לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תחרות הלייקים של הכלוב!!!

דום ארוס​(שולט){הפרויקט}
לפני 5 שנים • 19 באפר׳ 2019

נזכרתי בפוסט הזה ובבלגן שעשינו בכלוב

כותב לך
לפני 5 שנים • 20 באפר׳ 2019

לייק זה לא חוכמה....

כותב לך • 20 באפר׳ 2019
השאלה כמה תגובות הפוסט גרר ...

צריך אולי ליסכום....לפי מפתח
תגובה = 2 לייקים
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 20 באפר׳ 2019
ממש לא מסכימה איתך כותב.

מעבר לזה שאני אישית מעדיפה לייקים על תגובות, לפעמים נראה שאנשים יתקעו כל מילה או משפט רק כדי להצהיר "אני כאן" או למשוך בצמות בשביל תשומת לב.
(מכאן אגב התחיל אצלי בבלוג כל הקטע של "רזית".
אין לך משהו חכם להגיד ואתה ממש רוצה? תכתוב "רזית").

לכאורה הכי פשוט ללחוץ על כפתור קטן.
הרי מה הבעיה? אהבת? התחברת? תן בלייק.
דווקא בגלל זה מפתיע אותי כל פעם מחדש כמה זה אקט שאנשים לא נותנים בקלות, שלא לומר נמנעים ממנו, וכמה היחס בין כמות הצפיות לכמות הלייקים (לפחות אצלי בבלוג) לא הגיונית לפעמים.

בקיצור - מדד הלייקים הוא אחלה מדד בעיניי.
ואם היו לייקים שמביעים רגשות (עצוב, שמח, צוחק) כמו בפייסבוק זה אפילו היה משפר את העסק בעיניי.
נח השישי
נח השישי • 20 באפר׳ 2019
רזית
עוץ הגדול​(נשלט)
עוץ הגדול​(נשלט) • 20 באפר׳ 2019
טלי35 כתב/ה:
ממש לא מסכימה איתך כותב.

מעבר לזה שאני אישית מעדיפה לייקים על תגובות, לפעמים נראה שאנשים יתקעו כל מילה או משפט רק כדי להצהיר "אני כאן" או למשוך בצמות בשביל תשומת לב.
(מכאן אגב התחיל אצלי בבלוג כל הקטע של "רזית".
אין לך משהו חכם להגיד ואתה ממש רוצה? תכתוב "רזית").

לכאורה הכי פשוט ללחוץ על כפתור קטן.
הרי מה הבעיה? אהבת? התחברת? תן בלייק.
דווקא בגלל זה מפתיע אותי כל פעם מחדש כמה זה אקט שאנשים לא נותנים בקלות, שלא לומר נמנעים ממנו, וכמה היחס בין כמות הצפיות לכמות הלייקים (לפחות אצלי בבלוג) לא הגיונית לפעמים.

בקיצור - מדד הלייקים הוא אחלה מדד בעיניי.
ואם היו לייקים שמביעים רגשות (עצוב, שמח, צוחק) כמו בפייסבוק זה אפילו היה משפר את העסק בעיניי.

1. הרבה אנשים מסתכלים בבלוגים בלי שיש להם מנוי, או שהם לא מחוברים, ולכן אין להם אפשרות לסמן לייק.
2. "לא אכפת לי מה אני בשביל אחרים כמו שאכפת לי מה אני בשבילי" - מישל דה מונטן.
3. רזית.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 20 באפר׳ 2019
אני חושבת ש"כותב לך" מתכוון לכך שבעוד לעשות לייק לוקח שנייה, לכתוב תגובה (אחת עם דעה ממשית ולא קאצ' פרייז) לוקח קצת יותר.

אמנם לא בהכרח כולם ממהרים ללייק פוסטים, אבל גם בפוסטים שיש בהם מאות לייקים תמיד כמות התגובות פחותה ביחס להם.
אני חושבת שזה קורה דווקא כי אנשים לא ממהרים לחשוף את עצמם בפוסטים מסוימים, במיוחד האינטימיים או השנויים במחלוקת שבהם.
לייק הוא קצת יותר מסווה, הוא מכניס אותך לתוך רשימה של אנשים רבים, בעוד התגובה היא בולטת.
כמו כן, ללייק יש הרבה פרשנויות שהן לא בהכרח אהבה לפוסט (ולכן פייסבוק הרחיבו את הפורמט שלו ל- reactions של פרצוף צוחק, עצוב, כועס וכו') ולכן יותר נוח להשתמש בו מאשר בתגובה עם דעה שלא משתמעת לשתי פנים.

וכן, גם אותי מפתיע שלאנשים אכפת איך יתפרש לייק או תגובה שישאירו באתר שמאפשר אנונימיות.
אבל יש כאן כאלו עם פרסונה כלובית מסוימת, עם קשרים אישיים שיצרו דרכה ואחרים מכירים אותם בצורה מסוימת.
לפני שכלובי הגביל את ההרשמה לאתר פר משתמש אחד שנדרש לו אימות דרך מספר טלפון אישי, הסתובבו כאן מלא ניקים כפולים שמטרתם הייתה להביע באנונימיות את מה שהרגישו לא בנוח להביע בפרופיל האנונימי הראשי שלהם.
ואלו שנרשמו לפני "הרפורמה" הזו עדיין עושים זאת.

בקיצור, מדד הלייקים הוא לא מדד מכריע בעיניי, וכך גם לא מדד התגובות.
יש סיבות רבות למה כל אחד מהם עדיף על השני ולמה יש אנשים שיעדיפו לא להשתמש בשניהם למרות שאין לכך כל קשר למידת החיבור שלהם לפוסט.
לפעמים אפילו מסיבות סתמיות וטכניות כמו קריאה כשאתה לא מחובר למשתמש ושתי האופציות הנ"ל לא מתאפשרות, כפי שעוץ ציין.

כמו כן, מה שהולך בפומבי הוא רק קצה הקרחון של מה שהולך בפרטי.
התרשמתי מכך במיוחד במהלך השבוע הנוכחי שבו הוצאתי סיפור אירוטי חדש. קיבלתי לגביו יותר הודעות בפרטי ובצ'אט מאשר לייקים ותגובות בבלוג עצמו, מצד אנשים שטענו כי התביישו לציין חיבה אליו בפומבי, למרות שלדבריהם קראו אותו בשקיקה, ואכן התייחסו לכל מיני דקויות בעלילה שאישרו שקראו ולא סתם ניסו להתחנף.

פופולריות של פוסט, לדעתי, לא מסתכמת בכמה אנשים הגיבו אליו במחווה אלקטרונית כלשהי (כולל הודעות פרטיות), אלא לכמה אנשים הוא נגע בלב, וזה משהו שאין דרך חד-משמעית למדוד אותו.
לטעמי אין להתייחס לתחרות הזו כהוכחה שכותב אחד אהוב על פני כותבים אחרים אלא כמשהו כיפי שבמהלכו מקבלים כלל הכותבים חשיפה נוספת לכתיבתם והזדמנות למשוך לבלוג קוראים חדשים שטרם הכירו אותם, ואני מתארת לעצמי שרבים תופסים את התחרות הזו באופן הספורטיבי והקליל הזה.
little girl​(נשלטת){KM}
little girl​(נשלטת){KM} • 20 באפר׳ 2019
אצלי, הפוסט עם הכי הרבה לייקים (61), הוא על אנאלי, והוא חמוד.
הפוסט עם הכי מעט לייקים (שמונה), הוא על צלקות, והוא חשוב.
בחרתי לשים את הלינק השני.
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=711786&blog_id=46406
Alpha1one1​(שולט)
Alpha1one1​(שולט) • 20 באפר׳ 2019
OR1977 כתב/ה:
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?blog_id=106317&postid=825185#comments

102 icon_wink.gif
Prince Edging
לפני 5 שנים • 21 באפר׳ 2019

גם בלינק השני יש תמונה...

Prince Edging • 21 באפר׳ 2019
Nutella כתב/ה:
הפוסט עם הכי הרבה לייקים שלי הוא תמונה-
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=808289&blog_id=102583

אז מצרפת גם את הפוסט הכתוב עם הכי הרבה לייקים שלי-
https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=791324&blog_id=102583

בכל מקרה שניהם נרשמו
כרגע מסתמן שהפילוח יהיה לפוסטים עם תמונה ולפוסטים בלי תמונה בכלל
ככל שתהיה הענות אפשר שתפתח עוד קטגוריה של פוסטים כתובים הכוללים תמונה בפנים להבדיל מפוסטים כתובים ללא תמונה כלל.
Prince Edging
לפני 5 שנים • 21 באפר׳ 2019

לגבי הלייקים VS תגובות

Prince Edging • 21 באפר׳ 2019
אז קודם כל אנחנו מבינים ומסכימים עם ארק שאין שום מדד אבסולוטי לקבוע מהם הפוסטים הכי אהובים שנכתבו פה וזאת משתי סיבות עיקריות:
1. לא כולם נמצאים פה היום להשתתף, יש כותבים שקיבלו המון לייקים בעבר ולא נמצאים פה היום לשתף אותנו אז ככה שהתחרות הזאת מייצגת רק את הפוסטים של אלה שיתחברו, יראו וירצו להשתתף עד סוף החודש. לכן פתחנו גם את האפשרות להמליץ על פוסטים של אחרים שלא נמצאים פה היום כדי באמת לנסות למצוא ולאתר את הפוסטים הכי אהובים להנאת כולם, אבל בינתיים לא נראה שמישהו מתכוון להתאמץ ולעשות את זה...
2. לא כל מי שנהנה מפוסט נוהג להשאיר לייק או תגובה ויש כאלה לעולם לא עושים זאת.

ובכל זאת, אי אפשר להתעלם מכמות גדולה של אנשים שבחרו להשאיר לייק לפוסטים מסויימים על פני אחרים שאותם אנשים בחרו לא לעשות זאת, עצם זה שאנשים פה שולפים מתוך עשרות פוסטים שכתבו בבלוג שלהם את הפוסט היחיד שבחרו להציג זה נפלא.

לגבי מדד התגובות, חשבנו על זה ומהר מאוד פסלנו, קודם כל מסיבות טכניות...
ראשית יש לסנן את התגובות של כותב הפוסט עצמו..
בנוסף, הרבה פעמים מתפתחים דיאלוגים בין כותב התגובה לאדם אחר או סתם בין שני חברים והדבר מגדיל את כמות התגובות פי כמה.. מה שיפה בלייקים זה שכל אחד יכול לתת רק אחד
50 לייקים שווה 50 אנשים שונים שאהבו
50 תגובות לפעמים שווה לשלושה אנשים שמתכתבים בינם לבין עצמם.
לסיכום, אפשר בשביל הספורט לעשות גם תחרות תגובות אבל זה יהיה הרבה פחות רציני מלייקים אלא אם כן יהיה סינון של תגובות מאנשים שונים בלבד וזאת עבודת פרך ומי שהציע אותה מוזמן לעשותicon_smile.gif
ולא לשכוח גם שיש תגובות שליליות אז צריך להחסיר נקודות במצב כזה?
לייקים זה תמיד חיוביicon_smile.gif