שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

הנאה מכאב נפשי

האנשה עצמית
לפני 4 שנים • 10 באוק׳ 2019
האנשה עצמית • 10 באוק׳ 2019
אם נהנים מההשפלה
זו לא השפלה באמת.

חוסר אונים נפשי אמיתי - יהיה במקום ההפוך לזה שאת מפנטזת להיות בו.
ואם שם נמצא המרכז, הבית שלך.
אם זה מה של תפיסתך מגיע לך בחיים. אז כן.
זה הרס עצמי לדעתי
littleprettygirl
לפני 4 שנים • 10 באוק׳ 2019
littleprettygirl • 10 באוק׳ 2019
לכלוב נולדתי כתב/ה:
קודם כל שישרטו לי את הלב. שידמם.
ורק אחר כך שיחתכו לי הגוף.
זה הסדר הנכון עבורי.

לא יכול לקבל קמצוץ כאב פיזי בלי שהנשמה קבלה קודם את הכאב ואת המזון שלה.

בדיוק
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני 4 שנים • 11 באוק׳ 2019
האנשה עצמית כתב/ה:
אם נהנים מההשפלה
זו לא השפלה באמת.

חוסר אונים נפשי אמיתי - יהיה במקום ההפוך לזה שאת מפנטזת להיות בו.
ואם שם נמצא המרכז, הבית שלך.
אם זה מה של תפיסתך מגיע לך בחיים. אז כן.
זה הרס עצמי לדעתי

אני לא מסכימה אתך האנשה. לפחות לא עד הסוף. נכון שבדסמ הוא לא הדבר האמיתי, אלא סימולציה של הדבר האמיתי, ומתוקף היותו רק סימולציה של אלמנטים אלימים, דורש את מקומו בקונצנזוס החברתי. ונכון שהוא נשען על הסכמה ובעיקר על רצון הדדי (שלדעתי חשוב מהסכמה). אבל כמו שההצלפה שהוצלפה במסגרת בדסמית לא פחות כואבת מהצלפה שהוצלפה ללא הסכמה, וכמו שהסימן הכחול שנשאר אחריה לא פחות כחול, כך גם ההשפלה אולי נבדלת בעצמתה מהשפלה שחשים מול אדם זר, אבל היא יכולה להתקיים גם מול אדם אוהב.

ההשפלה אמנם תלויה בגורמים חיצוניים, אך היא נובעת מגורמים פנימיים, כי היא מתכתבת ישירות עם המודל המנטלי של האדם. תחושת ההשפלה תמיד תהיה סובייקטיבית ותמיד תתקיים בעולמו האסוציאטיבי של המושפל. וכמו שהיא יכולה לשקף את כוונותיו של המשפיל, כך היא יכולה להיות מנותקת ממנו ואף מדומה.

תחושת ההנאה אינה מבטלת את הכאב ואת ההשפלה, היא בת לווייתם, שותפה צמודה והתוצר שלהם. הכאב ישנו, הסימן הכחול גם, וגם תחושת ההשפלה אינה שקרית. ומכיוון שהם כולם אמיתיים, המזוכיסט מפיק מהם הנאה.

כך שאני מסכימה עם הטענה שחוסר אונים אמיתי ואגו רמוס יכולים להצביע גם על הרס עצמי, אבל אני לא מסכימה עם הטענה שאם המזוכיסט נהנה מהשפלה, הרי שזאת אינה השפלה.
(אסייג ואומר, שמניסיוני, ככל שמערכת היחסים בין שולט לנשלט מתבססת, כך אפקט ההשפלה שוכך. אבל זה שייך לאופרה מעט אחרת).
האנשה עצמית
האנשה עצמית • 11 באוק׳ 2019
ברייה, לתפיסתי ההבדל בין השפלה אמיתית להשפלה מסומלצת,
או מה שהופך את הבדסמ לסימולציה ולא למציאות קשה -- הוא קנה המידה האינדיווידואלי.
אותו קנה מידה שכאשר ישנה התאמה בין האנשים, גם הרצונות ההדיים שלהם חופפים ומשם מגיעה גם ההסכמה (וגם הגבולות).
ע״פ אותו קנה המידה אישי, אותה הצלפה בדסמית ״כואבת״ פחות מהצלפה שאינה בדסמית, אם בגלל ההסכמה, הרצון ההדדי או עצם הסיטואציה.
גם עבור המצליף, תמונת המראה שלו עצמו מכה אדם אחר הנה רכה יותר - בגלל הסיטואציה.

מזוכיסט שיחטוף מכה באצבע הקטנה של הרגל מהשולחן יקלל נמרצות.
אם במסגרת סשן יחטוף שם -- הוא יתעל את זה למקום אחר, הוא יכיל את זה אחרת.
וכן - הכחול הבדסמי פחות כחול מזה שאינו.
מי שמשוויץ בסימני הצלפה, לא ישוויץ בסימן מכה זהה שיגיע משודד שהשאיר את המזוכיסט זרוק על שיח קוצני בפארק חשוך אחרי שגזל ממנו את תחושת הביטחון שלו.

נמשיך להמשיל את הפיזי למנטלי - דוגמה טובה לדעתי היא פנטזיית אונס.
פנטזייה רווחת שלאחר מימושה אם הנאנס/ת לא מגדירים עצמם כקורבנות אונס שנים קדימה הרי שלא באמת נאנסו -- וזה מצויין.
מי ש״נאנסה״ לאור נרות על ידי אהובה ובהסכמה עם אזיקים מרופדים שקנו ביחד -- לא חוה השפלה, גם אם במיינד המילה מושפלת וזונה רצה לה בעת האקט.

לקחתי דוגמה קיצונית, יש גם פחות, אך עדיין הסכמה מרצון חופשי ושמירה על גבולות לא יובילו להשפלה אמיתית.
לסימולציה של השפלה - כן.
התחושה היא אינדיווידואלית מאוד, יכול להיות שאדם ירגיש מושפל יותר מלרקוד בפומבי מאשר לקבל מקלחת שתן במקום פרטי.
ויכול להיות אדם אחר שמקלחת שתן תצרוב בו השפלה לכל ימי חייו.

השפלה היא לגרום לך לעשות, לבחור ו/או להרגיש דבר שאתה מאוד מאוד שונא בעיניי.
ומי שיצליח לגרום לתחושה כזו באדם, ואותו אדם יאהב את זה ויחזור לשם - קצת סימפטום האישה המוכה - זה המקום שבו קנה המידה מוגזם, לא בריא והרסני לדעתי.
מרגיש לי שאנחנו מסכימים עם מעט fine tune פה ושם.

לגבי האופרה - גם שם נוטה להסכים, השאלה היא איך לוקחים קשר שכזה ומחזירים לו את הראשוניות, מהפינלה לפרלוד... icon_smile.gif
האנשה, אני מסכימה עם מה שאמרת על פנטזיית אונס, אני מסכימה עם מה שאמרת על פינת השולחן, אני מסכימה עם רוב הדברים שאמרת, ועדיין: ההגדרה של מזוכיסט נובעת מעצם הנאתו מכאב ו/או השפלה. תבטל את ההנאה או את ההשפלה / הכאב, והוא לא יהיה עוד מזוכיסט ולא ברור לי איך אפשר להתווכח עם זה ולטעון שאם יש שם הנאה, אזי אין שם השפלה. העובדה שלא מדובר בכאב והשפלה אקראיים, אלא בכאב והשפלה מידיו של אדם שנבחר על ידי המזוכיסט, אינה משנה את היותה של החוויה הספציפית חוויה משפילה או מכאיבה. אני מסכימה שלקונוטציה קיימת השפעה על האופן בו האדם יגיב על הכאב וההשפלה, אבל קונוטציה חיובית לא מבטלת אותם או את הייצוג הפיזי והמנטלי שלהם.

ההשפלה היא לא ״לגרום לעשות לאדם את מה שהוא לא רוצה״, כי כפי שכתבתי בתגובה הראשונה שלי, השפלה תלויה בעיקר בייצוגים מנטליים של המושפל ולא רק בגירויים שמפעיל המשפיל. אם בתפיסתו של האדם משכב בהמה מהווה השפלה, הרי שנבעלותו על ידי חמור תשפיל אותו גם אם החמור ימהל את סם האונס בתוך המשקה שלו ואחר-כך ינצל את מצבו, גם אם חמישה שודדים יקשרו אותו וימנעו ממנו את היכולת להתנגד וגם אם הוא יסכם מראש עם אהבת חיו לחוות את ההשפלה הזאת לבקשתה ובהשגחתה.

מה עוד שהמושג ״הרס עצמי״ אוברייטד. אנחנו שותים אלכהול, מעשנים, נושמים רעל כדי לקצר את זמן הנסיעה למקום העבודה, אוכלים את הלא בריא בכמויות לא בריאות, לא מקפידים על שעות שינה ועל סדר היום... וזה רק על קצה המזלג. אז דווקא הבעילה על ידי חמור לשם גירוי מיני מהשפלה היא זאת שתגדיר את הגבול? היא כן, במקרה והנבעל יציב אותה כגבול. היא לא אם מתוקף היותו שפוי, מסכים ובטוח הנבעל ירצה לחוות את החוויה.

על ההשוואה לנשים מוכות לא אגיב, כי לתחושתי מדובר בדיון שאינו קשור לנושא הפוסט.

(לא חשוב: היכולת ליצור יצוג מנטלי של עצמים מתחילה להתפתח בגיל שנתיים לערך. מדובר בתהליך קוגנטיבי כאשר הילד מצליח לדמיין גם את העצמים שאינו רואה, ואחר כך, בהישען על ניסיון חיים, לדמיין את מה שירגיש במצב היפותטי, ואף ליצור סמלים ותוויות למצבים של עוררות רגשית שיגדירו עבורו מצבים דומים בעתיד. לדוגמא: אני בורח ממישהו, הדופק שלי מהיר, אני מזיע, רועדות לי הידיים - אני פוחד).
האנשה עצמית
האנשה עצמית • 11 באוק׳ 2019
אז, קפצתי לויקפדיה.
להלן הערך השפלה:

השפלה היא תחושת אי-נוחות נפשית ובפרט תחושת פגיעה בכבוד, הנגרמת לאדם כתוצאה מיחס (אמיתי או מדומה) של אנשים אחרים: אליו, להתנהגותו או למאפיינים כלשהם הקשורים אליו. עוצמת תחושת ההשפלה קשורה בפער שבין הדימוי העצמי ותחושת הכבוד של המושפל לפני ואחרי שהושפל. במקרים קיצוניים עלולה השפלה לדחוף את האדם לביצוע פעולות קיצוניות, עד כדי התאבדות.

המזוכיסט מעצם היותו מזוכיסט - האם חש אי נוחות? פגיעה אמיתית בכבודו? או שהוא מתעל זאת כמשחק לגירויים אחרים..?
האם ההשפלה שיחווה הנה השפלה או השפלייט.?
לדעתי - לייט.

עוד מויקיפדיה,
על השפלה בימי הביניים.

ההשפלה בימי הביניים הייתה נפוצה ומגוונת והיא אף במרבית המדינות (בעיקר באירופה) הייתה מעוגנת בחוק.
דוגמה נפוצה לכך היה עמוד הקלון, לשם הוצמדו עבריינים שנאשמו במגוון עבירות, חלקם הגדול עבירות פעוטות.
כמו כן נשים שהורשעו בניאוף הושפלו באמצעות גזיזת שיער ראשן בפומבי.
השפלה באמצעות זפת ונוצות שימשה גם כענישה גופנית, וגרמה להרחקת המושפל מהציבור למספר ימים.
בחלק מהערים בדרום צרפת גבר ואישה שנתפסו מנאפים נאלצו לרוץ ברחובות העיר קשורים יחד בצורה משפילה ולספוג מלקות לאורך הדרך.

החלק האחרון - יכול להיות בקלות פנטזיה שמי שבאמת יגשים אותה, הרי שייפגע מעמדו האמיתי בחברה בת ימנו.

הרס עצמי - אני מבחין בין הרס לשם הרס, הענשה עצמית, כניסה לסיטואציות מזיקות כדי לגרד את התחתית.
לבין המחיר של תענוגות החיים. כדוגמת עשן למי שאוהב זאת, ושאר הדוגמאות הטובות ש המדינה שנתת.

השפלייט - סבבה,
השפלה של ממש - לא סבבה.
התחום הססגוני שבינהן - טעם החיים. ☺️ 👿.
״יחס מדומה״, האנשה. שמת לב?
כלומר, המשפיל לא חייב להשפיל, כדי שהמושפל ירגיש השפלה. התחושה של ההשפלה נובעת מתוך המושפל ומתבססת על המושגים שלו. זה גם יכול להיות להפך: המשפיל ינסה להשפיל, אבל המושפל בפוטנציה לא יחוש השפלה, כי ההשפלה-כביכול לא תתכתב עם הייצוג המנטלי שלו של מה שמעורר בו השפלה ומה לא.

לי לא הצלחת להסביר את הטענה שלך שאם יש שם הנאה הרי שאין שם השפלה, ושאם יש שם השפלה הרי שמדובר בהרס עצמי. אולי לאחרים כן. צר לי.
תודה על השיחה ושבת שלום. 🌷
Sm Art{☆Sm}
Sm Art{☆Sm} • 11 באוק׳ 2019
העונש מס' 1 בעולם .
זה כאשר מורידים אדם ממדרגה ומעמד .

לדוגמא : לקחת אלוף בצבא והורדת אותו לדרגת סגן אלוף .
הייתי עם נתונים ומעמד של אלוף .
והורידו אותך למדרגת סגן אלוף .

זה העונש ההכי קשה ,לאדם באשר ,הוא ,אדם .

היה לך מעמד ותואר וכבוד .במעמדך זה שהיה .
ועתה ,אתה מתחת למעמדך הרם ,שהיה לך בעברך.

הסיבות ,להורדת אדם ממדרגתו .
הם בשלל סיבות .אך העיקרית שבהן ,היא "חטא -היהרה"

ובשל כך ,שמנה את נכסיו וכח ויכולתו לגדולות, כי הם עצמו המה ,הוא והוא,ואין בלעדיו וזולתו .

אי לכך ,וביתר סיבות שמעל ופשע וחטא ,הורידו אותו ממדרגתו .

כאשר מורידים אדם ממדרגתו .
זה סולם גבוה .שיש שם .הרבה מדרגות בדרך למטה ....

שלב לאחר שלב ..

האנשים שהורדו ממדרגתם .
מתחלקים לשני סוגים .

האחד -יגידו מקרה קרה ,הכול בכוח המקרה .
וימשיך לומר ,אני ואני ,ואני הייתי ,והיה לי וכוחי ועוצם ידי עשה לי את כל החייל,הזה ..
וככה הוא ישאר כפי שהיה ,אותו האדם היהיר .וממורמר .

השני - יבין ויאמר ,בשל חטאי ,נעשה לי כך .
מעשי גרמו לכך .
ואני מה אני ,תולעת אני ,ולא איש .

לשני ,יש סיכוי גבוה מאוד שיעלו אותו גבוה מהמדרגה שממנה הוא הורד ..

לראשון ,אין סיכוי .
אותו הראשון ,הוא " מושא הפוסט ".
הוא הוא האוויל ,שהורד ממדרגתו ,וחווה ענישה מתמשכת ,מתרגל לענישה ,כעובדה מוגמרת ,ומיתאקלם למציאותו החדשה ,כקורח מקריות ארעית של חייו,
הוא ככול שמורידים אותו מדרגה אחר מדרגה .וככול שחובטים פה, כל מה שהוא עושה ,הוא מסתגל למציאות שנכפתה עליו , וממשיך ונאחז בעיקשותו ,שהכל יד המקרה ויד הגורל .

מכנים אותו עבד ,והוא לא מבין .
מכנים אותו אשה ,והוא טרם מבין
מכנים אותו שייגעץ ,והוא טרם מבין
מכנים אותו "באטלר ",והוא טרם מבין .

הוא הסתגל למצבי הענישה ,המופעלים כנגדו .
הוא רואה ומבחין ביד האוחזת במקל .
הוא מבין שהמקל מעניש אותו ,עי",שליח .

אבל אין לו את המעוף והשכל ,להשכיל מי היד המכוונת ,ששלחה את השליח ,האוחז במקל .

ברוב טיפשותו ,הוא עוד עלול למלמל בקברו .
פעם היה לי שרירים ,ופעם הייתי איש אשכולות ,עם דרגות לכתפיו ,וצבא של משרתים ,הסרים למרותי .כי אני החכם ,ואני החזק ,ואני היפה ,מכולם .

אין הנאה בבדס"מ .
יש מצב שהאדם הישתרש בתוכו ,כעובדתיות מקרית ,שאין הוא מבין ,שהוא כלוא בבועה .

ירידה למקום נמוך .
יש בגינה סוד גדול .
ואובדן גדול .

יש מצב שהאדם ירד נמוך וישאר שם לנצח נצחים .
ויש מצב שהאדם היורד אל מקום נמוך .הוא לשם יצירת "ואקום ",וחלל רחב (כלי),שהוא בפועל "אימפקט ",מקדים ,להקפיץ אותו ,בבת אחת,אל מקום גבוה הכי שאפשר .

מי שיחליט על תרחיש האחד ,מהשניים .
יהיה רק האדם ,בעצמו .

"כי לא בשמים ,היא "- ההחלטה ובתבונה היא לא בשמיים,היא נתונה בידי האדם .

"ראה נתתי לפניך היום ,את החיים ,ואת המוות ,את הברכה ,והקללה -ובחרת בחיים ! ! ! " .

האדם הוא מי שניתנה בכוחו ,היכולת ,לבחור ולהחליט על גורלו ,והעתיד .

וכל מה שהיה בדרך לכך .
"היה ,מה שהיה ,העיקר ,זה מה ,יהיה ".

ע"ע ,יוסף שהורידו אותו לבור ,והיה כלוא בבור ,לימים הפך להיות המלך והשליט במצריים ל21 שנות שלטון .

עע ",דניאל בגוב האריות ,ויצא משם חי .

עע ",אברהם שהושלך אל האש ויצא משם בעודו חי .

עע ",משה הנמלט מפרעה ,אל מדיין ,ואל יתרו ,ושב למצרים כשליח האלוהים ,לחלץ את ישראל מיד מצרים ,ולהכותם .

עע",יונה המושלך אל הים ,ולוויתן בולע אותו ,ומקיא אותו בעודו חי ,אל מול חופיה של ננווה העיר .

עע ",אליהו הנביא ,שאיזבל גוזרת עליו מוות ,ועולה בסערה השמיימה בעודו חי .

הגדולים שבגדולים .
בטרם גדלותם ,היו בשאול תחתיות .
אשת הזאב
לפני 4 שנים • 12 באוק׳ 2019
אשת הזאב • 12 באוק׳ 2019
Sm Art כתב/ה:
מה הקשר בין Bdsm להנאה??😌😌
לא מצאתי מעולם קשר ביניהם .
Bdsm ,¤¤¤הוא מושג מופשט לענישה ,והאשמה עצמית ,בשניים. הנפש והמנטל ,הפיזי המה בעלי תביעה מהבדסמ'יזם ,הב לנו מזור ,באקטיביותך זה עתה .קום פעל הב לנו מזונות .👨🍳👩🍳

Bdsm הוא הנאה - למה לנו לעשות דבר הגורם לנו לסבל.
יש הרבה הנאה בכאב.