בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

יש טוב אצלינו?

ivy​(נשלטת)
לפני 5 שנים • 21 בפבר׳ 2019
ivy​(נשלטת) • 21 בפבר׳ 2019
99.9% מהאנשים שהכרתי בעולם הזה הם טובים, שניים מתוכם אני אוהבת ברמת הבנאדם, ללא קשר להגדרה הבדסמית שלהם,
הם טובים ונתנו ונותנים לי הרבה טוב וערך מוסף. אז זורמת עם הטוב, עם זאת צריך להיות ערים לחושים שלנו ולדעת לזהות ולהתרחק מהחרא
דפי.
לפני 5 שנים • 20 בפבר׳ 2019

Re: יש טוב אצלינו?

דפי. • 20 בפבר׳ 2019
Bite Twice Shai כתב/ה:
עד כמה אתם מאמינים בטוב?

אתם חושבים שבני אדם הם יותר יצור שתלטן ונצלן או ייצור יותר אמפתי ומתחשב?

מאמינים שאנשים נרתמים בשביל שינוי לעצמם?

מאמינים שרוב הפניות על תקיפות וניצול והתעללות הן אמיתיות או שהן מומצאות? (לי ברור שהן אמיתיות)

מאמינים שבבדס"מ יש אנשים שיש להם כח והשפעה והם גם מכירים בכך שזאת גם אחריות? או שזה הרוב אגו, כסף, ניסיון לקיים עוד יחסי מין?

אני מאמין בטוב.

לא.
אין טוב אצלנו.
כולנו כאן כדי לנצל משהו לטובת האגו הפגום שלנו ולמצוא קיצון גרוע שלתפיסתנו הוא גרוע משלנו בכדי שנוכל להרגיש טוב עם עצמינו.

הפניות הן אמיתיות, לפחות אלה שאני יכולה להעיד עליהן ממקור ראשון, אבל אף פעם לא קראתי להן תקיפות, ניצול או התעללות ולא אקרא להן, אלו מילים של אנשים אחרים, שגם הם מחפשים לנצל את המקרים האלה בכדי להרגיש טוב עם עצמם, לכאן או לכאן.

אף אחד לא לוקח אחריות על שום דבר.

כולם רוצים קודם, אם לא בלבד, סקס.

ועדיין, אני מאמינה בטוב, ואנשים כאלה יודעים את זה.

דפי.
Bite Twice Shai
לפני 5 שנים • 16 בפבר׳ 2019
Bite Twice Shai • 16 בפבר׳ 2019
האבי כתב/ה:
Bite Twice Shai כתב/ה:

מאמינים שרוב הפניות על תקיפות וניצול והתעללות הן אמיתיות או שהן מומצאות? (לי ברור שהן אמיתיות)

Bite Twice Shai כתב/ה:

אני מאמין בטוב.

אני רואה כאן סתירה ...

למה סתירה? יש רע ויש גם טוב...

Green eyed girl כתב/ה:
מאמינה בטוב אבל גם בחסימות מקדימות... כדי לנסות לשמור על כל הטוב הזה שאני מאמינה בו.

מה זה חסימות מקדימות?
אבן שתייה​(שולט){H.C}
לפני 5 שנים • 16 בפבר׳ 2019
אבן שתייה​(שולט){H.C} • 16 בפבר׳ 2019
ArchAngel כתב/ה:

עולם הבדס"מ מושך אל עצמו אנשים מתעללים, נצלנים או סתם קפריזים לא יציבים, כי זה פשוט נוח והמקום היחיד שבו מאפשר להם למתג את תכונותיהם הרעילות בצורה סקסית.
האם אלו כולם? ממש לא. אבל יש מספיק מהם שמצליחים לעשות צל על כלל העולם הבדס"מי.

yep
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 5 שנים • 12 בפבר׳ 2019
Zord20 כתב/ה:
אני חושב שבפסיכולוגיה מאמינים שכל דבר שאנו עושים נובע מתוך אינטרס אישי, גם עזרה לאחרים, כי היא גורמת לנו להרגיש טוב יותר (פיזית) ומעלה את הערך שלנו בפני החברה.

זה ויכוח נורא ארוך, ואין הכרעות. יש ניסויים ממש משונים שמנסים להכריע, ועוד אין מסקנות סופיות. אגב, פסיכו-ביולוגיה טוענת שזה בשביל הישרדות המין, וקניית הגנה מאחרים.

שי, אני מאמין שאנחנו הכל מהכל וככה צריך. הטבע מורכב מהכל, אז הכל, במובן הזה, לטובה. בדרך, אנחנו מתנהגים חצי טוב חצי רע, בערך (ליתר דיוק, אחרים חווים אותנו פעם ככה פעם ככה)
האבי
האבי • 12 בפבר׳ 2019
Bite Twice Shai כתב/ה:

Bite Twice Shai כתב/ה:

אני מאמין בטוב.

אני רואה כאן סתירה ...
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 12 בפבר׳ 2019
Bite Twice Shai כתב/ה:
עד כמה אתם מאמינים בטוב?

כל אחד מפרש "טוב" ו-"רע" בדרך שלו. אין טוב אבסולוטי אחד עבור כולם. כל אחד שואף לעשות את החיים שלו כטובים בעיניו, אבל זה לא אומר שבהכרח השאר יתפסו את זה כטוב.
Bite Twice Shai כתב/ה:

אתם חושבים שבני אדם הם יותר יצור שתלטן ונצלן או ייצור יותר אמפתי ומתחשב?

זה תלוי באופי של האדם, איך הוא חונך, מה הוא עבר, במה הוא מאמין.
מכיוון ואנשים הם יצור חברתי, אמפתיה (היכולת להרגיש מה האחר מרגיש, לא בהכרח "טוב לב") ויכולת להתחשב טבועה בהם בשביל שיהיו מסוגלים לחיות בחברה.
אנשים שבאמת לא מסוגלים להבין איך מישהו אחר מרגיש הם פתולוגים, הם מיעוט סטטיסטי ביחס לאוכולוסיה. אבל גם אם למישהו יש יכולות התחשבות ואמפתיה זה לא בהכרח אומר שהוא יבחר להשתמש בהן, ומה שמונע ממישהו להשתמש בהן זאת אישיות שהתגבשה בצורה בעייתית או נסיבות מסיומות בסיטואציות שונות.
אנשים שתלטנים הם חסרי ביטחון לרוב. מי שבטוח בעצמו לא מוצא צורך להשתלט, הוא יודע איך להוביל אחריו אנשים מרצונם. גם מי שנצלן עושה את זה כי הוא בעצמו חלש מדי לפעולה שעבורה הם מנצל אנשים (למשל, אלו שמנצלים מינית כל מיני נשלטות עם אופי חלש, אם הם הייתה להם את היכולת למשוך נשים חזקות "בגדול שלהם" ולגרום להן להתמסר, לא היה להם צורך לפעול כך). מאמינה שאין אנשים רעים, יש אנשים שרע להם ולכן הם פועלים ככה (ולא, זה ממש לא מוצדק). וכן, גם במקרה של רוע "סתם ככה" עדיין לא מדובר באדם שמשהו תקין במבנה אישיותו אם ככה הוא פועל (כי רוע לשם רוע התנהגות בטווח הנורמה), אז לא הכל טוב אצלו.
בשורה התחתונה, אני מאמינה שרוב האנשים בבסיסם שואפים לטוב, אבל לפי האופן שבו הם מפרשים טוב, וזה מתנגש לא פעם עם האופן שבו אחרים מפרשים את הטוב בעיניהם.
Bite Twice Shai כתב/ה:

מאמינים שאנשים נרתמים בשביל שינוי לעצמם?

לא. שינוי פירושו להודות באמת כואבת, לקחת אחריות, ועבור הרבה אנשים הצד הזה מפחיד ולא נוח. הרבה יותר קל להאשים את כולם או לבכות על מר גורלך מאשר לקחת אחריות ולהשתנות, ולכן הרבה ממשיכים לסבול, השליך תסכולים על הסביבה או לחבל באושר של עצמם. בשביל להשתנות צריך הרבה כוחות נפשיים.
Bite Twice Shai כתב/ה:

כשבן אדם משקר הוא מנסה להרוויח משהו (או להתחמק ממשהו, שגם זה סוג של רווח). בהתחשב בזה שרוב הפניות על תקיפות מיניות מזכות את המתלוננים בתגובות קשות ובהטלת בספק באמינותם לעומת עבירות אחרות, יש להם הרבה יותר מה להפסיד מלהרוויח, אז קשה לי לחשוב שברוב המקרים יש סיבה לשקר. אבל כמובן, הכל אפשרי, לכן כל מקרה לגופו.
Bite Twice Shai כתב/ה:

מאמינים שבבדס"מ יש אנשים שיש להם כח והשפעה והם גם מכירים בכך שזאת גם אחריות? או שזה הרוב אגו, כסף, ניסיון לקיים עוד יחסי מין?

עולם הבדס"מ מושך אל עצמו אנשים מתעללים, נצלנים או סתם קפריזים לא יציבים, כי זה פשוט נוח והמקום היחיד שבו מאפשר להם למתג את תכונותיהם הרעילות בצורה סקסית. כתבתי על זה בהרחבה: https://thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=72436&postid=750264
האם אלו כולם? ממש לא. אבל יש מספיק מהם שמצליחים לעשות צל על כלל העולם הבדס"מי.
Zord​(מתחלף)
Zord​(מתחלף) • 12 בפבר׳ 2019
אני חושב שבפסיכולוגיה מאמינים שכל דבר שאנו עושים נובע מתוך אינטרס אישי, גם עזרה לאחרים, כי היא גורמת לנו להרגיש טוב יותר (פיזית) ומעלה את הערך שלנו בפני החברה.
Bite Twice Shai
Bite Twice Shai • 12 בפבר׳ 2019
וואו מריאונטה איזו מסקנה קשה!
אבל בכל זאת בני אדם הם גם יצור חברתי לא? לעשות טוב לאחר זה לא משהו שעושה טוב?