סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פסיכולוגיה שולט נשלט

BeIIe
לפני 5 שנים • 26 בינו׳ 2019
BeIIe • 26 בינו׳ 2019
אני יותר ממליצה לך לקרוא את המאמר המדהים הנ״ל -

http://cafe.themarker.com/mobile/post/2369761/

תיהני! icon_smile.gif
מישלי
לפני 5 שנים • 26 בינו׳ 2019

Re: פסיכולוגיה שולט נשלט

מישלי • 26 בינו׳ 2019
גב' שרה נתניהו כתב/ה:
היי
אשמח לחוויות/ מחשבות/ מחקרים למה המניע של שולטים ונשלטים.
בעיני שולטים הם אנשים שחווים ברמה תת מודעת חוסר שליטה ומנסים להשיג אותה בתור שולטים.
נשלטים בעלי עולם רגשי מורכב, מוצפים, ומרגישים צורך בסוג של החזקה עי כאב.
שולטים הם קונטרול-פריק
נשלטים זקוקים למגע חושי חזק
כמובן ששום דבר לא מבוסס, הכל ברברת.
איך אתם מתרשמים?

שרה, תשאלי את ביבי...

ואם בכל זאת את מתעקשת לשאול פה, הכל ברברת.
אין הכללה.
הוא​(שולט)
לפני 5 שנים • 27 בינו׳ 2019
הוא​(שולט) • 27 בינו׳ 2019
משיכה לנון קונפורמיות
לאסור
לטאבו
סקרנות וחקר מינית
סקרנות כללית
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 27 בינו׳ 2019
"לזמן את הרוע"לגדל אותו ולרומם אותו ,ואז על שגעון הגדלות שלו ,ימעד ,ויחווה פוף.

"חרטומי מצרים על אחיזת העינים שלהם ."

סוג של אפיזודת בסיס ,לדוקטורינת בדס"מ'ית ,2019
שתחילתה 'הדמונית',ביציאה ,החפוזה ממצרים .
Hussy
Hussy • 27 בינו׳ 2019
הוא כתב/ה:
משיכה לנון קונפורמיות
לאסור
לטאבו
סקרנות וחקר מינית
סקרנות כללית

אני חושבת שהנון-קונפורמיזם והטאבו היה הסבר לגיטימי, אם היינו חיים בחברה לא מקבלת.
אבל הבדס"מ בשנים האחרונות די מקובל חברתית, אולי לא כל כך קונפורמי (תלוי, לעיתים כן), אבל ממש ממש לא טאבו.
לא נראה לי שאקבל סנקציות כל כך חמורות מהחברה או מהאנשים סביבי אם הם יגלו שאני, מה לעשות, אוהבת שמפליקים לי בתחת.

בכל מקרה, זה נושא ממש מעניין. וגם אני אשמח לקרוא מחקרים בנושא.
מה שאפשר לעשות זה להצמיד את תחום הבדס"מ לתיאוריות כאלה ואחרות שעוסקות בשליטה.
למשל המשנה האינדיבידואלית של אדלר. אני לא כל כך זוכרת את הפרטים, אבל שווה לקרוא, ניסו למצוא דרכה גם סיבות לעבריינות.
הוא טוען שלכל התנהגות יש סיבה ותכלית - ולכל האנשים יש תכלית משותפת.
המטרה/התכלית שלנו היא השגת עליונות ושליטה, כשנק' המוצא שלנו היא נחיתות, והנחיתות הזאת היא אוניברסלית (כל בני האדם חווים אותה).
היא מופיעה תחילה ביולוגית (אנו נולדים חסרי ישע ותלויים בסביבה שתספק את צרכינו הבסיסיים עד שאנו גדלים), ומתפתחת בהתאם לאישיות (נחיתות אמתית, סבירה, עמוקה, תסביך נחיתות וכו'). הנחיתות היא זו שדוחפת אותנו להשיג את השליטה, השלמות, העליונות.
כל אדם בוחר להשיג את השליטה בדרכים אחרות, לגיטימיות יותר ולגיטימיות פחות - סגנון חיים (אינובטורי/ נסגני/ מרדני וכו') וסגנון פעולה/דרך הפעולה להשגת השליטה.
*ואולי* (לא חיפשתי מחקרים בנושא, אז כרגע זה לא מוכח, אם בכלל) אחת מן הדרכים היא באמצעות בדס"מ/ סקס-שליטה/ שמישהי תסגוד למישהו, והוא יסטור לה בתחת ויגיד לה כמה היא זונה.
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 27 בינו׳ 2019
נשלטים הם דווקא קונטרול פריקס.. ממה שאני מכירה את עצמי.
וגם, לא כל נשלט מתחבר/מונע ע״י כאב, אצלי זה בכלל לא פקטור, כאב לשם כאב מחוץ לתחום.
והמניע הכי גדול: זה עושה לנו את זה, פשוט.
(לא רק כמובן, אבל בעיקר)
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 27 בינו׳ 2019
a little different כתב/ה:
הוא כתב/ה:
משיכה לנון קונפורמיות
לאסור
לטאבו
סקרנות וחקר מינית
סקרנות כללית

אני חושבת שהנון-קונפורמיזם והטאבו היה הסבר לגיטימי, אם היינו חיים בחברה לא מקבלת.
אבל הבדס"מ בשנים האחרונות די מקובל חברתית, אולי לא כל כך קונפורמי (תלוי, לעיתים כן), אבל ממש ממש לא טאבו.
לא נראה לי שאקבל סנקציות כל כך חמורות מהחברה או מהאנשים סביבי אם הם יגלו שאני, מה לעשות, אוהבת שמפליקים לי בתחת.

בכל מקרה, זה נושא ממש מעניין. וגם אני אשמח לקרוא מחקרים בנושא.
מה שאפשר לעשות זה להצמיד את תחום הבדס"מ לתיאוריות כאלה ואחרות שעוסקות בשליטה.
למשל המשנה האינדיבידואלית של אדלר. אני לא כל כך זוכרת את הפרטים, אבל שווה לקרוא, ניסו למצוא דרכה גם סיבות לעבריינות.
הוא טוען שלכל התנהגות יש סיבה ותכלית - ולכל האנשים יש תכלית משותפת.
המטרה/התכלית שלנו היא השגת עליונות ושליטה, כשנק' המוצא שלנו היא נחיתות, והנחיתות הזאת היא אוניברסלית (כל בני האדם חווים אותה).
היא מופיעה תחילה ביולוגית (אנו נולדים חסרי ישע ותלויים בסביבה שתספק את צרכינו הבסיסיים עד שאנו גדלים), ומתפתחת בהתאם לאישיות (נחיתות אמתית, סבירה, עמוקה, תסביך נחיתות וכו'). הנחיתות היא זו שדוחפת אותנו להשיג את השליטה, השלמות, העליונות.
כל אדם בוחר להשיג את השליטה בדרכים אחרות, לגיטימיות יותר ולגיטימיות פחות - סגנון חיים (אינובטורי/ נסגני/ מרדני וכו') וסגנון פעולה/דרך הפעולה להשגת השליטה.
*ואולי* (לא חיפשתי מחקרים בנושא, אז כרגע זה לא מוכח, אם בכלל) אחת מן הדרכים היא באמצעות בדס"מ/ סקס-שליטה/ שמישהי תסגוד למישהו, והוא יסטור לה בתחת ויגיד לה כמה היא זונה.

גם אני חשבתי,
אנשים אולי מרשים לעצמם להיות קצת יותר קינקים בגלל 50 גוונים ועוד אופנות דומות, אבל יש רתיעה גדולה מאד מבדסם, עדיין.
אני מנסה את זה קצת בכל פעם עם אנשים מהסביבה שלי ונתקלת בתגובות הזויות.
פעם סיפרתי לחברה שאני יוצאת לדאנגן, אחרי שהיא הרימה את הלסת היא שאלה בלחישה ממש: ״מה לך ולסוטים האלה״?
היינו רוצים שתהיה יותר פתיחות וקבלה, בתכלס אין
Vinyl Crow
Vinyl Crow • 27 בינו׳ 2019
הדבר היחיד שאני יודע על עצמי כנשלט זה שסקס ונילי (כלומר, סקס במסגרת מערכת יחסים ונילית שבה המשתתפים "שווים" או שהגבר מקבל על עצמו תפקיד "שולט") אף פעם לא הספיק לי.
אולי אפילו שיעמם אותי.
כך שאף פעם לא הייתי מסופק, וככה מצאתי את עצמי נשלט.
Subtexxt
Subtexxt • 27 בינו׳ 2019
dror30 כתב/ה:
שבכולנו יש הכל מהכל, ומעניין מה מניע את הונילים לא להמשך לזה, כי זה כיף ומגניב.

וואי תאכלס זאת השאלה האמיתית....
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
יש הנחה כאילו ונילי זה רגיל ולא דורש הסבר.
למעשה, זה כן. אם יש דרך ורצון להסביר בדסמיות, צריך להסביר וניליות.
לרוע המזל, אנשים לא חושבים בצורה כזאת. הם מנסים להסביר רק את מה שהוא חריג בעיניהם