סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מדריך לנשלטת המתחילה

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 5 שנים • 15 באפר׳ 2019

התגובה שלי בבלוגך - מעתיקה גם לכאן...

בלוסום​(לא בעסק) • 15 באפר׳ 2019
1. לא להתבייש לברר עליו כמה שיותר. אם הוא עשה לך רגשי כשביקשת לדבר עם מישהי מעברו זו נורה אדומה!
2. פגישה/ות ראשונה/ות במקום ונילי ונטרלי! לא להכנס לסשן בפגישות ראשונות!
3. את תחילת הקשר אני בכלל עושה וירטואלית. זה נותן לי הזדמנות טובה מאוד להבין מי עומד מולי. זו אחלה מסננת כי רק מי שבאמת רציני ישרוד את זה.
4. בסשנים ראשונים לארגן איש/אשת קשר לגיבוי שאם משהו רע קורה יש מי שיחפשו אותך וידאגו כשאת לא מגיבה.
סאב לסבית​(נשלטת)
לפני 5 שנים • 15 באפר׳ 2019

לורי

סאב לסבית​(נשלטת) • 15 באפר׳ 2019
מגיבה ל"אם הייתי יודעת שהמילה סתומה תדליק אצל אנשים את הפתיל הייתי משתמשת בה קודם. "

הי שוב (;
תדליקי לא נורא, מכבים אח"כ.

תראי, זה לא שאני לא מסכימה עם רוב מה שכתבת. פשוט בעיני ממש לא סותר גם לקחת אחריות וגם ללמוד איך לזהות נצלנים.
כשאת אומרת התבייכנות, נשמע לי ממה שהבנתי ממך בפרשנות שלי, אותה אחת יכלה למנוע את הסיטואציה אילו רק היא היתה מגלה התנהגות בוגרת ואחראית. מאחר והיא לא והיא התנהגה כמו סתומה שתלמד לקח ואין לה זכות להתבכיין.

אז אני אספר לך מה קרה לי בהקשר אחר. הייתי במסיבה של גייז אגב. הייתי קצת שתויה, מישהו שם עלי תידיים שלו נצמד והתחיל לרקוד איתי. הטריד אותי מינית.
בראש שלי, לא העפתי אותו ממני והרגשתי לא נעים לעשות את זה שלא לבייש אותו. אם היית מכירה אותי היית יודעת שאני ממש לביאה כשאחרות מוטרדות.
זאת סיטואציה פסיכולוגית כזאת שקוראת הרבה במצבי לחץ או איום עצמי. פתאום אני נהיית חלשה.

עכשיו, התבכיינתי על זה. בפנים אמרתי לעצמי, איזה סתומה אני זה קרה בגללי כי איפשרתי את זה. לידיעתך רוב המוטרדות או מותקפות יכלו למנוע את זה אם היו צופות בזה קורה למישהי אחרת, ורובן אני מתחייבת על זה, מאשימות את עצמן ומתביישות לספר שזה קורה. עד שכבר מעיזים לספר, מקבלים הערות לא בונות ואפילו מחלישות מאוד
זה קרה לך בגללך. היית צריכה לדעת מראש, ולעשות א,ב,ג. כן זה קורה לנשים חכמות וחזקות.

הרבה מהסיפורים של פגיעה שזוהתה כשכבר מאוחר מדי, הנשים מאשימות את עצמן. אז אין לך מה לחשוב שההאשמה את הצד השני גורעת מתחושות האשמה והאחריות.
אבל להרגיש סתומה לא מונע את המקרה הבא. אני בטוחה שיש דרכים יותר יעילות ובונות לחזק א.נשים להמנע מראש ובזמן מפגיעות ולזהות את הנורות.
למשל עצות שונות פרקטיות שנתת.