך להעלות אותו? אם הסף נמוך, אז ממש קצת מכאיב המון, וזהו. פחות עבודה לצד המעניק. עדיין מישהו כאב, מישהו הכאיב, ובשאיפה היתה זיקפה, וכוס רטוב, וכל הדברים הטובים שבאים עם זה.

בנוגע לסימנים - יש אנשים שמסתמנים בקלות, ויש כאלו שפחות, וזה לא בהכרח קשור לכמה כואב להם. ואם סימנים זה מה שחשוב, אז צריך לחפש מה מסמן, ולא מה כואב.

אני לא יודע אם **צריך**, אבל לפעמים רוצים - משני הצדדים - להעלות את הסיבולת.
מהצד השולט - האקט הזה של להכאיב יכול להיות גם, אבל לא רק "איזה יופי היא נראית כשכואב לה" או "איך היא סובלת יפה", אלא לפעמים זה גם להרגיש איך מפעילים כוח, עד כמה מרשים לעצמך... הממ.. להשתחרר... כי יכול להיות משהו לא מספק בעליל אם סף הכאב של הצד הנשלט נמוך בהרבה מסף הכאב שהצד השולט צריך.
מהצד הנשלט - יש הרבה פעמים רצון להכיל (עם כל סלידתי מהמילה הזאת) את הצד השולט ואת כל מה שיש לו לתת, ולפעמים יש פער בין כמה שרוצים לכמה שיכולים, מה שיכול להוביל לרצון לשפר את הסיבולת.

עכשיו - האם *צריך* להעלות את סף הכאב? לא חייבים, כמובן. אפשר להגיע למסקנה שאין התאמה בקטע הזה ולשקול עד כמה זה משמעותי, אבל כמו שכתבתי, לא נראה לי מוזר אם מישהי או מישהו רוצים להעלות את סף הכאב שלהם כדי שיהיו יכולים להיות יותר בשביל מי שהם איתם.

אבל כמו כן, כמו שפותחת השרשור כתבה, זה משהו שמגרה אותה, שמפעיל אותה, אז למה לא?
Lanya Colson
קודם כל ההתאמה בין הצדדים או הגישור על הפער יכול להיעשות באותה מידה על ידי כך שהצד המעניק לומד להנות ממידה מדודה של הענקת כאב, ולאו דווקא על ידי כך שהצד המקבל מעלה סיבולת. זו פשוט אפשרות נוספת, שאני חושבת שצריך לדבר עליה. ולא מדברים עליה מספיק.
זה לא לב ריאה, ואין כאן שום יתרון לצד המקבל להיות בעל סיבולת גבוהה יותר. ההשוואה היותר מדוייקת היא השוואה לסמים. ואף אחד לא ילך להעלות בכוח את הסיבולת שלו לסמים. אם שתי שכטות עושות לי סוטול נעים, אני אשמור על זה ככה, ולא אאמן את עצמי לעשן יותר ויותר.

מה שאני רואה זה בכלוב זה בעיקר תחרותיות, ורצון לעשות יותר ויותר, (תחרות שמלובה בדרך כלל על ידי פוסטים ותמונות בבלוגים)
אני חושבת שבטווח הארוך, משתלם לשני הצדדים לשמור על סיבולת נמוכה, ולהגיע לריגוש גבוה, עם כמה שפחות מחיר פיזי. אם הייתי צריכה לתת עצה לבחורה בת 25 שנכנסת לבדסמ, זו העצה שהייתי נותנת לה. מינונים נמוכים, ועשרות שנים של פעילות מהנה.

אני לא יודעת אם חלק מהכותבים כאן ניסו אי פעם להחלים מסימנים משמעותיים (תוך כדי שמירה על שגרת חיים סבירה)
לנזקים פיזיים יש מחירים. אולי יש אנשים שאוהבים את המחיר הזה, ואפילו מחפשים אותו. אני כאן בשביל הריגוש, לא בשביל לטחון את הגוף שלי (או של מישהו אחר). ואם אפשר להגיע לאותו ריגוש עם מעט יותר נזק, מעט יותר עבודה, אז בעיני זה עדיף.
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 12 בספט׳ 2018
אני לא חושב שהאפשרות השניה - זו שהצד המעניק מתאים את עצמו לצד המקבל - אינה קיימת, אבל אני חושב שהיא פחות שכיחה בגלל סוג הדינאמיקה שבד"כ נוצר בקשרים בדס"מים. כך או אחרת - זה משהו שנקבע בין האנשים בהתאם למה שני הצדדים רוצים.

אני חושב שהאנלוגיה שנתת אינה מדויקת, ואינה מתייחסת לסיבות בגללן אנשים ירצו להעלות את סף הסיבולת שלהם, את חלקן ציינתי קודם.

אני חושב שבסופו של דבר אנשים מופעלים מדברים שונים בבדס"מ וכל הדברים האלה לגיטימיים בצורה שווה. כל עוד מדובר בבגירים מודעים שעושים את זה מרצונם החופשי - שיהיה להם בהצלחה.

אני לא חושב שיש מקום לנסות לנתח את הרצונות או המעשים של אנשים שאני לא מכיר ולקבוע שהם מונעים מ"תחרותיות ורצון לעשות יותר ויותר" כמו שאני חושב שאין מקום להעביר ביקורת כזאת על מי שנמצא בצד השני של הסקאלה הזאת. כל אחד עם מה שמתאים לו, כל אחד עם מה שמפעיל אותו.

פותחת השרשור כתבה שהיא רוצה ומתגרה (לספוג [יותר] כאב). אני לא חושב שזה מקומי (או מקומו של מישהו אחר) להגיד לה שאין מקום לרצון הזה שלה, או שהיא פשוט לא יודעת מה היא רוצה מעצמה, ושבעצם הדבר הנכון לעשות הוא X או Y.