ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם שולט חייב להיות מצליחן?

אבן שתייה​(שולט){H.C}
לפני 4 שנים • 24 באפר׳ 2019

מידת המצליחנות כגורם מאזן

אבן שתייה​(שולט){H.C} • 24 באפר׳ 2019
(לא מדויק, לא תמיד ו- oversimplified)
העמק מחפש הר גבוה, לפחות, כעומקו.
לא אחת, עומקו של העמק וגובהו של ההר ימדדו בלוחות מדידה שונים.
Animus
לפני 4 שנים • 24 באפר׳ 2019
Animus • 24 באפר׳ 2019
אמנם השאלה נועדה לנשלטות ונשלטים אבל מסתבר שלשולטים יש פטור מבגרות בלשון.
לא נכנס לקבוע איזה שולט צריך להיות אבל אני מכיר זוג בדסמי חמוד ומאושר,
ודווקא פה הנשלטת עובדת בהייטק בתור מפתחת תוכנה והשולט בלי השכלה עובד בחנות.
מיותר לציין שהיא מרוויחה פי כמה ממנו אבל זה ממש ממש לא מפריע לה והיא מטורפת עליו.
כך שהכל עובד אם יש את הקליק.
בוורלי
לפני 4 שנים • 25 באפר׳ 2019
בוורלי • 25 באפר׳ 2019
-DS- כתב/ה:
הוא צריך לשכנע אותה שהוא תותח.
גם אם בפועל הוא אפס.

קוראים לזה הונאה, אם אינני טועה.
J G{pd32}
לפני 4 שנים • 27 באפר׳ 2019
J G{pd32} • 27 באפר׳ 2019
בעיני הצלחה זה בראש ובראשונה לדעת להציב מטרות נכונות כדי.
למשל אם הבן אדם כתב ספר ממש טוב אבל לא הצליח כלכלית. אך מלא בעולם פנימי ואיש שיחה מעניין אינטלקטואל.
מצד שני שולט שזכה בלוטו או ירש ירושה, לא עבד יום בחיים אך העסקים שלו מצליחים בזכות אנשים אחרים.

לדעתי כימיה יותר חשובה מהכל. יש נושאים משותפים, יש יכולת ההכלה ואינטלגנציה רגשית, יש חיבור. חשוב הביחד ולא מה הוא/היא בחיים מעבר.

אני לא יכול להיות עם טיפשות למשל.
kaly
לפני 4 שנים • 27 באפר׳ 2019

Re: האם שולט חייב להיות מצליחן?

kaly • 27 באפר׳ 2019
מונה כתב/ה:
נשלטות- עד כמה חשוב לכן שהגבר יהיה מצליחן? (בעל עבודה\עסק מניבים, עם משאבים וראש כלכלי)  האם יכול להיות בעיניכן שולט שנניח לא מרוויח מספיק או ללא עבודה כלל? 

כן.

חייב להיות לפחות יותר ממני.
יותר משכיל, יותר מוצלח, יותר אמיד.

אחרת, איך אכיר בעליונות שלו עלי? רק בגלל המגדר שלו? בשם ההגדרה/תואר? בשביל המשחק?
James Bondage​(מתחלף)
לפני 4 שנים • 28 באפר׳ 2019
James Bondage​(מתחלף) • 28 באפר׳ 2019
בכוח המוח כתב/ה:
אפילו גובה מתורגם בעולם המערבי לשכר גבוה יותר כי הוא סמל לאלמנט של כוח

אני ככלל מסכים עם התשובה שלך, ויש נתון מאחורי המשפט שלך, אבל הפירוש הזה שלו הוא לא מאוד אמין.

מה שהוכח הרבה מאוד פעמים הוא, שיש מתאם חיובי בין גובה לבין שכר. אבל מסתבר שהקשר הזה נחלש מאוד כשמכניסים עוד כל מני נתונים; בגדול (מזכרון, כבר מזמן לא התעסקתי במחקרים האלה):

גובה הוא ככלל עדות לפוטנציאל בריאות ממומש. בשביל להיות גבוה, צריך תזונה טובה ומספקת, מטען גנטי "גבוה", והעדר מחלות / ארועים מעכבי גדילה.

מישהו נמוך יכול להיות מאוד בריא עם מטען גנטי "נמוך" - אבל הוא עשוי גם להיות מישהו עם מטען גנטי "גבוה" שסבל מתזונה לא טובה / מחלות / ארועים מעכבי גדילה, שלעיתים קרובות משפיעים גם על יכולות פיזיות / מנטליות, ו/או מעידות על מצב כלכלי לא מוצלח (מזון חסר/לא טוב, ולימודים לא מוצלחים הולכים הרבה פעמים ביחד).

אני לא זוכר איך בדיוק, אבל יש סדרה של מחקרים שמראה שרוב ההבדל ביכולת השתכרות שמיוחס לגובה, כנראה נובע מהמכלול הזה, ולא מעצם היותו של הגובה "סמל לכוח".

אלו היו 60 שניות לא קשורות על גובה. ובעצם כן קשורות - כי, מאותם שיקולים, מישהו גובה יותר הוא סטטיסטית מצליחן יותר (בפרט, הייתה לו ילדות מוצלחת יותר).
Pollux​(שולט)
לפני 4 שנים • 28 באפר׳ 2019
Pollux​(שולט) • 28 באפר׳ 2019
בגודל כן,
לטעמי וזה הכי שוביניסטי שיש לי,
יש משהו מאוד הכרחי להיות במקום חברתי/כלכלי מסויים כדי להיות המקום הזה של להיות מסוגל להניח את היד השולטת,
נכון, יש הרבה מאוד רבדים והרבה מאוד מקרים,
אבל,
השאלה שצריכה להישאל היא לא אם שולט צריך להיות " מצליחן" אלא האם שולט יוכל לשלוט במישהי מוצלחת ממנו,
ונשאלה היא איך מודדים את זה,
להצלחה יש מליון רבדים ואומנם הכסף ונכסים הם מהמדדים הבולטים יותר
אבל אני חושב שחוכמה, ניסיון ובאופן כללי עדיפות במספר נושאים היא חלק שיכול להיות אינטגרלי לאנשים מסויימים,
יצא לי להיות במערכת בדסמית עם נשים שהיו "מצליחות" ממני למרות שהן היו בודדות ועם נשים מוצלחות פחות ממני,
זה מעולם לא היה גורם להתלבטות אם להוריד אותה לברכיים או לא.
אני רק יודע שאם הצד שמולי לא חריף, אבל ממש, בעיניי,
אז לא משנה כמה כסף יהיה לה או כמה נכסים יהיו לה,
לא יהיה שם שום עניין,
אגב בעניין הגובה,
אנקדוטה קטנה,
מאז התחלת שידורי הטלוויזיה מעולם מתמודד נמוך יותר לא ניצח מתמודד גבוה יותר,
תמיד הגבוהים ניצחו ללא קשר לכישורים שלהם וחלקם היו נשיאים גרועים,
( לפחות לפי עמית סגל, לא אימתתי את העובדה)