צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שיחה פרטית בצ'אט - ציפיה לפרטיות?

כלובי
לפני 4 שנים • 22 במאי 2019
כלובי • 22 במאי 2019
החוק במדינה בהחלט מניח את העקרון הזה
http://www.fridmanwork.com/X2566.html
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 22 במאי 2019
זה קישור לחוק הגנת הפרטיות. לאיזה סעיף אתה מפנה אותי?
Ollie​(נשלטת)
שים לב לדוגמה לסעיף הזה בתוך הגדרת פגיעה בפרטיות:
"(5) העתקת תוכן של מכתב או כתב אחר שלא נועד לפרסום, או שימוש בתכנו, בלי רשות מאת הנמען או הכותב, והכל אם אין הכתב בעל ערך היסטורי ולא עברו חמש עשרה שנים ממועד כתיבתו; לענין זה, "כתב" - לרבות מסר אלקטרוני כהגדרתו בחוק חתימה אלקטרונית, התשס"א-2001;"

כלומר, אם יש רשות של הנמען *או* של הכותב - הסעיף הזה לא חל.
Lanya Colson
Lanya Colson • 22 במאי 2019
אני לא חושבת שזה דיון משפטי.
זה דיון על נורמות.
אני חושבת שפרסום תכנים של שיחות פרטיות מהצ׳אט, בבלוגים, בלי רשות הצד השני ומתוך כוונה לבייש אותו, זה מעשה מכוער.
גם אם זה חוקי.
    התגובה האהובה בשרשור
Ollie​(נשלטת)
תראי, שאלת אם מותר לך (כלומר להם) לפרסם. מותר זו שאלה חוקית.
ושאלת גם אם יש לך סיבה לחשוש שיפרסמו. יש לך סיבה לחשוש גם אם זה לא היה חוקי (כמו שחארות מעבירים תמונות עירום של נשים ללא ידיעתן והסכמתן, אפילו שזו עבירה פלילית), אבל כשזה לא חוקי הסיכוי קטן יותר, בעיקר אם מדובר על פרסום פומבי ולא על "פה לאוזן".
לכן השאלה אם זה חוקי או לא רלוונטית לפוסט הראשי.

רוצה לשנות נושא לשאלה אם זה מוסרי? לכי על זה.
לי אין תשובה כוללת לשאלה אם זה מוסרי. יש מקרים שבהם הדבר הכי מוסרי הוא לפרסם, ויש מקרים שבהם הפרסום הוא איום ונורא והלוואי שהמפרסם ימות.
זה משתנה לפי התוכן וכל מה שמסביב.
כך לפחות לפי המוסר שלי.
בוער מתשוקה
בוער מתשוקה • 22 במאי 2019
אני רוצה לציין עוד תופעה והיא איומים בפרופילים שמי שיפנה ימצא את פנייתו מתנוססת בבלוג. אני חושב שזה בסדר כאיום רטורי להרתיע פניות, אבל כאקט מעשי של ״ענישה״ זה בהחלט דומה לדיון שעולה פה. אם אדם פונה בהודעה פרטית לאדם אחר, אפילו שהודעה זאת ״מרגיזה״ את הצד השני, אין הדבר נותן לגיטימציה ״לבוא חשבון״ באמצעות הלבנת פניו של אדם ברבים. יש דרכים טובות יותר להתמודד עם מטרדים, כמו לדווח על הודעה כזאת כמטרידה. אם אותו ניק יקבל מספר משמעותי של דיווחים כאלה, אז מנהל האתר יכול לשקול צעדי ענישה מתאימים. לתת למשתמשים באתר ״לקחת את החוק לידיים״, מוביל לאנרכיה.
Marie'O'Netta
לפני 4 שנים • 23 במאי 2019
Marie'O'Netta • 23 במאי 2019
אני אציין, מצידי, שמה שנאמר בצ'ט לא יימחק ביזכרון של הנמען עם סגירת חלון השיחה. בעיניי, זו הסיבה היחידה להתנהג בצורה שפויה גם בשיחה פרטית.
כמובן ש'שפוי' ו'הכלוב' לא ממש יכולים להיאמר בנשימה אחת, ולא ממש מצופה מהנמצאים פה לשמור על נורמות התנהגות אנושיות... אבל אם אין איזה מנגנון פנימי, שום איסור לא ימנע מאנשים להמשיך לדבר בצורה מכוערת מחד, ולפרסם את הדברים ברבים מאידך.
TheStrider​(סדיסט)
TheStrider​(סדיסט) • 23 במאי 2019
אולי, לא לרגע אחד עשיתי ניצוח משפטי של הסוגיה, אציין שלכלובי כבעלי האתר יש את הזכות לקבוע נורמות התנהגות, כמו שפייסבוק לא מאפשרת העלאת תכנים מיניים או לא הולמים. הדוגמאות החוקיות שלי נועדו להראות שישנן נורמות בינ''ל בנושא.
the rain song
the rain song • 23 במאי 2019
אני לא עורכת דין ואין לי שום כוונות אפילו ללכת ולבדוק מה החוק אומר על זה. וגם אם זה נגד החוקים של כלובי, הייתי מהמרת שחוקי המדינה מנצחים את החוקים שלו. אם מישהו יחליט ללכת לבית משפט בגין קטע כזה.

בתכלס ובאופן הפשטני ביותר אני קוראת להתנהלות כזאת להיות חרא של בן אדם. לא צריך להתפלפל יותר מידי.
זו רכילות וזה חרא של דבר לעשות.

אז כן, בהחלט מומלץ להתנסח בזהירות ולהגביל את עצמנו בשיחות פרטיות ולא רק בצ'אט.
וזו בהחלט הזמנה לחיי כלוב משעממים יותר.
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 23 במאי 2019
אנשים אוהבים לצקצק על תופעות כלליות, סתם כי מדמיינים מקרה ספציפי שבו התשובה מובנת מאליה ומחילים אותו על הכלל.

ואם דיברתי עם אדם והוא סיפר לי איך תקף מינית נשלטות? ואם דיברתי עם מישהו והוא סיפר לי על דברים חוקיים/אפורים שעשה (ולכן אין טעם להגיש עליו תלונה במשטרה) אבל מאוד בעייתיים בסטנדרטים של הקהילה? לדוגמה - הוא סיפר לי על אאוטינג שעשה לכמה אנשים בקהילה, סיפר שאוהב לקחת נשלטות לקצה ואח"כ להיעלם בלי אפטרקייר, כשהן שוכבות מממררות בבכי מהחוויה - זה עדיין חרא לפרסם את זה?
בכלוב לא הייתי מפרסמת, כי כלובי אוסר (אז למי שציין פה את זה, בסדר אני ציינתי את זה בעצמי מההודעה הראשונה פה). אבל בקבוצות פייסבוק ודאי שאני חושבת שכדאי ורצוי לפרסם.
לא בטוחה שהייתי עושה את זה, כי בסופו של דבר אני צריכה לשמור על עצמי, וייתכן שאם הייתי מפרסמת הוא היה פוגע בי. אבל מבחינת המוסר, בטח שלגיטימי וחשוב לפרסם דברים כאלה.

ואל תתחילו עם "לא לזה היא התכוונה".
היא כתבה את זה בעקבות תופעה, לדבריה, של אנשים שמפרסמים שיחות עם אחרים כי הם לא אוהבים את הצד השני (או משהו כזה). מן הסתם המקרים הנפוצים הם הרבה פחות חמורים, "סתם" מישהו שהטריד או היה דוש בצ'ט, אבל ברור שהתופעה כתופעה כוללת בתוכה מקרים חמורים שנחשפים בצורה כזו.

והמוסר שלכם כפי שהוא מוצג פה הוא שגם מקרים כאלה אסור לפרסם.
באמת מפתיע שבקהילה כזו הצליחו לפעול רבים וטובים כמו מאסטר אור.