סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פוליאמוריה ובדסמ

ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני 4 שנים • 11 באוק׳ 2019
שולגין כתב/ה:

נראה לי שההגדרה של פולי תפורה עלייך בול. יש לך קשר ראשי מקנן וקשר משני בדסמי, ששניהם קשרים בעלי משמעות.

שולגין, כמיטב ידיעתי פוליאמוריה מוגדרת כ consensual non-monogamy. משמע, מצב בו אחד מבני הזוג מקיים מערכת יחסים עם אדם שלישי, שלא בהסכמתו של בן הזוג שלו, ייקרא (סליחה) בגידה ולא פוליאמוריה. יוצא מכך שההגדרה הזאת לא באמת תפורה על איבי ולכן היא מתרעמת עליה.
miz hyde{love69}
miz hyde{love69} • 11 באוק׳ 2019
אם מישהו הוא פולי, שירשום זאת. זאת בחירה של מי שרוצה בכך.
כיוון שהרוב, ומה שנחשב נורמלי כיום (בינתיים) זה מונוגמיה, יוצאים מנקודת מבט שזה המצב.
מבחינתי כשמישהו רושם נשוי ולא מציין בפרופיל שהוא פולי - הוא בוגד.
יש המון אנשים שמסרבים להתעסק עם נשואים כי הם יודעים איך זה להיות בצד השני, הנבגד. בין אם בנות זוג, ובין אם ילדים שנפגעו.

הפוסט הזה רלוונטי לכל המינים ולא לגברים בלבד, הוא נכתב כך מתוך הרגל.
נימפומניה ריגשית​(שולטת){מצרפתמקרים}
אני פולי כי אני יכולה לאהוב גבר ואישה במקביל.
זה לא אומר שאני אצא עם מישהו נשוי
וזה לא אומר שאני צריכה לחיות עם זוג.
פשוט... מאוד.... שהלב שלי מספיק רחב כדי לאהוב כמה אנשים בו זמנית.
אבל כל אחד ומה שנכון ומתאים לו
ואם מישהי/ו רושם בגבולות שלו נשואים או פולי, זכותו.
מיס ורשה​(אחרת)
מיס ורשה​(אחרת) • 11 באוק׳ 2019
היי
ראיתי לנכון להגיב לשאלה שהעלית,מכיוון שגם אני רשמתי -לא נשואים/זוגיות פתוחה בגבולות.
אנחנו לא בני 16 שחושבים שאהבה היא לנצח ואדם שאנחנו איתו בהכרח יישאר איתנו תמיד וירצה רק אותנו והכל ורדים ושושנים.
ברור שאחרי זמן מסויים ההתאהבות חולפת והאהבה הופכת להרגל ומה לעשות-לא הכל אפשר לקבל מבן/בת זוג אחת.
בן אדם אחד נותן את היציבות,אחר נותן את הריגוש שכבר שכחנו מה הוא.
יש אנשים שקשר פוליאמורי מתאים להם וישנם כאלו שלא.
אני למשל רשמתי שזה גבול מבחינתי,מהסיבה הפשוטה שלא מעט גברים מציגים את עצמם כנשואים/ בזוגיות פתוחה ושהאישה שלהם יודעת והכל טוב ויפה,אבל בפועל..לא זה המצב,כמו שאני לא רוצה להיות במקום אותה אישה,אני לא אעשה לה את אותו הדבר,ובנוסף,לא אהיה האישה ה"שנייה".
כאחת שיכולה להעיד על עצמה שמסורה לגבר אחד (אני יכולה לנסות לחרטט עד מחר כמה שאני לא כזאת "ושאני בקלות שמה פס על רגשות אהבה וסקס").
אנחנו עוברים ומחליפים כל כך הרבה מסגרות ואנשים בחיים שלנו,שמצד אחד זה מטורף להיות עם פרטנר/ית אחד כל החיים,מצד שני,בעיניי זה עוצמתי,להתגבר על הכל,להישאר ולהילחם וגם להסתפק במה שיש (כל עוד הקשר טוב ועונה לנו על הצרכים הכי בסיסיים-שאגב-עבור כל אחד הצרכים האלו שונים).
מה שכן,לפי דעתי,אם כבר מנסים זוגיות פתוחה,כדאי להתנסות בזה לאחר שהקשר הנוכחי והקבוע מספיק חזק ובטוח כדי להתמודד עם זה,כי אחרת זה בלאגן והתפזרות אחת גדולה שיכולה לקלקל את כל מה שנבנה עד כה,וכמובן פתיחות-מה שלצד אחד מותר,גם לשני icon_smile.gif
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 11 באוק׳ 2019
בכוח המוח כתב/ה:
שנאוצר כתב/ה:
אתם יכולים להיות פולי או מונו או סתם בזוגיות פתוחה. זה לא כזה משנה מה אתם מעדיפים בטבעי ובאידיאל שלכם.
מה שכן חסר בישראל זה יותר סקס לא מחייב שנעשה סתם בשביל הכיף, ובעיקר נשים שמחפשות לעשות סקס סתם בשביל הכיף.
סטוצים יש פה כמובן, אבל אחוז נכבד מהם מורכב מדוש שמשקר ובחורה שמאמינה.

למי חסר ״סקס לא מחייב, סתם בשביל הכיף״? אה, חסר בעיקר נשים לסקס כזה. אולי אפשר לשקול יבוא, שיעזור במיגור התופעה הנוראית, או שנשים מקומיות פשוט תעשנה תורנות ״סקס בשביל הכיף״ למען הגברים המקומיים. אפשר אפילו לשדרג ולהקים מחלקות, לדוגמה: ״סקס בשביל הכיף עם דושים״ או ״ סקס בשביל הכיף עם נשלטים״ או אפילו ״סקס בשביל הכיף עם נשלטים דושים״.
לפעמים מייאש לקרוא גברים, בעיקר כאלה שבתפישה הפנימית שלהם מאמינים שאישה היא ספקית שירותים.

אף אחד לא מצפה ממך לכלום. תעשי מה שטוב לך. במדינות אחרות עושים יותר סקס לא מחייב מכאן וזאת עובדה.
שולגין​(שולט)
שולגין​(שולט) • 11 באוק׳ 2019
ברייה כתב/ה:
שולגין כתב/ה:

נראה לי שההגדרה של פולי תפורה עלייך בול. יש לך קשר ראשי מקנן וקשר משני בדסמי, ששניהם קשרים בעלי משמעות.

שולגין, כמיטב ידיעתי פוליאמוריה מוגדרת כ consensual non-monogamy. משמע, מצב בו אחד מבני הזוג מקיים מערכת יחסים עם אדם שלישי, שלא בהסכמתו של בן הזוג שלו, ייקרא (סליחה) בגידה ולא פוליאמוריה. יוצא מכך שההגדרה הזאת לא באמת תפורה על איבי ולכן היא מתרעמת עליה.

פוליאמוריה זה ריבוי אהבות או קיום של מספר קשרים רומנטיים במקביל. נושא ההסכמה הוא מקובלת בקהילה אבל לא מחוייב המציאות. לא נראה לי שזה שהיא בוגדת בבעלה מפריעה לה להיחשב לפולי. לדעתי זה יותר קשור לדעתה על פוליאמורים, ואני מצטט:

אולי במובן ה״טהור״ של פולי זה היה יכול להיות נכון, אולי. מה שבפועל קורה עם פולי זה שהיא משמשת כתירוץ להזדיין עם כל העולם, בשם האהבה כמובן. לזה אני בפירוש לא מתחברת.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 11 באוק׳ 2019
שנאוצר כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
שנאוצר כתב/ה:
אתם יכולים להיות פולי או מונו או סתם בזוגיות פתוחה. זה לא כזה משנה מה אתם מעדיפים בטבעי ובאידיאל שלכם.
מה שכן חסר בישראל זה יותר סקס לא מחייב שנעשה סתם בשביל הכיף, ובעיקר נשים שמחפשות לעשות סקס סתם בשביל הכיף.

למי חסר ״סקס לא מחייב, סתם בשביל הכיף״? אה, חסר בעיקר נשים לסקס כזה. אולי אפשר לשקול יבוא, שיעזור במיגור התופעה הנוראית, או שנשים מקומיות פשוט תעשנה תורנות ״סקס בשביל הכיף״ למען הגברים המקומיים. אפשר אפילו לשדרג ולהקים מחלקות, לדוגמה: ״סקס בשביל הכיף עם דושים״ או ״ סקס בשביל הכיף עם נשלטים״ או אפילו ״סקס בשביל הכיף עם נשלטים דושים״.
לפעמים מייאש לקרוא גברים, בעיקר כאלה שבתפישה הפנימית שלהם מאמינים שאישה היא ספקית שירותים.

אף אחד לא מצפה ממך לכלום. תעשי מה שטוב לך. במדינות אחרות עושים יותר סקס לא מחייב מכאן וזאת עובדה.

אני מעריכה את זה שאתה מרשה לי לעשות מה שטוב לי. ממש תודה.
יש מדינות שיש בהן יותר סקס לא מחייב, ויש גם פחות. מה זה מלמד אותך? ומי אמר שיש עדיפות ליותר ״סקס לא מחייב״, גם אם במדינות אחרות יש יותר? יש לך הוכחה ש״סקס לא מחייב״, מיטיב עם מצבן הרגשי, או מצבן הכללי של נשים, בהשוואה לסקס מחייב?
אתה בכלל לא מבין כמה דוש יצאת באמירה שלך. תהיה בריא.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
שולגין כתב/ה:

פוליאמוריה זה ריבוי אהבות או קיום של מספר קשרים רומנטיים במקביל. נושא ההסכמה הוא מקובלת בקהילה אבל לא מחוייב המציאות.

שולגין, אני חייבת לציין שהמילון אוקספורד בהחלט מחייב את המציאות הורבלית שלי:

The fact of having simultaneous close emotional relationships with two or more other individuals, viewed as an alternative to monogamy, esp. in regard to matters of sexual fidelity; the custom or practice of engaging in multiple sexual relationships with the knowledge and consent of all partners concerned.

https://polyinthemedia.blogspot.com/2007/01/polyamory-enters-oxford-english.html

https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/us/definition/english/polyamory

יכול להיות שאתה בכל זאת טועה? או שאוקספורד טועה?
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 11 באוק׳ 2019
בכוח המוח כתב/ה:
שנאוצר כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
שנאוצר כתב/ה:

אני מעריכה את זה שאתה מרשה לי לעשות מה שטוב לי. ממש תודה.
יש מדינות שיש בהן יותר סקס לא מחייב, ויש גם פחות. מה זה מלמד אותך? ומי אמר שיש עדיפות ליותר ״סקס לא מחייב״, גם אם במדינות אחרות יש יותר? יש לך הוכחה ש״סקס לא מחייב״, מיטיב עם מצבן הרגשי, או מצבן הכללי של נשים, בהשוואה לסקס מחייב?
אתה בכלל לא מבין כמה דוש יצאת באמירה שלך. תהיה בריא.

הפורום הזה מעייף. שיהיה לך רק טוב
שולגין​(שולט)
שולגין​(שולט) • 11 באוק׳ 2019
קטונתי מלהתווכח עם מילון אוקספורד. אבל אני עדיין לא חושב שיש לזה קשר לעמדתה של אייבי. מה מילון אוקספורד אומר על קיום שני קשרים מונוגמיים במקביל? זה כן מסתדר עם ההגדרות שלו?