אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רטלין, קשב וריכוז ובדס"מ

טלי35​(שולטת)
לפני 5 שנים • 22 בפבר׳ 2019

רטלין, קשב וריכוז ובדס"מ

טלי35​(שולטת) • 22 בפבר׳ 2019
אנשי מקצוע מספרים שיש קשר בין קשב וריכוז לבין איכות הסקס.
בעיקר אצל גברים (להחזיק זקפה, לא לגמור מהר ועוד).

אני מניחה שזה קשור ליכולות הריכוז אבל אני מודה שאני לא יודעת על זה הרבה (גם לא היה לי כח להעמיק בחיפוש מאמרים על זה כשלא מצאתי מייד).

מה שכן,
זה גרם לי לתהות האם יכולה להיות השפעה במהלך סשן ואם יש דברים שכדאי לשים לב אליהם / לעשות או לא לעשות כשיש סשן עם נשלט שמתמודד עם קשה וריכוז
(דוגמא לשם הבהרה:
הורים לילדים שמתמודדים עם קשה וריכוז למשל יודעים לא להגיד "תסדר את החדר" כי זו משימה ענקית שהילד לא יודע איך לגשת אליה אלא לפרק ליחידות קטנות כמו "תאסוף את הלגו" איתה אפשר להתמודד)

תובנות / מחשבות אניבודי?
    התגובה האהובה בשרשור
FlowerKitty​(אחרת)
FlowerKitty​(אחרת) • 22 בפבר׳ 2019
לא יודעת לגבי נשלטים/ות, אבל אני שולטת עם הפרעת קשב וריכוז, שבראש שלה יש תכנונים שהולכים נורא חלק ובמציאות זה כל פעם "דקה, איפה שמתי את הקיין/סטרפ/ויברטור/אחר(פרט: _____)?" ו50 פעם בסשן לשכוח שבדיוק הייתי באמצע לקום להביא משהו או לעשות משהו כי בטעות הסיחו את דעתי P:
טלי35​(שולטת)
מעניין ממש! (תודה שענית)

ואם את לוקחת רטלין/ קונצרטה/ משהו מהמשפחה זו חוויה אחרת בשבילך?
Electron​(אג׳נדר מתחלפת)
זה נושא מרתק לדעתי ואני הייתי שמח לתת דעה על זה בתור נשלט עם ADD, אבל אני לא משתמש ברטלין (או דומיו) מסיבות אישיות.
אני לא יודע אם זה משפיע, כי אין לי דוגמאות למצב אחר, אבל אני יודע לדוגמה שאין לי בעיה להתמיד במשימה כשהתחלתי אותה, ואני חושב שהגבירה שלי נהנת לנצל את זה לפעמים.
טלי35​(שולטת)
רטלין ודומיו לא מתאימים לכל אחד.

אני שואלת בעיקר אם יש השפעה כשמתמודדים עם קשב וריכוז, לא בהכרח רק למי שנוטל/ת רטלין.
ZoroZigzag
ZoroZigzag • 22 בפבר׳ 2019
הדוגמא שנתת עם ילדים מדוייקת ומתאימה גם פה.
טלי35​(שולטת)
תודה zorozigzag.

מחפשת (בין היתר) דוגמאות כאלו שרלוונטיות לסשן.
Yet again
Yet again • 22 בפבר׳ 2019
בתור אחד עם בעיות קשב וריכוז ברמה גבוהה, אני מעיד אך ורק על עצמי פה (שלא תתחילו לעוף על עצמכם).
נורא קשה לי לעבור סשן מבלי לשבת לדבר על מה בעצם עומד לקרות, איך הוא עומד לקרות ומה בעצם אני צריך או רוצה שיקרה.
נורא חשוב לקחת את הזמן במיוחד עם הסשן אמור להיות נורא אינטנסיבי.
הקטע עם ריטלין (אני אישית נוטל ריטלין) שהוא גורם לך לפוקוס אבל רק לזמן מסוים, כל אחד והיכולת שלו והעמידות שלו.
נורא נורא נורא חשוב שהסאב יאכל לפני ושישתה המון מים, ריטלין הוא מדכא רעב ואם תעשו סשן כשהבן אדם לא אכל או לא שתה יכול להיות שהוא יקרוס באמצע.
אם הוא אכל,שתה, נישנש וכו לשים לב שהוא לקח את הכדור לפחות שעתיים שלוש לפני הסשן ולא 6 עד 8 שעות לפני,
הריטלין בגלל הדיכוי רעב גורם לכאבי ראש ולסחרחורות בגלל זה לשים לב שאחרי הסשן הוא גם אוכל משהו קל ושותה מים.
לתת לו הוראות קצרות בזמן הסשן יכול לעזור המון בשביל לבדוק אם הוא איתך ולא סתם בוהה בקיר.
וכמובן להכין הכל לפני ושיהיה לידכם שלא תצטרכי לרוץ לחפש דברים כי הוא יאבד אותך ואת הריכוז בסשן.
ובקיצור בהצלחה ותהנו
Agate
Agate • 22 בפבר׳ 2019
ממה שיכולה לחשוב עליו:
1. אם התקשורת היא בכתב - לרשום משפטים קצרים, לא להעמיס הרבה מלל.
2. לדאוג לאוכל ומים - מההתרגשות והסחות הדעת הם שוכחים לפעמים לאכול, הצורך הזה זועק להם כשהרעב ממש מורגש. ואז רמת הרגישות עולה, סטרס, עצבים. קשה עוד יותר להתרכז לשמור על סבלנות.
3. במידה ואפשרי תיאום המפגש לזמן ביממה שבה רמת העייפות היא לא מאוד גבוהה. שוב במקרה הזה יהיה קשה לשמור על איפוק פיסי ורגשי.
4. בגדול אם הצרכים הבסיסיים מסופקים יהיה קל יותר לעמוד בדרישות הפיסיות והרגשיות.
5. " הנה חתול" - הסחות דעת תמיד יכולות להיות. אבל כשאת העוגן קל יותר להתעלם מהן.
לא לזוז הרבה מדי כשאת מדברת. אולי להוסיף מוסיקה או ההפך בלי - תלוי בהרגלים.
טלי35​(שולטת)
נהדר! העצות הללו נהדרות. ומעשיות.

תודה רבה!